Jump to content

ATP turniri 250&500


zoe Bg

Recommended Posts

Zaista dobar mec Lajovica sinoc. Ok,pomoglo je i to sto je Karabeli daleko od nekog ozbiljnog igraca,ali svejedno dobra Dusanova partija.
Htedoh da pogledam bar malo od meca Djere - Alkaras i uspeo sam. Pogledao sam prvih par poena :lol_2: Mec je poceo zaista kasno i nisam vise izdrzao.

Lajovic upravo ide na Spanca u cetvrtfinalu. Dobra stvar je sto ce imati dan pauze da se malo oporavi,a losa je sto mislim da mu je Alkaras previsoka prepreka. Cak i ovaj koji nije ni blizu najboljeg izdanja.

Kecmanovic prosao nekog meni nepoznatog igraca..i to sam malo ispratio..sad ide na Girona. I ko je uopste Pecotic koji je igrao na istom turniru?

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Drug Crni said:

ko je uopste Pecotic koji je igrao na istom turniru?


Izguglao sam. Biznismen, rođen u Beogradu, igra tenis iz hobija i ostvario svoju prvu ATP pobjedu u 33. godini na ovom turniru protiv Socka. 

Direktor je u firmi vrijednoj oko 4 milijarde dolara koja se bavi nekretninama i posluje u Kanadi i SAD-u. 
 

Quote

 

- Morao sam danas ranije otići s posla, rekao je Pecotić, a njegov šef je s tribina pratio meč.

 

- Morao sam poslati e-mail cijeloj ekipi. Šef me pustio, morat ću tražiti još jedan slobodan dan sutra, kazao je Pecotić.

 


😁

  • Ha-ha 3
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam malo ispratio Vavrinku i Gaskea. Nekako ne mogu a da ne apostrofiram ponovo koliko neinventivan i neinteresantan, a cesto i nekvalitetan tenis igraju igraci koji bi sada trebalo da budu u prajmu, to je generacija recimo Medvedeva i Cicipasa naspram i ovakvih tenisera koji su vec veterani i na nekih 30% nekadasnjeg nivoa, plus mentalno znamo kakav je na primer taj Gaske, ali njih dvojica su i uz cinjenicu da je Vavrinka bas rutinski dobio 6-3, 6-3 pruzili jednu od najkvalitetnijih partija ove godine.

 

Sto je, kad sve to imamo u vidu, zaista tuzno za danasnji tenis.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Milutinov Tata said:

Prica deluje toliko neverovatno da nisam siguran da li si ozbiljan, ili nas navlacis na tanak led :classic_biggrin:


Hahaha ozbiljan sam. Ima ovdje na linku još nekih zanimljivih detalja

 

https://sportske.jutarnji.hr/sn/tenis/atp-wta-turniri/filmski-zivot-hrvatskog-tenisaca-prvi-put-usao-u-atp-turnir-a-direktor-je-u-tvrtki-od-cetiri-milijarde-dolara-15305794
 

Ubacio sam tekst u quoteove za one koji ne žele otvarati link (a i u slučaju da link nakon nekog vremena nestane, šteta da ne ostane zapisano).
 

 

Quote

U nedjelju je prvi put prošao kvalifikacije ATP turnira, a u ponedjeljak je u uobičajeno vrijeme, od devet ujutro, započeo svoj radni tjedan na tržištu kapitala. Malo je tenisač, malo direktor u podružnici tvrtke vrijedne četiri milijarde dolara. Filmska je to priča Matije Pecotića, 784. igrača svijeta, koji je prošlog mjeseca predstavljao hrvatske boje na United Cupu u Australiji.

Nevjerojatan paralelni život 33-godišnjaka došao je u fokus nakon što je u dva dana pobijedio dvojicu Amerikanaca čija imena itekako odzvanjaju u teniskim krugovima, Stefana Kozlova i Tennysa Sandgrena. Pobjede su mu otvorile vrata glavnog turnira, u kojem večeras igra protiv Jacka Socka. Slobodan dan na poslu, međutim, nije si mogao priuštiti. Uoči okršaja s bivšim Top 10 igračem, Pecotić se cijeli dan bavio brojkama i transakcijama.

- Kako je bilo proći kvalifikacije? Samo trenutak nevjerice. Uživam i guram dokle mogu. Ako ne uspijem, vratit ću se na posao! - izjavio je za ATP.

Teško je reći koji detalj iz njegove biografije više fascinira. Na Pecotićevom LinkedIn profilu stoji da je od 2013. profesionalni tenisač na Touru, a od 2021. je direktor u kompaniji Wexford Real Estate Investors, koja upravlja portfeljem nekretnina i posluje na 20-ak tržišta u SAD-u i Kanadi.
 

