Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

7 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

 

Mozda da umesto sto meni kontriras (totalno neobavesteno, sama si to rekla, slusas misljenja na vestima), posvetis bar delic vremena sto citas ovde i aktivno odgovaras 30 puta dnevno da poslusas nesto za sta se boris... 

 

Btw, nisi li se divila 93 minuta dugom Trampovom govoru pre par strana?! 

Ne slusam misljenje na vestima, radim svoje istrazivanje samo ne slusam govore. Mene interesuje koje policies ima, a ne sta prica.

I ne, nisam se divila njegovom govoru, nego da je drzao govor 93 minuta, sto je rekord za predsednickog kandidata na nacionalnoj konferenciji :classic_biggrin:

 

Aktivno odgovaram? Pa je se zabavljam dok radim :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Eno Trampa na konferenciji za stampu iz svoje kuce... pljuvacina po svima i svemu, a on je spasilac... Standardno, nista novo na horizontu. 

 

A najbolje je kada su ga pitali valjda (ne cuju se pitanja) o legalizaciji marihuane, on je odgovorio u stilu, 'pa evo sada ce biti odluka u Floridi, a malo je nazgodno jer onda moras da pustis ljude iz zatvora na slobodu posto je sad nesto legalno' :ajme:

 

Ja mislim da ovi sto im vode kampanju namerno hoce da ih miniraju. 

 

Ovog su juce prekljuce poslali da prati Kamalu u Pensilvaniju, juce ju je pratio u Viskonsin. 

 

 

 

Btw, JD ili kako mu je ime bi trebalo da zna da avion nije i nece biti nikada njegov, to je avion americkih gradjana. 

Link to comment
Share on other sites

Trump na svojoj socijalnom mrezi u fazonu "Bajdene vrati se sve ti je oprosteno" 😄

 

Elem pisao nesto u fazonu da bi Bajden trebao da se pobuni protiv kradje kandidature od strane Kambale (ili kako sad zove Kamalu) i Huseina.

 

Dakle postaje mu jasno da su sanse da dobije sve manje, pogotovo sa ovakvim VP na obe strane.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, MeanMachine said:

Bogme ovaj Waltz mnogo zajeban govornik, ima dosta toga sto mu dize rejting kod konzervativnijih srednjovecnih glasaca i mnogo je nabrijan na Vance-a. Inace pored pametnog fighter stava lik daleko vecu prednost u harizmi u odnosu na Vance-a, jos ako krene da ga samara sa tim da je Vance bio antitrump a joj. Bukvalno ko cale ko izuva iz cipela sina pametnjakovica sto inace znaci pogotovo kod neopredeljenih srednjovecnih belaca koji vise naginju desno.

 

Mislim da je Vance ogroman promasaj Trumpovog tima, pomislili da su pobedili pa nebitan je VP (ni politicki nista bitno ne donosi jer Ohajo su tad lako osvajali).

 

Dok je izbor Waltz masterclass potez. To sto neki forumasi su za Shapiro zbog desnijih stavova pokazuje da ne kontaju realpolitik jer tu se pre svega gleda sta VP moze da doprinese u trci (nastupi i debate), Shapiro je po meni znatno slabiji protiv Vance, i tu ne bi bilo brisanje poda ko sto ce biti sad.

 

Moraju repsi stvarno nesto gadno za Waltz da nadju inace bice brisanje poda...

 

Pride je Šapiro to ok podneo i učestvuje u Kamalinoj kampanji tako da će i od njega izvući korist. Šapiro je takođe odličan govornik, bar ono što sam ja gledao.

 

Vance je isuviše mekan za one koje targetuje u svojim govorima.

 

 

Edited by Klotzen
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/8/2024 at 7:49 AM, Angelia said:

 

Poredis sa vremenom lockdowna. 

Poredim sa vremenom kada je najveci manager na svetu napustio office, a nije bio lockdown, osim ako ne impliciras da je Bidon nasledio ekonomiju u rasulu.:classic_biggrin:

Evo, da uzmemo juli 2018te, COVID-a ni u naznakama:

NSDAQ 07/2018 7600, danas 18000

Dow 07/2018 25000, danas 39000

Nezaposlenost 07/2018 4.1 %, danas 4.3%

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/7/2024 at 9:59 PM, Dragan said:

Vidim i na drugim forumima se MAGA ekipa uzvrpoljila.

