Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Ovde poslednjih par nedelja AZ (kao i Sputnjik btw) ide - par dana super vakcina, najbolja, masovno je krenula organizacija za pelcovanje u apotekama i kod lekara a to moze samo AZ, dok Moderna i Pfizer idu samo u centrima sa vakcinisanje, onda evo sutradan suspenzija, uz objasnjenje - "nema nekih razloga da se misli da to nije dobra vakcina ali eto ipak suspenzija cekajuci ... "

Po meni cista politika ova suspenzija kao kaznjavaju AZ jer AZ ocigledno zeza sa isporukom (pretpostavlja se da prodaje nekom drugom za mnogo vece pare nego dogovorene sa evropskom zajednicom)

Link to comment
Share on other sites

Zvali moju sestru na az sutra. 

 

Prijavila se pre 7 dana. Iz njene firme su trazili da se ubrza vakcinacija zaposlenih. 

 

Kad i ona primi vakcinu onda smo se komplet familijarno zastitili. 

Edited by ras kass
Link to comment
Share on other sites

Just now, stray_cat said:

Je l' će sad Jevropa da briše AZ iz kovid pasoša?

ja koliko sam videla nije ovde bas popularno pricati o covid pasosima, to nije lepo jer ne mogu svi da se pelcuju itd ali vec smo navikli da se danas prica jedno a sutra drugo

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, ciao said:

Vrlo moguce jer vidim i da je AZ najavila novo kasnjenje i smanjenje isporuka jutros (ponovo)

 

To im je i odgovor na suspenziju. 

A Amerikanci ce svojih 30 miliona doza pre ustupiti nekoj azijskoj zemlji da bi sprecili sirenje kineskog uticaja. 

Link to comment
Share on other sites

Da ne budem pogrešno sVaćen, bez obzira na ogroman razvoj medEcine, ja (skoro već matorac) moram da otkucam da mi je čudno da na 1M cepljenih ne bude baš nikakvih neželjenih efekata, nekako mi je prirodno da mora na tako velikim brojevima da bude nekih nesrećnika kojima se zalomilo famoznih 0,0x pronečega.

 

E sad, ako Nemačka i Francuska PREKIDAJU pa makar i privremeno vakcinaciju nekom vakcinom, to znači da masovno nešto se dešava.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ras kass said:

 

To im je i odgovor na suspenziju. 

A Amerikanci ce svojih 30 miliona doza pre ustupiti nekoj azijskoj zemlji da bi sprecili sirenje kineskog uticaja. 

Divan put da se zajebu: ako ne mogu da isporuce vakcine - ostali ce uzimati i Sinofarm i Sputnik sa Torlaka.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, stray_cat said:

Da ne budem pogrešno sVaćen, bez obzira na ogroman razvoj medEcine, ja (skoro već matorac) moram da otkucam da mi je čudno da na 1M cepljenih ne bude baš nikakvih neželjenih efekata, nekako mi je prirodno da mora na tako velikim brojevima da bude nekih nesrećnika kojima se zalomilo famoznih 0,0x pronečega.

 

E sad, ako Nemačka i Francuska PREKIDAJU pa makar i privremeno vakcinaciju nekom vakcinom, to znači da masovno nešto se dešava.

Koji soj AZ vakcine primaju građani u UK? A koji soj u Nemačkoj?
A? 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, stray_cat said:

Da ne budem pogrešno sVaćen, bez obzira na ogroman razvoj medEcine, ja (skoro već matorac) moram da otkucam da mi je čudno da na 1M cepljenih ne bude baš nikakvih neželjenih efekata, nekako mi je prirodno da mora na tako velikim brojevima da bude nekih nesrećnika kojima se zalomilo famoznih 0,0x pronečega.

 

E sad, ako Nemačka i Francuska PREKIDAJU pa makar i privremeno vakcinaciju nekom vakcinom, to znači da masovno nešto se dešava.

Ovde je prvo bila vest da su nezvanicno vatrogasci prekinuli sa AZ jer su imali neke komplikacije kod izvesnog broja vakcinisanih (ovde su vatrogasci vise od vatrogasaca u srbiji, valjda kao u usa, spasioci iz svih situacija  otprilike). Oni spadaju kao medinisko osoblje u prioritetnu grupu za vakcinisanje. Ta njihova obustava je trebala da bude nezvanicna i interna medjutim je procurela u javnost i onda se valjda nametnula generalna suspenzija - da se ne bi narod pitao sta se to krije od nas, za vatrogasce nije dobra a za nas jeste itd. Ali insistiraju da nije nista ...

