Jump to content

ATP & WTA lista


CheshireCat

Recommended Posts

2 minutes ago, wwww said:

eh sad, dolazimo na dilemu sta je starije, kokoska ili jaje?

da li su ovi zaista toliko losiji ili ova trojica toliko bolji?

 

sve bi bilo jednostavnije da umesto tenisa komentarisemo npr. trku na 100m. tu jednostavno pogledas vreme i sve ti je jasno. u tenisu rezultat zavisi i od protivnika (zreba).

 

Ovi su losi, da uzmemo da ne postoji big 3, ove bi i Berdih dominirao, to je taj nivo :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, alcesta said:

Onda ja ovo ništa nisam razumela (baš čudno :classic_biggrin:) ja sam mislila da se zadržava pola bodova iz bilo koje od dve prethodne godine? Ma nema svrhe ni da se trudim... 

 

Ili pola osvojenih poena sa zadnjeg odigranog turnira ili osvojeni poeni sad.

 

35 minutes ago, Drakaris said:

Nema sanse da iko pretekne Novaka do Pariza/Londona u Novembru. Da budemo iskreni, nova pravila su skroz zastitila Novaka od naleta mladjih igraca, sto ne znaci da on nece opravdati to ove sezone. 

 

Medvedev bi imao za cime da zali, jer je vec bio vidjen kao broj 1. Novak sada lagano moze da kalkulise i da cilja na titulu u MC. Madrrid i Rim garantovanih 500 poena.

 

Ja se izvinjavam što ulazim u polemiku, ali pomalo (više) mi je pun kofer tzv "naleta" mlađih igrača. Ko je to od njih u naletu? Medvedev zna da igra dobar tenis na (srednje)brzim podlogama, na sporijim podlogama on je nebitan faktor. Ima 25 godina, jedino da sad krene da unapređuje svoje udarce i igru prilagodi i sporijim podlogama (ispravite me ako grešim). Mogu oni, mlađi igrači da budu u naletu, ali na šljaci (i sporijem betonu) naleću na Tima, Rafu, Noksu i gomilu matoraca šljakaša. 

 

Drugi bold: jeste, da, isto ko što je bio viđen kao favorit u AO finalu.

 

Jedino dobro od ovih loših pravila bodovanja je datum kada prestaju da važe, valjda ATP ima neka saznanja da će posle avgusta da bude normalnije za tenis (a i uopšte).

 

Mnogo loše je što zamagljuju konačan obračun (kod slem korala) Rafe i Nokse: šta god Ivanišević da izjavljuje (da Rafa sigurno osvaja još jedan, dva RG), potrudiće se Noksa da mu to maksimalno oteža. A i obratno...

Edited by stray_cat
Link to comment
Share on other sites

Ma koga briga za laznu listu👎

za laznog No5 koji reket nije pipnuo godinu dana, bitno je da je Nole oborio rekord postenim radom i trudom i da mu se nista po tom pitanju zameriti ne moze.

Spoiler

Kome nije jasno zasto Vajda spominje Dubai, bice vatromet za 8.Mart povodom 311 nedelje :smiley34:

 

Edited by Milica
  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, stray_cat said:

 

Ili pola osvojenih poena sa zadnjeg odigranog turnira ili osvojeni poeni sad.

 

 

Ja se izvinjavam što ulazim u polemiku, ali pomalo (više) mi je pun kofer tzv "naleta" mlađih igrača. Ko je to od njih u naletu? Medvedev zna da igra dobar tenis na (srednje)brzim podlogama, na sporijim podlogama on je nebitan faktor. Ima 25 godina, jedino da sad krene da unapređuje svoje udarce i igru prilagodi i sporijim podlogama (ispravite me ako grešim). Mogu oni, mlađi igrači da budu u naletu, ali na šljaci (i sporijem betonu) naleću na Tima, Rafu, Noksu i gomilu matoraca šljakaša. 

 

Drugi bold: jeste, da, isto ko što je bio viđen kao favorit u AO finalu.

 

Jedino dobro od ovih loših pravila bodovanja je datum kada prestaju da važe, valjda ATP ima neka saznanja da će posle avgusta da bude normalnije za tenis (a i uopšte).

 

Mnogo loše je što zamagljuju konačan obračun (kod slem korala) Rafe i Nokse: šta god Ivanišević da izjavljuje (da Rafa sigurno osvaja još jedan, dva RG), potrudiće se Noksa da mu to maksimalno oteža. A i obratno...

Novak bezi Danilu samo 2300 poena, dok do turnira u Vasingtonu Medvedev brani samo 870 poena. Da pomenem da se sezona na betonu jos nije zavrsila, u Majamiju ima samo 90 poena, plus nesto Marsej sledece nedelje.

 

Novak zbog povrede sigurno nece igrati do Monte Karla. Dakle postoji je velika mogucnost da mu se Medvedev priblizi na 1300 pred sezonu sljake. Veliko je pitanje koliko bi se Novak cimao da igra sve masterse na sljaci, on vise nije ni mlad, njegova igra je sve slabija na toj podlozi. Velika je verovatnoca da ce propustiti jedan od turnira Rim/Madrid i na jednom slucajno kiksne, dodje samo do polufinala, op 1000 poena od oba turnira, na samo 360 poena po starom racunanju. Drasticna razlika. Isto i za RG/Vimbldon gde brani finale i titulu. Novaku ti rezultati nisu zagarantovani, naidje neki smarac na RG, udara iz sve snage u 1/8 i pukne tu, a desavalo se da puca tako ranijih sezona, a kamoli sada. Sa 1200 poena na 180. Ovako ima obezbedjenih 600 poena, ide se potpuno rastereceno.