Zao im sto je Kamala napravila los izbor, jer oni zele fer borbu, a ne laku pobedu.

😅

 

Na kojim drugim forumima? Ako mislis na srpske moze li link? Ocito je `jako` bitno sta neko sa srpskog foruma misli o Kamali i njenom cikici....Pa i na ovom forumu vidim nekome je  neobicno bitno sta mislimo, uzive se u ulogu boraca protiv trumpa toliko da bi neko pomislio da od ovog foruma zavisi opstanak demsa ili njihovo potonuce. Pritom jos i nemaju pravo glasa na izborima 24.

 

...uopste u US, ko bi zeleo da bude kao oni? Ljudi kada glasaju gledaju da to bude neko bolji i uspesniji od njih samih a ne gori koji tek treba da uci i radi...Glasas za ostvarenog a ne za blesu.

 

Kamala odglumljuje `devojcicu iz komsiluka` a Walz nema sta da glumi, to je sto je - sve i svasta, nada se nekoj vecoj zaradi posle ovih izbora jer kazu da na racunu ima samo oko tristahiljada. Nikakve investicije, nekretnine nema....Ali ima onu laznu zivotnu radost koju sam pominjala pre nekoliko dana....Jedva cekam da vidim koliko ljudi ce biti opcinjeni takvim podacima ukoliko dodju do njih...Sada, moram i to da kazem da polazim od sebe - nikada ne bih podrzavala za predsednicki tandem, osobe koje su na nizem nivou od mene po svim mogucim parametrima. Jer ako sam bolja od njih sta ce mi oni da me predstavljaju....Tako razmisljaju i svi drugi. E sada postoji i ta mogucnost da Kamala i Tim W. imponuju nekome....a ako oni imponuju - to je vec tmurna slika Drzava.

 

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Mama_mia said:

 

Na kojim drugim forumima? Ako mislis na srpske moze li link? Ocito je `jako` bitno sta neko sa srpskog foruma misli o Kamali i njenom cikici....Pa i na ovom forumu vidim nekome je  neobicno bitno sta mislimo, uzive se u ulogu boraca protiv trumpa toliko da bi neko pomislio da od ovog foruma zavisi opstanak demsa ili njihovo potonuce. Pritom jos i nemaju pravo glasa na izborima 24.

 

...uopste u US, ko bi zeleo da bude kao oni? Ljudi kada glasaju gledaju da to bude neko bolji i uspesniji od njih samih a ne gori koji tek treba da uci i radi...Glasas za ostvarenog a ne za blesu.

 

Kamala odglumljuje `devojcicu iz komsiluka` a Walz nema sta da glumi, to je sto je - sve i svasta, nada se nekoj vecoj zaradi posle ovih izbora jer kazu da na racunu ima samo oko tristahiljada. Nikakve investicije, nekretnine nema....Ali ima onu laznu zivotnu radost koju sam pominjala pre nekoliko dana....Jedva cekam da vidim koliko ljudi ce biti opcinjeni takvim podacima ukoliko dodju do njih...Sada, moram i to da kazem da polazim od sebe - nikada ne bih podrzavala za predsednicki tandem, osobe koje su na nizem nivou od mene po svim mogucim parametrima. Jer ako sam bolja od njih sta ce mi oni da me predstavljaju....Tako razmisljaju i svi drugi. E sada postoji i ta mogucnost da Kamala i Tim W. imponuju nekome....a ako oni imponuju - to je vec tmurna slika Drzava.

 

 

 

Da li su Trump/Vance bolji od tebe po svim mogucim parametrima?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ters said:

 

Da li su Trump/Vance bolji od tebe po svim mogucim parametrima?

 

 

Pazi kad si se u startu sapleo i spustio na nivo obracanja koji je neprimeren.  Pa ne mislis da cu da iznesem koliko cega imam na racunima ili u nekretninama ili u kom polju sam superiornija od njih? 

