Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

2 minutes ago, Laki John Terry said:

Ili, alternativa je da doktor koji je po svom sopstvenom priznanju eticki obavezan i posten, videvsi kakvu farsu lopovi rade sa drzavom, lepo izadje i kaze "ljudi ja iz moralnih razloga izlazim iz ovog kriznog staba, ne slazem se sa time kako se ova situacija rukovodi i ne zelim da svoj integritet stavim pod sumnju!"

 

Ali ne...mora tu da bude jer tamo negde ima fiokica sa dokazima crno na belo da je covek sa puterom na celu i ta fiokica lako moze da se otkljuca.

 

Ima jedna olaksavajuca okolnost ako je to uopste. Nije Kon jedini koji je pokrao budzet u toj aferi, to se potpuno slazem. Ali saucesnik O DAAAAAAAAAA

 

Bold ne treba da bude razlog izlaska iz kriznog štaba, već ugrožavanje zdravlja ljudi. Kad bi neko ovo izjavio pokazao bi da ga zabole za posao kojim se bavi već samo za svoje dupe.

 

Zato sam toliko i branio članove kriznog štaba ranije, zato što je, pogotovo dok nismo imali sva saznanja, delovalo da je u igri jako puno toga, a tada se neke stvari žrtvuju i stavljaju po strani.

 

Ova naknadna situacije je već nešto drugo, al nema potrebe vraćati se na to

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, nemanjaol said:

Bold ne treba da bude razlog izlaska iz kriznog štaba, već ugrožavanje zdravlja ljudi.

 

Pa ja sam napisao sija a ti vrat.

 

Pa upravo je rukovodjenje situacijom toliko lose da upravo to ugrozava zdravlje ljudi. Sad ce jos da se nakalemi i prkos i inat ljudi jer nece hteti da nose maske, a ne mozes ni da ih krivis jer ih zajebavaju od pocetka cele situacije.

 

Izadje Kon i kaze "katastrofa"

Izadje Nesterovic i kaze "ma boli vas kurac"

Izadje Kisicka i kaze "mene od ovog lika boli glava"

Onda diktator preti malim grobljima...

 

A onda lagano Zvezda slavi titulu pred 20 000 ljudi.

Djokovic igra turnir, samo sto se nije zazvalio sa bejbi Fedom

 

I kako ljudi da reaguju...

 

Ej bre... svi clanovi istog kriznog staba a 10 razlicitih izjava. Pa pizda vam materina, nije vam to rijaliti pa da se borite za rejtinge, na tom kriznom stabu se valjda dogovara i sta ce se i kako saopstavati ljudima. Ne mogu njih 10 da daju izjave.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Laki John Terry said:

Izadje Kon i kaze "katastrofa"

Izadje Nesterovic i kaze "ma boli vas kurac"

Izadje Kisicka i kaze "mene od ovog lika boli glava"

Onda diktator preti malim grobljima...

 

Ja sam u nedelju cuo jednu od navedenih osoba kako je rekla da je zadovoljna izlaznoscu na izborima i pored toga sto su neki plasili ljude bolescu.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Laki John Terry said:

 

Pa ja sam napisao sija a ti vrat.

 

 

 

Pa ne baš. Iz onoga što si ti napisao projvejava taj sentiment za koji sam i mislio da je pogrešan od početka priče. A to je da neko u njihovoj situaciji treba da kaže nešto u fazonu puši ga Vučiću neću da učestvujem u radu kriznog štaba zato što si diktator. 

 

Međutim mislim da prioritet lekarima koji su se uhvatili tog posla treba da bude očuvanje zdravlja i upravljanje epidemijom i da po tim rezultatima treba da sudimo o opravdanosti njihovih dela.

 

U početnom delu epidemije ja i dalje smatram da su njihove odluke i ćutanja na određene stvari na kraju rezultovali boljim stanjem, nego što bi bilo da su od početka sve oterali u pm, jednostavno situacija je bila vrlo složena i mislim da su radili najbolje što su mogli.

