Jump to content

ATP turniri 250&500


zoe Bg

Recommended Posts

Ja sam odgledao samo treci set @ Misa - Albot. Po vidjenom,slazem se sa ovom ocenom ^ Sa onom igrom tesko ce to ici protiv Frica. Albot sa raspao u finisu meca..posebno je za pricu kako je izgubio svoj drugi servis gem zaredom i tako izgubio..mislim da mu Fric ni blizu nece dati onakve poklone..
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Najveci problem je sto Fric u ovom periodu kada dozivljava svoj treci uspon u karijeri jako dobro servira i jako je siguran egzekutor, ne pravi puno glupih gresaka. Da bi dosao do toga moras da ga pritisnes, a takodje moras da budes siguran i na svom servisu, sto Kecmanovic trenutno nije.

 

Mislim da mu sledi bas lagano ciscenje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Iskreno ja sam ipak razocaran. Prva 3 gema  meca su bila signal kuda plovi ovaj brod, ali bar je na kraju izvuako "castan" poraz. No, previse se godina tu nakupilo, a premalo se napredovalo. Jeste imao dug i tezak meca sa Albotom prethodni dan, ali ako sada ne moze biti fizicki top i probati da jakom defanzivom nadomesti nedostatak u napadackom repertoaru, kada ce? Servis mu ni u mladjim danima nije bio neki adut, ali ako nema jacinu, morao da poradi na nekoj raznovrsnosti i preciznosti. Drugi servis u prvom setu horor, Fric zabijao vinere iz riterna direktno. Moj utisak je da se Amerikanac opustio u drugoim setu i cekao da se mec zavrsi sam od sebe nekim brejkom, ali  bar je kod MIomira valjda proradio inat/ponos da ne zavrsi kao protiv Medvedeva  pre mesec dana kada je uzeo samo 3 gema.

 

Inace da pohvalim Frica, dosao je kao veliki favorit na turnir i izdominirao u sva 4 meca, vidi se da je pun samopouzdanja, servis odlican, igra sa osnovne takodje, juce u prvom setu je izgledao vise kao masina, a ne covek kako je pogadjao, a povremeno i crtao po terenu. Bekhend dosta dobar, i ne libi se da ga igra i napadacki, bas atipicno za jednog Amerikanca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ljudi pocinju da pisu o Fricu bukvalo sve ono sto sam pisao pre jos izvesnog vremena, oko godinu, Helena na tebe mislim da  😛 

Elem, Fricko dominantno osvaja 5tu titulu u karijeri (pored 2 Istburna('19 i '22), IW-a i Tokia '22)) i prvu u novoj sezoni, pobedivsi Gomeza, Manarina, McDonalda i Keca.

Sakupio je dosta poena sa ova 3 turnira i pored uzasnog kiksa u Australiji (doduse svi najjaci/njegovog ranga su iskiksirali) je 6ti na rejsu. Dobra uvertira pred Indian Wells gde se brani mnogo poena. Vidi se da tu ima potencijala u bekhendu i defanzivi i da nece biti bas klasican S+FH igrac, samo treba mnogo mnogo da se radi na taktici, strpljenju i mentalnoj stabilnosti.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Zapata Miraljes se pogiravao sa njim u Buenos Aieresu. Mada mozda je Dijego malo vise izlazio u grad nego sto je trenirao, u Riju ce biti druga prica :classic_biggrin: . Protiv Spanca je bio bas ocajan, uzeo je samo 1 servis gem u mecu, a igracki je izgledao kao neki celendzer igrac za koga su culi samo pasionirani kladionicari, koji sa WC po prvi put igra ATP turnir.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Potvrdio je brejk u drugom setu i tada je krenulo da pada.  Inace za neverovati da je Alves iza 500. mesta na listi, odlicno se drzao citav mec, u drugom setu je uspeo i da vrati jednom brejk, a kod 3-3 su odigrali bas dug gem sa mnogo prilka za obojicu da ga uzmu, na kraju je Alkaraz iskoristio jednu gresku Brazilca. Posle je lagano dobio svoj gem za 5-3. Verovatno ce i ovde uzeti turnir jer je konkurencija ista kao i u Argentini, ali ce u Akapulku sa ovim nivoom proci kao bos po trnju, ocekivao sam da juce lakse resi domaceg igraca, ipak vec ima 4 meca u nogama i ulazi u ritam igranja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...