Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

5 minutes ago, DJORDJE said:

Ja i podrzavam legalizaciju onih koji nisu pocinili neko krivicno delo, pogotovo "dreamers" kategorije, mada ako gledas cisto zakonski, svi su pocinili vise krivicnih dela . Ilegalan prelaz granice, kradja identiteta i gomilu drugih sitnica.:classic_biggrin:

 

 

Svako krivicno delo ima odredjenu visinu kazne. Ako su presli granicu ilegalno i nisu napravili ni jedan prekrsaj u roku od 10, 20 godina... mozda i placali porez, zasto ih ne registrovati ako je krivica ustvari veca na samoj administraciji koja nije uspela da ih vrati ili ukloni iz zemlje svo to vreme. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, nssa said:

 

 

Ali i da placaju porez, nemoj to da zaboravljas. Pitanje je zasto se onda ne legalizuju

Zato sto nemaju pravni osnov, posto su u zemlji ilegalno. Razmisli ovako, imas kucu, odes na put mesec dana, u medjuvremenu neko ti se ilegalno useli u kucu. Jel moze on da ode da se registruje kao vlasnik, cak i ako je platio porez na kucu i racune? 

Da postoji ta opcija, to bi onda bila legalizacija krsenja zakona.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Angelia said:

Zato sto nemaju pravni osnov, posto su u zemlji ilegalno. Razmisli ovako, imas kucu, odes na put mesec dana, u medjuvremenu neko ti se ilegalno useli u kucu. Jel moze on da ode da se registruje kao vlasnik, cak i ako je platio porez na kucu i racune? 

Da postoji ta opcija, to bi onda bila legalizacija krsenja zakona.

 

Poredjenje ti je nategnuto, jer on ne moze da placa porez na kucu na svoje ime.... mislim da je nelogicno da je u zemlji ilegalno a legalno placa porez

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, DJORDJE said:

Ja i podrzavam legalizaciju onih koji nisu pocinili neko krivicno delo, pogotovo "dreamers" kategorije, mada ako gledas cisto zakonski, svi su pocinili vise krivicnih dela . Ilegalan prelaz granice, kradja identiteta i gomilu drugih sitnica.:classic_biggrin:

 

 

pa sto ih onda ne vrate nazad ako su ilegalni skroz. Nekome ovakva situacija odgovara inace bi se resila. i koliko sam ja shvatio 4.5 mil (ili tu negde) ima ITIN broj, sto ce reci da oni placaju porez bez kradje identiteta

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sta ako neko dobije studentsku vizu da radi preko ljeta u SAD, da li onda dobije SSN? 

 

Posto se anti-Sanders grupacija sada skoncentrisala uglavnom oko ilegalnih imigranata, da li to znaci da polako pristaju na univerzalno zdravstvo :smiley33: samo da se iskljuce ilegalci :classic_biggrin:

 

Ljudi, ako su sve razvijene i demokratske zemlje svijeta su otisle tim putem, da li zaista mislite da je SAD toliko nenormalna da ce se oduprijeti tako jednom civilizacijskom dostignucu.

 

Interesantno je poredjenje dva susjeda.

 

Canada vojni budget oko 20 milijardi

USA vojni budget 700 milijardi

Odprilike USA ima deset puta vise stanovnika, te po toj proporciji, kanadski budget bi trebao biti 70 milijardi ili americki 200 milijardi.

 

Canada trosi na zdravstvo oko 220 milijardi godisnje

USA MedicAid 580 milijardi + Medicare 700 milijardi , sto je oko 1,300 milijardi + 1200 miijardi private insurance, sto je  ukupno nekih 2500 milijardi, plus ono sto se plati iz dzepa bolesnika, da uzmemo minimalno 10%, sto je jos 250 milijardi, znaci sve skupa mozemo da kazemo da se potrosi oko 2750 milijardi,

sto je proporcionalno vise nego sto potrose kanadjani, sto sam i prije govorio da mi manje placamo kroz porez, nego prosjecan amerikanac sto placa osiguranje.

 

Jedina mala razlika je da u Kanadi apsolutno svi imaju zdravstvenu zastitu, a u Americi je oko 28 miliona ljudi bez ikakvog osiguranja, i ona sitnica sto rece Sanders, da je oko pola miliona ljudi bankrotiralo zbog troskova lijecenja.

