Jump to content

FK Partizan 2019/20


Xpert

Recommended Posts

On 8/29/2019 at 8:59 PM, SunZero said:

nalozio sam se posle debija da je Asano neki igrac ali ovo posle nije obecavajuce, potpuno je jalov 1 na 1

ovde je i jedan ozbiljan spic neophodan

Da ima sve kvalitete zadržali bi ga Nemci ili Arsenal. Opet, direktno je zaslužan za tri ili četiri žuta kartona u ova dva dvomeča. Ume da odigra brzo i precizno, iz prve, da se brzinom oslobodi, nije sebičan, vraća se. Pobegne par puta po meču, dovoljno da prelomi utakmicu. Uz pametnu igru tima može mnogo da nam znači u LE, kada će verovatno imati više prostora.

 

Prođosmo nekako iako smo se bezveze povukli a posle se u panici vraćali u meč. Ovi su mi baš krš ekipa, dve i po akcije krštene su vezali, gre'ota bi bilo da smo ispali, kakvi god da smo. Grupa je ok, ne sviđa mi se putovanje na istok a i geeralno to budu teške utakmice, neatraktivne i tvrde, šta god da uradimo u dva meča sa Astanom dobro je. Mislim da možemo da bez grča igramo sa AZ, ako nam puste publiku bićemo u prednosti. MU će biti spektakl, treba nam malo toga. Skinuli smo pritisak s tima, nadam se da možemo da odigramo bez grča.

 

Suma opet deluje polumrzovoljno. Kao da čeka tu situaciju da potezom reši utakmicu (a moglo je da se desi, da je prošlo par lepih lopti), a do tada će da igra u leru.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, 34Barkley said:

Da ima sve kvalitete zadržali bi ga Nemci ili Arsenal. Opet, direktno je zaslužan za tri ili četiri žuta kartona u ova dva dvomeča. Ume da odigra brzo i precizno, iz prve, da se brzinom oslobodi, nije sebičan, vraća se. Pobegne par puta po meču, dovoljno da prelomi utakmicu. Uz pametnu igru tima može mnogo da nam znači u LE, kada će verovatno imati više prostora.

 

Prođosmo nekako iako smo se bezveze povukli a posle se u panici vraćali u meč. Ovi su mi baš krš ekipa, dve i po akcije krštene su vezali, gre'ota bi bilo da smo ispali, kakvi god da smo. Grupa je ok, ne sviđa mi se putovanje na istok a i geeralno to budu teške utakmice, neatraktivne i tvrde, šta god da uradimo u dva meča sa Astanom dobro je. Mislim da možemo da bez grča igramo sa AZ, ako nam puste publiku bićemo u prednosti. MU će biti spektakl, treba nam malo toga. Skinuli smo pritisak s tima, nadam se da možemo da odigramo bez grča.

 

Suma opet deluje polumrzovoljno. Kao da čeka tu situaciju da potezom reši utakmicu (a moglo je da se desi, da je prošlo par lepih lopti), a do tada će da igra u leru.

 

Možemo mi dovoditi igrače koji napadaju prostor, kako veli Savo, ali uzalud kad nemamo u vezi igrača koji zna dati loptu u prostor. Nemamo jednostavno igru za Asana. Bar za sada.

Suma definitivno nije plejmejker koji kreira igru i razigrava saigrače. On je više neki polušpic.

Zato verujem da sa Natom možemo mnogo dobiti u tom smislu, jer on je u ovo malo minuta pokazao kako ima smisla za igru, zna zadržati loptu, promeniti stranu, podeliti tačan pas...To je nešto što nam mnogo treba u fazi kad imamo loptu u nogama. Imamo mnogo problema kad treba preneti igru u polje protivnika. Tu je veća opasnost po Stojkovića, nego kad protivnik poziciono napada, jer se prave neke kriminalne greške kroz pogrešne pasove.

 

Kod Asana mi više smeta što nije agresivan na loptu, kao da čuva noge...Protiv Norvežana u nekoliko navrata nije došao do ničijih lopti, iako se činilo da je bliži njoj, a sigurno je hitriji od protivnika.

Za Tošića mislim da ne treba više počinjati značajne i jake utakmice, jer je totalno pao fizički i nema snage pomagati Miletiću u odbrani. Verovatno je to posledica što je celu prošlu sezonu kuburio sa povradama. On treba da ulazi u igru u drugom poluvremenu kad jurimo rezultat. Pa neki slobodnjak ili korner da izvede. Valja sad bar u prvenstvu što više Lutovca forsirati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Poodle Care said:

Haskić se ne uklapa u našu filozofiju fudbala.
Lik je više od pola golova dao sa penala, dok ih mi retko kada dobijamo.

