Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

2 minutes ago, urosg3 said:

To budi izvesnu sumnju

 

Ne nije na tragu.

 

Sumnja je u redu, ali ovde se ne radi o sumnji. Ovde se radi o zakljucivanju na osnovu sumnje. Ako u nesto sumnjas ti tezis da proveris. Ako pak ne mozes da proveris, ne mozes da kazes da ti se sumnja potvrdila.

 

Da, postoje slucajevi, nazalost, ljudi sa obe vakcine koji su umrli. Ali pre nego sto se uperi prst u nauku, mora se znati sta se desilo. Kada su se vakcinisali, kojom vakcinom (podseticu te da nauka nije mogla da zna unapred koliko traje zastita a malo ko se testirao na antitela da zna koliko je zasticen), koliko vremena je proslo, u kakvom okruzenju radi (nije svejedno da li si lekar ili inzenjer sam u kancelariji, ovi prvi su daleeeeko ugrozenijie).

 

Ne znam koliko puta je to neko od vas citao ili cuo, mozda nekome to nije zapalo za oko, ali kvalitet imunog sistema svakog pojedinca odredjuje imunoreakciju na vakcinu. Dakle, neko kome je imuni sistem slab, star, istrosen drugim bolestima, nece reagovati isto na vakcinu. Takvi su i dalje ugrozeni. Oni koji imaju dobar imunosistem, reagovace odlicno na vakcinu, pokazuje se da su i Pfizer i Sputnjik i AZ odlicne, jer prouzrokuju jak imuni odgovor. Ti ljudi su sigurno zasticeniji. 

 

Ima tu 100 stvari za uracunati. Maliciozno je samo reci AHA na prvu pojavu nekog ko je umro a vakcinisan je. 

 

Ja recimo u svom okruzenju takve nemam. Niko ko se vakcinisao nije ponovo oboleo, a skoro sigurno smo bili u kontaktu sa virusom, posebno ovim novim sojem i posebno sad, leti.

 

Ne znam sta ti ljudi pokusavaju da postignu, ne naravno ti, znamo se. Vec ti skeptici. Kao da neko hoce bas njih da cipuje i kontrolise, jes boli ga kurac. Pa sve se zna o nama. Ti i ja smo valjda ljudi iz iste branse, programiranja, pa sve znaju u Guglu o tebi, FB zna tvoje navike, sta god proguglas googlebot to hvata. Koj ce im kurac da te cipuju? Za sta? Datamining je sasvim dovoljan za sve sto im treba. Ostalo oni obave preko vlada ovakvih banana republika kao sto smo mi.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Hugo Punch said:

 

Ne nije na tragu.

 

 

ne pričam ja o toj vrsti sumnje, naveo sam 5 činjenica koje smo saznali vremenom, od trenutka kada su  se vakcine pojavile do danas. Kada su se pojavile aksiom je bio:
"Svaka vakcina je bezbedna i efikasna"

Niko nije govorio e ali... Nego je bilo primi vakcinu da se rešimo bede. Primi dve doze da se rešimo bede.

Sumnju bude naknadna saznanja oja nismo znali kad su se pojavile vakcinu. Kako onda nismo imali ta saznanja, a vakcine su prošlu proceduru? Kako se odmah nije govorilo o buster dozi, ili bakcini na 6 meseci nego tek sad? 

Tako nekako razumem ovaj skepticizam, ja sam iskreno očekivao da znamo sve o delovanju vakcine odmah, kad su prošle studije. Nisam očekivao da saznajemo važne činjenice o delovanju vakcine nakon studija. Tu budi sumnju, ne u vakcine nego u ljude koji ih "prodaju". Način na koji su komunicirali je sve samo nije iz interesa javnog zdravlja pre će biti da je politički. A ako i u to počnemo sumnjamo, a daju nam itekako materijala, onda je stvarno piši propalo.

Način delovanja vakcine, njena bezbednost moraju da budu aksiom, onog dana kada se pojave na tržištu.

Edited by urosg3
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, urosg3 said:

ne pričam ja o toj vrsti sumnje, naveo sam 5 činjenica koje smo saznali vremenom, od trenutka kada su  se vakcine pojavile do danas. Kada su se pojavile aksiom je bio:
"Svaka vakcina je bezbedna i efikasna"

Niko nije govorio e ali... Nego je bilo primi vakcinu da se rešimo bede. Primi dve doze da se rešimo bede.

