Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

5 hours ago, Angelia said:

...da se ljudi plase od 2022 pada akcija, kad su prodavali svoje pozicije za budzasto jer je inflacija otisla u nebesa. ...

 

Quote

...pod Trampom sam zaradjivala par stotina hiljada vise ...

 

Bas sam se pitao kako je moguce da je porez otisao tako visoko, ali sada je jasnije.

Treba znati kad prodati, a kad kupiti. :)

 

Dow Jones 05.01.2021. : 31 098

Dow Jones 13.09.2024. : 41 391

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Nyp kaze: 

 

Donald Trump was taken to safety by the Secret Service after agents opened fire on a man who was spotted with what may have been a gun while the former president was on the links, according to law enforcement sources.

 

Ako budu pucali na sve koji mozda imaju oruzje, pobice pola Amerike. Ali neka, sami su normalizovali da je to cool, drugi amandman, niko im nece oduzeti. 


Bill Maher je to izjavio na CNN- u još dok je Biden bio aktuelan (i tada je govorio da će najverovatnije izgubiti od Trampa) da Trampu neće proći mandat tako glatko (doduše, prošao je i uz konjicu i vodene topove, što recimo nije primenjeno na pučistima) jer će ga protivnici spremno čekati oko svake odluke i biće frke (parafraziram).

Ono što je bilo zanimljivo čuti (kao opcija) da je Maher izjavio postoji mogućnost da Tramp izgubi i da onda sa svojim pristašama i Rep-ovima organizuje paralelnu ceremoniju inauguracije, kao i mogućnost da ako pobedi nikada ne preda vlast na narednim izborima (nešto u smislu proglašenja za doživotnog predsednika).

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, melankolic said:


Bill Maher je to izjavio na CNN- u još dok je Biden bio aktuelan (i tada je govorio da će najverovatnije izgubiti od Trampa) da Trampu neće proći mandat tako glatko (doduše, prošao je i uz konjicu i vodene topove, što recimo nije primenjeno na pučistima) jer će ga protivnici spremno čekati oko svake odluke i biće frke (parafraziram).

Ono što je bilo zanimljivo čuti (kao opcija) da je Maher izjavio postoji mogućnost da Tramp izgubi i da onda sa svojim pristašama i Rep-ovima organizuje paralelnu ceremoniju inauguracije, kao i mogućnost da ako pobedi nikada ne preda vlast na narednim izborima (nešto u smislu proglašenja za doživotnog predsednika).

 

Mislim, ovo iz drugog pasusa, da je ta varijanta nemoguca. Bila bi moguca da je on na vlasti, ali nije. Sto ne znaci da im to ne pada na pamet, nista me vise ne iznanadjuje. 

 

Prvi pasus, on je najavio, namestice sve lojaliste, plus instalirati kontrolore (stoji mu u programu) da kontrolisu rad drzava koje nisu crvene. Jednom recju, kad postavi sve svoje sudije, moci ce na 'legalan' nacin da se obracuna sa neistomisljenicima i da dalje zadrzi tu svoju armiju koja ce vrsiti prljave poslove (to nam je poznato iz licnog iskustva). Zato ni ne sme da bude ponovo izabran, jer je opasan. To sto je glup manje vise, ako postavis prave ljude na pravo mesto moze da funkcionise, ali on je glup i sujetan i to je opasna kombinacija. 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dragan said:

 

 

Bas sam se pitao kako je moguce da je porez otisao tako visoko, ali sada je jasnije.

Treba znati kad prodati, a kad kupiti. 🙂

 

Dow Jones 05.01.2021. : 31 098

Dow Jones 13.09.2024. : 41 391

 

 

 

 

 

Izgubio si me potpuno 🤣. Ja sam pricala o ljudima koji su izgubili na 401k, svoje zaradjene pare za penzije. A ne o meni, ja se bavim potpuno drugacijim poslom. Ali ajde ti nagadjaj 🤣 nece ti nikad pasti na pamet.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Stiletto said:

Je l' to opet neka pucnjava oko Trampa?

 

https://n1info.rs/svet/tramp-je-bezbedan-pucnjava-u-blizini-golf-kluba-u-kojem-se-nalazio/

 

Aj da sačekamo izveštaj policije.

