Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

3 hours ago, Angelia said:

Citam vesti trenutno, to mi je ritual ujutru, I vidim da je FB priznao da su odredjene stvari po pitanju Covid, blokirali kao misinformation I disinformation. Takodje Mark priznaje da su blokirali pricu o Hunteru, na zahtev FBI. 

Toliko o tome, I ovde na forumu su se te price tretirale kao MAGA budalastine, jer, zar ne, postoji koncenzus. I on sam kaze, da na osnovu informacija koje postoje danas, to je bila greska.

A koncenzus je bio napravljen od strane vlasti. Sam Fauci je priznao da je "2 Metra odstojanja" bilo izmisljeno, I nije se baziralo na bilo kakvim naucnim cinjenicama.

Blokiranje slobodnog govora, kad se diskutuju kontraverzne teme, je prosto receno cenzura. 

 

Podsjeti me - za vrijeme koje administracije su uvedena "dva metra odstojanja" i za vrijeme koje administracije je blokirana prica o Hunteru? 

 

Blokiranje sadrzaja na privatnoj platformi nije cenzura i stvar je izbora vlasnika platforme - kome se ne dopada, napravi svoju platformu kao Trump, ili kupi platformu kao Musk i onda moze odluciti za koje sadrzaje ce je otvoriti i koji su T&C za koristenje.

Edited by ters
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Medeni mesec je završen, kreće priča među demisima tipa - hel, možda i ne stojimo baš najbolje pred izbore (od 5.30)

 

 

A Njujork Tajms objavljuje u istom ritmu, referišući se na medeni mesec Kamale Haris:

 

Democrats are bent on making the word happen. But joy is not a political strategy. Being our joyful Momala is not going to win the election

 

https://www.nytimes.com/2024/08/20/opinion/kamala-harris-democratic-convention.html

 

Pri tome, čak i saveznici Bejdenove administracije, poput Zakerberga, puštaju probne balone kako bi se eventualno nagodili sa Trampom ako on dođe u Belu kuću, pa cinkare Bajdena i njegove saradnike da su zataškavali podatke o kovidu vršeći pritisak na Fejsbuk.

 

Zamislite kako bi bilo kad bi Informer cinkario Vučića po bilo kom pitanju? To bi svakako izgledalo kao početak njegovog kraja...

 

A Zakerberg je dovoljno pametan da ne stavi sva svoja jaja u jednu korpu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Nek grmi jako said:

Medeni mesec je završen, kreće priča među demisima tipa - hel, možda i ne stojimo baš najbolje pred izbore (od 5.30)

 

 

Iskreno - demokrate i ne stoje najbolje pred izbore jer postoji veliki broj onih koje je sramota priznati svojoj okolini da ce glasati za Trump-a, a koji ce to sigurno uraditi.

 

25 minutes ago, Nek grmi jako said:

 

A Zakerberg je dovoljno pametan da ne stavi sva svoja jaja u jednu korpu

 

 

 

Da - Zuckerbertg jeste jajara. I ima potpuno pravo da donosi odluke o svom biznisu.

4 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

https://collecttrumpcards.com

 

 

Kupite karte i imajste puno zabave sa njima, mozete da odsecete i parce odela 😂

 

Imal' kraja ovim glupostima vise? 

 

E ovo je pravi anime vibe... Gotta catch 'em all...

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, ters said:

 

E ovo je pravi anime vibe... Gotta catch 'em all...

 

Imali smo one, doduse papirne lutke, pa ih iseces iz novina, zalepis za karton... obucite Cicu ili tako nesto. E sad je on to pretabao u skladu sa tehnologijom. 

 

Ali brate mili, pa nek ide na pijacu da radi kad stalno nesto valja... Izgleda bas ne mogu da skupe donacije kako su planirali pored svih obecanja ustupaka bilionerima. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ters said:

 

Iskreno - demokrate i ne stoje najbolje pred izbore jer postoji veliki broj onih koje je sramota priznati svojoj okolini da ce glasati za Trump-a, a koji ce to sigurno uraditi.

