Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

4 minutes ago, ters said:

Vjerovatno misli na Dominion sisteme za glasanje, koji imaju ogranak u Beogradu. 

 

Znam za ovaj slučaj. Poznajem čoveka koja je bio zaposlen u BG Dominionu i dobijao pretnje od idiota iz Amerike koji su ga pronašli guglanjem. Ukratko, ime i prezime, inače vrlo uobičajeno, poklopilo se sa imenom izvesnog stručnjaka za "obradu velikog broja podataka" iz SAD (obrada velikog broja podataka, nešto kao glasovi - aha!). MAGA Šerloci Holmsi su zaključili da je u pitanju ista osoba i da je baš to mastermind iza izborne krađe (jer kako drugačije), iako su na netu postojale slike i jednog i drugog čoveka i jasno se moglo videti da uopšte ne liče - ali zašto se zamarati takvim sitnicama koje kvare lepo rešenu zagonetku.

 

Dobro je za ovu gospođu što joj nije dozvoljeno da predstavi dokaze, ovako će manje ljudi videti koliki su mentoli u pitanju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, ters said:

Vjerovatno misli na Dominion sisteme za glasanje, koji imaju ogranak u Beogradu. 

 

Pa da, rekla je... multimilionsa globalna kompanija koje je basicno u Srbiji... To Srbija joj uopste nije trebalo ako je globalna kompanija pritom jos americka. Mogla je da imenuje kompaniju (ali kako ce kad su vec dobili na sudu)... Ovako ispada drugi ogranci su ok, ali onaj srpski je... 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Nek grmi jako said:

Ovi što vole Trampa kače nekakve bilborde po Beogradu kao da to ima nekakvu svrhu, a likovi koji su za Bajdena u Beogradu znaju šta doslovno znači kad im je rad svrsishodan 😄

 

Tramp vec godinama ma pokretnu reklamu u Srbiji - Dragana Markovica Palmu

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, DJORDJE said:

 

@Angelija

Da li je karakterisanje meksickih emigranata kao "rapist" dehumanizacija?

Ako se odnosi na sve jeste. I zasto mexickih imigranata? Ja se ne secam odavno da pricamo uopste o mexickim imigrantima. Da ima medju imigrantima koji prolaze ilegalno silovatelja, gang members, I terorista to jeste cinjenica. Samo zato sto prolaze kroz mexicku granicu, ih ne cini mexikancima.  

Jel dosta ljudi u evropi smatra da su ameri glupi? Da, da li je to dehumanizacija, pa ne bas, vise je malo ksenofobija I stereotipi, cak cesto I neznanje. 

Ali dehumanizacije jeste reci da svi koji se ne slazu sa nasim misljenjem su budale. Pitaj zasto se ne slazu, mozda imaju razloge. Ako neko misli da su svi mexikanci silovateljj to definitivno jeste dehumanizacija, I rasizam. 

Napravi razliku izmedju, bez boljeg izraza, rasizma, I ideoloske demonizacije samo zato sto se neko ne slaze sa tvojim misljenjem. 

Ako kazem da su neonacisti budale, to ogranicavam na veoma uzak ideoloski profil. Ali ako kazem da bilo ko, ako se ne slaze sa mojim recimo misljenjem da je kapitalizam trenutno najbolji sistem, I ti mi kazes da podrzavas vise liberalne ideje, recimo zastupas Medicare for all. Mogu da kritikujem tvoj stav, ali ne da te zovem komunistom. 

Razlika je kad samo kritikujem tvoje misljenje ili sve koji ne misle kao ja nazivam budalama. 

Recimo ja sam protiv ilegalne imigracije, posto je uglavnom ekonomske prirode, uopste me ne interesuje odakle dolazi. Pravim izuzetak za stvarne trazioce azila, kojih je jako malo. I ako me nazivas fashistom I rasistim, iako to nema veze sa mojim stavovima, naravno da me dehumanizujes. 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, ters said:

Ljudi koji sami sebi na celo natuku MAGA kapu jesu MAGA. O onima sto tetoviraju TRUMP na celo bold slovima od 5cm neka govori struka 

Za kapu nisam sigurna, mislim svako moze da stavi kapu, a za one koji tetoviraju Trump, nek govori struka. Tu se slazemo

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Dragan said:

I ovo hoce ponovo biti predsednik.

 

 

Secam se vremena kad sam ga gledala za kritiku administracije, onda je u vreme pandemije potpuno otisao levo. Sad ga recikluju kao da je isti Jon, nije. Bil Maher je vise centrista nego on. 