Sumnju bude naknadna saznanja oja nismo znali kad su se pojavile vakcinu. Kako onda nismo imali ta saznanja, a vakcine su prošlu proceduru? Kako se odmah nije govorilo o buster dozi, ili bakcini na 6 meseci nego tek sad? 

 

.

 

Delta je ponovo promesala karte, mozda cak i vise nego sto se to po forumskom pisanju da zakljuciti...A i ranije su samo predvidjanja bila da ce imunitet trajati oko godinu dana...Niko ko razmilsja nije mogao to da shvati kao fakt, jer niko jos osim vidovite Zorke ne vidi buducnost..

 

.

Edited by attolini
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, attolini said:

 

Delta je ponovo promesala karte...a i ranije su samo predvidjanja bila da ce imunitet trajatai oko godinu dana...Niko ko razmilsja nije mogao to da shvati kao fakt, jer niko jos osim vidovite Zorke ne vidi buducnost..

Moguće, mada je Delta registrovana krajem 2020. Da se kladimo da ima studija sa Deltom koja garantuje efikasnost svake vakcine od preko 90% . Muka sa Koronom je u stvari to što ne možemo ništa da dokažemo. Šta god nanjušim postoji relativizirajući argument, i pojela maca.
Moja teza je da sve što se dešava sa vakcinama je očekivano i moglo se predvideti, da nauka jeste uradila sjajan posao, ali estradni epidemiologija i političari su u jednom trenutku rešili da činjenice saznajemo tačno onim redosledom, jer smo debili pa ne možemo podnesemo stvarne činjenice.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znači po 568432157211 put ide novi krug priče da smo svi cool i svi smo za vakcine A L I hoćemo najbolje vakcine, ispitane, propitane, vaspitane, hoćemo da znamo sastav ali ono narodski, ne ono da piše nešto HF16 0,02 mg, hoćemo da nam doktori, predsednici država, novinari svojom krvlju potpišu da garantuju za vakcine i ostave nam prvorođeno muško dete u zalog.

I da se ne čeka puno na granici sa Grčkom.

I da Makedonija ukine zeleni karton.

I da dovedemo centra što pre.

  • Like 7
  • Thanks 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Clash said:

Znači po 568432157211 put ide novi krug priče da smo svi cool i svi smo za vakcine A L I hoćemo najbolje vakcine, ispitane, propitane, vaspitane, hoćemo da znamo sastav ali ono narodski, ne ono da piše nešto HF16 0,02 mg, hoćemo da nam doktori, predsednici država, novinari svojom krvlju potpišu da garantuju za vakcine i ostave nam prvorođeno muško dete u zalog.

I da se ne čeka puno na granici sa Grčkom.

I da Makedonija ukine zeleni karton.

I da dovedemo centra što pre.

Tako nekako. I meni u mom poslu vlasnik/klijent koji plaća traži izuzetnost, pa ko velim, kad se traži od mene mogu i ja da tražim od nauke 🙂

Link to comment
Share on other sites

https://www.news.com.au/lifestyle/home/pets/regional-nsw-council-shoots-dead-pound-dogs-due-to-be-rescued-over-covid19-infection-fears/news-story/5efb92b19383746c02134ecf5ec6995e

Quote

 

The decision by a regional New South Wales council to shoot dead several rescue dogs due to Covid-19 restrictions has sparked international condemnation.

Bourke Shire Council in the state’s northwest killed the pound dogs to stop a shelter in Cobar rescuing them as planned, as it believed the travel wouldn’t be permitted under coronavirus restrictions.

 

 

 

Ne vredi, ovi su skroz poludeli. Totalno odsustvo bilo kakve racionalnosti.

  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam ni ja antivakser i primio sam obe doze a primicu i treco!  I jedini izlaz iz ovoga je vakcinacija. 

Ali cinjenica je da je sada tehnologija postala toliko mocna da nam uz vakcinu mogu ubaciti i nesto sto moze  promeniti nas DNK!@@!! To su cinjenice. I zato se ljudi plase i nepoverljivi su. Kako da im verujemo na rec a ne preuzimaju nikakvu odgovornost? 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Darth Bane said:

Nisam ni ja antivakser i primio sam obe doze a primicu i treco!  I jedini izlaz iz ovoga je vakcinacija. 

Ali cinjenica je da je sada tehnologija postala toliko mocna da nam uz vakcinu mogu ubaciti i nesto sto moze  promeniti nas DNK!@@!! To su cinjenice. I zato se ljudi plase i nepoverljivi su. Kako da im verujemo na rec a ne preuzimaju nikakvu odgovornost? 