 

 

Da - Zuckerbertg jeste jajara. I ima potpuno pravo da donosi odluke o svom biznisu.

 

E ovo je pravi anime vibe... Gotta catch 'em all...

 

Jeste, pričali smo o tome pominjući i neke balkanske primere, prilikom kojih su određene ličnosti i stranke neretko prolazili bolje na izborima nego u anketama samo zbog toga što je glasače bilo sramota da priznaju kome ide njihova naklonost.

 

S tim otklonom da su national polls pred izbore 2016. godine pogodili maltene u glas da će Hilari imati oko 2 miliona glasova viška, ali je ipak poražena gubeći neke sving države.

 

Tako da je Kamala definitivno danas favorit... Umereni, ali ipak favorit.

 

Što se pak Zakerberga tiče, budući da i svoju decu učim da je neprihvatljivo cinkarenje drugara, isto mislim i za ovo što je on uradio pominjući koronu dok denuncira vlastite drugare. Ali oni koje je cinkario sada ne mogu da mu odgovore na način na koji obično odgovore oni koje neko cinkari i da ga istresu iz gaća, jer imaju preča posla.

 

 

 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Ne mogu ni da zamislim sta bi se pisalo za nju da prica o prelepom Hanibalu Lektoru, baterijama i ajkulama, precrtava mape kretanja uragana, kupuje Grenland ili neku drugu drzavu, govori o ljudima sa mackama, prica da je lepsa od nekog, ne voli da se slika sa ranjenim veteranima i deli medalje casti donatorima, kaze roditeljima dece pobijene u skoli da moraju da prebole... i slicno sta je sve izgovoreno sa druge strane. 

 

Htedoh samo reci da ona nema pojma gde je Ukrajina, tako je ocito na osnovu ovog kratkog izlaganja.
Mozda gresim u tumacenju, ali malo je prostora da se ostavi da je doista to u pitanju.

A poenta je bila da je apsolutna inkompetentna da resava tako kompleksna pitanja o kojima ne zna nista.
Sto rece MM, bizaran je splet okolnosti koji su je doveli do ove kandidature. Vrv se i sama pita kako je dospela tu. Ono, ko Roberto Martinez na klupi zlatne generacije Belgije. Znamo i kako se to zavrsilo xD

Ovo sto si pobrojala su vrv Trampovi gafovi, jel tako? Iskren da ti budem, ni za jedan jedini nisam cuo osim ideje da kupi Grenland od Danske, i ne znam zasto je ta izjava svojevremeno ismejana. Kupovina Aljaske od RU se za USA, pokazala je proslost, pokazala kao jednako dobra investicija kao kupovina bitkoina 2010-e. Mogu povuci paralelu sa ev. kupovinom Grenlanda sada xD

 

Ostalo citiraj ako te ne mrzi, mada ni ne moras. I te kako mogu da zamislim trolcinu da izgovora sve to.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ters said:

 

Podsjeti me - za vrijeme koje administracije su uvedena "dva metra odstojanja" i za vrijeme koje administracije je blokirana prica o Hunteru? 

 

Blokiranje sadrzaja na privatnoj platformi nije cenzura i stvar je izbora vlasnika platforme - kome se ne dopada, napravi svoju platformu kao Trump, ili kupi platformu kao Musk i onda moze odluciti za koje sadrzaje ce je otvoriti i koji su T&C za koristenje.

A da, sad cemo se praviti blesavi odakle je to doslo, pa Tramp sebi sam sabotirao izbore 😀

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Angelia said:

A da, sad cemo se praviti blesavi odakle je to doslo, pa Tramp sebi sam sabotirao izbore 😀

 

Ne, nego da su ljudi koji su bili u Trampovoj administraciji radili svoj posao kako su znali i na osnovu informacija kojima su rasplogali a ne da su bili zavjerenici protiv Trampa. Isto kao sto je i Pence, radio svoj posao a nije bio zavjerenik protiv Trump-a.

