Jump to content

ATP & WTA lista


CheshireCat

Recommended Posts

On 8/22/2023 at 1:44 AM, Helena said:

Nije, treba mu jedna pobeda na USO, a posle ima brdo poena da brani, Alkaraz nijedan.

 

20 hours ago, Helena said:

A jes, nalupao ih je sve u Torinu, nije imao nijedan izgubljen meč, pa je dobio neke siiilne (al baš) novce :classic_laugh:

 

Sažeto: "...a posle ima brdo novaca da brani..." :s_d:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

U sledeći ponedeljak:

Novak (ako izgubi finale) 10995 poena

Novak (ako pobedi u finalu) 11795 poena

Alkaraz 8535 poena

 

Znači razlika će biti ili 2460 poena ili 3260 poena

No too bad... 🙂

 

 

Naravno, Alkaraz do kraja godine brani siću (mislim 360 poena), a Novak gomilu (mislim 2850 poena)

Link to comment
Share on other sites

Zato je bolje gledati trku, trenutno Alkaraz ima 30 bodova više, znači ako Novak osvoji imaće nekih 770 bodova više. Svakako će igrati manje od Alkaraza do kraja godine, tako da će biti čupavo ako hoće da završi na prvom mestu, posebno ako ne dobije ovo finale, ali ne verujem da će zapinjati nešto previše s obzirom da će iduće sezone sve podrediti olimpijadi i sigurno neće hteti da se na kraju godine umara više nego što mora. 

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Dracarys said:

Novak će sigurno biti prvi pred Rolan Garos makar nekoliko nedelja, jer čovek je od RG do USO (još nije gotovo) sakupio 5400 poena!

 

Od USO do RG ima milion turnira.

 

 

Sa osvojenim USO, ohoho...

Ti si bas otisao daleko. Koliko je Alkaraz skupio u tom periodu? Iz glave skoro 5000 bodova, tako da tu neke razlike i nema s obzirom da ce Spanac sve igrati, a Novak samo ponesto od tih silnih turnira izmedju.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Milutinov Tata said:

Ti si bas otisao daleko. Koliko je Alkaraz skupio u tom periodu? Iz glave skoro 5000 bodova, tako da tu neke razlike i nema s obzirom da ce Spanac sve igrati, a Novak samo ponesto od tih silnih turnira izmedju.

Skupio je 4720 poena na 6 turnira u tom vremenskom periodu.

 

Videćemo na koliko će Alkaras turnira da igra, a videćemo i koliko će da se pita na tvrdoj podlozi, jer je pobeđen od Novaka i Danila. Sledi njihov deo sezone kada caruju nad terenom. Novak ima opasnu svežinu, jer proleće skoro i da nije igrao, RG ne zna ni sam kako je osvojio. Ne bi me iznenadilo da opet protutnja u završnom delu sezone. 

 

 

Videćemo i to za "samo nešto između". Teško je da će Novak gasiti motore posle ovako jake sezone, jer se najlakše ispada iz forme tako što se ne igra.

 

Novak će se posebno spremati na šljaci, jer su OI na istoj, verujem da sledeće godine se neće štedeti ni najmanje iz toga proizilazi veliki broj bodova.

 

Ja predviđam veliku redukciju odigranih turnira tek za godinu 2025.

 

Imam neku teoriju Novakove dugotrajnosti da leži u tome što mu je Korona smanjila broj turnira, time ga je sačuvala od povreda, istovremeno produžila radni vek i povećala glad za trofejima.

 

Spuštanje slušalice na prethodnom meču mnogo toga govori, a takođe i reakcija posle pobede nad Alkarasom u Sinsinatiju.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Dracarys said:

Teško je da će Novak gasiti motore posle ovako jake sezone, jer se najlakše ispada iz forme tako što se ne igra.

 

Novak će se posebno spremati na šljaci, jer su OI na istoj, verujem da sledeće godine se neće štedeti ni najmanje iz toga proizilazi veliki broj bodova.

Nije mi ovo baš logično. Pa mora čovek da se odmori između sezona, neće zbog olimpijade u iduće leto da igra sve živo sad do kraja godine :classic_biggrin:

Ne bi čak ni na šljaci to bilo preporučljivo, uspeo je ove godine da uđe u formu za RG s očajnim izdanjima praktično do samog Rima, a iduće godine će još imati između i travu pa posle opet šljaku. Ne postaje sve mlađi, i sigurno će jako paziti šta igra i kada, kao i dosad.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alcesta said:

Nije mi ovo baš logično. Pa mora čovek da se odmori između sezona, neće zbog olimpijade u iduće leto da igra sve živo sad do kraja godine :classic_biggrin:

Ne bi čak ni na šljaci to bilo preporučljivo, uspeo je ove godine da uđe u formu za RG s očajnim izdanjima praktično do samog Rima, a iduće godine će još imati između i travu pa posle opet šljaku. Ne postaje sve mlađi, i sigurno će jako paziti šta igra i kada, kao i dosad.

Pa ja i ne bih rekao da je bio u nekoj formi, pobedio je, jer nije imao opasnog protivnika, sem Alkarasa koji je imao grčeve, inače bi lagano izgubio i meč bi bio za zaborav. To pokazuje i nastup na Vimbldonu kada mu je igra, a posebno servis štucao. Spremni Novak nikad ne bi izgubio od Alkarasa na travi.

 

Tek u Sinsinatiju dolazi do A+ igre.

 

Što se tiče sledeće sezone, to su samo predviđanja, ali čisto sumnjam da će on ući nonšalantno u sezonu šljake.

Link to comment
Share on other sites

Kako to, mora da se pređe magična cifra od 400 nedelja. Rekord da se uveliča.

 

Pre dosta vremena sam govorio kako Novak može da se bori za 400 nedelja, malo ko je verovao u to, samo su govorili da je obaranje rekorda Rodžera puna kapa. 

 

A što i da ne da osmi put završi godinu kao broj jedan, kad već ima priliku za to, verovatno poslednju u karijeri, jer ne mislim da će više ikad imati ovako dominantnu sezonu na slemovima, a turniri će sve više da se proređuju. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, alcesta said:

Moram reći da me trenutno živo zabole za broj jedan na kraju godine i uopšte :classic_cool:

Samo je bitno da se ne bude s Alkarazom u istoj polovini na slemovima, koje god mesto to bilo.

Alcesta, mislim da se svi slažemo da je ova pobeda važnija od novih nedelja ili novog No1 trofeja na kraju godine...

Ali, ovo je tema o listi, nedeljama i sl, tako da nemoj, molim te, da nam kvariš užitak računanja i brojanja. Neki od nas volimo i malo/mnogo matematike 😉

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...