Da dodamo jos da su troskovi lijecenja u Americi duplo skuplji nego u Kanadi, npr jedna tableta Tylenola se naplacuje po 15 dolara :smiley5:

 

Pa jebo ga Donald Duck, kako vam ne smetaju vojni troskovi i ovakvi marifetluci sa cijenama.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Angelia said:

Zato sto nemaju pravni osnov, posto su u zemlji ilegalno. Razmisli ovako, imas kucu, odes na put mesec dana, u medjuvremenu neko ti se ilegalno useli u kucu. Jel moze on da ode da se registruje kao vlasnik, cak i ako je platio porez na kucu i racune? 

Da postoji ta opcija, to bi onda bila legalizacija krsenja zakona.

 

Ovo nema logike, opisujes kradju i otudjenje svojine za primer placanja poreza. 

Ilegalac moze da kupi kucu na svoje ime i placa porez na nekretninu. Bilo ko moze da kupi nekretninu, cak i da pokrene posao. 

 

Quote

Welcome to one of the great unresolved questions of immigration law. You’re asking the same question as thousands of other undocumented business owners probably did. Many of them went ahead and started businesses anyway – and have, for the most part, encountered few barriers from government regulators, banks and institutional lenders, or even the immigration enforcement authorities.

Here’s the deal: U.S. immigration law (which is federal, meaning it’s followed throughout the country), does not say anywhere that an undocumented immigrant is barred from owning a business. The law makes being in the U.S. without permission unlawful by itself, of course; this act is punishable by deportation and various bars on return to the U.S. after removal or other departure. But there have been cases where an undocumented person was caught in the U.S. and business ownership was actually viewed as a point in their favor when defending against deportation.

The law also makes it illegal for someone to employ an undocumented worker. This comes from the Immigration Reform and Control Act, or IRCA (found at 8 U.S. Code Section 1324a.) Businesses that hire undocumented workers may be sanctioned with fines, asset forfeitures, and in instances of repeated violations, criminal arrest. But the enforcement authorities have apparently not tried to use this section of IRCA to argue that a business owner is employing him- or herself. (Still, it could happen.)

The bottom line is that no lawyer can confidently tell you that it is illegal to start a business if you are an undocumented person in the U.S. – and by the same token, no lawyer can advise you to go ahead and do so. (That shouldn’t stop you from consulting a lawyer to find out the latest word on this matter, however, and whether you might have other options to regularize your immigration status.)

Whatever you do, make sure to abide by other U.S. laws governing small businesses, such as those regarding permits, health codes, labor laws, and so forth. See the “Small Business” section of Nolo’s website for more information.

 

Quote

Can Illegal Immigrants Buy Houses in the U.S.

While there are legal and financial obstacles to overcome, undocumented immigrants can, in fact, buy a house in the United States. According to the Migration Policy Institute, in 2014 there were more than 3.4 million undocumented immigrants who owned homes. That’s 31 percent, or nearly a third, of the US undocumented population.

They pay taxes on these homes as well. Despite rhetoric about undocumented immigrants taking benefits but not paying taxes, the data shows that this is simply not the case. The Institute on Taxation and Economic policy analyzed the above-mentioned data on undocumented property ownership and estimated that undocumented immigrants had contributed as much as $3.6 billion in property taxes alone.

 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Baby said:

 

Svako krivicno delo ima odredjenu visinu kazne. Ako su presli granicu ilegalno i nisu napravili ni jedan prekrsaj u roku od 10, 20 godina... mozda i placali porez, zasto ih ne registrovati ako je krivica ustvari veca na samoj administraciji koja nije uspela da ih vrati ili ukloni iz zemlje svo to vreme. 

Pa sada , sto ne bi legalizovali i D.B. Coopera , posto je krivica na samoj administraciji koja nije uspela da ga uhvati za sve ove godine? :classic_biggrin: Nije problem u legalizaciji,  ali primer ti je los.

 

20 minutes ago, nssa said:

 

pa sto ih onda ne vrate nazad ako su ilegalni skroz. Nekome ovakva situacija odgovara inace bi se resila. i koliko sam ja shvatio 4.5 mil (ili tu negde) ima ITIN broj, sto ce reci da oni placaju porez bez kradje identiteta

Vrate oni svake godine skoro milion, a onda udju dva i tako dalje.:classic_smile:

Ne mozes da imas legalan SSN , ako u zemlji boravis ilegalno. Mozed da ga kupis na ulici, netu, koristis broj tvog rodjaka, itd.