A ko će ti sokole ubaciti nešto i zašto bi ti menjao DNK i u šta bi ti menjao u DNk?

  • Like 11
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Darth Bane said:

Nisam ni ja antivakser i primio sam obe doze a primicu i treco!  I jedini izlaz iz ovoga je vakcinacija. 

Ali cinjenica je da je sada tehnologija postala toliko mocna da nam uz vakcinu mogu ubaciti i nesto sto moze  promeniti nas DNK!@@!! To su cinjenice. I zato se ljudi plase i nepoverljivi su. Kako da im verujemo na rec a ne preuzimaju nikakvu odgovornost? 

 

Ako se toga plasis onda nikada vise u zivotu ne treba da pridjes igli, jer ne mora biti samo vakcinacija... 

 

Zamisli sta sve mogu da ubace bolesnima po bolnicama... ako bas rese da ubacuju. 

Link to comment
Share on other sites

https://niskevesti.rs/koju-vakcinu-da-primite-kao-trecu-dozu-objasnjava-dr-radmilo-jankovic/



    ovo je sustina mog pisanja.. Dakle sad se vec sve vise prica da smo zajebani sa Kineskom vakcinom..  Negde je bio tekst da polako i Orban vidi da se zahebo sa njom...    A sasvim jasno se secam da sam slusao   "Koshutradio Budapest" , jer divanim Madjarski,  da je Orban bas na radiu govorio tamo negde 1-2 Januara kad su kod nas krenuli sa Kineskom da vakcinisu,  da ceka kako ce se pokazati vakcina u Srbiji da bi je i on uzeo....

 Takodje uz malo truda se moze naci da se ni Fajzer nije pokazao onoliko koliko se to u pocetku mislilo...

 Dakle sve je vise izgledno da sve te vakcine nisu zavrseni proizvodi... otud tolke doze, i otud da menjamo vakcine...

 

   Pomenuta je vakcina za tetanus i kako se ona mora primati u 2-3 doze..  Da - ali to je vec odavno gotov proizvod...  a ovo sad su jos uvek nedovrseni proizvodi...  A greske ispravljaju u hodu na milionima ljudi koji sluze kao zamorci....   Zavrsite vakcinu.. primicu 2 ili cak i 3 doze... pa nek traje godinu dana...  ali kad bude gotov proizvod ..  A ne "primi pa sta ti bude "

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clash said:

A ko će ti sokole ubaciti nešto i zašto bi ti menjao DNK i u šta bi ti menjao u DNk?

 

Evo kako sam ja cula, mozda ne bas najbolje, jer ipak imam prag tolerancije.

 

Ubace ti cip i onda kada predjes u neke godine (penzione) kada se razbolis da te ne bi lecili o drzavnom trosku i jos placali penziju te lepo "iskljuce" na daljinu 😄 

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, urosg3 said:

Moguće, mada je Delta registrovana krajem 2020. Da se kladimo da ima studija sa Deltom koja garantuje efikasnost svake vakcine od preko 90% . Muka sa Koronom je u stvari to što ne možemo ništa da dokažemo. Šta god nanjušim postoji relativizirajući argument, i pojela maca.
Moja teza je da sve što se dešava sa vakcinama je očekivano i moglo se predvideti, da nauka jeste uradila sjajan posao, ali estradni epidemiologija i političari su u jednom trenutku rešili da činjenice saznajemo tačno onim redosledom, jer smo debili pa ne možemo podnesemo stvarne činjenice.

 

.

 

Ima dosta do toga kako filtriras informacije koje dolaze do tebe...sve to sto si ti naveo uopste ne pratim....

 

90% su tvrdili proizvodjaci...njihova zvanicna saopstenja sam prestao jos prosle godine da uzimam za ozbiljno...Mozda eventualno nekog naucnika , tvoraca, u nekom neobaveznom podcastu...

 

Argument da su vakcine brze nego inace , stoji...Da, mnogi od nezeljenih efekata moglo se utvrditi da su vakcine uvedene nesto kasnije...Ali Urose, koliko je zivota spaseno za ovih skoro godinu dana zbog takve odluke?

 

.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Doc Holiday said:

https://niskevesti.rs/koju-vakcinu-da-primite-kao-trecu-dozu-objasnjava-dr-radmilo-jankovic/



    ovo je sustina mog pisanja.. Dakle sad se vec sve vise prica da smo zajebani sa Kineskom vakcinom..  Negde je bio tekst da polako i Orban vidi da se zahebo sa njom...    A sasvim jasno se secam da sam slusao   "Koshutradio Budapest" , jer divanim Madjarski,  da je Orban bas na radiu govorio tamo negde 1-2 Januara kad su kod nas krenuli sa Kineskom da vakcinisu,  da ceka kako ce se pokazati vakcina u Srbiji da bi je i on uzeo....