 

1 hour ago, Nek grmi jako said:

 

Jeste, pričali smo o tome pominjući i neke balkanske primere, prilikom kojih su određene ličnosti i stranke neretko prolazili bolje na izborima nego u anketama samo zbog toga što je glasače bilo sramota da priznaju kome ide njihova naklonost.

 

 

Taj osjecaj sramote govori jako mnogo o kandidatu i njegovoj politici.

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

Ma to je meni bezveze.

 

Ovde sam se izjasnio za Desantisa još pre dve godine, i što bi me boleo čošak šta neko misli o mom izboru. Pa ako si za Šešelja ili Domovinski pokret, kaži to kao čovek, a nemoj da se skrivaš i lažeš samog sebe. 

 

Pa kad ja kao Srbin nemam ništa protiv toga da Hrvat glasa za DP (pa ne, najbolje da će da glasa za Vučića), ne znam zašto je neke od njihovih glasača sramota da to javno iskažu.

 

Evo, baš sad gledam šta će biti sa Penavom jer me zanima kako se neki pokret ponaša kad uđe u vlast, a čekam da počne i Bujica na Z1, jer će biti žestoko to oko DP.

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, ters said:

 

Podsjeti me - za vrijeme koje administracije su uvedena "dva metra odstojanja" i za vrijeme koje administracije je blokirana prica o Hunteru? 

 

Blokiranje sadrzaja na privatnoj platformi nije cenzura i stvar je izbora vlasnika platforme - kome se ne dopada, napravi svoju platformu kao Trump, ili kupi platformu kao Musk i onda moze odluciti za koje sadrzaje ce je otvoriti i koji su T&C za koristenje.

 

https://www.bbc.com/news/articles/czxlpjlgdzjo

 

Pa sada, nemoj da se pravimo toše. Jeste bila cenzura pod pritiskom Biden administracije, piše u samom članku a i sam Biden se ne kaje zbog toga. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, RatzenStadt said:

Ostalo citiraj ako te ne mrzi, mada ni ne moras. I te kako mogu da zamislim trolcinu da izgovora sve to.

 

Aha, kad Trump izgovori glupost X ili glupost Y, on troluje, dok se Kamali sve što iole pogrešno formuliše uzima kao potvrda nekompetentnosti i niskog IQ-a.

 

5 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

https://collecttrumpcards.com

 

 

Kupite karte i imajste puno zabave sa njima, mozete da odsecete i parce odela 😂

 

Imal' kraja ovim glupostima vise? 

 

Kad smo već kod vizuelnih impresija, na ovom klipu se lepo vidi koliko iritantno izgleda Donaldova vilica dok govori. Možemo se i time pozabaviti, taman je u duhu pisanog na poslednjih 10ak strana topika... 

Link to comment
Share on other sites

Ha ha ha ni taj prvi intervju joj nece dati da prica, nego salju Waltza sa njom. Ovo je slucaj "nahrani svinje I ne diraj nista" 😀 jbte zena ne sme ni intervju da da. Kakva press konferencija. 

Vidim da Tramp ide kao ujedinetelj, u timu su RFK Jr. I Tulsi Gabbard.

 

Pitanje je, kad cemo cuti od Kamale koja je njena platforma? Izgleda da je promenila I misljenje o izgradnji zida na granici 😀 Posto je Biden na odmoru sada, zauvek, ko vodi zemlju? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darko said:

 

https://www.bbc.com/news/articles/czxlpjlgdzjo

 

Pa sada, nemoj da se pravimo toše. Jeste bila cenzura pod pritiskom Biden administracije, piše u samom članku a i sam Biden se ne kaje zbog toga. 

