Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

12 minutes ago, JohnnyDragon said:

Pa od kako sam se bocnuo AZ povratak tahikardije posle dugooo vremena, svaka 2 dana imam 37°, a nikada mi to nije bila "radna temperatura"... 

Jbg to sam samo ja, meni lično ta vakcina nije prijala očigledno i ne želim revakcinu istom. 

Promeni prijavu za Vranje i resen problem. :classic_ninja:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Pa od kako sam se bocnuo AZ povratak tahikardije posle dugooo vremena, svaka 2 dana imam 37°, a nikada mi to nije bila "radna temperatura"... 
Jbg to sam samo ja, meni lično ta vakcina nije prijala očigledno i ne želim revakcinu istom. 
Ne brini, imaš još nešto manje od 3 meseca da ti se sredi sve pa da opet dobiješ tahikardiju. [emoji28]

Izvini na šali ali ko morao sam.


U drugoj vesti, umro mi poznanik kog sam pre 25 godina upoznao kao svež pripravnik. Od korone je umro, imao je negde oko 60 godina. Kolega koji je imao povremeni kontakt sa njim mi je javio. Primio je obe doze kineza, ne znam kada. Pre 3 nedelje je bio zdrav (ili još uvek bez simptoma), to znam sigurno.

U svetlu izjave direktora kbc zemun, britanski soj nas je.. pa rastura. A plus bosanci navatali i juznoafrickog. Ako ga ima u Bih ima ga i kod nas.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

vučić rešio sa ovim vakcinisanjem stranih državljana

 

em će sebi nabiti poene, em mislim da može solidan FOMO da se pokrene kod nas pa da se više ljudi zainteresuje za vakcinu

Edited by djole
Link to comment
Share on other sites

Da resio vakcinisanje komsiluka, dok su nam bolnice pune nasih. To je kada vodis antivax kampanju, tj umesto vakcinacijom zaludjujes ljude izmisljenim atentatima, prisluskivanjem i sl....

 

Mislim da bi najveci efekat imalo masovno vackinisanje u zadruzi npr...Ili Ceca i Veljko da se vakcinisu pred kamerama.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ras kass said:

Da resio vakcinisanje komsiluka, dok su nam bolnice pune nasih. To je kada vodis antivax kampanju, tj umesto vakcinacijom zaludjujes ljude izmisljenim atentatima, prisluskivanjem i sl....

 

Mislim da bi najveci efekat imalo masovno vackinisanje u zadruzi npr...Ili Ceca i Veljko da se vakcinisu pred kamerama.

 

zayebavam se malo

 

doduše ovo za FOMO, mislim da stvarno može da se desi... iliti šta ima bre Bosanci da dolaze da mi uzimaju moje vakcine

 

elem, slažem se za kampanju, na prvom mestu je mogao on da se ubode... mada eno Rujević na twitteru kaže da Šešelj priča kako Vučić pada u nesvest kada vidi iglu... zamislite tu scenu gde otac nacije pada u nesvest pred milionskim auditorijumom :classic_laugh: možda će i on ko Putin iza zatvorenih vrata jer ne voli da se eksponira :classic_laugh:

 

s jedne strane jeste problem ako svi naši državljani koji su se prijavili nisu dobili vakcinu... s druge strane ako stvarno ima AZ, a ljudi neće da ih prime, i još je neka priča da moraju uskoro da se potroše zbog roka upotrebe, onda ne vidim što ih ne bi dali ljudima u regionu

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, urosg3 said:

on je genije političke taktike, odličan potez, kako god.
Šansa da glasam za SNSovski svetonazor je identična šansi da slušam domaću muziku, ali umem da prepoznam dobar potez. Politički, spoljnopolitički na svaki način je odličan potez, kolateralno je Izetbegović junioru zalepio političku šamarčinu još se puši. A šta ja mislim o naslednim dinastijama, ovo mi je baš drago 🙂

Khm, shamarcine tesko da mogu da se uvrste u repertoar diplomatije, klasicne, kod Staljina i Idi Amina - mozda.

Njegova politicka taktika je kombinacija lukavosti javne zenske ( svet) i budaka, domaca scena.

To sa vakcinama objasnjavam iskljucivo ugradjivanjem u cenu vakcine (moze procenat, moze komad Srema, Banata i Backe) ali da sacekamo malo, bic puca na kraju. 

I to sa njegovim vakcinisanjem, 100% sam sigurna da je dobio najbolje sto postoji na svetu cim se to nesto pojavilo i to iz drzavnog razloga, ako i bude slikanja sa vakcinacije, to nece biti vakcina. 

Kako su govorili stari: "Ne verujte Danajcima ni kad darove nose". A AV u ni kad kaze "dobar dan".

Uostalom, meni je dovoljno muka vec i od toga sto je ON zasluzan za vakcine a ne nadlezno ministarstvo,ministar, vlada a da ne govorim o tome da je to od mojih, nasih para. 

 

Edited by Pletilja
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Pletilja said:

Khm, shamarcine tesko da mogu da se uvrste u repertoar diplomatije, klasicne, kod Staljina i Idi Amina - mozda.

Njegova politicka taktika je kombinacija lukavosti javne zenske ( svet) i budaka, domaca scena.

To sa vakcinama objasnjavam iskljucivo ugradjivanjem u cenu vakcine (moze procenat, moze komad Srema, Banata i Backe) ali da sacekamo malo, bic puca na kraju. 

