Jump to content

WTA


zoe Bg

Recommended Posts

Pa videla si kolike su bile, nije mogla da igra tako, ne verujem da joj je trebao nagovor :classic_laugh: plus nije kao da je imala zahvat tipa Anđeline Džoli, ostalo joj je sasvim dosta, mada verujem da se dobar deo muške publike ne slaže :classic_tongue:

 

Ne znam je li bilo na nagovor ili ne, ali eto otkako je smanjila grudi osvojila je par slemova i bila broj jedan, uvek bez ikakvih problema i sumnje na doping. Otkako je uzela Muratoglua, razvela se i bila pozitivna na testu u toku slema, te su joj i ugled i godine teškog rada na dobrom putu da odu niz vodu. Ne znam koliko bi titula sad trebalo s njim da osvoji da makar umanji štetu, a kamoli nadoknadi.

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu ih kriviti tako da kažem. Ja da sam u Dallas-Arlington-Fort Worth metro regiji, bilo šta WTA bi mi bilo poslednja rupa na svirali: Igraju mi Cowboysi, Mavericksi i Starsi regularne sezone, preko proleća i leta Rangersi (Kad već pominjem MLB, Astrosi su usled World Series sa Philliesima). College sportove kao poseban folklor i lokal patriotizam da i ne pominjem. I ko su mi onda ove igračice inače, a ne u ponedeljak on Halloween day? Superzvezde da kažeš i nisu baš blago rečeno. Lično da sam u Texasu, i ne samo tamo, i one minor/development lige bi mi bile stoput zanimljivije od ovog :classic_smile: Za ceo ovaj fijasko, neko/neki su debelo odgovorni: Ozbiljan domaći zadatak nije urađen ovde. Što se tiče nekog prosečnog profila tamo i političkog dela priče tiče, to mi je sekundarno

Link to comment
Share on other sites

Bas tako sto se Sakari tice, u prvom setu nije mogla servis da pogodi, a ni poen da osvoji. U drugom nesto bolja, ali rezultatski napredak nikakav.

 

U drugom mecu tri dosadna seta, u svakom dominacija jedne igracice, na srecu Sabalenke njoj su pripala dva. Mene je iznenadio nivo na kome je servirala u trecem setu, to je zalicilo na ono sto ocekujem od nje u bitnim mecevima, ali se vrlo retko ili gotovo nikako dogadja. Svjontek je u trecem bas dosta izgresila, mozda bila i previse agresivna jer je osetila pritisak sa druge strane, da ce biti tesko doci do brejka.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Garsija do titule u atipicnom WTA mecu, gde je jedini brejk u mecu na pocetku drugog seta odlucio duel. Sjajno servis izdanje Garsije, u svakom bitnom trenutku je uspela da pogodi prvi servis, u prvom setu imala cak 10 asova, odlicno je igrala i na mrezi i potpuno kontrolisala svoje servis gemove. Sabalenka je mozda bila atraktivnija kada je u pitanju osvajanje poena u razmenama sa osnovne linije, pogadjala je odlicne forhende i bekhende, ali za nivo igre u sinocnjem mecu imala je ipak previse gresaka. U TB prvog seta glave su joj dosle duple, prva na 2-4, druga na 4-6.  A povela je 2-0, no usledila je serija Garsije od 6 uzastopnih poena. Odlican mec za kraj godine, mada je naravno nedostajalo vise dramatike u zavrsnicma setova.

 

Ako se dobro secam, Garsija je za Sinsinati morala da igra kvalifikacije, a danas je 4. igracica sveta. Fantastican napredak nakon RG, osvojeni turniri na travi, sljaci, betonu, sada i u dvorani, polufinale USO, dobila Svjontek na sljaci, osvojen Sinsinati, kao kruna i WTA Finale. Videcemo moze li ovo preneti u novu sezonu.

 

caroline-garcia_1.jpg?w=640&h=480&auto=c

Edited by Milutinov Tata
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

U parovima trijumf Mertens i Kudermetove, na zalost nisam gledao uzivo, a bilo je izuzetno dramaticno, 11-9 u super TB. Cehinje su vodile cak 7-2, a Krejcikova je kod 4-1 promasila smec. Onda serija od 6 uzastopnih poena Ruskinje i Belgijanke i potpun povratak u mec, prve su i dosle do ML koju je Kudermetova propustila izbacivsi dijagonalu u aut, ali u narednom poenu sjajna forhend dijagonala za novu ML i u narednom poenu greska Krejcikove na mrezi.

 

FXE24MAGW3LQDBNZVOUO6Y7JXQ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...