Haskić je prošle godine postigao 24 gola, a svirano nam je, kao i vama, 7 penala. Nije sve penale on šutirao.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, simply minds said:

Haskic je provincijski igrac, ali kakvu upravu imamo boljeg ni ne zaslužujemo

Uklapa se u vašu filozofiju i mentalitet....biće pravo pojačanje za vas, a neće padati kao ovaj Sadik. Uostalom Tončev je zajeban pregovarač, pa ako se ne izbroji izvesna količina novca, nema ništa od želje vaše Uprave. Koristiće i nama.....'Oćete Đilasa da vam vratimo...:smiley2:

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Constantin said:

Uklapa se u vašu filozofiju i mentalitet....biće pravo pojačanje za vas, a neće padati kao ovaj Sadik. Uostalom Tončev je zajeban pregovarač, pa ako se ne izbroji izvesna količina novca, nema ništa od želje vaše Uprave. Koristiće i nama.....'Oćete Đilasa da vam vratimo...:smiley2:

Možete dobiti pola od eventualnog transfera Ožegovića

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Bejbl said:

 

Možemo mi dovoditi igrače koji napadaju prostor, kako veli Savo, ali uzalud kad nemamo u vezi igrača koji zna dati loptu u prostor. Nemamo jednostavno igru za Asana. Bar za sada.

Suma definitivno nije plejmejker koji kreira igru i razigrava saigrače. On je više neki polušpic.

Zato verujem da sa Natom možemo mnogo dobiti u tom smislu, jer on je u ovo malo minuta pokazao kako ima smisla za igru, zna zadržati loptu, promeniti stranu, podeliti tačan pas...To je nešto što nam mnogo treba u fazi kad imamo loptu u nogama. Imamo mnogo problema kad treba preneti igru u polje protivnika. Tu je veća opasnost po Stojkovića, nego kad protivnik poziciono napada, jer se prave neke kriminalne greške kroz pogrešne pasove.

 

Kod Asana mi više smeta što nije agresivan na loptu, kao da čuva noge...Protiv Norvežana u nekoliko navrata nije došao do ničijih lopti, iako se činilo da je bliži njoj, a sigurno je hitriji od protivnika.

Za Tošića mislim da ne treba više počinjati značajne i jake utakmice, jer je totalno pao fizički i nema snage pomagati Miletiću u odbrani. Verovatno je to posledica što je celu prošlu sezonu kuburio sa povradama. On treba da ulazi u igru u drugom poluvremenu kad jurimo rezultat. Pa neki slobodnjak ili korner da izvede. Valja sad bar u prvenstvu što više Lutovca forsirati.

Nama tačno fali neko da premosti taj deo od polovine terena do 20 metara od gola. Kad Zdjelar to uspe mi smo odmah u šansi. U pravu si za Sumu, on može da odigra pas za šansu ili da je stvori sebi/isprati akciju, ali neko treba da mu doturi loptu na 20 metara od gola. Prečesto su oni napred odsečeni pa bih voleo bih da vidim Nata i Sumu zajedno. Dobro je što smo prošli i zbog Sava. Sad može da bude opušteniji i da proba više stvari, između ostalog i to. Davao si slične ideje pred Molde, samo ne znam koliko je Suma za špic, a koliko uopšte možemo da ga uparimo sa nekim špicem, a da uz njega zadržimo i Nata. Tada bi jedan od dvojca Zdjelar/Šćekić morao na klupu. Inače, Nato deluje kao veoma ozbiljno pojačanje i pravi igrač.

 

U dvomeču sa Moldeom mi je bilo zanimljivo da se Tošić mnogo bolje kretao i bio aktivniji sa loptom nakon ulaska Nata. Generalno ga nisam nikad previše cenio, ali eto, čovek ima dosta zasluga za golove. Opet, ko zna šta sve propustimo tokom meča zbog njegove igre, plus što imamo rupu pozadi. Slažem se da bi više trebalo gurati Lutovca. MIslim da sam već pitao ovde, kada je došao za Asana su po portalima pričali da može i desno da igra. I to nam je jedna opcija, ako je tačno.

 

Nisam primetio to da Asano čuva noge ali verujem na reč. Protiv Malatije je išao na te ničije lopte i dobijao duele. Možda je problem bio jer su odbrambeni Moldea mrge, pa sem Sadika smo retko dobijali duele, a njega su oduvali par puta. Da li se čuvao, podsvesno bežao zbog inferiornosti ili je dobio savet da ne rizikujemo otkrićemo brzo, protiv drugih ekipa.

 

Sutra nas čeka ozbiljan protivnik. Očekujem dobru utakmicu, pobeda nam je imperativ.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, simply minds said:

Bolje niko nego Haskic. Možda bi vremenom poslužio kao stoper kao Stojanoski nekad.

Ima Haskic neki kvalitet. Svidelo mi se kako je igrao u ovogodisnjoj kampanji Radnickog iz Nisa u Ligi Evrope. Da je Radnicki imao srece u zrebu jos bi vise dosao do izrazaja raskosni talenat Nermina Haskica. Ali posto je transfer propao i nista od Haskica moracemo se zadovoljiti nasom antilopom, Partizanovim Nvanko Kanuom. 

Stojanoski je bio player for all positions. Jednako koristan i kao stoper i kao napadac. Nagradno pitanje: Seca li se neko Partizanovog Alana Sirera? I zna li o kome je rec? 🙂

Edited by Jonnhy Clash
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...