Jump to content

WTA


zoe Bg

Recommended Posts

Uvek je bilo krompirica I stapica na zavrsnim turnirima. Dugacka sezona, umor, povrede, zasicenje, puno njih nije spremno za ovaj turnir ali dosli su da pokupe lovu koja je najbolja na turu. Samo sto su se ranije te jednosmerne ulice desavali pred prepunim Medison Skver Gardenu pa opet osetis velicinu dogadjaja, a ovo sad se igra na parkingu nekog resorta, pred polupraznim montaznim tribinama, pa ovi krompirici samo dodatno upotpunjuju gorak ukus koji ovaj turnir ostavlja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo sad je bilo nešto zanimljivije, jeste da je Pegula dobila Sabalenku prilično rutinski sudeći po rezultatu, ali je zato Ribakina izvukla meč protiv Sakari tek u TB 3. seta, posle krompira u prvom druga dva u TB, samo ne znam je li stvarno bila dobra borba ili je pobedila manje loša :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Pogledah kako stoji borba za broj 1 i Sabalenka je porazom protiv Pegule propustila prilku da ve cu grupnoj fazi resi to pitanje. Svjontek ima sansu ako osvoji turnir bez poraza (ili sa porazom ako Sabalenka veceras izgubi). Za Sabalenku je vecerasnji mec bas vazan i zbog broja 1, ne samo plasmana u polufinale.

Link to comment
Share on other sites

Pegula do lakih 2-0, bas ubedljivo deluje u svim mecevima, ocito da se odlicno prilagodila (ne)uslovima za igru.

 

Pocinju Svjontek i Sabalenka, mec koji mozda odlucuje o broju 1 na kraju godine. Duva bas jak vetar, mislim da ce Sabalenka imati velkih problema da se tome prilagodi s obzirom na njen stil igre.

Link to comment
Share on other sites

Katastrofa od turnira, baš sam gledala rant Gila Grosa gde je rekao da neće birati reči, i nije :classic_biggrin:

Samo mi nije jasno, ako je turnir bio dobro organizovan u Gvadalahari pre par godina, zašto su izmišljali toplu vodu sa Kankunom umesto da ga vrate tamo gde je prošao dobro.

Link to comment
Share on other sites

Nije jos Svjontek prva na listi, mora da dobije finale.

 

Danas je dobila prva dva poena u nastavku, napravila brejk i bukvalno ostavila Sabalenku u prasini nakon toga, potpuna dominacija. Beloruskinja spora u nogama, slaba u ruci, Poljakinja sve suprotno. Veliki je favorit u finalu ako ponovi ovo izdanje.

Link to comment
Share on other sites

Auh, ono sto pisasmo prvih dana, na kraju se pokaza i u zavrsnici. Porazene u poslednja 3 meca uzele ukupno 9 gemova. Na zalost dueli na terenu su otprilike ispratili kvalitet organizacije. Svjontek odlicna u poslednja 2 meca, podsetila na izdanja od prosle godine, maksimalan fokus, minimalan boj neiznudjenih i rivalke nemaj usta da traze. Moj utisak je da je ipak Sabalenka pre zasluzila broj 1 na kraju godine, mnogo bolje rezultate je imala na GS turnirima i nista losije na ostalima, ali bodovanje na WTA je vrlo cudno tako da nisam iznenadjen.

Link to comment
Share on other sites

Ovo na zalost vise govori o drugima nego o Svjontekovoj. Dosta bezlican zavrsni turnir, mozda i zbog svega sto se okolo dogadjalo, od igracica nije izvukao gotovo nista, a ostace upamcen bar po mene o besomucnom premotavanju snimaka nocnih mecva u zelji da bar malo ogledam i tenisa. Nadam se da ce ga "preseliti" u dvoranu i normalne uslove za ovo doba godine, mozda to izmami i nesto vise od ucesnica.

 

A sezona je dosta obecavala u pocetku, mislim da je obracun u trouglu Svjontek-Sabalenka-Ribakina uz povremena uskakanja drugih (Krejcikova, Kvitova) mogao da bas drzi tenziju i tako je bilo do RG, na kome su polufinalni mec Muhove i Sabalenke i finale sigurno u top mecevima ove godine, steta sto se tada Ribakina razbolela. Posle toga je dosao pad, ocito da ni najbolje ne mogu da drze nivo tokom citave godine, pa su i neke druge iskoristile sansu. Na kraju Svjontek ipak uspela da se "povrati" i sa dve velike titule okrene sezonu na svoju stranu, iako je od pocetka kaskala za vodecim duom. Sabalenka je uzela konacno GS i postala broj 1, ali mi je nekako najveca gubitnica sezone, nije uspela da odservira za finale RG, izgubila polufnale Vimbldona i finale USO nakon dobijenog prvog seta, a sada u Kankunu izgubila i broj 1 za ovu godinu, prakticki bez ispaljenog metka u najvaznijem mecu.

 

Ribakina je na kraju ostala bez velike titule ove godine, a nekako mi njena igra od 3 najbolje najvise pase za gledanje, ostaje zal zbog problema na RG, moguce da je to uticalo i na Vimbldon. Gof je iskocila nakon odlicne serije u SAD i 3 titule zacinjene i prvIm GS, ali mislim da nije ona jos uvek nivo najboljih. Pegula je tu gde joj je i objektivno mesto, blizu vrha, ali i daleko od njega, sto se sinoc i videlo. Zabur je ulaskom u vrh izgubila harizmu koju je nosila sa sobom dok je bila samo ona koja obecava, borbe za velike trofeje su joj uzele "dusu" i njeni mecevi nisu za uzivanje kao nekada. Previse je tu sada emocija vezanih za krajnji ishod, a nekada su bile vezane za igru. Vondrusova na pravom mestu u pravo vreme pocetkom jula, druge su obavile tezi deo posla, ona je fino pokupila kajmak i postala besmrtna, nakon toga vise nista nije vazno. O Sakari sam vec pisao, nema se sta dodati, a Kankun je potvrdio da je na silaznoj putanji. Muhova pravo osvezenje, steta sto ni tokom meca ne moze da odrzi nivo vec previse oscilira, ali je uzivanje gledati njen tenis i sigurno da je stekla veliki broj navijaca ove sezone.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...