Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Dvoje zaraženih koronavirusom pobeglo iz bolnice u Banjaluci

Policijski službenici Policijske uprave Banjaluka su identifikovali i locirali dve osobe u Banjaluci, kod kojih je utvrđen koronavirus, a koji su pobegli sa Klinike za infektivne bolesti.

Naime, nadležnoj policijskoj stanici radnici obezbeđenja navedene klinike prijavili su da su sa klinike, u kojoj su bili na lečenju, pobegle dve nepoznate osobe kod kojih je utvrđen koronavirus.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Sprivel said:

Kod nas zarazeno i dvoje iz higijenskog zavoda koji su radili u kampu u Morovicu.

 

.

 

 

Da razmislis mozda o promeni avatara?..Znam da ti nije namera, ali svaki put kad prenosis ovako neprijatne vesti i vidim ovaj  smajli pored tih slova... onako, bas glup neki osecaj...

 

 

.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Zizu said:

Dvoje zaraženih koronavirusom pobeglo iz bolnice u Banjaluci

Policijski službenici Policijske uprave Banjaluka su identifikovali i locirali dve osobe u Banjaluci, kod kojih je utvrđen koronavirus, a koji su pobegli sa Klinike za infektivne bolesti.

Naime, nadležnoj policijskoj stanici radnici obezbeđenja navedene klinike prijavili su da su sa klinike, u kojoj su bili na lečenju, pobegle dve nepoznate osobe kod kojih je utvrđen koronavirus.

 

da se ne zajebavamo.

kako ih tako nepoznate nadjoše?

Just now, kalistenika u rutini said:

 

i ja sam do malo pre dok nisam cuo koje je godiste preminuli.

 

sad furam ovaj fazon ...

 

 

 

 

 

nervous GIF

 

 

 

 

 

 

 

brate,  onda nisi Dude...   i fake si.

opusti se, šta bude  biće, savi jedan Mango  iskuliraj i troši ovo vreme na sebe i sebi drage ljude,  a autopilot, dokle nas dobaci dobaci, 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kalistenika u rutini said:

 

i ja sam do malo pre dok nisam cuo koje je godiste preminuli.

 

 

 

 

 

 

18 minutes ago, Stoned Laki21 said:

kod mene zvanično proglašen prvi slučaj.

osoba 1985. godište.

smrtni slucaj ili prvi zarazeni? da ne plasimo kolegu ako niko nije umro 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Stoned Laki21 said:

 

da se ne zajebavamo.

kako ih tako nepoznate nadjoše?

 

brate,  onda nisi Dude...   i fake si.

opusti se, šta bude  biće, savi jedan Mango  iskuliraj i troši ovo vreme na sebe i sebi drage ljude,  a autopilot, dokle nas dobaci dobaci, 

 

koje drage ljude kad ne pustam nikog da mi pridje :lol_2:

  • Like 1
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dropkick Murphys said:

 

smrtni slucaj ili prvi zarazeni? da ne plasimo kolegu ako niko nije umro 🙂

 

Korenko Zaraženko  ćemo ga zvati za sada  😄


kad bude apdejtovan u Koronko Smrtonko update-ovaćemo Vas  :s_d:

 

Just now, kalistenika u rutini said:

 

koje drage ljude kad ne pustam nikog da mi pridje :lol_2:

 

 

ovako nešto na primer
 

90551596_10222749628471761_6859720421399

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, attolini said:

 

.

 

 

Da razmislis mozda o promeni avatara?..Znam da ti nije namera, ali svaki put kad prenosis ovako neprijatne vesti i vidim ovaj  smajli pored tih slova... onako, bas glup neki osecaj...

 

 

.

 

Dosao sam do toga da sta god Sprivel napise ja krenem da se smejem dok me ostali gledaju ko budalu 😄

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dropkick Murphys said:

https://www.bizlife.rs/zdravlje/saveti-srpskog-doktora-za-dezinfekciju-asepsol-mozete-da-bacite-peglajte-sve/

https://mondo.rs/Magazin/Stil/a1301908/Korona-virus-sredstvo-za-dezinfekciju.html

Moze li neko malo strucniji od mene (bilo ko : ) ) da kaze moze li se ovo uzeti dezinfekciono sredstvo? (hidrogen 0.5% i limunska kiselina). To jedino i imamo trenutno, pored rakije, koja, jel'te, nije dovoljna. Mislim, jesu rekli strucnjaci, ali im nesto ne verujem u poslednje vreme.

 


 

Quote

 

But there is a speedier option: research has shown that coronaviruses can be inactivated within a minute by disinfecting surfaces with 62-71% alcohol, or 0.5% hydrogen peroxide bleach or household bleach containing 0.1% sodium hypochlorite. Higher temperatures and humidity also tend to result in other coronaviruses dying quicker, although research has shown that a related coronavirus that causes Sars could be killed by temperatures above 56°C or 132°F (hotter than even a bath scalding enough to cause injury) at a rate of about 10,000 viral particles every 15 minutes.

 

The US Environmental Protection Agency (EPA) has now published a list of disinfectants and active ingredients that can be used against the Sars-CoV-2 virus.

izvor

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Stoned Laki21 said:

 

a jel zbog zaliha il zbog paranoje?


Ralno @kalistenika u rutini   možda nemaš izgradjen imunitet na mango pa te bezveze pucaju paranoje,  al ozbiljno ti kažem, sa stručne strane.

Spoiler

 

brat, ja paranoju od manga nisam imao od 99-e. :classic_biggrin:

 

da me thc paranoise nikad ga ne bih ni konzumirao, narocito ne u vecim kolicinama.

 

 

Edited by kalistenika u rutini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kalistenika u rutini said:
  Hide contents

 

brat, ja paranoju od manga nisam imao 99-e. :classic_biggrin:

 

da me thc paranoise nikad ga ne bih ni konzumirao, narocito ne u vecim kolicinama.

 

 

 

onda promeni kanal i ne gledaj vesti  i opusti se...  nije ovo ništa strašno  procenti smrtnosti kod mlaćih su na nivou statističke greške,  a matorci su retardirani, pa ne treba na njih trošiti high   jel te.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Stoned Laki21 said:

 

onda promeni kanal i ne gledaj vesti  i opusti se...  nije ovo ništa strašno  procenti smrtnosti kod mlaćih su na nivou statističke greške,  a matorci su retardirani, pa ne treba na njih trošiti high   jel te.

 

samo prebaci ove poslednje neozbiljne upise na odgovarajuci topik da ne trolujemo ozbiljne ljude sa ovom spikom i ne brini za mene :classic_smile:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Laki Six said:

Ovaj lik poslednje pitanje sto je postavio umislio da je u zadruzi...

Je li on stvarno mislio da ce mu doktori odgovoriti na ovo pitanje o drzavnom kriminalu?

2 minutes ago, Constantin said:

Nadam se da ovo nije sve što se tiče opremanja hale Čair, recimo da je u završnoj fazi pripreme. Inače, danas je krenulo i opremanje Hale u školi Duško Radović.

 

spacer.png

Sta bi ti, da budete lepsi od BG?

Eeeeee

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...