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, stray_cat said:

Da ne budem pogrešno sVaćen, bez obzira na ogroman razvoj medEcine, ja (skoro već matorac) moram da otkucam da mi je čudno da na 1M cepljenih ne bude baš nikakvih neželjenih efekata, nekako mi je prirodno da mora na tako velikim brojevima da bude nekih nesrećnika kojima se zalomilo famoznih 0,0x pronečega.

 

Pa naravno da ima. Evo je informacija od 23.02. Saopstavaju oni to periodicno, ali izgleda da medijima nije interesantno, pa slabo nesto prenose.

 

 

 

Srbija: Zabeležene 362 neželjene reakcije na vakcine protiv koronavirusa

 

Za sada nije bilo težih reakcija, a tri puta reakcije su zahtevale hospitalizaciju, rekao je Pavle Zelić iz Agencije za lekove i medicinska sredstva

 

Bojana Stojanovic   | 23.02.2021

https://www.aa.com.tr/ba/korona-virus/srbija-zabeležene-362-neželjene-reakcije-na-vakcine-protiv-koronavirusa/2154023

 

Link to comment
Share on other sites

Mene će žena da zapali vrv. 

Lepo mi rekla, NE VAKCINIŠI SE, svi su naši drugovi dobilo koronu posle vakcine. 

Ja jok, to je civilizacijska tekovina. 

Nju boli grlo, ja temperatura posle 7 dana od vakcine. 

Isto se ponašam, nisam dobio koronu god i nešto dana.. 

Neverovatno! 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, todorovic said:

Teska da je nuspojava 7 dana posle. Ako je korona onda si se zarazio dan - dva posle primanja vakcine.

Nisam se zarazio nego su me zarazili. 

Mene više niko ne može da ubedi da sam ja slučajno dobio baš tada, a pritom su tamo ljudi držali distancu, svi sa maskama, ja nisam radio zadnjih 10tak dana, nisam nikoga vidjao, nosim kvalitetne maske, i bas eto čuda par dana posle vakcine, a nista nije bilo godinu i kusur pre. 

Pazi Boga ti. 

Link to comment
Share on other sites

@JohnnyDragon Ja sam se bas pazio i opet sam prelezao virus. Jednostavno, ti ako pazis smanjujes mogucnost, smanjujes rizik, ali nema garancija. U svakom trenutku neko moze da te zarazi, ti se sklanjas, pazis, ali ne mozes na pusto ostrvo, kontakti su neminovni. A i taj tvoj kontakt ima opet drugi kontakt i tako eksponencijalno.

 

Elem, posle 7 dana temperatura? To nije nuspojava, to je korona. Ali ti ces proci lagano kroz to.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, stray_cat said:

Nikako ne bi trebalo 7 dana da imaš temperaturu. 

Ja skapirao da je temp stigla 7. dana nakon vakcine, što je dugo za side effect. Pitaću pametnije od mene na temu pa javljam. A do tad pazite se po kući, ti u brlog k`o ovaj moj kolega da gunđaš 🙂

Edit: rano je još da te @zoe Bgutefteri 🙂

Edited by urosg3
Link to comment
Share on other sites

Just now, John Terry said:

@JohnnyDragon Ja sam se bas pazio i opet sam prelezao virus. Jednostavno, ti ako pazis smanjujes mogucnost, smanjujes rizik, ali nema garancija. U svakom trenutku neko moze da te zarazi, ti se sklanjas, pazis, ali ne mozes na pusto ostrvo, kontakti su neminovni. A i taj tvoj kontakt ima opet drugi kontakt i tako eksponencijalno.

 

Elem, posle 7 dana temperatura? To nije nuspojava, to je korona. Ali ti ces proci lagano kroz to.

Pa brt stvarno ja gledam, gotovo svi koje znam da su se špricali dobili baš posle par dana. 

Malo previše slučajno za moje shvatanje, koliko god ja imao open mind stavove. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, urosg3 said:

Ja skapirao da je temp stigla 7. dana nakon vakcine, što je dugo za side effect. Pitaću pametnije od mene na temu pa javljam. A do tad pazite se po kući, ti u brlog k`o ovaj moj kolega da gunđaš 🙂

 

Nuspojava je 48h nakon vakcine. Sve sto traje vise od dva dana je sumnja na infekciju virusom.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, urosg3 said:

Ja skapirao da je temp stigla 7. dana nakon vakcine, što je dugo za side effect. Pitaću pametnije od mene na temu pa javljam. A do tad pazite se po kući, ti u brlog k`o ovaj moj kolega da gunđaš 🙂

Pa i jeste, imao sam drugi i treći dan i sada evo opet, 37, posle 8 dana od vakcine. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...