Nisam ja ta koja se uporedjujem sa predednickim kandidatima, odnosi se da kada glasac oseti da je onaj za koga treba da glasa, na istom ili nizem nivou od njega - to nije nesto za sta bi glasao. Onaj ko misli da je na visem nivou od Trump/Vance, nece glasati za njih i to je to. Cekace bolju opciju. Ali ta opcija nije Harris/Waltz osim za one koje su na jos nizem nivou od njih. Kome imponuje Kamala i Walz, znaci da imaju svega manje od njih....

 

Ali zar ovo vec nisam napisala?

I da se vise ne zbunjujemo pitanjem koji predsednici/vp su bolji ili gori od mene da ne bismo zasmejavali slucajne prolaznike glupostima. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Mama_mia said:

 

 

Pazi kad si se u startu sapleo i spustio na nivo obracanja koji je neprimeren.  Pa ne mislis da cu da iznesem koliko cega imam na racunima ili u nekretninama ili u kom polju sam superiornija od njih? 

Nisam ja ta koja se uporedjujem sa predednickim kandidatima, odnosi se da kada glasac oseti da je onaj za koga treba da glasa, na istom ili nizem nivou od njega - to nije nesto za sta bi glasao. Onaj ko misli da je na visem nivou od Trump/Vance, nece glasati za njih i to je to. Cekace bolju opciju. Ali ta opcija nije Harris/Waltz osim za one koje su na jos nizem nivou od njih. Kome imponuje Kamala i Walz, znaci da imaju svega manje od njih....

 

Ali zar ovo vec nisam napisala?

I da se vise ne zbunjujemo pitanjem koji predsednici/vp su bolji ili gori od mene da ne bismo zasmejavali slucajne prolaznike glupostima. 

 

 

 

Pitanje uopste nije bilo usmjereno na stanje racuna, nego na integritet - licno smatram da su svi politicari na nizem stepenu integriteta od mene, ne zato sto sam ja neki visoko moralan covjek, nego zato jer nisam bio u prilici da pravim velike prekrsaje etickih normi koje su. mi bitne.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Mama_mia said:

...uopste u US, ko bi zeleo da bude kao oni? Ljudi kada glasaju gledaju da to bude neko bolji i uspesniji od njih samih a ne gori koji tek treba da uci i radi...Glasas za ostvarenog a ne za blesu.

 

Kamala odglumljuje `devojcicu iz komsiluka` a Walz nema sta da glumi, to je sto je - sve i svasta, nada se nekoj vecoj zaradi posle ovih izbora jer kazu da na racunu ima samo oko tristahiljada. Nikakve investicije, nekretnine nema....

Vec sam te vise puta molio - daj nam malo siri opis tog ostarenog dvojca, stabilni-mackozenac.

Sta te toliko fascinira kod njih, cemu se divis?

 

Link to comment
Share on other sites

Mislila sam da je to slucajno i da nema vremena...da nije spremna...da ima tremu....da se upoznaje sa nepoznatim poljima i slicno. Ali Kamala je savetovana da ne odgovara na pitanja novinara. Znaci jos neko tamo misli da ce ona lupiti glupost i tako upropastiti sav posao koji je ispao bolje nego sto se nadala....

 

One floskule koje izbacuje, to mozemo da nagadjamo da li je sama smislila ili joj neko drugi smislja...pa jeste smesno ma koliko se trump mrstio:

Posebno kada ubaci as `tim likes to point out` hahahaha kao da ona inace zna sta tim likes to point out....

 

“As Tim Walz likes to point out, we are joyful warriors.” :lol_2:Contributing to that feeling, the Harris campaign said it had raised $36 million in the first 24 hours after she announced Walz as her running mate.

The vice president said the pair looks at the future with optimism, unlike Trump. 

 

ili ovo:

“This election’s going to be a fight,” Harris told “We like a good fight.” I to bi bilo sve, samo iskreno verujem to sam rekla i pre - da Kamala ubrzano uci pa kada bude spremna izacice i reci nesto oko vaznih tema koje za sada ne pominje niti daje mogucnost da je se o tome pita.