I to sa njegovim vakcinisanjem, 100% sam sigurna da je dobio najbolje sto postoji na svetu cim se to nesto pojavilo i to iz drzavnog razloga, ako i bude slikanja sa vakcinacije, to nece biti vakcina. 

Kako su govorili stari: "Ne verujte Danajcima ni kad darove nose". A AV u ni kad kaze "dobar dan".

Uostalom, meni je dovoljno muka vec i od toga sto je ON zasluzan za vakcine a ne nadlezno ministarstvo,ministar, vlada a da ne govorim o tome da je to od mojih, nasih para. 

 

Politička šamarčina, bogami zvoni po Sarajevu 🙂  Ono što je zanimljivo je da je ne mali broj komšija iz Makedonije takođe danas po Beogradu u cilju primanja vakcine i to bez ikakvog političkog pozadinskog šuma, dakle ipak je do Izetbegović juniora, ovaj put je Vučić lepo odigrao.

Ono što je Vučić nekako uspeo je da se potpuno distanciram od političkih događanja u Srbiji, što mi izuzetno prija, eskapizam i u ovom primeru pokazuje svoje lepo lice. Ionako smo kao iskreni levičari margina društva bili zadnjih par decenija, pa navikli smo 🙂 

Link to comment
Share on other sites

Ovo s vakcinama i relativno malom interesu u Srb..prije svega rezultat skolovanih idiota antivaksera. Ubjedjivan sam da su samo bucni. Ne bih se zakleo bas da su samo bucni. Znate vec na koga mislim..

Mene iscima posao i taman dobio info da imam dovojno vremena..sredio vakcinaciju al corak..necu stici revakcinaciju zbog izmjene datuma odlaska u pripizdinu gdje radim.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Crni Bombarder said:

Vrhunski potez bi bio pozvati kosovske Albance na vakcinaciju u Srbiju.
(ovo pisem bez ikakvog sarkazma)

 

Potrujemo ih vakcinama i usetamo na srBsko kosovo posle toga!

 

Cunning plan!

 

xD

  • Thanks 1
  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Crni Bombarder said:

Vrhunski potez bi bio pozvati kosovske Albance na vakcinaciju u Srbiju.
(ovo pisem bez ikakvog sarkazma)

Privredna komora (inace najbesmislenija organizacija u drzavi)  je u saradnji sa isto tako besmislenim privrednim komorama u okruzenju organizovala vakcinaciju za radnike firmi u regionu, gde su pozvane i firme iz Albanije i sa Kosova. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Crni Bombarder said:

Dobro,svi mi znamo da su Albanci odbijali decenijama vakcine iz Srbije,izmedju ostalog i pod izgovorom da Srbija zeli takvim putem da ih sterilise...

Ladno je ta priča živa od osamdesetih, u JNA se k`o fol sterilišu Albanci i Muslimani. Pa izgleda da je JNA neuspešna i na tom planu 🙂

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ne znam šta da mislim oko ovog vakcinisanja građana regiona. Ok, politički to jeste ozbiljan marketing ali ovako ispada da će se vakcinisati ko ima najbrža kola da dođe dok vakcinama ne istekne rok. 

Umesto da je spakovao sve te vakcine, lično sleteo na Butmir i rekao, izvolite 50-60k komada (koliko već ima), za vaše prioritete, medicinare, stare, moramo da se čuvamo zajedno kurac palac, region, jedinstvo, puno prelazaka granica, bla bla.... Ovako stvarno ispada da će raja koja ima mogućnost da odmah zapali po vakcinu dobiti istu. 

 

A i dalje iskreno ne kapiram zašto nemamo kampanju za vakcinaciiju gde bi iz frižidera iskakale reklame, gde bi vakcinisani delili iskustva, gde bi javne ličnosti pozivale, gde bi stručnjaci objašnjavali da nema čipa i nus efekata. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, NMX said:

Ne znam šta da mislim oko ovog vakcinisanja građana regiona. Ok, politički to jeste ozbiljan marketing ali ovako ispada da će se vakcinisati ko ima najbrža kola da dođe dok vakcinama ne istekne rok. 

Umesto da je spakovao sve te vakcine, lično sleteo na Butmir i rekao, izvolite 50-60k komada (koliko već ima), za vaše prioritete, medicinare, stare, moramo da se čuvamo zajedno kurac palac, region, jedinstvo, puno prelazaka granica, bla bla.... Ovako stvarno ispada da će raja koja ima mogućnost da odmah zapali po vakcinu dobiti istu. 

 

A i dalje iskreno ne kapiram zašto nemamo kampanju za vakcinaciiju gde bi iz frižidera iskakale reklame, gde bi vakcinisani delili iskustva, gde bi javne ličnosti pozivale, gde bi stručnjaci objašnjavali da nema čipa i nus efekata. 

A pare od putarina, goriva, kafana?

Link to comment
Share on other sites

Kakav kraljevski PR je Vučić odradio, koji je to šibicar palanački, neverovatno. Bukvalno se pozicionirao na Balkanu kao neprikosnoveni lider. Doduše kakav Balkan takav i lider, ali bio je Balkan takav i pre Vučića, pa je samo njemu uspelo.
Gledam ove Izetbegoviće, Đukanoviće, Zaeve... Šta god da kažu sada ispadaju kao siromašni rođaci koji su došli na sahranu u veliki grad, obukli najbolja odela, a opet vidi se odakle su 🙂
Lokalna geopolitika nije više ista, gamechanger je tu. Sad što se meni ne dopada kako će da izgleda ubuduće to je moj problem, ali tako je.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...