Normalno da ima onih kojima odgovara. Citave industrije zavise od ilegalaca.

Edited by DJORDJE
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DJORDJE said:

Pa sada , sto ne bi legalizovali i D.B. Coopera , posto je krivica na samoj administraciji koja ga uspela da ga uhvati za sve ove godine? :classic_biggrin: Nije problem u legalizaciji,  ali primer ti je los.

 

Ja ne znam sta je sa vama. Uzeo si za primer otmicara aviona na moju primedbu da AKO JE JEDINO NEKI ILEGALNI IMIGRANT PREKRSIO ZAKON PRELASKOM GRANICE I NAREDNIH 10, 20 GODINA NIJE NAPRAVIO NI JEDNO KRIVICNO DELO i nisu ga deportovali, zasto ga ne bi legalizovali? Odsluzio je svoje. I ubicu puste posle odsluzenja kazne. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DJORDJE said:

Pa sada , sto ne bi legalizovali i D.B. Coopera , posto je krivica na samoj administraciji koja ga uspela da ga uhvati za sve ove godine? :classic_biggrin: Nije problem u legalizaciji,  ali primer ti je los.

 

Vrate oni svake godine skoro milion, a onda udju dva i tako dalje.:classic_smile:

Ne mozes da imas legalan SSN , ako u zemlji boravis ilegalno. Mozed da ga kupis na ulici, netu, koristis broj tvog rodjaka, itd.

Normalno da ima onih kojima odgovara. Citave industrije zavise od ilegalaca.

 

Poenta u boldovanom

 

a za SSN, lepo kazu da 4.5 mln placa taksu bez SSN

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Baby said:

 

Ja ne znam sta je sa vama. Uzeo si za primer otmicara aviona na moju primedbu da AKO JE JEDINO NEKI ILEGALNI IMIGRANT PREKRSIO ZAKON PRELASKOM GRANICE I NAREDNIH 10, 20 GODINA NIJE NAPRAVIO NI JEDNO KRIVICNO DELO i nisu ga deportovali, zasto ga ne bi legalizovali? Odsluzio je svoje. I ubicu puste posle odsluzenja kazne. 

Zato sam i naveo Coopera, posto je i on odsluzio svoje. Proslo 40 godina i jos uvek ga traze, a razne ubice puste posle 30.:classic_biggrin:

 

3 minutes ago, nssa said:

 

Poenta u boldovanom

 

a za SSN, lepo kazu da 4.5 mln placa taksu bez SSN

A kakvu taksu placaju bez SSN? Ne mogu da placaju porez na licnu zaradu bez SSN. Porez na kupovinu automobila ili nekretnine mogu, mada i to sve teze ide.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DJORDJE said:

 

A kakvu taksu placaju bez SSN? Ne mogu da placaju porez na licnu zaradu bez SSN. Porez na kupovinu automobila ili nekretnine mogu, mada i to sve teze ide.

 

Hmm, mislis da ce se Amerika odreci nekog dela novca? Pa sve je samo i jedino oko para... 

 

Quote

 that undocumented immigrants had contributed as much as $3.6 billion in property taxes alone.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, bohumilo said:

 

 

Zasto bi bas ovaj grafik bio tizer za diskusiju o zdravstvu, kada postoje parmetri koji daleko jace od konkretne implementacije zdravstvenog sistema koreliraju sa ocekivanom duzinom zivota, recimo gdp po glavi stanovnika (ali i brojni drugi, npr. zdravstvene navike stanovika, nacin israne itd...)?

 

 

spacer.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Taj grafik koji je uzet za teaser pokazuje da je potrosnja "per capita" u mnogim zemljama 2 puta efikasnija nego u US. Taj grafik, ukoliko "per capita" zbnaci ukupne troskove za zdravstvenu zastitu, je najmerodavnija

 

Meni ove tabele sa "life expectancy" nisu skroz jasne, odnosno kako se to racunalo pa prvih 10 zemalja iz "actual" sa ukljucenim smrtonosnim povredama imaju nizi "life expectancy" kada se smrtonosne povredei iskljuce, neke cak i 3 godine. Da li se to u ovim zemljama smrtonosne povrede uglavnom dogadjaju ljudim od 80+ godina?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Baby said:

 

Hmm, mislis da ce se Amerika odreci nekog dela novca? Pa sve je samo i jedino oko para... 