 Takodje uz malo truda se moze naci da se ni Fajzer nije pokazao onoliko koliko se to u pocetku mislilo...

 Dakle sve je vise izgledno da sve te vakcine nisu zavrseni proizvodi... otud tolke doze, i otud da menjamo vakcine...

 

   Pomenuta je vakcina za tetanus i kako se ona mora primati u 2-3 doze..  Da - ali to je vec odavno gotov proizvod...  a ovo sad su jos uvek nedovrseni proizvodi...  A greske ispravljaju u hodu na milionima ljudi koji sluze kao zamorci....   Zavrsite vakcinu.. primicu 2 ili cak i 3 doze... pa nek traje godinu dana...  ali kad bude gotov proizvod ..  A ne "primi pa sta ti bude "

To i ja pričam svo vreme. jedino Sputnik sljaka iznad svih očekivanja,

2 minutes ago, Baby said:

 

Evo kako sam ja cula, mozda ne bas najbolje, jer ipak imam prag tolerancije.

 

Ubace ti cip i onda kada predjes u neke godine (penzione) kada se razbolis da te ne bi lecili o drzavnom trosku i jos placali penziju te lepo "iskljuce" na daljinu 😄 

 

Ovo je drugi pravac u razvoju slobodne antivax misli gde se sve vrti oko čipa.

Menjanje DNK je posebna struja slobodnih mislilaca koji su se od ovih prvih odvojili septemba 2020 na trecem Saboru u narodu poznatijem kao neće Gara da primi vakcinu.

  • Like 1
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, attolini said:

 

 

Argument da su vakcine brze nego inace , stoji...Da, mnogi od nezeljenih efekata moglo se utvrditi da su vakcine uvedene nesto kasnije...Ali Urose, koliko je zivota spaseno za ovih skoro godinu dana zbog takve odluke?

 

.

A koliko bi bilo bolje i verodostojnije da se komuniciralo od početka vakcinacije na osnovu uvažavanja činjenica a ne političke potrebe. Jedino što postoji na plus strani vakcinacije je verodostojnost, ne može ovako da se važni elementi procesa otkrivaju usput jer to ruši sneška. Brate čekali smo mesec ili dva odgovor na pitanje:
"da li vakcinisan prenosi virus ili ne"
To budi sumnju u sve ostale tvrdnje, razumeš šta hoću da kažem?
Ako padneš na takvom pitanju ne vadi te više ništa. Ispašće na kraju da je u pitanju "dobronamerna laž" ili obično prećutkivanje, zbog "eto bilo je hitno i važno da pustimo vakcinu spasimo živote, a da smo rekli odmah odziv na vakcinu ne bi bio..."

A uspeo si u stvari da srušiš kredibilitet vakcine. Što je baš loša vest.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Losmi17 said:

Prosle nedelje imao malo jacu prehladu koja podseca po simptomima na delta soj. Uradio brzi test nakon jednog dana od pojave simptoma, bio negativan.

Lecio se sam kuci vitamincicima, lezao 4 dana.

Ove nedelje se malo cudnjikavo osecam, kao da se brze zamaram, pa cak i neki cudan osecaj u plucima ili ubrzan rad srca.

Mozda sam umislio citajuci svakakve vesti i tekstove o koroni, a sve je posledica toga sto sam se ulezao jako.

Da li uraditi test na antitela vec sad? U slucaju da je bila korona, ne znam da l ce sad vec pokazati prisustvo antitela.

Revakcinisan sinofarmom pocetkom aprila, par ljudi koje znam nisu imali antitela 4m nakon revakcinacije.

 

Slično kod mene. Odjednom mi nos procureo (što se meni jako retko dešava - odmah sam odbacio alergiju), i baš jako me uhvatilo. Međutim, osim jakog curenja nosa, nisam imao ništa drugo par dana. Odmah sam se izlolovao od žene i ćere, za svaki slučaj. Možda i pogrešno, ali čekao sam da mi se pojavi bar još jedan simptom pre nego što odem da se testiram (bol u grlu, umor, kašalj, otežano disanje). Srećom nije ništa, pa nisam ni išao. Trajalo je tako čitavih nedelju dana i prošlo. Siguran sam da je bila obična prehlada, jer ova nagla promena vremena može da bude nezgodna. 