Jeste, još jedan pokušaj atentata. Nađena puška na golf course-u, pucač je čekao u zasedi na sledećoj rupi ali ga je provalila Secret Service pre nego što je imao šansu da puca. 

 

Pobegao je ali u međuvremenu je uhvaćen. Biće zanimljivo. 

Link to comment
Share on other sites

Evo ovde o tipu, Ryan Wesley Routh, kojeg su uhvatili, adresa mu je na Havajima. 

 

https://www.themainewire.com/2024/09/what-we-know-about-ryan-wesley-routh-2nd-would-be-trump-assassin/

 

Bio glasac Trampa 2016 i ocito se uzasno razocarao. 2019 poceo da donira demokratama i bio aktivan za pomoc Ukrajini, cak napisao da je voljan da ide da brani Ukrajinu i da pogine ako treba. 

 

Spoiler

image-38.png?w=556&ssl=1

 

image-36.png?w=1143&ssl=1

 

Nije pucao, cekao je i dotle su ga videli. Videli su ga i sa ulice i prijavili policiji, uhvaliti ga na auto putu. 

Link to comment
Share on other sites

 

Danas je Tramp stavio onaj post da mrzi Tejlor Svift i naravno, stavio njen zivot i verovatno zivote onih koji ce ici na naredna 3 koncerta u opasnost. 

 

Isto tako je JD priznao da je izmislio ono za Haicane da bi skrenuo paznju na granicu, a dotle su terorisali skole, bolnice i banke sa prijavama da je postavljena bomba. Naravno, ne prihvata odgovornost za bombe, ovo mu je izletelo nekontrolisano. 

 

 

Samo idu okolo i prave haos. Da svane dan da se ovo zavrsi vise. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Kako je Tramp kriv jer neko pokusava da ga ubije?

Nije, ali to ga ne oslobađa krivice da u tako naelektrisani okruženju, punom oružja, stvarno neko mogao gađati i nekog za koga on napiše KAKO MRZIM TOGA I TOGA.

6 hours ago, PorodicneVrijednosti said:

 

U MAGAtardskom univerzumu i dalje show program. Sad im je janje na raznju postalo pas na raznju. Inace ovaj bolesnik Jack Posobiec stoji i iza onog fasistickog profila End Wokness koji se ovdje dijelio takodjer.

Ovo mogu potpuno da razumem, stvarno deluje...pa skoro divljački.

 

Ima neki tiktoker koji je govorio kako neka tri Hrvata u Americi nisu mogli naći prase za ražanj, pa su kupili vijetnamski prase u pet šopu.

Posle nekih mesec dana su zvali da pitaju kako je prase i kad su rekli da su ga pojeli, deportovani su.

Taj Amer živi ovde.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Danas je Tramp stavio onaj post da mrzi Tejlor Svift i naravno, stavio njen zivot i verovatno zivote onih koji ce ici na naredna 3 koncerta u opasnost. 

 

Isto tako je JD priznao da je izmislio ono za Haicane da bi skrenuo paznju na granicu, a dotle su terorisali skole, bolnice i banke sa prijavama da je postavljena bomba. Naravno, ne prihvata odgovornost za bombe, ovo mu je izletelo nekontrolisano. 

 

 

Samo idu okolo i prave haos. Da svane dan da se ovo zavrsi vise. 

 

Kakva dva (opasna) degenerika, i onda će neke budale glasati za njih. 

Link to comment
Share on other sites

On 9/8/2024 at 1:29 AM, RatzenStadt said:

Mozda je JD samo osoba koja jako vrednuje tradicionalne porodicne vrednosti.

 

Jeste da čitam poruke sa zakašnjenjem jer sam bio na odmoru pa me boleo stojko da se opterećujem forumom ali na ovo moram i sa ove vremenske distance da reagujem:

veću glupost nisam pročitao skoro.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Angelia said:

Kako je Tramp kriv jer neko pokusava da ga ubije?