 

 

btw - Sta je to mackozenac? Znam ono `cat ladies` i te stvari a ovo mi je promaklo....macko zenac - dajte me brzo informirajte.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da li ce Joe Rogan nakon sto se  pohvalno izrazio o Kennedy-ju dobiti ponudu koja se ne odbija kao sto ju je dobio Rittenhouse prije par dana? 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dragan said:

@Mama_mia

Sigurno imas nekoliko dobrih karakternih opisa republikanskog dvojca i primera njihovih mudrih govora.

 

Dragane, nema potrebe vidis da je Doni prezupcio, eno mukica ima vlazne snove da se Bajden vrati. Kamabla sad vec ima 8% prednosti a izgleda da Kenedi uzima glasove Doniju vise nego Kamabli i vrlo moguce kako Vans bude se vise eksponirao da ce Kenedi da raste, jer koliko opicen bio ipak je dosta normalniji od projekat 2025 ekipe dakle neopredeljeni koji naginju desno ce njemu davati glasove.

 

A da evo i primera, Joe Rogan npr. To ce Kenedija da bustuje kod te ekipe glasaca.

 

Najlicimurizam Vensa, pljuje Valca zato sto je napustio nacionalnu gardu pre invazije na Iraku u fazonu nije hteo da sluzi otadzbini? I to bi bilo ajde da kazemo okej (iako je lik napustio pre nego sto je rat poceo) da Vens i Doni nisu veliki kriticari rata u Iraku 😄

 

Koje ce to biti samaranje ako Vens krene u debati da pljuje zbog toga pa ga Valc natera da se izjasni ako kaze da rat nije bio greska Kamabla ce da dobije ko sto je Husein dobijao. Ako pak kaze da je greska licimur je 😄

Edited by MeanMachine
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Koliko vidim Vans je vec dobio samar za kritikovanje Valcove vojne sluzbe, u stilu od kada jedan vojnik omalovazava drugog. Plus, su nasli neki njegov snimak gde on kaze kako je bio fotograf na ratistu i kako je srecan sto nije morao da ucestvuje direktno u akcijama 😄 Cirkus. Bolje da je cutao. 

 

Sad su krenuli na Valca kako eto nema nekretnine, nema akcije, nista... kako je moguce, strasno. Sto je ustvari najveci magnet za ono sto Vans hoce da privuce, radnicku klasu. I sad na jednoj strani imas jednog koji je predlagao da se uvede zakon da politicari ne mogu da imaju akcije jer direktno mogu da uticu na njihov rejting i licno nema akcije. A na drugoj strani imas jednog koji se predstavlja kao predstavnik radnicke klase koji je radio za bilionera kojem ovaj sada placa kampanju, plus napisao knjigu u kojoj blati istu tu radnicku klasu. 

 

A Tramp je juce na preskonferenciji pricao kako je putovao sa Kamabla bivsim momkom, te jedva su sleteli helikoptérom, te ovaj ne voli Kamablu uzasna je osoba i takoto... da bi ovaj na kraju rekao da se tako nesto nikada nije desilo. 😄 Odakle mu vise toliko masta da sve uspe to da izmisli tek tako, ali bas sve. Apsolutno je covek u drugom unverzumu, nekom izmisljenom. E da, sad valja zlatne bitcoin patike   😂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sta je mackozenac ako moze odgovor.Mackozenac jel to neki muskarac, ne znam ovu konstrukciju. Ozenjen za macku? 

 

U nadi da ce mi to Dragan objasniti odmah mogu za uzvrat da mu ostavim Trumpove motivacione govore. Sve iz glave. Obozavam tu spontanost i strast, otvorenost i ostale lepe stvari koje volim kod osobe. 

A inace super su ovi govori, za njih nisam potrebna ja, to moze svako da nadje i gleda....da uziva i da uci....Steta sto Kamala ne zna nista o tome ili mozda misli ako vidi Trumpa kako baca svoju debelu senku na nju i motivise ameriku - da ce se, i ona kao ja zaljubiti :lol_2:

 

Stvarno nije preporucljivo da to slusaju Kamalini instant obozavaoci jer se lako mogu preobratiti u MAGA. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Sto se pravis blesava?