 

Inače, posle dve doze Sinofarma, prekjuče sam se bocnuo Fajzerom. Od reakcije samo bol u ruci i blago povećan puls. Danas ništa, samo ruka bolucka na baš jak stisak. Dvoumio sam se šta da primim, ali je ipak pobedio Fajzer... žena se ipak odlučila za Sinofarm zbog kao nekih alergija...

 

Antitela nisam merio ni posle dve doze Kineza, sad možda i uradim čisto iz radoznalosti. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, urosg3 said:

ne pričam ja o toj vrsti sumnje, naveo sam 5 činjenica koje smo saznali vremenom, od trenutka kada su  se vakcine pojavile do danas. Kada su se pojavile aksiom je bio:
"Svaka vakcina je bezbedna i efikasna"

Niko nije govorio e ali... Nego je bilo primi vakcinu da se rešimo bede. Primi dve doze da se rešimo bede.

Sumnju bude naknadna saznanja oja nismo znali kad su se pojavile vakcinu. Kako onda nismo imali ta saznanja, a vakcine su prošlu proceduru? Kako se odmah nije govorilo o buster dozi, ili bakcini na 6 meseci nego tek sad? 

Tako nekako razumem ovaj skepticizam, ja sam iskreno očekivao da znamo sve o delovanju vakcine odmah, kad su prošle studije. Nisam očekivao da saznajemo važne činjenice o delovanju vakcine nakon studija. Tu budi sumnju, ne u vakcine nego u ljude koji ih "prodaju". Način na koji su komunicirali je sve samo nije iz interesa javnog zdravlja pre će biti da je politički. A ako i u to počnemo sumnjamo, a daju nam itekako materijala, onda je stvarno piši propalo.

Način delovanja vakcine, njena bezbednost moraju da budu aksiom, onog dana kada se pojave na tržištu.

Upravo zato jer je ovo ta faza koja je trebala da se uradi pre nego sto je vakcina kao ispitana trebala da potvrdjena kao 100% proverena. Znaci ovo je jos uvek testna faza, otuda i to da potpisujes kad zelis da primis vakcinu, a i zato nije obavezna. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Clash said:

 

Ovo je drugi pravac u razvoju slobodne antivax misli gde se sve vrti oko čipa.

Menjanje DNK je posebna struja slobodnih mislilaca koji su se od ovih prvih odvojili septemba 2020 na trecem Saboru u narodu poznatijem kao neće Gara da primi vakcinu.

 

Da mu ne promenu dnk i postane gluplji nego sto jeste 😄 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Tomiprunet said:

Upravo zato jer je ovo ta faza koja je trebala da se uradi pre nego sto je vakcina kao ispitana trebala da potvrdjena kao 100% proverena. Znaci ovo je jos uvek testna faza, otuda i to da potpisujes kad zelis da primis vakcinu, a i zato nije obavezna. 

Među nama opet bih išao da je primim jer i dalje mislim da je sve bolje nego da zabodem koronu, pa baš ako ne mora daj da uradim sve što je do mene. Ali to sam samo ja, na nivou društva mora bolje da se komuniciraa, i nauka mora da ima javnu reč pod kontrolom činjenica a ne estradnih naučnika. Estradni naučnik je sklon da u javnom nastupa ispuni potrebu da zvuči učeno, pametno i obavešteno, pa se Darije, Konovi, u zadnje vreme Šekleri snalaze. Jedino moj školski ispada stalno iz pattern-a on jeste pametan i naučnik, ali brate ozbiljno socijalno limitiran.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, attolini said:

 

Argument da su vakcine brze nego inace , stoji...Da, mnogi od nezeljenih efekata moglo se utvrditi da su vakcine uvedene nesto kasnije...Ali Urose, koliko je zivota spaseno za ovih skoro godinu dana zbog takve odluke?

 

.

Pa dobro, meni je to bio argument da primim vakcinu, po fazonu nemamo dovoljno vremena da cekamo da bude ispitana par godina pa da znamo sta i kako tacno.

OK, ali to je bio moj racionalni zakljucak, neki ljudi ne mogu da predju preko toga. Nije da ne znamo slucajeve kad su razni lekovi stavljani na trziste pa onda ispalo ups bas smo se zajebali.