Link to comment
Share on other sites

Neki šaljivdžija reče da je kasno da se menja Vance da bi trebalo da promene Trampa 🙂

 

Ima li nekih svežijih polova Kamale protiv nekog drugog ? I da li je tehnički uopšte moguće izvesti.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Klotzen said:

Neki šaljivdžija reče da je kasno da se menja Vance da bi trebalo da promene Trampa 🙂

 

Ima li nekih svežijih polova Kamale protiv nekog drugog ? I da li je tehnički uopšte moguće izvesti.

 

Pretpostavljam da je moguce jednako kao sto je to bilo moguce i za Bajdena, ali mozes li zamisliti koliku dreku bi nadigao Tramp i koliko bi se bacakao po podu lupajuci rukicama i nogama da mu se to dogodi... A o dreci koju bi nadigli oni koji nose MAGA insignije i nazivaju se MAGA pokretom (ali to valjda ne znaci da su MAGA) da ne govorimo. Plus jurisni odredi MAGA pokreta - ponosni djecaci  i slicne milicije, kojima je  Tramp davno naredio da budu na stend baju i ciji stavovi po nekima nisu manje vrijedni od stavova drugih ljudi... 

Edited by ters
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Slušajući ga kako govori, mogu samo da kažem da je njemu mozak krenuo nizbrdo. On teže čita, navlači mu se konfuzija u mislima i mislim da je njegov mozak već dobrano u degenerativnim procesima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Klotzen said:

Neki šaljivdžija reče da je kasno da se menja Vance da bi trebalo da promene Trampa 🙂

 

Ima li nekih svežijih polova Kamale protiv nekog drugog ? I da li je tehnički uopšte moguće izvesti.

 

Moze da odustane dok ne zatvore listice po drzavama, sto je mislim oko 5 - 6 nedelja pre glasanja i onda ponovo biraju novog kandidata kao demokrate sto su radile. Ako zatvore listice, onda ako odustane on ostaje na listicu... ali on nece odustati. Mislim da mu je jasno u kojoj je poziciji, ali sad ostaje da pokusaju da varaju, a ako izgube da optuzuju za prevaru naravno. To ce raditi svakako. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, shonke said:

Slušajući ga kako govori, mogu samo da kažem da je njemu mozak krenuo nizbrdo. On teže čita, navlači mu se konfuzija u mislima i mislim da je njegov mozak već dobrano u degenerativnim procesima.

 

Njemu je mozak uvek bio tu gde je, samo sto razlicito reaguje u razlicitim situacijama. Ono najgore izlazi iz njega kada je priteran u cosak. Njegove price su uvek iste, samo je intenzitet razlicit. 

 

On vrti stalno isto i upotrebljava iste fraze u situacijama kako mu naidju. Recnik mu je veoma ogranicen. I sto je najludje daju mu sada prostora, iako on misli da je bas fenomenalno da ne ide na skupove da drzi press konferencije (to je besplatno) sto duze, one ga samo ukopavaju. Moze satima da prica kako su njegovi skupovi ogromni, kako su ostali nasty, crooked, lying, ugly i kako je on smartest person in the world i bukvalno da ne kaze nista. 

 

I bukvalno do sada nista nije rekao o polisama osim 'drill baby drill' i to ce resiti sve. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Juce su mi poslali video pamecu neopterecene voditeljke sa Kurir TV koja je u biranom drustvu - jedan  osudjeni ratni zlocinac - Vinko Pandurevic, jedan "savjetnik" ratne zlocinke Biljane Plavisc - Aleksandar Pavic,  uz video ukljucenje jednog srpsko-kanadskog opsjenara - Dzona Bosnica, pricala o tome da je Trump-Musk razgovor AI generisan, dokaz - cuo se samo glas, Tramp je frfljao, govorio je stvari koje nisu jasne... "Duboka drzava" je obojicu sklonila na nekoliko dana i pustila razgovor koji zeli 🙂  a oni jadnici sada ne mogu demantovati jer im niko ne bi vjerovao... 

 

 

 

 

 

Edited by ters
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DJORDJE said:

Trampa uzvraca udarac.

