Jump to content

ATP & WTA lista


CheshireCat

Recommended Posts

Trebali je samo postaviti vest i nista ne komentarisati, ovu su ciste gluposti, lista nakon ovoga nece imati nikakav smisao. Umesto da preseku, produzuju agoniju i maksimalno komplikuju. Posle dvogodisnje, dobijamo i trogodisnju listu. Ovo im omogucuje da brisu bodove kad god hoce, nevezano za datum odrzavanja turnira. Problem ce nastati ako opet ne bude igranja u Aziji na jesen, pada ceo ovaj koncept, posto neko u ATP-u ocito ima dojavu da od avgusta krece "back to normal".

 

Edit: NIje mi jasno da ako neki igrac igra npr. Majami sada, sta ima da bira koji ce mu se bodovi racunati, treba da se uzme rezultat sa poslednje odigranog turnira. Ali ocito da u ATP-u to softverski ne mogu da odrade, ne fukcionise IF petlja najbolje :classic_biggrin:

Edited by Milutinov Tata
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Bukvalno smisljanje sto komplikovanijih pravila koji bi relativizovali/kompromitovali rekord koji se obara, gle cuda, sledece nedelje. Jer sto je komplikovanije to je teze objasniti da ne profitira tu Novak ili ne samo Novak. 

 

Ovo oko Rogera ne vredi vise ni komentarisati. Ne bi me cudilo da neka 250ica (npr Bazel) postane GS.

  • Like 4
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

zna neko renking od kog datuma se uzima za entry na Olimpijskim igrama?

Bilo bi zanimljivo uporediti ovakav oficijelni renking i onaj da su sad od IW krenuli da normalno racunaju bodove. Ko bi onda upao na OI a ko ne po ovom najnovijem a ko po standardnom racunanju bodova?

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Nicklord said:

Ja iskreno mislim da je ovo da bi zaštitili big3 i omogućili da ih reklamiraju kao nedodirljive još neko vreme 😄 

 

 

 

Quote

ATP rank list for April 2249:

1. Somebody

2. Somebody else

3. Roger Federer

4. Somebody new

5. Somebody irelevant

 

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Žene ja ne shvatam čemu ismevanje, ali i čemu branjenje Yolite. :classic_biggrin:
Napisala sam sta ce ta Yolita da napise u svojim tvitovima, ubedjivali me u suprotno, ona dodje i bukvalno napise ono sto sam rekla....sta drugo da radim nego da se smejem, ne ismejavam nego se smejem koliko je sve predvidivo
Link to comment
Share on other sites

Ne znam sto se iko ovde buni posto je 99% ljudi fanovi Big 3. Ovo odgovara njima + Timu apsolutno jer su toliko konstantni da ce ih biti nemoguce pomeriti na listi.
Meni iskreno jako glupo resenje nece se znati ko pije ko placa, i ostavlja prostora za taktiziranje u nastupima na turnirima.

Azija ne ocekujem da se igra ove godine osim mozda Sangaja, a za OI ce sigurno biti gomila ispala sada kada nema bodova i jos je ovakva situacija u svetu.

Link to comment
Share on other sites

Jbt sta sve nece uraditi vegan lobi da zadrzi svog igraca sto duze na #1 😑

Realno lista vise nema nikakvog smisla, racunanje provedenih nedelja na #1 treba da prestane momentalno, to bi bilo najpravednije prema ljubiteljima tenisa a i tenisu kao sportu.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Darth Steva said:

Jbt sta sve nece uraditi vegan lobi da zadrzi svog igraca sto duze na #1 😑

Realno lista vise nema nikakvog smisla, racunanje provedenih nedelja na #1 treba da prestane momentalno, to bi bilo najpravednije prema ljubiteljima tenisa a i tenisu kao sportu.

 

Misliš da se završi nerešeno trka između njega i Federera :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Bukvalno kao povratak u 70.-te, kad su tek uveli listu, ali nisu izbacivali svake nedelje ko je no.1, nego nekoliko puta godisnje. 

 

Onaj film na Netflixu o  Viljasovom no.1 i kako nikad nije priznato od strane ATPa, iako je novinar sve dokazao, sad ne izgleda kao nesto sto nece moci u buducnosti ponovo da se desi.

Link to comment
Share on other sites

Pa pitanje @Boxy. Ok, zaista će jedan broj nedelja Novaka biti pod znakom pitanja.

Treba pošteno priznati - prošle godine se Novak pošteno zaleteo. Da nije bilo korone bi imao više nedelja nego što ima. I verovatno Vimbldon pride.

 

I treba priznati još jednu stvar. Federer je ogroman deo svojih nedelja stekao pre pojave Nadala i Novaka.

To daje određenu težinu Novakovim nedeljam. Treba priznati i da je u poslednje vreme nešto lakše Novaku da održava No1 u odnosu na neku 2012-2016tu.