Mora da voli Taylor Swift, inace ce ga ubiju😁

Pretpostavljam da ni ovaj atentator veze nema ko je ona, nit je voli nit je mrzi, a motivi za njegov pokusaj ubistva Trampa jako su cudni

jer definitivno nije lud, nije mlad, nekoliko godina je putovao i boravio u Ukrajini, isao u Pakistan, Avganistan, Iran, da vrbuje placenike

za Ukrajinu, a svako od nas ko ima barem dva grama mozga u glavi zna da takve aktivnosti nisu moguce bez znanja i odobravanja

nekih sigurnosnih institucija u maticnoj zemlji. I ko ga je juce obavestio da ce Tramp igrati golf? Neki kojima bi odgovaralo da on ne postane

predsednik, a pri tome nikako ne mislim na Kamalu i na Demokrate an zeneral.

 

On nije terra incognita, davao je intervjue vaznim medijima po USA objasnjavajuci kako Rusija mora da izgubi rat.
Nije bas uobicajeno da razni ludaci daju intevjue medijumu po imenu New york times.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Danas je Tramp stavio onaj post da mrzi Tejlor Svift i naravno, stavio njen zivot i verovatno zivote onih koji ce ici na naredna 3 koncerta u opasnost. 

 

Isto tako je JD priznao da je izmislio ono za Haicane da bi skrenuo paznju na granicu, a dotle su terorisali skole, bolnice i banke sa prijavama da je postavljena bomba. Naravno, ne prihvata odgovornost za bombe, ovo mu je izletelo nekontrolisano. 

 

 

Samo idu okolo i prave haos. Da svane dan da se ovo zavrsi vise. 

 

Bio ovde jedno govno i idiot pre 20ak godina što je na kraju priznao da su lagali o protivnicima da bi Koštunica bolje stajao u javnosti...

 

Verovatno je sad negde underground u sns-u ako nismo imali sreće da je crkao...

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Helena said:

Nije, ali to ga ne oslobađa krivice da u tako naelektrisani okruženju, punom oružja, stvarno neko mogao gađati i nekog za koga on napiše KAKO MRZIM TOGA I TOGA.

 

Aha, ko je onda "odgovoran" za dva pokusaja atentata na Trampa? Jer nesto ne vidim da je neko probao da ubije te sto Tramp mrzi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, RatzenStadt said:

^^Mnogo toga, ali prevashodno prokreacija kroz brak u kojem se pridrzavaju historijski normalizovanih rodnih uloga

Barem za konzervativce, u koje ubrajam Vensa. Neki neoliberali mozda drugacije dojme xd

Tradicionalne porodične vrednosti, bez nekakvih uopštemih odgovora, uvek i svuda podrazumeva dominantnu ulogu muškarca u odnosu na ženu i manjine koje postoje u društvu.

On da lovi, ona da rađa je patrijarharat u najgorem mogućem obliku.

Žene imaju manje zarade, njihova reč i pamet se manje vrednuju, ako nema decu, jalova je, ako može a ne želi decu, nenormalna je, muškarci joj uvlače glavu među noge, jer možda je trudna i nema pravo na abortus, popovi je vređaju, muževi maltretiraju, u Avganistanu im se ni glas više ne sme čuti.

I onda možda JD Vance podržava tradicionalne porodične vrednosti?

Šta taj isti Vance koji vrednuje to što vrednuje traži sa tranpom, jel taj vrednuje njegove razvode?

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Angelia said:

Aha, ko je onda "odgovoran" za dva pokusaja atentata na Trampa? Jer nesto ne vidim da je neko probao da ubije te sto Tramp mrzi.

Aha, Anđo, mnogo ti toga ne vidiš, ti imaš selektivni vid, selektivno biraš da odgovaraš ( pitanje o Ukrajini nisi videla) etc

Kad progledaš, kasće ti se samo.

Msm, čovek od osam banke mrzi devojku od 30!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Helena said:

Aha, Anđo, mnogo ti toga ne vidiš, ti imaš selektivni vid, selektivno biraš da odgovaraš ( pitanje o Ukrajini nisi videla) etc

Kad progledaš, kasće ti se samo.

Msm, čovek od osam banke mrzi devojku od 30!

Odavno se ne bavim Ukrajinom, ja sam na toj temi rekla sta sam imala. Sta sad da ga teramo da voli neku pevacicu? 

Boze cime se vi bavite. Drugi pokusaj atentata na predsednickog kandidata I bivseg predsednika USA a tebi je tema dal on mrzi pevacicu.

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...