Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

194 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Pre mog polaska za Holandiju, secam se da je Austrija vec imala neke mere, pa su od 3.novembra jos vise poostrili i uveli policijski cas od 20:00 - 6:00 h, no svejedno brojke rastu sve vise i vise, tako da sad jos poostravaju:

 

"Ograničenje kretanja proširuje se na ceo dan, tako da će građani moći da izađu iz svoja "četiri zida" samo ako moraju u kupovinu najbitnijih potrepština, da pomažu nekom drugom, da idu na posao, ili prošetaju iz psihičkih i fizičkih razloga, odnosno radi šetnje kućnog ljubimca.
Takođe se zatvaraju i škole, to jest svi uzrasti prelaze na učenje od kuće."

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ovom Faučiju baš se osladila ova pandemija...

 

Quote

In fact, Fauci recommends people still wear masks and practice social distancing even after getting the vaccine, he told CNN’s Jake Tapper on “State of the Union” on Sunday.

Naivni građani bi pomislili eto vakcine, divno, vraćamo se na staro, ali tu je dobri doktor da nas poduči da  prihvatimo novonormalno. I kako sad pošten čovek da ne postane antivakser, kad ti provakseri uz vakcine obećavaju maske, distancu unedogled.  

edit: čekam da se Nestor javi i on je - struka
 

Edited by urosg3
zaboravio
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, urosg3 said:

Ovom Faučiju baš se osladila ova pandemija...

 

Naivni građani bi pomislili eto vakcine, divno, vraćamo se na staro, ali tu je dobri doktor da nas poduči da  prihvatimo novonormalno. I kako sad pošten čovek da ne postane antivakser, kad ti provakseri uz vakcine obećavaju maske, distancu unedogled.  

edit: čekam da se Nestor javi i on je - struka
 

:lol_2:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelia said:

Cuti guverner u Kaliforniji organizovao za sebe party od 20 ljudi, a gradjanima rekao no-no Dan Zahvalnosti....

I šta sad osuđuju ga? Razvlače mediji?
A čovek skroman, skromniji ne može da bude...

Mislim da u istoriji Kalifornije ne postoji primer Thanksgiving žurke guvernera države sa manje zvanica 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Harmonika said:

pa da 20, manje od 50:innocent:

A u tih 20 verovatno je bilo makar nekoliko iz istog domaćinstva, a oni se računaju kao jedan, ovako ispada da ih je bilo samo desetak 🙂

Ala nas naučio Vučić, svaka čast Predsedniku, mogu da relativizujem šta poželim, šta mi teško 🙂

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, urosg3 said:

I šta sad osuđuju ga? Razvlače mediji?
A čovek skroman, skromniji ne može da bude...

Mislim da u istoriji Kalifornije ne postoji primer Thanksgiving žurke guvernera države sa manje zvanica 🙂

 

Ah ovo nije bila Thanksgiving zurka, nego rodjendan, to tek treba da dodje :lol_2: a inace i nije negirao da su iz vise od 3 domacinstva, sto je njegovo pravilo za okupljanje.

A mediji, pa uglavnom nista, nije na CNNu :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

Ah ovo nije bila Thanksgiving zurka, nego rodjendan, to tek treba da dodje :lol_2: a inace i nije negirao da su iz vise od 3 domacinstva, sto je njegovo pravilo za okupljanje.

A mediji, pa uglavnom nista, nije na CNNu :classic_biggrin:

A cool, ja kao pošteni komunista ne pratim te verske praznike & okupljanja 🙂

Inače kako je sve naopako postalo vidi se baš po ovom primeru: desničari, flat earth ekipa raznorazni zgubidani i nacionalisti, anti migranti ekipa su pobornici slobode, a moji levičari su skroz u propisivanju kažnjavanju, ograničavanju kretanja...
Ušao duh pokojnog Berije u modernu levicu, duh etatizma. Moram da obnovim malo Kropotkina, ne vredi, od moderne levice ne`š se najesti `leba, ups, slobode 🙂

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Evo ih i ovi nasi, jbte preselicu se na Floridu, ovi nisu normalni, odoh ja kod frizera cim stignem.....