Rođen je u Beogradu, a kao trogodišnjak je s roditeljima, ortopedom Goranom i poznatom psihologinjom Lidijom, preselio na Maltu, gdje se zaljubio u tenis jer ga je otac igrao rekreativno. U srednjoj školi je bio najbolji učenik u matematici i ekonomiji, a onda s Malte preselio u Ameriku, na Sveučilište Princeton. Tenis je u početku bio u drugom planu, sve do četvrte godine kad je briljirao u Sveučilišnoj teniskoj ligi (NCAA), ostvarivši najbolju sezonu Princetona u zadnjih 50 godina. Čak tri puta izabran je za tenisača godine Ivy League, došao je i do broja dva sveučilišne ljestvice, što je bio okidač da se ozbiljnije posveti sportu.

 

Quote

I taman kad se počeo probijati na ATP Touru i kad je stigao na prag ulaska u top 200, uoči Australian Opena 2016. zaustavila ga je operacija bruha, tijekom koje je imao tešku alergijsku reakciju na anesteziju.

- Bio sam prikovan za krevet osam mjeseci. To je promijenilo putanju mojeg teniskog puta i cijele karijere - kaže Pecotić, koji je ljevak i najveća mu je inspiracija Rafa Nadal, a odrađivao je sparinge i s Đokovićem i s Federerom.
 

Zdravstvene poteškoće nisu ga pokolebale, naprotiv. Iskoristio je višak vremena i opet se posvetio učenju te nakon diplome na Princetonu (politika i financije) otišao na Harvard Business School, gdje je završio MBA. U dvojbi između profesionalnog tenisa ili poslovne karijere, kaže, izabrao je drugo, premda podvig u Delray Beachu pokazuje da ga teniski još ne treba otpisivati.

- Apsolutno volim ovu igru i znam da neću trajati zauvijek, ipak su mi 33 godine. Pokušavam iskoristiti svaki dan. Kad god stignem, trudim se trenirati svako jutro, pet, šest puta tjedno. Nekad treniram i sa svojim šefom koji ima 70 godina. Ovaj tjedan sam trenirao s tipom koji je u kasnim 50-ima. Katkad morate biti kreativni - objašnjava.

Tijekom boravka na Harvardu stupio je u kontakt s trenerom Andrewom Ruebom, kojemu je postao pomoćnik na volonterskoj bazi. Na taj je način "ponovno otkrio ljubav prema tenisu". Rueb kaže da su svi osjećali da Pecotić nije rekao svoju zadnju riječ na terenu.

- Godinu dana bio je naš volonterski trener i napravio veliku razliku, prenijevši svoje iskustvo mlađim igračima. Jako mi je drago što je napravio još jedan zamah i vratio se na Tour. Matija ima visoki natjecateljski IQ, što ga je učinilo izvrsnim trenerom. Ima i veliko srce i voli naporan rad, a na terenu se kreće u rangu svjetskih klasa - opisao ga je Rueb.

 

Quote

Nakon diplome na Harvardu, slijetale su mu ponude s Wall Streeta, gdje radi i Mario Ančić,na čiju priču njegova neodoljivo podsjeća. Ipak, htio si je dati godinu dana da se još jednom pokuša probiti na Touru. Taj mu je plan poremetio Covid-19, premda Pecotić kaže da je 2020. igrao "tenis života".

I eto ga danas na poziciji direktora, na dinamičnom i odgovornom poslu, gdje radi od 9 do 6 i usput piše nova poglavlja fascinantnog teniskog puta. Kad se krajem 2023. budu skupljale najveće teniske priče godine, zaključuju u ATP-ju, Pecotićeva će sigurno biti među njima.

 

  • Like 2
  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, McLeod said:

Ja sam malo ispratio Vavrinku i Gaskea. Nekako ne mogu a da ne apostrofiram ponovo koliko neinventivan i neinteresantan, a cesto i nekvalitetan tenis igraju igraci koji bi sada trebalo da budu u prajmu, to je generacija recimo Medvedeva i Cicipasa naspram i ovakvih tenisera koji su vec veterani i na nekih 30% nekadasnjeg nivoa, plus mentalno znamo kakav je na primer taj Gaske, ali njih dvojica su i uz cinjenicu da je Vavrinka bas rutinski dobio 6-3, 6-3 pruzili jednu od najkvalitetnijih partija ove godine.

 

Sto je, kad sve to imamo u vidu, zaista tuzno za danasnji tenis.