 

 

Hoce, jer Amerika ne vidi ni kintu od tog novca, posto on ide okrugu. Danas je dobijanje kredita bez SSN vrlo tesko, a i suma od $3.8 milijardi je smesna, ako govorimo o 14 miliona ilegalaca.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, DJORDJE said:

Zato sam i naveo Coopera, posto je i on odsluzio svoje. Proslo 40 godina i jos uvek ga traze, a razne ubice puste posle 30.:classic_biggrin:

 

A kakvu taksu placaju bez SSN? Ne mogu da placaju porez na licnu zaradu bez SSN. Porez na kupovinu automobila ili nekretnine mogu, mada i to sve teze ide.

 

 

Pa citaj Djordje. Za placanje takse ako nemas SSN dovoljno je da dobijes ITIN. link postavila @Bejbl. 4.5 mln tako placa taksu u iznosu od preko $13 mlrd

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DJORDJE said:

Hoce, jer Amerika ne vidi ni kintu od tog novca, posto on ide okrugu. Danas je dobijanje kredita bez SSN vrlo tesko, a i suma od $3.8 milijardi je smesna, ako govorimo o 14 miliona ilegalaca.

 

Kredita? Kreditni skor za nekretninu moras da gradis, ovi kupuju od para zaradjenih odakle dolaze. Nisu svi ekonomski imigranti, nego naprotiv, ima jako puno njih koji traze azil i beze preko granice zato sto im je preceno zivotom, ubijen neko ili vise njih u familiji...  Mislim, odakle dolazi ideja (osim sa glupih tv vesti gde pokazu bose, prljave i pocepane) da su svi siromasni?

Smesna ili ne smesna suma, taman toliko Trampu fali za parce zida planirano za 5, nesto milijardi (dobio 2) 😄 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, nssa said:

 

Poredjenje ti je nategnuto, jer on ne moze da placa porez na kucu na svoje ime.... mislim da je nelogicno da je u zemlji ilegalno a legalno placa porez

Mislim da nisi razumeo, oni takodje ilegalno placaju porez, posto ilegalnim emigrantima nije dozvoljeno da rade, niti pristup javnim fondovima (kredit za dete)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nssa said:

 

pa sto ih onda ne vrate nazad ako su ilegalni skroz. Nekome ovakva situacija odgovara inace bi se resila. i koliko sam ja shvatio 4.5 mil (ili tu negde) ima ITIN broj, sto ce reci da oni placaju porez bez kradje identiteta

Vracaju ih koliko postignu, jesi video onomad koliko je Obama deportovao za vreme svoje administracije? Rekordan broj. Mislim kako ocekujes da pokupe nekih 12 miliona, kad jedva postizavaju da pohvataju deo ovih sto preskacu sada.

49 minutes ago, Amigo said:

Sta ako neko dobije studentsku vizu da radi preko ljeta u SAD, da li onda dobije SSN? 

 

Ne. Za SSN moras da imas radnu vizu ili da si rezidentan.

46 minutes ago, Baby said:

 

Ovo nema logike, opisujes kradju i otudjenje svojine za primer placanja poreza. 

Ilegalac moze da kupi kucu na svoje ime i placa porez na nekretninu. Bilo ko moze da kupi nekretninu, cak i da pokrene posao. 

 

 

 

Nisi ni primer razumeo, nije poenta u kradji, poenta je da ne mozes legalizovati nelegalnu radnju, jer to znaci da si ukinuo zakon.

Razumes? Time imigracioni zakon postaje null and void, i svako moze preko granice

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Baby said:

 

 Nisu svi ekonomski imigranti, nego naprotiv, ima jako puno njih koji traze azil i beze preko granice zato sto im je preceno zivotom, ubijen neko ili vise njih u familiji...  

Aha, preko 90% su ekonomski emigranti. Od uhvacenih, sto je samo deo, deo podnese zahtev za azil (da bi ih pustili dok se procesuira) a manje od 10% od tog broja se ikad vise pojavi za svoj zahtev.... Znaci nisu svi, samo oooogroomna vecina su ekonomski emigranti.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Angelia said:

Mislim da nisi razumeo, oni takodje ilegalno placaju porez, posto ilegalnim emigrantima nije dozvoljeno da rade, niti pristup javnim fondovima (kredit za dete)

 

Pa dobro, do sada si od kada vodimo diskusiju o ovome tvrdila kako ostecuju fond i zato ih treba izbaciti jer ti neces da placas za njih, kako odjednom nemaju pristup fondovima?