 

 

Dobru sansu je imao Medvedev da posle Vimbldona ili cak RG, makar na nekoliko nedelja bude broj 1.

Edited by Drakaris
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Drakaris said:

Novak bezi Danilu samo 2300 poena, dok do turnira u Vasingtonu Medvedev brani samo 870 poena. Da pomenem da se sezona na betonu jos nije zavrsila, u Majamiju ima samo 90 poena, plus nesto Marsej sledece nedelje.

 

Novak zbog povrede sigurno nece igrati do Monte Karla. Dakle postojala je velika mogucnost da mu se Medvedev priblizi na 1300 pred sezonu sljake. Veliko je pitanje koliko bi se Novak cimao da igra sve masterse na sljaci, on vise nije ni mlad, njegova igra je sve slabija na toj podlozi. Velika je verovatnoca da ce propusti jedan od turnira Rim/Madrid i na jednom slucajno kiksne, dodje samo do polufinala, op 1000 poena od oba turnira, na samo 360 poena po starom racunanju. Drasticna razlika. Isto i za RG/Vimbldon gde brani finale i titulu. Novaku ti rezultati nisu zagarantovani, naidje neki smarac na RG, udara iz sve snage u 1/8 i pukne tu, a desavalo se da puca tako ranijih sezona, a kamoli sada. Sa 1200 poena na 180. Ovako ima obezbedjenih 600 poena, ide se potpuno rastereceno.

 

 

Dobru sansu je imao Medvedev da posle Vimbldona ili cak RG, makar na nekoliko nedelja bude broj 1.

 

A šta misliš, koji je razlog što Medvedev do letnjeg američkog betona brani samo 870 poena?

 

I tačno je da slabije zadnjih godina igra na šljaci, od 2017. kako beše SF-QF-SF-F.

 

A Medvedev?

Edited by stray_cat
Link to comment
Share on other sites

Just now, stray_cat said:

 

A šta misliš, koji je razlog što Medvedev do letnjeg američkog betona brani samo 870 poena?

Ja ti hocu reci, da Medvedev samo malo digne svoje bodove na tipa 1200/1300, a mozda ni toliko, ako se Djokovicu desi ovo sto sam napisao, on je mogao vrlo lagano do broja 1.

 

Svi se uzdaju u to da Djokovic ima 100% Vimbldon, ja ne mislim tako, jer nista nije sigurno. Mi smo navikli da on osvaja slemove, a jako je tesko osvojiti i taj jedan. Nama su to samo brojevi.

Jos dodati da ce on imati 34. godine.

 

Novak da bude prezadovoljan ako osvoji jos 2-3 slema. Znam da svima ocekivanja rastu nakon ovog AO, ali to nije realno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja od Medvedeva ne ocekujem neku konstantnost, mislim da on nema nameru da se posvecuje tenisu na nacin na koji se big 3 posvecuje tenisu. On je vise puta rekao da je njemu idol Safin. Licno mi je on vrlo drag teniser i izuzetno dobar i talentovan ali covek voli brza kola i slicno, to znamo, njemu predvidjam 4-5 GSova u karijeri ali uglavnom kasnije kad se ovi povuku. Mogao bi i vise kad bi se posvetio samo tenisu ali ne lici mi da ima nameru tolikom posvecivanju.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

kao je izjavio tim povodom da kad sretnes nekog i znas da je prava bolje da odmah reagujes dok je neko drugi ne ugrabi :lol_2:

 

(naravno, ovaj trac potice od Bekera koji je ovo izjavio tokom nekog prenosa)

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

https://www.itftennis.com/media/2619/qualification-system.pdf?new&utm_campaign=1433760_PRL - Olympic and Paralympic Qualification&utm_medium=email&utm_source=emailtwocircles&dm_i=4OYA,UQAO,3HGE80,3R42V,1

 

Quote

In this Qualification System, the following definitions are used:

 

Singles Ranking means the ATP or WTA singles rankings which is published weekly according to the relevant body’s rule bookas published on 7 June 2021.

 

Quote

Each singles event shall consist of a draw of 64 athletes, with a maximum of four (4) athletesper NOC.

64 athletes for the men’s and women’s singles events will qualify as follows: 

- 56 Direct Acceptances, based on the Singles Rankings of 7 June 2021

- 8 Final Qualification Places (“ITF Places”)

 

spacer.png

 

prema ovome ako bi Fed i Endi bili van top 56 (60) jedan od njih dvojice bi mogao na osnovu kriterijuma 2 da upadne na OI (odnosno Fed jer ima vise titula).

sad bi bilo zanimljivo pratiti kako bi se kretao Fedov renking da nije uvedeno ovo najnovije pravilo.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Crni Bombarder said:

Ma,okej to. Nego sam trebao da sacuvam fotku za ponedeljak..al' bice vec nesto prikladno :classic_biggrin:

 

U ponedeljak se on konacno vraca na teren (slucajnost? :wicked: ), nema te slike koja moze da me iznervira :classic_biggrin:

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...