 

The following restrictions will take effect for Philadelphia on Friday, November 20 and will last through January 1, 2021:

RESTAURANTS

*Indoor dining prohibited

*Outdoor dining allowed, but require that parties be household members only

*Maximum table size of four seats

INDOOR GATHERINGS

*Prohibited indoors at any size, at any location

*Includes both public and private events

*For example: Indoor parties, group meals, football watching groups, visiting between households, weddings, funerals, baby showers

OUTDOOR GATHERINGS

*Gatherings limited at 10% occupancy or 10 persons per 1,000 square feet

*Cap for large spaces of no more than 2,000 people.

*No fans at football games

*No food or beverages served at outdoor gatherings to ensure people can wear masks

RETAIL STORES

*Allow with reduced density limit of five people per 1,000 square feet

*Enforcement of mask use by customers and employees

OFFICES

*Employees must work from home unless not possible

SPORTS (Youth, school and community)

*Prohibited

GYMS, MUSEUMS & LIBRARIES

*Closed

SCHOOLS

*Colleges & universities: online classes only

*High schools: online classes only

*Elementary and middle schools: in-person permitted, following Philadelphia Dept. of Public Health safety guidance

*Child care, early childhood education and access centers: in-person permitted, following Philadelphia Dept. of Public Health safety guidance

RELIGIOUS INSTITUTIONS

*No more than five percent occupancy or five per thousand square feet

*Encouraged to hold services online

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, urosg3 said:

Ovom Faučiju baš se osladila ova pandemija...

 

Naivni građani bi pomislili eto vakcine, divno, vraćamo se na staro, ali tu je dobri doktor da nas poduči da  prihvatimo novonormalno. I kako sad pošten čovek da ne postane antivakser, kad ti provakseri uz vakcine obećavaju maske, distancu unedogled.  

edit: čekam da se Nestor javi i on je - struka
 

 

Kada primim vakcinu nosiću masku još onoliko vremena koliko je potrebno da ona proradi, tj. napravi antitela. Lepo ću da se testiram na njih i da proverim; ako ih ima, masku skidam u roku od odmah a Fauči neka radi šta 'oće.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Interesantno - izgleda da su sigurni da je u Italiji korona bila prisutna i to poprilicno vec vise pd godinu dana tj od septembra 2019 - postoji jedna grupa od 959 ljudi koji su bili dobrovoljci za neka istrazivanja o raku pluca i sada su ustanovili da je u toj grupi u periodu septembar 2019-mart 2020 bilo oko 11% koji su vec imali prisutna antitela na covid 19 :classic_blink:

 

https://www.rtl.fr/actu/bien-etre/le-coronavirus-aurait-circule-en-italie-des-septembre-2019-7800923643

 

Inace nas u Fra obavestili da ne racunamo na otvaranje kafana i barova pre sredine januara 2021 :classic_sad:

Edited by ciao
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelia said:

Znas sta je problem? Sto vecina ovoga je i zatvorena jos od marta, jedva su nesto malo dozvolili od Septembra

To je za sada problem, ali može da bude i deo rešenja uskoro 🙂
Ono baš bih voleo da čujem epidemiološko pojašnjenje zabrana rada biblioteka bilo gde. Da se čtalačke mase spreče u međusobnom zaražavanju 🙂

 

2 minutes ago, ciao said:

Interesantno - izgleda da su sigurni da je u Italiji korona bila prisutna i to poprilicno vec vise pd godinu dana tj od septembra 2019 - postoji jedna grupa od 959 ljudi koji su bili dobrovoljci za neka istrazivanja o raku pluca i sada su ustanovili da je u toj grupi u periodu septembar 2019-mart 2020 bilo oko 11% koji su vec imali prisutna antitela na covid 19 :classic_blink:

 

https://www.rtl.fr/actu/bien-etre/le-coronavirus-aurait-circule-en-italie-des-septembre-2019-7800923643

 