 

 

 

 

Dio ovih "alternativnih cinjenica" smo citali i ovdje na forumu - uredno prenesene kao istinite. 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, ters said:

Juce su mi poslali video pamecu neopterecene voditeljke sa Kurir TV koja je u biranom drustvu - jedan  osudjeni ratni zlocinac - Vinko Pandurevic, jedan "savjetnik" ratne zlocinke Biljane Plavisc - Aleksandar Pavic,  uz video ukljucenje jednog srpsko-kanadskog opsjenara - Dzona Bosnica, pricala o tome da je Trump-Musk razgovor AI generisan, dokaz - cuo se samo glas, Tramp je frfljao, govorio je stvari koje nisu jasne... "Duboka drzava" je obojicu sklonila na nekoliko dana i pustila razgovor koji zeli 🙂  a oni jadnici sada ne mogu demantovati jer im niko ne bi vjerovao... 

 

 

 

 

 

 

"Jos niko nije postavio pitanje zasto je intervju tonski i zasto u 2024 nije video" 

 

"Moj stric je bio profesor na fakultetu, mi smo pametni genetski i jos niko nije postavio pitanje da li je bolje da te lupi struja od baterije kad brod tone ili da te pojede ajkula" (parafraziram)

 

:reading:

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Njemu je mozak uvek bio tu gde je, samo sto razlicito reaguje u razlicitim situacijama. Ono najgore izlazi iz njega kada je priteran u cosak. Njegove price su uvek iste, samo je intenzitet razlicit. 

 

On vrti stalno isto i upotrebljava iste fraze u situacijama kako mu naidju. Recnik mu je veoma ogranicen. I sto je najludje daju mu sada prostora, iako on misli da je bas fenomenalno da ne ide na skupove da drzi press konferencije (to je besplatno) sto duze, one ga samo ukopavaju. Moze satima da prica kako su njegovi skupovi ogromni, kako su ostali nasty, crooked, lying, ugly i kako je on smartest person in the world i bukvalno da ne kaze nista. 

 

I bukvalno do sada nista nije rekao o polisama osim 'drill baby drill' i to ce resiti sve. 

 

 

 

Ja mislim da on ima ozbiljnih problema sa starenjem mozga i propadanjem. Ali zaista, medicinski problem.

 

Ovo sve ostalo što si napisala je poznato, to je Trump, prevarant, arogantni, samohvalisavi neodgovorni idiot itd.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, shonke said:

 

Ja mislim da on ima ozbiljnih problema sa starenjem mozga i propadanjem. Ali zaista, medicinski problem.

 

Ovo sve ostalo što si napisala je poznato, to je Trump, prevarant, arogantni, samohvalisavi neodgovorni idiot itd.

Ali za njega se glasa jer su mu "policies" odlicne:

  • zid, zid, zid - Mexico ce platiti
  • vise vode u slavinama i tusevima da bi mogao prati svoju "gorgeous" kosu
  • drill, drill, drill (busi, busi, busi.... Otprilike kao onaj deda iz Ko to tamo peva)

 

Neko je napisao da bi volio da vidi kako iznutra funkcionise mozak covjeka koji vidi kako se Tramp ponasa, procita citavu istoriju poslovnih prevara, neplacanja dugova, seksualnog zlostavljanja zena, zatim ga saslusa kada drzi govor i nakon toga kaze - e ovaj bi bio odlican predsjednik...

Edited by ters
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, ters said:

Ali za njega se glasa jer su mu "policies" odlicne:

  • zid, zid, zid - Mexico ce platiti
  • vise vode u slavinama i tusevima da bi mogao prati svoju "gorgeous" kosu
  • drill, drill, drill (busi, busi, busi.... Otprilike kao onaj deda iz Ko to tamo peva)

 

Neko je napisao da bi volio da vidi kako iznutra funkcionise mozak covjeka koji vidi kako se Tramp ponasa, procita citavu istoriju poslovnih prevara, neplacanja dugova, seksualnog zlostavljanja zena, zatim ga saslusa kada drzi govor i nakon toga kaze - e ovaj bi bio odlican predsjednik...

 

Kako funkcionise mozak? Pa evo kako. Tramp ce da trabunja o ceni hrane i kako je Bajden sve upropastio, sledbenici ce da trabunjaju o ceni hrane kao eho i onda ce Tramp da se doseti da dugo nije valjao neku, pa ce napraviti zitarice koje ce da prodaje (sa snizenjem) 5 puta skuplje, a sledbenici ce da zobu zitarice sa sve osmehom na licu... (only 152 items left)

 

https://www.magacrunch.com/products/maga-crunch-cereal

 

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...