 

Bio sam veoma precizan u odgovoru na stvari koje je Angelia pomenula - 6 stopa distanca, i pominjanje da je laptop moguce dio dezinformacija plasiranih od Rusije. Obje stvari u vrijeme Trump administracije, u vrijeme kada FBI vodi republikanac kojeg je Trump postavio.

 

Za ovaj "pritisak Biden administracije" koji je u stvari poziv da se pomogne kampanja zastite javnog zdravlja ogranicavanjem sadrzaja koji su protiv - Zuckerberg je imao potpuno pravo da taj poziv ignorise, kao sto su ignorisale neke druge platforme

 

 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, RatzenStadt said:

 

A poenta je bila da je apsolutna inkompetentna da resava tako kompleksna pitanja o kojima ne zna nista.

 

Docim je Tramp usao u belu kucu veoma kompetentan, kao neko ko ne sme da pokaze svoje takse, pa cak ni svoje ocene u skoli i za koga su bivsi profesori govorili da nisu imali glupljeg studenta, pa sve do nekog ko je zapoceo 2468 poslova od kojih je vecina propala, a neke i bankrotirao (pa cak i kockarnice), kao neko protiv god je podneto par hiljada tuzbi, izmedjuostalog za neplacanje sopstvenih radnika do silovanja (pa i maloletnica) i ko je izmislio i naduvao od svoje biografije do svog finansijskog stanja i koji za sat vremena izgovori preko 120 lazi. 

 

Ali verovatno zna gde je Ukarajina, a sigurno zna gde stanuju oni kojima se divi, Putin, Kim, Orban i Erdogan. 

 

Plus, koji je jedan od petoro koji je pobedio sa manjinom popularnih glasova. 

 

Svaka preporuka, predsednicki kalibar za primer. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, ters said:

Za ovaj "pritisak Biden administracije" koji je u stvari poziv da se pomogne kampanja zastite javnog zdravlja ogranicavanjem sadrzaja koji su protiv - Zuckerberg je imao potpuno pravo da taj poziv ignorise, kao sto su ignorisale neke druge platforme

Podržavam to za javno zdravlje. I sam Tramp je suviše mnogo nebuloza izjavljivao. Upoređivanje sa gripom, nestaće ubrzo, itd itd. Za antivaksere da ne govorimo, mada se i tu otišlo malo predaleko (postoji razlika između 5G idiota i onih koji su imali rezerve o efikasnosti i cost/benefit analizom). 

 

Za Huntera, e to je već duga priča. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Darko said:

Podržavam to za javno zdravlje. I sam Tramp je suviše mnogo nebuloza izjavljivao. Upoređivanje sa gripom, nestaće ubrzo, itd itd. Za antivaksere da ne govorimo, mada se i tu otišlo malo predaleko (postoji razlika između 5G idiota i onih koji su imali rezerve o efikasnosti i cost/benefit analizom). 

 

Za Huntera, e to je već duga priča. 

 

Da on nije podgrevao glupostima i palio svoju bazu, sve bi proslo mnogo bolje oko covid-a, od smrtnosti do teorija zavera. 

 

Hunter ide u zatvor ili je vec tamo (nebitno mi je da pratim). Cak i cela ta prica je pocela kada su poceli da cekiraju tacnost Trampovih tvitova pa je potpisao izvrsni nalog da bi on mogao da siri budalastine i lazi. Tacno zna kako da upravlja masom idiota i kako da izvuce korist od njih, a i kako da koristi vlast za sopstveni interes. 

Link to comment
Share on other sites

Ovako inteligetna zena daje intervju (pre 3 meseca):

 

 

Ova zena je trebala da bude VP I Predsednik. Ne moram ni da se slozim sa svim njenim stavovima, da vidim jaku I inteligetnu zenu. Jbga zamerila se Hilari

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

Uh, volela bih da poverujem da je dobra zbog nje same, a ne zbog podrske Trampu.