Inace nas u Fra obavestili da ne racunamo na otvaranje kafana i barova pre sredine januara 2021 :classic_sad:

Aux armes citoyens
Formez vos bataillons
Marchons, marchons
Qu'un sang impur
Abreuve nos sillons

p.s. ne znam Francuski ali sam uboo stih valjda 🙂

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ciao said:

Interesantno - izgleda da su sigurni da je u Italiji korona bila prisutna i to poprilicno vec vise pd godinu dana tj od septembra 2019 - postoji jedna grupa od 959 ljudi koji su bili dobrovoljci za neka istrazivanja o raku pluca i sada su ustanovili da je u toj grupi u periodu septembar 2019-mart 2020 bilo oko 11% koji su vec imali prisutna antitela na covid 19 :classic_blink:

 

Ja lepo rekoh da sam ja imala coronu negde u Oktobru (i sa istom letela iz SR za USA)

 

 

3 minutes ago, urosg3 said:

To je za sada problem, ali može da bude i deo rešenja uskoro 🙂
Ono baš bih voleo da čujem epidemiološko pojašnjenje zabrana rada biblioteka bilo gde. Da se čtalačke mase spreče u međusobnom zaražavanju 🙂

 

Ti ocekujes pojasnjenje? Pa koje pojasnjenje je bilo za golf igralista? 

Biblioteke ne, ali crkve.....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, urosg3 said:

Ovom Faučiju baš se osladila ova pandemija...

Naivni građani bi pomislili eto vakcine, divno, vraćamo se na staro, ali tu je dobri doktor da nas poduči da  prihvatimo novonormalno. I kako sad pošten čovek da ne postane antivakser, kad ti provakseri uz vakcine obećavaju maske, distancu unedogled. 
edit: čekam da se Nestor javi i on je - struka

 

Evo kako je Fauci to obrazlozio:

Quote

“Obviously, with a 90-plus percent effective vaccine, you could feel much more confident. But I would recommend to people to not abandon all public health measures just because you have been vaccinated, because even though, for the general population, it might be 90 to 95 percent effective, you don't necessarily know, for you, how effective it is,” he added.

Fauci added that once he receives the vaccine, he's "not going to abandon completely public health measures."[/qoute]

izvor, citav clanak: https://thehill.com/homenews/sunday-talk-shows/526065-fauci-dont-abandon-masks-social-distancing-after-getting-vaccine

Edited by zoran59
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na to dodaj da cca 1/2 anketiranih gradjana kazu da nece primiti vakcinu, dakle bice jos potencijalnih sirilaca epidemije.

 

Imam utisak da ti, kad bi bio moj kolega po motocikizmu, ne bi hteo da stavis kacigu na glavu - jer ti "ogranicava slobodu."

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, zoran59 said:

 

Evo kako je Fauci to obrazlozio:

 

Odlično je obrazložio, nema šta. Hoće čovek svaki rizik nam eliminiše iz života, bilo bi lepo da je tako. Ali baš svaki rizik, važi? Ne samo ovaj jedan jedini...
Da živimo živote, po prvi put u istoriji čovečanstva, bez ikakvih rizika bezbrižno. Važi.
Too good to be true.

Link to comment
Share on other sites

Just now, ciao said:

Moze moze

 

Bar nesto. 

 

Pricala sam sa nekim prijateljima iz FR ovih dana, oni kazu da je drzava veoma ozbiljno pristupila ovoj pandemiji, misleci uglavnom na plate i ostale troskove, tipa stanarine... koji gradjani ne mogu da isplate sada. Ako je to tacno, svaka im cast, bar znate sto placate takse toliko visoke. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, zoran59 said:

Na to dodaj da cca 1/2 anketiranih gradjana kazu da nece primiti vakcinu, dakle bice jos potencijalnih sirilaca epidemije.

 

Imam utisak da ti, kad bi bio moj kolega po motocikizmu, ne bi hteo da stavis kacigu na glavu - jer ti "ogranicava slobodu."

ovo mene pitaš? I ako ne osećam se da me pitaš...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...