Jump to content

Modni krikovi iz zemlje i sveta


Milenko Puzigaca

Recommended Posts

Prodaju se ovakve torbe, ali ih skoro nikada nisam video u upotrebi. Uglavnom su to kombinovane aktne tašne sa slotom za laptop.
Ja recimo imam neto slično, ali samo kao zaštita za laptop. Dobio sam je na poslednem oracle worldu, pre nego su ga komunjare proterale u Vegas. Na njoj piše Oracle. Međutim to su delili kao hemiske olovke.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Od 1992. imam laptopove. Menjaju se na 3 godine (firme mi ih davale) i nikada nisam dobio torbu. Ne samo torbu, nego ni miša. Morao sam sam da kupim a to nije bilo da idem u Samsonite (imam "Tumi" bekpek, u njega staje laptop). U firmi sada, ima 3,000 ljudi sa od firme datim laptopovima i ne verujem da iko ima hard-case Samsonite ili Delsey aktovke. 

A svi ih nose u nečemu a nije Samsonite ili Delsey aktovka. O tome pričam. 

 

Kod kuće, imamo 2 desktop sa velikim ekranima, opet, tokom vremena, kupio sam 5 laptopova privatno, za familiju, uvek je bilo "get a free bag". DELL ima sa svojim logom, imaju i HP i Lenovo i Acer. Uvek su dolazili sa torbom i logom proizvođača.

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Denis Jasharevic said:

Dobro, zakljucili smo da se u Srbiji i Japanu poklanjaju torbe uz laptopove.

 

Lep narodni obicaj.

 

Ovde nije tako.

 

Dve torbe koje su mi ostale, obe su došle sa laptopovima DELL. Velika je čak kupljena sa laptopom u Australiji (2015), kupio mi kolega laptop sa zapadnim Win i tastaturom i done kada je dolazio u Japan.

 

Druga je "fatirana", za kampus, u njoj ćerka nosi računar u školu, u rancu. Mora da se nosi računar svaki dan.

 

2020delltorba01.jpg

 

Obe imaju DELL logo.

 

2020delltorba02.jpg

 

2020delltorba03.jpg

 

Šta je bitno: dobijene su (ok, besplatno kao obrok u avionu na full service airline) i nije trebalo da se ide na 3rd party da se kupe.

 

 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Doorn said:

Laptop od firme mi je uvjek bio i sa torbom marke laptopa. Msm na torbi je logo.

U prodavnicama jos nikad nisam vidio da se torbe dijele za dz pri kupovini. 

 

Jedan sam kupio u radnji, IT City, Bangkok. Uza sve, ima li i torba? -  "Ima."

To je bilo za familiju u Thai provinciji. 

 

Kako je ta torba došla u cenu, ne menjajući je i bez doplate, ne znam. Bio je Acer laptop za studentkinju iz familije.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Yoyogi said:

 

Jedan sam kupio u radnji, IT City, Bangkok. Uza sve, ima li i torba? -  "Ima."

To je bilo za familiju u Thai provinciji. 

 

Kako je ta torba došla u cenu, ne menjajući je i bez doplate, ne znam. Bio je Acer laptop za studentkinju iz familije.

 

Bogami tebe ta tazbina tamo mnogo voli, siroke si ruke ...  :classic_biggrin:, ako, ako, kavaljerski.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Bogami tebe ta tazbina tamo mnogo voli, siroke si ruke ...  :classic_biggrin:, ako, ako, kavaljerski.

 

Nego šta, ta tadašnja devojčica je danas lekarka, doktor u lokalnoj bolnici. Osim uvoda u laptop, ništa joj nisam pomogao. Dobila je od faksa 50$ Chrome laptop.

 

Za struke od nacionalnog značaja kao  lekari, zubari, veterinari, izvlače na lutriji gde će da rade prve 3 godine. Ima lista mesta gde im trebaju posle diplomiranja pa baš je njeno mesto bilo tu, prijavila se i dobila. Da radi kao lekar u svom rodnom mestu.

Ko nije imao opredeljenje, poslali su ga tamo gde ga je  lutrija izvukla. Nema "ostani u krugu dvojke" i budi nezaposlen .Tako prve 3 godine gde su otišli da rade, tu se verovatno  ožene ili udaju i ostanu doveka.
Thai je pametna država. To bi ne samo Srbija nego i Svet mogao da nauči od njih. Strateške struke u službi naroda.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Budimo realni, torbice su kod 95% muškaraca modni dodatak. 

