Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Ni ja ne znam ko je ovo lice, a i ne zanima me naročito, jer ovakvih ludaka je puno ono govorničko ćoše u londonskom Hajd parku, i na drugim mestima gde postoji ta institucija, ama ih niko ne snima kao da su neka vest. Kad ih i snimaju, to rade zbog sprdnje. Doduše, tamo se ne okuplja ovolika rulja da ih sluša dok buncaju i da posle skače unaokolo kao mahnita, to što jeste, jeste. 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, ras kass said:

Kazi glavni britanski epidemiolog maske i distanciranje mogu da ostanu godinama, jer su se ljudi vec navikli a i pokazalo se da ekonomija moze fino da funkcionise i sa ovim merama. 

 

I onda otkud protesti i nepostovanje mera?? 

 

Ma nema od toga ništa, kakve godine maski i distanciranja. Kada budu vakcinisali 80+ posto stanovništva neće ni biti potrebe, već im ozbiljno padaju cifre, za Novembar se već najavljuju svirke (Fatboy Slim, on će u Brajtonu da okupi 100k ljudi opušteno). Ne brinem se ja za Engleze, neće oni tek tako bez razloga da se smaraju (osim ako ne dođe do nekog scenarija tipa mutacija u britanski soj 2, ili nešto slično).

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, ras kass said:

Kazi glavni britanski epidemiolog maske i distanciranje mogu da ostanu godinama, jer su se ljudi vec navikli a i pokazalo se da ekonomija moze fino da funkcionise i sa ovim merama. 

 

I onda otkud protesti i nepostovanje mera?? 

.Frau Merkel hoće produži lockdown eto 5. mesec. Na šta li će tek nemci da naviknu 🙂

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, stray_cat said:

 

I meni je to nejasno. Ako ima x vakcinisanih pa je y njih imalo ozbiljan neželjeni efekat od kojih je z umrlo u roku od 14 dana, koliko se na populaciji od x stanovništva zarazi a koliko umre od kovida19 u roku od 14 dana? Mislim, ljudska prava, sloboda izbora, pravo da se zna sve pa da svako za sebe donese odluku itditd, ali to je sve kad ima (dovoljno) para, a gosn profit trpi ogromne gubitke (ili možda nije tako).

Da li oni čekaju neku jevropsku vakcinu?

 

Tehnički gledano AZ jeste i evropska vakcina, pravi je englesko - švedska kompanija a Švedska je deo EU. Možda je problem u ovom delu "englesko", da se umesto nje gura švapsko - američka priča ili francuska kada bude spremna, a možda i ne...ko će ga više znati.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, implant said:

 

Tehnički gledano AZ jeste i evropska vakcina, pravi je englesko - švedska kompanija a Švedska je deo EU. Možda je problem u ovom delu "englesko", da se umesto nje gura švapsko - američka priča ili francuska kada bude spremna, a možda i ne...ko će ga više znati.

 

Mislim, meni je logično da mora da bude i vrlo neželjenih (pa i smrtonosnih) efekata pa nek' je i direktno od vakcina na uzorcima >1M kod bilo koje vakcine (toga je sigurno svuda bilo), ako su testirali u fazi 2 ispod 100K ljudi, nešto mora da prođe ispod radara. Slaba mi je logika zašto u USA i GB nisu zaustavljali vakcinaciju a u EU jesu (AZ i u GB i u EU). USA sa sve Trampom na početku, a ni GB nije bila ništa bolja. Možda zato što su više "osetili" korona cirkus na svojoj koži od EU, ne znam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, urosg3 said:

Nisam još, ali valjda se nateram večeras posle utakmice. Ne znam za sojeve pretpostavljam da ima, ali naprosto se u matematici sve vodi kao isti virus.
Ne pravi za zaključak realno nikakvu razliku.

 

Kako ne pravi razliku, pa nas je Britanac unakazio u ciglo mesec dana.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, implant said:

 

Ma nema od toga ništa, kakve godine maski i distanciranja. Kada budu vakcinisali 80+ posto stanovništva neće ni biti potrebe, već im ozbiljno padaju cifre, za Novembar se već najavljuju svirke (Fatboy Slim, on će u Brajtonu da okupi 100k ljudi opušteno). Ne brinem se ja za Engleze, neće oni tek tako bez razloga da se smaraju (osim ako ne dođe do nekog scenarija tipa mutacija u britanski soj 2, ili nešto slično).

Naravno da ce doci, i to vec pocetkom Maja.

6 hours ago, Darko said:

Jel ih pereš posle pišanja ili za vreme?

Zasto bi prao ruke posle pisanja? Niti za vreme, ne razumem o cemu pises?

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Laki21 said:

 

Kako ne pravi razliku, pa nas je Britanac unakazio u ciglo mesec dana.

za ovo merenje neće da pravi razliku, jer je konstanta. Državne granice i granice okruga tamo su administrativne tako da nema razlike i kontrole jedino što dva susedna okruga u dve države razlikuje je državna regulativa. Ovde merimo koliko propisavanje/kažnjavanje ima uticaj na istu populaciju. Ne merimo efikasnost maski, ma koliko bi izgledalo privlačno.
 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Tomiprunet said:

Naravno da ce doci, i to vec pocetkom Maja.

Zasto bi prao ruke posle pisanja? Niti za vreme, ne razumem o cemu pises?

 

Kako znaš da će doći i to baš početkom Maja, odakle ti ta informacija?

 

Za pranje ruku, jel' se zezaš ili si ozbiljan?

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, RatzenStadt said:

@Sunshine State Махнућу ти са врха НИС-ове зграде. Можда оставим неки кратак текст на пешчаном штранду, ако нађем довољно камења наравно.
А и ако не, увек могу усећи песак неким штапом. Довољно велики фонт ћу користити, да се види из авиона (фигуративно и буквално). Да то буде порука добродошлице назад. Баци поглед кад будеш прелетала 🙂


У НС не мораш да долазиш. Нема ништа ново. Лепше вам је на десној обали Дунава. Уосталом, лакат кривина још увек постоји у Иригу. Ниси луда валда да пробаш да је савладаш?!

 

Zapravo, vecina ljudi iz SM za NS ne ide preko Venca jer je guzva, a i puno je rumljana. Uglavnom Jazak-Vrdnik-Rakovac ili preko Beocina.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Tomiprunet said:

Zasto bi prao ruke posle pisanja? Niti za vreme, ne razumem o cemu pises?

Pitanje: Šta je srpski metroseksualac?

Odgovor: Pere ruke posle pišanja.

 

 

Plašim se da pitam isto pitanje za veliku nuždu.

Edited by Darko
  • Like 2
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Sprivel said:

 

Zapravo, vecina ljudi iz SM za NS ne ide preko Venca jer je guzva, a i puno je rumljana. Uglavnom Jazak-Vrdnik-Rakovac ili preko Beocina.

 

Svilos, pa vinski podrumi po Banostoru, riba na obali Dunava, Cerevic, pa dalje...

 

Eh, blagodeti zivota u Sremu (jos kad bi Rumljanima mogli da zabranimo da voze, bio bi to idilican okrug)

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...