Medjutim, sve ovo sto Uros prica je potpuno tacno. Ako sa ljudima ne komuniciras kao sa odraslim razumnim osobama, izgubis kredibilitet. Znaci sve ovo sto se desava je naucno moglo da se predvidi, ali to javnosti nije receno. Sam Fauci je priznao da je tvrdio da nam ne trebaju maske jer su eto imali nedostatak maski. Pa kako posle toga da mu verujes kao strucnjaku kad znas da ima neke druge faktore koji uticu na ono sto prica? I sto bi mu sad verovali da nam trebaju maske?

Pa sto rece jedan ...malo morgen.

Drugo, ja sam to i ranije pominjala, svakakve nelogicne "mere" kako je kome doslo, koje ocigledno nemaju veze sa zaustavljanjem pandemije, nego uglavnom politikom, su prosto unistile kredibilitet svima. 

Sad kod nas u US lokalno, sve vreme dok se zavrsava vakcina, traje ogromna kampanja 'necemo vakcinu koju je Tramp napravio, mi u to ne verujemo'. Isti ljudi u januaru dodju i tvrde kako je vakcina super, nece vam biti nista ako je primite (laz) zato sto eto sad mi promovisemo vakcinu.

Ima ona dobra "fool me once, shame on you, fool me twice...." i recimo Ameri imaju to duboko ukorenjeno.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Doc Holiday said:

https://niskevesti.rs/koju-vakcinu-da-primite-kao-trecu-dozu-objasnjava-dr-radmilo-jankovic/



    ovo je sustina mog pisanja.. Dakle sad se vec sve vise prica da smo zajebani sa Kineskom vakcinom..  Negde je bio tekst da polako i Orban vidi da se zahebo sa njom...    A sasvim jasno se secam da sam slusao   "Koshutradio Budapest" , jer divanim Madjarski,  da je Orban bas na radiu govorio tamo negde 1-2 Januara kad su kod nas krenuli sa Kineskom da vakcinisu,  da ceka kako ce se pokazati vakcina u Srbiji da bi je i on uzeo....

 Takodje uz malo truda se moze naci da se ni Fajzer nije pokazao onoliko koliko se to u pocetku mislilo...

 Dakle sve je vise izgledno da sve te vakcine nisu zavrseni proizvodi... otud tolke doze, i otud da menjamo vakcine...

 

   Pomenuta je vakcina za tetanus i kako se ona mora primati u 2-3 doze..  Da - ali to je vec odavno gotov proizvod...  a ovo sad su jos uvek nedovrseni proizvodi...  A greske ispravljaju u hodu na milionima ljudi koji sluze kao zamorci....   Zavrsite vakcinu.. primicu 2 ili cak i 3 doze... pa nek traje godinu dana...  ali kad bude gotov proizvod ..  A ne "primi pa sta ti bude "

 

Uopste se nismo zajebali sa kineskom vakcinom, po 300ti put. 

 

Situacija iz marta: 

Quote

Nešto manje od 1.300.000 ljudi u Srbiji do sada je primilo vakcine protiv COVIDA-a 19, saopštilo je Ministarstvo državne uprave i lokalne samouprave Srbije (MDULS) za Radio Slobodna Evropa (RSE).

Kako se precizira u odgovoru, do 19. marta 2021. godine u Srbiji je 1.283.637 građana primilo vakcinu protiv korona virusa, a od tog broja do petka je revakcinisana 825.981 osoba.

Najviše građana Srbije, kako navodi MDULS za RSE, primilo je kinesku Sinopharm (Sinofarm) vakcinu, njih 936.813.

Prema podacima Ministarstva državne uprave i lokalne samouprave, američko-nemačkom vakcinom Pfizer/BioNTech (Fajzer/Bajontek) imunizovano je 129.578 građana Srbije, dok je rusku Sputnik V (Sputnjik V) primilo 111.553 ljudi.

 

Znači, mi nismo imali opciju da biramo 1.3 miliona Fajzera i Sputnjika ili 1 milion Sinofarma i ostatak Pf/Spt, nego je bilo kupuj šta možeš, gde možeš.

 

Onda kada uporedimo sveže podatke iz Bahreina, pa dodjemo do sledećeg:

image.png.50c7ec433357d8a69b90a6e876025b62.png

 

Znači, na 100 hiljada ljudi, umreće 37 nevakcinisanih, 5,5 vakcinisanih Sinofarmom (i jedan vakcinisan Fajzerom), što govori, jelte da je Fajzer bolji od Kineza, ali da je Kinez MNOGO BOLJI od ničega!

A pošto mi nismo imali opciju da umesto Kineza kupimo istu količinu Fajzera, zaključak je šta?

 

Da smo se zajebali?! No. 

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...