 

Valjda ti je malo bar jasno kako ostecuju fond (koji smo videli da ne mozes da prevalis preko tastature i pune bez sanse da ce se ikada o te pare ovajditi licno). Ostecuju jer mnogo ima administracije oko njihovih statusa (posto sve radi brzinom u rikverc), jer deca idu u skolu i sto poneko zavrsi u bolnici pa ne plati racun (valjda je bolje ga legalizovati pa ga teretiti za racun nego imati situaciju da ne znas gde da ga trazis, doduse i gro amerikanaca ne plate racune ako nemaju osiguranje). Nemaju benefit da dobiju osiguranje (medicaid i kasnije medicare) niti da imaju ss penziju, decije dodatke, socijalnu pomoc... 

 

6 minutes ago, Angelia said:

 

Ne. Za SSN moras da imas radnu vizu ili da si rezidentan.

Nisi ni primer razumeo, nije poenta u kradji, poenta je da ne mozes legalizovati nelegalnu radnju, jer to znaci da si ukinuo zakon.

Razumes? Time imigracioni zakon postaje null and void, i svako moze preko granice

 

1. SSN je prvi korak da postanes legalan, ne radna dozvola pa ssn, nego obrnuto. Viza je drugo, ovi su nelegalni, nema ssn, nema radne dozvole.. 

2. Nisam razumeO, jesam, primer je glup, pricas o licnoj svojini i pravis pogresnu paralelu. 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Angelia said:

Mislim da nisi razumeo, oni takodje ilegalno placaju porez, posto ilegalnim emigrantima nije dozvoljeno da rade, niti pristup javnim fondovima (kredit za dete)

 

 

kako mislis ilegalno placaju porez kada 4.5 mln placa porez sa ITIN bez SSN. sve to od 1996. Zar je tako tesko da se procita postavljen link

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, nssa said:

 

 

Pa citaj Djordje. Za placanje takse ako nemas SSN dovoljno je da dobijes ITIN. link postavila @Bejbl. 4.5 mln tako placa taksu u iznosu od preko $13 mlrd

Djordje se izvinjava jer mu je promakao taj post na ovih 98 strana. Procitao sam sada , ali mi nesto ne stima u toj prici. Kao prvo, odakle su svi koji placaju taksu preko tog ITIN-a ilegalci? Na taj nacin taksu placaju recimo i strani investitori koji nemaj boravak u SAD.

21 minutes ago, Baby said:

 

Pa nece da citaju, znaju oni par komada njih i to sigurno nije tako. Zvanicni sajtovi lazu, fox govori istinu... 

Sada samo definisi "zvanicni sajt", posto to sto si okacila nema nikakve veze sa IRS-om ili bilo kakvom vladinom agencijom. Po cemu su oni merodavniji od omrzenog Fox-a?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DJORDJE said:

Djordje se izvinjava jer mu je promakao taj post na ovih 98 strana. Procitao sam sada , ali mi nesto ne stima u toj prici. Kao prvo, odakle su svi koji placaju taksu preko tog ITIN-a ilegalci? Na taj nacin taksu placaju recimo i strani investitori koji nemaj boravak u SAD.

Sada samo definisi "zvanicni sajt", posto to sto si okacila nema nikakve veze sa IRS-om ili bilo kakvom vladinom agencijom. Po cemu su oni merodavniji od omrzenog Fox-a?

 

Mislim da niko nije tvrdio da su svi ilegalci, ali cemo se valjda sloziti da ih u tom broju 4.5 mln ima najvise. Privatna lica koja investiraju u US bez rezidencije to najvecim delom rade preko kompanija jer kada placaju taksu preko ITIN nemaju iste poreske olaksice

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, DJORDJE said:

 

Sada samo definisi "zvanicni sajt", posto to sto si okacila nema nikakve veze sa IRS-om ili bilo kakvom vladinom agencijom. Po cemu su oni merodavniji od omrzenog Fox-a?

 

Pa mozes i sam da nadjes ali ok...

 

https://www.irs.gov/pub/irs-utl/20-Immigration and Taxation.pdf

 

Quote

Undocumented Workers

Benefits of the ITIN:

Facilitate compliance
•Ensure all workers report income and pay taxes:

ITIN filers pay over $9 billion in annual payroll taxes •Ensure all workers receive tax benefits:

– In 2009, the Child Tax Credit protected approximately 1.5 million children from falling into poverty

•Support immigration petitions/applications

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...