 

A treba priznati i da je Novak razlog što Federer nema više nedelja, jer je i u poznim godinama bez Novaka na turu uspeo da ćapi nekoliko nedelja...

 

 

Eto, mislim da sam nabrojao sve što treba priznati :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Sem Cicipasa ja ne vidim ko moze naslediti Novaka. Ako bi se povredio Novak, u ovom trenutku bi ga nasledio Tim. Mislim da ce Cicipas veoma jako da obelezi ovu deceniju i da ima najvise potencijala od mladjih igraca.

Edited by Drakaris
Link to comment
Share on other sites

Federer dosao na no.1 pocetkom februara 2004., Nadal osvojio RG 2005. i tokom te godine i postao no.2.

Ogroman deo od 310 nedelja sigurno nije 60 nedelja...

 

A jos jedan od razloga zasto njih trojica toliko vladaju je i ona tabela koja je ovde postavljena, gde vidimo da je generacija jednostavno preskocena, prva polovina 90.-tih je blagi uzas.

Da se tu pojavio jedana igrac koji je makar kvaliteta Mareja, bilo bi im teze, a tu je najbolji igrc Dimitrov, dovoljno receno...

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Boxy said:

Ma oborio je on taj rekord, posteno skroz.

Medjutim, ono gde moze da se postavi znak pitanja je konacan broj nedelja koji ce da provede kao no.1 jer je ovo prava smejurija sad.

Novak po svakom brojanju ima najviše poena i to lagano tako da ne znam što bi

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Nicklord said:

Novak po svakom brojanju ima najviše poena i to lagano tako da ne znam što bi

 

Ovaj sto su danas doneli je tebi ok? 

I ne vidis da mu to pomaze da ostane jos duze na no.1? 

Link to comment
Share on other sites

Kad se računaju samo odigrani turniri u zadnjih godinu dana, Noksa ubedljivo prvi. Nije igrao Pariz, tu mu računali 1000 poena, nije igrao Tokio, 500 poena i zbog diskvalifikacije važe mu poeni sa US opena 2019 (isto 4. kolo). Nije igrao Madrid i Vimbldon, to niko i nije mogao da igra, ali bi opet bio prvi sve vreme (kada bi se skidali poeni, mart, april, maj, jun, jul 2020). Sve ostalo ili odigrao isto ili bolje.

Ni ovo sad sa 50% zamrznutog renkinga mu ništa ne znači, videćete, igraće on i Majami i Madrid i Rim (čak će digra i Dubai, da Federeru priredi dobrodošlicu za povratak na teniske terene :). Ja mislim da će on da smanji broj turnira tako što neće digra MC, Kanadu i neku 500ticu najesen, ostalo će sve digra.

 

S druge strane, Rođa nije odigrao nijedan meč godinu dana i nalazi se na 5. mestu ATP liste, mada je bio povređen, a ne kovidom19 sprečen digra.

 

Rafa nije igrao US open i zadržao 2000 pojena.

Edited by stray_cat
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Boxy said:

Federer dosao na no.1 pocetkom februara 2004., Nadal osvojio RG 2005. i tokom te godine i postao no.2.

Ogroman deo od 310 nedelja sigurno nije 60 nedelja...

 

A jos jedan od razloga zasto njih trojica toliko vladaju je i ona tabela koja je ovde postavljena, gde vidimo da je generacija jednostavno preskocena, prva polovina 90.-tih je blagi uzas.

Da se tu pojavio jedana igrac koji je makar kvaliteta Mareja, bilo bi im teze, a tu je najbolji igrc Dimitrov, dovoljno receno...

Federer je od svoje generacije naglo odskocio i zavladao covek tenisom. Da Toni nije Rafu specijalno pripremao da se suprtotstavi Fedu, vladao bi on sam jos duze. A Rafa je bio sasvim zadovoljan svojim #2 i titulama na sljaci, kao da je racunao: ma sad ce uskoro i Fed da se penzionise :lol_2:  kao sto su mnogi veliki igraci pre njega, pa cu se ja docepati i #1. A onda se pojavio Novak i 2008 uzeo i svoj prvi GS, tako da je Rafa shvatio da treba malo da obrati paznju i na to sta se desava iza njega. I tad je dao gas i popravio igru i na travi i na betonu. Tad je tek pocela prava borba (jos se i Endi trudio da se ubaci u celu pricu). Potom je ova 3+1 grupa jednostavno urnisala sve ostale. Da Delpo nije imao tolike probleme s povredama i on bi im se pridruzio. Wawrinka je nesto kasnije nesto malo strpnuo, ali daleko od toga da je on imao taj kontinuitet kao ova 3+1 grupa.

 

Ja ne bih bila tako ostra prema "izgubljenoj" generaciji. Nisu oni siroti krivi sto su se ovi sve vreme usavrsavali, gurali jedni druge da budu bolji, pa ovi nikako nisu mogli da uhvate prikljucak.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...