 

main-qimg-71d6c302e71bece1106bb5e985dccc

 

 

Dobra je zbog nje same, jer je veoma inteligetna. Bila je dobra I 2020te. To ne znaci da podrzavam svako njeno misljenje, neka bi se verovatno I promenila sa dolaskom u poziciju, kao sto je Tramp morao da skonta da voditi US nije isto sto I voditi firmu. Artikulisana i razumna, odlicna prezentacija. 

Ako bi birala prvu zenu predsednika, to bi bila ona. I ovaj chart ti je pogresan. Verovatno pre nego je napustila Dems I postala independent.

Sad je u Trampovom timu, ali 2020 je trebala da bude VP. Umesto Kamale.

 

Edit: propustila slovo

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, RatzenStadt said:

Ovo sto si pobrojala su vrv Trampovi gafovi, jel tako? Iskren da ti budem, ni za jedan jedini nisam cuo osim ideje da kupi Grenland od Danske, i ne znam zasto je ta izjava svojevremeno ismejana. Kupovina Aljaske od RU se za USA, pokazala je proslost, pokazala kao jednako dobra investicija kao kupovina bitkoina 2010-e. Mogu povuci paralelu sa ev. kupovinom Grenlanda sada xD

 

Ostalo citiraj ako te ne mrzi, mada ni ne moras. I te kako mogu da zamislim trolcinu da izgovora sve to.

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Dobra je zbog nje same, jer je veoma inteligetna. Bila je dobra I 2020te. To ne znaci da podrzavam svako njeno misljenje, neka bi se verovatno I promenila sa dolaskom u poziciju, kao sto je Tramp morao da skonta da voditi US nije isto sto I voditi firmu. Artikulisana i razumna, odlicna prezentacija. 

Ako bi birala prvu zenu predsednika, to bi bila ona. I ovaj chart ti je pogresan. Verovatno pre nego je napustila Dems I postala independent.

Sad je u Trampovom timu, ali 2020 je trebala da bude VP. Umesto Kamale.

 

Edit: propustila slovo

 

Meni je bila jedna u top 5 2020, a onda je pocela da talasa iz neke svoje sujete, pa navodila zilion ralozga zasto ostavlja stranku. Cak do nebuloze kako ce demokrate zapoceti nuklearni rat. 

 

Da nije bilo demokratske partije ona nikada nista ne bi napravila u politickoj karijeri, kada je iskoristila i videla da nema dalje, pokupila je prnje, izbacila tonu govana i otisla u zagrljaj sasvim necem suprotnom od onog sto je pricala. Ono pravo beskicmenjacki. 

 

Jednostavno, kakva god da je Hilari, bila je u pravu sve sto je rekla za ostale, pa kako za Trampa (bukvalno se sve obestinilo) tako i za Tulsi. 

1 hour ago, Dragan said:

 

 

 

I sto je najsmesnije on ustvari prica protiv baterija i na kraju ove tragicne sage odluci da je bolje da rikne od baterije nego od ajkule 😂

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

Da on nije podgrevao glupostima i palio svoju bazu, sve bi proslo mnogo bolje oko covid-a, od smrtnosti do teorija zavera. 

Slažem se. Kovid je neke stvari izbacio na videlo. Takođe, Kamala je trebala da bude pažljivija kada je politički kenjala o warp speed. Ali je bar manje gluposti izjavljivala od Trampa. 

Link to comment
Share on other sites

Tramp ujedinitelj, podrzala ga dva proruska trola koji misle da se Ukrajina samo-napala. Gle cuda opet ga putinovci podrzali

Sa druge strane na njegovoj konvenciji niko od starih republikanaca, cak naprotiv dali podrsku Kamali. Ova maga danas je jednaka slovackom smer-u ili fideszu ili nazadnjacima...Mozes da pokusas da ih umivas koliko hoces, ostaju gomila lazova i kleptomana.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...