 

Sada je situacija crno-bela i svojim činjenjem su direktno ugrozili zdravlje mnogih građana.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Laki21 said:

 

Fenomenalna odluka, ali zato za finale kupa moze 10000 gledalaca ili koliko god.

18 minutes ago, Laki21 said:

 

Quote

Pratim izjave lekara i nadam se da se broj zaraženih neće povećavati. 

 

Ocigledno da je pratio izjave Nestorovica.

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Pored obaveznog nošenja maski u zatvorenim prostorijama, te zabrane posete bolnicama do daljnjeg. Struka je donela odluku da kako bi se ubrzao proces otkrivanja zaraženih brze testove na koronu počnu da rade i privatne laboratorije.

 

Ako se ovo ispostavi da je tačno, biće to verovatno prva normalna odluka struke posle fazon dva meseca :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, McLeod said:

Zoran Radovanović bi mogao da oladi sa napadima na kolege posto je kod Beckovicke priznao da bi se u kriznom stabu ponasao isto. Ovako ispada najveci licemer medju njima.

 

E ako si mu rekao, bas ce tebe da poslusa. Rekao je dok traje opasnost nece da napada kolege, plus tad su te mere bile opravdane ali zakasnele. Sad na ovu bruku i sramotu svako sa malo morala bi reagovao.

Edited by Zvezdinho
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, McLeod said:

Kakvu bruku i sramotu? P.S. eno ga i mučeni Dojčinović na Tviteru se pravda vajnoj intelektualnoj eliti Srbije zašto je objavio tekst posle izbora.

Tu bruku i sramotu što skrivaju da ima skoro 3 puta više umrlih. Da je umesto 93-97 obolelih 350 dnevno. I niko ne može da me ubedi da krizni štab nije znao. Okej, prikrivao si da nema maski i rukavica, to mogu da razumem zbog panike u datom trenutku, ali da ćutiš da ima 3 puta više zaraženih, i to samo zbog izbora, to je za zatvor. 

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Green23 said:

Tu bruku i sramotu što skrivaju da ima skoro 3 puta više umrlih. Da je umesto 93-97 obolelih 350 dnevno. I niko ne može da me ubedi da krizni štab nije znao. Okej, prikrivao si da nema maski i rukavica, to mogu da razumem zbog panike u datom trenutku, ali da ćutiš da ima 3 puta više zaraženih, i to samo zbog izbora, to je za zatvor. 

 

Prvo je vrlo veliko pitanje koliko je cinjenicno tacan taj tekst. Posto imamo iskustva i od forumasa da se ovo administrativno svakako lose vodi.

 

Niko ne zna u kojoj je kategoriji recimo Maretov otac, da li je izlecen, ili je samo izbrisan iz evidencije zajedno sa one 4000, a ja znam za neke slucajeve koji su imali pozitivan test a ne simptome i samo su nestali, kao da nisu ni izleceni ni bolesni, da li to znaci da ih vode kao lazno pozitivne, ja to ne mogu da znam.

 

Dakle, u papirologiji je problem. Ovo sto Srdja Jankovic kaze, to su administrativne stvari, da nije svako ko umre sa koronom umre od korone, ali to se nigde na svetu ne radi.

 

Sto opet ne znaci da se mulja sa brojkama, vec da ne postoji kodifikovan sistem koji bi omogucio da nema nikakve dvojbe kada se unose podaci, a svakako je ima, i za umrle, i za zarazene, i za bolesne.

 

Sto se testiranja tice, niko ne zna kojih je to 6000 dnevno testiranih, kad imas slucaj evo recimo od prosle nedelje iz Kragujevca, advokatski deciji rodjendan, majka i otac pozitivni sa simptomima, nekoliko jos asimptomatski, ali jedini poznanik koji je sa devojkom bio tamo se samoinicijativno izolovao jer su mu rekli da ce ih testirati samo ako dobiju simptome, nisu mu cak dali ni neko resenje o izolaciji vec su mu samo rekli da sedi kod kuce, niti bi ga iko kontrolisao.

