Jump to content

ATP & WTA lista


CheshireCat

Recommended Posts

Zanimljivo da je Fric pre Sangaja imao 3010 bodova, a sada 45 manje (uporedjivao sam listu nakon USO i sada i uopste mi nije bilo jasno). Potpuna nelogicnost kada ovog novog nacina bodovanja, ispao mu je turnir na kome je uzeo 90 bodova, a upisan Sangaj gde je osvojio 45. A vidim da mu je Rim van liste. Moracu da dobro procitam pravila, suvise sam se opustio :classic_biggrin:

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Milutinov Tata said:

Zanimljivo da je Fric pre Sangaja imao 3010 bodova, a sada 45 manje (uporedjivao sam listu nakon USO i sada i uopste mi nije bilo jasno). Potpuna nelogicnost kada ovog novog nacina bodovanja, ispao mu je turnir na kome je uzeo 90 bodova, a upisan Sangaj gde je osvojio 45. A vidim da mu je Rim van liste. Moracu da dobro procitam pravila, suvise sam se opustio :classic_biggrin:

Shangaj je obavezni masters, zato je morao da zameni najslabiji od "drugih" rezulttata.

Ove godine je uvedeno novo pravilo da se los rezultat na nekom mastersu moze zameniti nekim boljim rezultatom s slabijeg turnira, ali ako i samo ako je taj slabiji turnir odigran POSLE doticnog mastersa. Dakle, nema ono: vec ima neki mali turnir s solidnim rezultatom, pa ako na trenutno igrajucem mastersu proce lose uzece mu se vec postojeci dobaar rezultat s malog turnira. Ovo je malo komplikovano za shvatiti (bas su se "potrudili" i napravili totalnu zavrzlamu za pracenje listi). Pretpostavljam da im je bila ideja da kao podstaknu da se igraju ti manji turniri u drugom delu sezone.

Npr. ako Fric sad napavi lep rezultat u Tokiju moci ce da sutne rezultat iz Shangaja i racuna Tokio iako mu je kvota za male turnire u ovoj godini ispunjena.

 

Ima sijaset ovakvih slucajeva za manje-vise sve igrace.

 

Npr. Rubljovu je Peking sad zamenio rezultat iz Kanade (10=>45)

Zverevu je Peking izbacio rezultat iz Kanade (45=> 180), a Bastad je zamenio Majami (10=>45)

 

max. mogu 3 ovakve zamene da se dese u sezoni.

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, woolgatherer said:

wwww i atp rulebook

59JF9C.gif

:05:

elem, i mene je ovo neracunanje nekih mastersa kod nekih tenisera zbunilo pre nekoliko meseci (neki teniseri dobiju pravo da zamene los rezultat na mastersu, a neki ne), pa sam pitala pametnije od sebe, koji su mi objasnili par detalja oko ove zavrzlame 😁

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
12 minutes ago, Big Ticket said:

Океј, идемо калкулације 😂

Шта значи овај Карлосов пораз за завршну трку? Колико треба Новаку да теоретски обезбиједи 1.мјесто?

Na live rankingu Djokovic ima tačno 500 poena više, a Alkaraz može jos  maksimalno 1500 poena da osvoji. Da ne zavisi od Alkaraza mora da osvoji jos 1000 poena. Moguca scenarija: 

- pobeda u Parizu, jedna pobeda na završnom turniru 

- finale u Parizu, tri pobede u grupnoj fazi 

- polufinale u Parizu, ulazak u finale na završnom turniru 

- ulazak u finale na završnom turniru bez poraza u grupnoj fazi 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Problem pravi Karlosovih 10 poena sa učešća u Parizu, pa Novaku treba znatno više da uradi kako bi matematički obezbedio.

 

Da bi matematički obezbedio prvo mesto treba mu: 

 

Titula u Parizu i pobeda u Torinu = 1200

Finale Pariza i tri pobede u Torinu = 1200

Polufinale Pariza i finale u Torinu sa minimum dve pobede u grupi = 1160

1/4 Pariza i finale u Torinu sa tri pobede u grupi =1180

1/8 Pariza  i finale u Torinu sa tri pobede u grupi =1090

1/16 Pariza i finale u Torinu sa tri pobede u grupi. = 1045

1/32 Pariza i finale u Torinu sa tri pobede u grupi = 1010

 

 

Ja mislim da će Novaku biti potrebno dosta manje da bi imao YE#1, jer Karlos trenutno ne liči na sebe.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...