Danas ljudi vodaju pse kao modni dodatak, tek da neće nosati torbice.

 

Kod poslovnih ljudi je torbica zamjenila aktovku što je djelomično praktično jer oslobađa jednu ruku, kod balkan-boyeva...

Link to comment
Share on other sites

s-l1600-1.jpg

 

5 hours ago, Amigo said:

Sve u svemu taj narod koji si odyebao je platio tvoje skolovanje od prvog osnovne pa sve do kraja. Ne dugujes ti nikome nista, ali to je tako.

Da ne spominjemo studentske domove koji su za skoro dzabe. Sjeti se tih cijena. Ko je platio, pa taj odyebani narod.

 

Pa mora i on nesto da doprinese.

 

Nego kad smo kod krikova, evo jos priloga o sizofrenom ponasanju domorodaca, i o njihovom kričanju, buncanju i kreštanju. Nekada se nisu pevale pesme za decje rodjendane, jel nisu, nisu. To je pocelo devedesetih, zato sto su tako videli u filmovima. Ali posto su oni posebni i samo svoji, nisu uzeli kao sav normalan svet da prepevaju pesmu " happy birthday" sto su cak i vrancuzi uradili, i svi ostali, pa mozda i rusi, ne znam, verovatno jesu. E ovde su domoroci smislili neku svoju idiotsku pesmu, kad neartikulisano kreste "danas nam je divan dan, divan dan, diiiiivan daaaaan, kurta murti rođendan". Zasto se tako ponasaju? Sto kaze Plavi Golub, to se prevazilazi sa 15 godina, maksimum. Isto vazi i za proslave 18 rođendana koje su poceli da prave tako da lice na bahanalije kad su na MTV gledali ono sweet 16. Ma dupe bi dali da kopiraju zlocinacku Ameriku u svemu sto vide, samo ne u onome u cemu treba da se na nju ugledaju. Lole jedne, nelecene. Kaze, citat, onaj u knjizi Gađenje (o Salvadoru je knjiga, ali kao da je o ovima) "to je kultura koja je iz najcrnje nepismenosti uskočila direktno u prostačku omamljenost TV ekranom..."

 

BTW, ranijih godina je sve bilo OK, a ove godine su maksimalno ignorisali dan zaljubljenih, u medijima, kada cak i u Kini od svih praznika potrose najvise para za poklone, a zasto, pa zato sto su tako videli u filmovima. Ovi ove godine propadose žvalaveći o nekakvom trivunu, bo ih trivun. Ludo burazere, ludo. Danas postoji pomada protiv toga. Brinem se za njih.

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

Dobro, sad ti izazivas da uslikam svih gresnih xxxxx pari [emoji38]_2:
Lako je vama muskima, jedna torbice, dvoje najvise troje pari obuce....i do sledece zime.
Dobro, ko od muških lakira nokte?
Samo nemojte o torbicama, sve smo rekli. [emoji14]
;)

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milenko Puzigaca said:

Nego kad smo kod krikova, evo jos priloga o sizofrenom ponasanju domorodaca, i o njihovom kričanju, buncanju i kreštanju. Nekada se nisu pevale pesme za decje rodjendane, jel nisu, nisu. To je pocelo devedesetih, zato sto su tako videli u filmovima.


Jesu i osamdesetih, i to baš ta - danas nam je divan dan. Ja za happy birthday nisam znao do devedesetih, to je ušlo kao pomodarstvo sa zapada. Zašto ne bismo imali svoju pesmu za rođendan, nego mora baš happy birthday?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jesu i osamdesetih, i to baš ta - danas nam je divan dan. Ja za happy birthday nisam znao do devedesetih, to je ušlo kao pomodarstvo sa zapada. Zašto ne bismo imali svoju pesmu za rođendan, nego mora baš happy birthday?

Ja ne želim da znam za rođendan! Hajde molim te, moraš da budeš raspoložen, tona tipov koje je baš briga za tebe dođu k'o na saranu, hrana džabe, a ti moraš da se smeškaš. Pff

 

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, mrd said:

Ili proslava mature, završetak gimnazije. Ta tu ima da se slavi?

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

Pa nije poenta da ako hoce oni slave, nego mi nije jasno to organizovanje matorih, pozivanje rodbine i prijatelja na neku feshtu.

 

Samo sam primetila da je to neki novi obicaj.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...