 

Dok su neke druge testirali.

 

Ne znam zasto ne testiraju sve kontakte, kada je to logicno, mozda nemaju dovoljno testova, mozda nisu dovoljno pouzdani, i to nece da kazu niti priznaju, ali sve to na stranu, svi ovi napadi na Kona su prosto receno smesni i posledica su naseg mentalnog sklopa da uvek mora taj jedan da bude odgovoran, jos ako nije simpatican, odlicno.

 

A ocigledno je da je sistem truo i da se ne zna ni ko pije ni ko placa. Ali ne moze da se kuka na sistem i da se ukazuje na to, jer bi onda svi mi bili odgovorni, a mnogo je lepse i lakse ovako kada se prebacuje odgovornost u dobrom starom komunistickom maniru - kad ide kako treba onda je to svacije, kad se raspada, onda je nicije.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, John Dies at the End said:

Znači,  glavni problem je "tajming" objavljivanja texta, a ne njegova sadržina i da li su navedeni podaci tačni ili ne.

 

 

Mi gledamo siru sliku i zagrebemo ispod povrsine da bi shvatili ceo kontekst odredjenih pojava :classic_cool:

Edited by RatzenStadt
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Je li Đokara sad ne mora da se bode kad bude skuhana vakcina? 

 

Pa s obzirom da prema svim do sada poznatim analizama ta antitela koja će da stvore traju maksimalno do 6 meseci, neretko i mnogo kraće, bojim se da ga čeka boca prvom prilikom :kece:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@McLeod Pazi, ja znam da ćeš ti sada braniti sve njih, zato što nikada ne bi rekao da si se prevario u vezi nečega. Tako da možeš nekom drugom da prosipaš te priče. A podaci su 100% tačni, Birn ne bi tek tako izašao sa time, a čim niko nije hteo ni da priča sa njima, odmah ti je jasno. 

 

Znači ili su znali ili nisu znali. Ako su znali, to je za zatvor, i nema dalje polemike. 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ja ne branim nikoga, ja ti objasnjavam uzroke i posledice, posto ti ocigledno nisu jasni.

 

Ali nije mi problem ni da nacrtam. BIRN tvrdi ima mnogo vise zarazenih i umrlih od potvrdjenih. Srdja Jankovic kaze nije svako ko umre sa koronom umre od korone. Tu imamo problem administracije, ne sakrivanja. Moras da dokazes nameru za to. To ne moze da se radi tako tabloidno, protiv cega se satro borimo, pa mora da je zbog toga.

 

Broj zarazenih je sigurno veci, ali oni takodje sigurno nisu u papirima, nego nisu ni otkriveni, zbog nacina testiranja, za sta treba da se propita krizni stab da objasni zbog cega, ali to niko da se seti da pita.

 

Neslaganja u papirima ima zbog amaterskog vodjenja administrativnog posla, pa imas gafove sa brisanjem 4000 slucajeva u jednom danu, jer ne znaju kako da vode nekoga kome kineski test da lazno pozitivan rezultat i oni ostaju negde po statistikama, a nit su bili aktivni slucaj nit bolesni.

 

Za sve te stvari mora da se dokaze jasna veza, namera, cilj prikrivanja, a ne da se pausalno ocenjuje, pa tako Vucicu sve odgovara, i da ima pola miliona zarazenih da bi mogao da zatvara sve u kuce i igra se policajca, i da predstavi da je sve ok, da... ne znamo sta, ali odgovara mu!

 

I to sve i ovde i u javnosti posle bude puj pike ne vazi, Vucicu sve odgovara, sve je zato sto Vucic tako kaze.

 

Ako je Vucic sizofren, ne moramo mi da budemo sizofreni i da pricamo gluposti kao SNSovci, jer upravo to, na ovim stranicama, radimo.

 

 

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...