Gledao i ja koliko sam mogao da izdržim.

"Nemam snage ko baba da sam" Gaske vs "Treba da se penzionišem što pre" Vava...

Kvalitetna partija? Meni bilo mučno pa prebacio na 24 kitchen...

 

Tužno je ustvari omalovažavati cele generacije tenisera čisto da bi se držalo nekog propalog narativa...

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Pangea said:

Gledao i ja koliko sam mogao da izdržim.

"Nemam snage ko baba da sam" Gaske vs "Treba da se penzionišem što pre" Vava...

Kvalitetna partija? Meni bilo mučno pa prebacio na 24 kitchen...

 

Tužno je ustvari omalovažavati cele generacije tenisera čisto da bi se držalo nekog propalog narativa...

 

Onda ne gledamo tenis istim ocima, sta drugo da ti kazem. Ja ne volim besomucno prebacivanje loptice preko mreze i grinderaj, vec volim da vidim zanimljive poene koji nisu genericki.

 

A ako gledamo cisto statisticki i po tim pokazateljima je mec bio dobar, jer je bilo duplo vise vinera nego neiznudjenih gresaka.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, McLeod said:

 

Onda ne gledamo tenis istim ocima, sta drugo da ti kazem. Ja ne volim besomucno prebacivanje loptice preko mreze i grinderaj, vec volim da vidim zanimljive poene koji nisu genericki.

 

A ako gledamo cisto statisticki i po tim pokazateljima je mec bio dobar, jer je bilo duplo vise vinera nego neiznudjenih gresaka.

Prebacivanje loptice preko mreže često predstavlja i taktičko nadmudrivanje koje ne može svako da registruje (ne mislim na tebe).

U ovom meču ja sam video dosta tih "negeneričkih" poena uzrokovanih "bole me" fazom njihovih karijera, to nije ozbiljan takmičarski tenis, i to ne mogu da gledam. Toga ima koliko hoćeš na svakom lokalnom terenu.

Vineri su posledica toga što obojicu mrzi/nisu u stanju da potrče na loptice koje se inače mogu stići.

 

Naravno, sve ovo je samo moje skromno mišljenje.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Helena said:

A daj, gore ga ističeš kao jednog od favorita za broj jedan, a sad nije Siner bilo ko...

Meč Feliks-Medo derbi dana na svim turnirima...

 

Siner je nadolazeci TOP5 igrac

 

Falilo mu je malo srece da izbaci Alkaraza na USO, kasnijeg sampiona, bilo u pet setova.

 

Na AO ga je bas Cicipas izbacio i to jedva, u pet setova.

 

Decko ima samo 21 godinu, a vec pokazuje ozbiljne igre na slemovima.

 

Sto se tice Cicipasa i prvog mesta, izvini, pravicemo se da Cicipas nece da grize da postane prvi na bilo koji nacin, posebno posle ovako dobrog pocetka, ocekujem neki njegov rekord 30 turnira, pa gde probere najvise poena. Nikad necu zaboraviti kako se zalio na Federerove korona poene, jer eto, nema bolji plasman zbog toga i samim tim, nema bolji zreb. Zato znam da ce da grize ove godine.

Edited by Dracarys
Link to comment
Share on other sites

Ja gledao Lajovica prvi set..skoro pa "zenski" mec..sto znaci igrao se brejk na brejk..vracao se Dusan konstantno iz zaostatka,ali na kraju nije izdrzao. Ipak je kvalitet jasno na strani mladog Spanca. Drugi set nisam gledao,ali bih rekao da je Karlos resio sa pola gasa.

Miomir protiv vec pomalo zaboravljenog Albota u polufinalu. Albot je inace teniser koji bolje igra na betonu pa ga niposto ne treba potceniti,ali velika je ovo prilika za Kecmanovica da upise finale. Ne bi smeo da uprska.

Inace, Kecmanovic angazovao novog trenera. U pitanju je bivsi trener Marina Cilica, Ivan Cinkus

Link to comment
Share on other sites

Kecmanovic se raspao protiv Albota, Rumun ima brejk u trecem setu.

 

Sto se tice Alkaraza, gledao sam malo, deluje da je povreda proslost, mada ne moze potpuno da se proceni zato sto igra sa manje vise nedoraslim protivnicima. Videcemo kad ga neko bude pritisnuo u nekom mecu kako ce izgledati.

 

Ali generalno, svidja mi se sto izgleda da prati Nadalovu filozofiju da se za delove sezone gde ocekuje peak sprema maksimalno i ako nije 100% ne igra turnire koji mu mozda trenutno nisu u fokusu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...