U daljem tekstu mackozenac = tvoj omiljeni podpredsednik mr. Vans.

Ipak su ti opisi ostvarenog republikanskog dvojca sturi, u odnosu na opise Kamale.

Nije valjda da nedostaje inspiracije?

 

Link to comment
Share on other sites

On 8/8/2024 at 2:49 PM, Angelia said:

Sto bi onda dalo prednost mnogoljudnijim republikama, pa bi uticaj manjih drzava bio nebitan

 

Pa? Ne može 300 hiljada ljudi da ima uticaj isto kao 30 miliona.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, DJORDJE said:

Poredim sa vremenom kada je najveci manager na svetu napustio office, a nije bio lockdown, osim ako ne impliciras da je Bidon nasledio ekonomiju u rasulu.:classic_biggrin:

Evo, da uzmemo juli 2018te, COVID-a ni u naznakama:

NSDAQ 07/2018 7600, danas 18000

Dow 07/2018 25000, danas 39000

Nezaposlenost 07/2018 4.1 %, danas 4.3%

Mozda kod tebe nije bio, ceo north east veci deo 2021 bio ghost town. Sad isto radis ko neko pre par strana, selektivno biras cinjenice. Pogledaj 2019tu, nezaposlenost, inflaciju I kamate. Ili hoces da uporedimo selektivno sa 2022? 

5 hours ago, shonke said:

 

Pa? Ne može 300 hiljada ljudi da ima uticaj isto kao 30 miliona.

Republika. Koj si djavo zapeo za nesto neodbranjivo? Uslov da drzave udju u federaciju je bio da usvoje Ustav I da imaju jednaka prava. Necemo valjda rasturati USA zato sto vam se ne svidja kandidat? Svaka drzava stiti prava svojih gradjana I samo delom prenosi svoja prava na federalnu vladu, gde ocekuje balansirano predstavljanje. Tako su se dogovorili da bude balansirano. Znaci ostavi se gluposti. 

A ako neko hoce da menja ta pravila, ima proces, samo sto sa time ima samo da manjim drzavama sa manjim stanovnistvom pljucne pod prozor. 

Ajde sto Baby lupa takve gluposti jer ne razume konsekvence i volela bi da komanduje onima koje smatra inferiornim, ali od tebe sam ocekivala bolje. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

 

Ajde sto Baby lupa takve gluposti jer ne razume konsekvence i volela bi da komanduje onima koje smatra inferiornim, ali od tebe sam ocekivala bolje. 

 

Jbt, ti delis drogu sa Trampom? Kome bi ja da komandujem?

 

Imas rad, neces ni okce da bacis valjada da ti ne pokvari vid... 

 

I 77 put M O G U   D A   K A Z E M  S T A   M I  S E   N E   D O P A D A (valjda je dovoljno polako i dovoljno vidljivo)

 

I pazi nisam jedina, ali jbg gospodja ministarka u tebi je veci amer od sedme generacije amera... 

 

BTW Andjo, uopste se ne bunim, Tramp ce izgubiti ne u 16 nego 116, ali i dalje smatram da nije uredu prema velikim drzavama, moze to da bude i Rhode Island naprema Teksasu... 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Jbt, ti delis drogu sa Trampom? Kome bi ja da komandujem?

 

Imas rad, neces ni okce da bacis valjada da ti ne pokvari vid... 

 

I 77 put M O G U   D A   K A Z E M  S T A   M I  S E   N E   D O P A D A (valjda je dovoljno polako i dovoljno vidljivo)

 

I pazi nisam jedina, ali jbg gospodja ministarka u tebi je veci amer od sedme generacije amera... 

 

BTW Andjo, uopste se ne bunim, Tramp ce izgubiti ne u 16 nego 116, ali i dalje smatram da nije uredu prema velikim drzavama, moze to da bude i Rhode Island naprema Teksasu... 

Moze da ti se ne dopada, ali moras da znas konsekvence. USA je nastala manje-vise na krilatici "no taxation without representation". Znaci jedno je reci ne svidja mi se sistem elektora, a drugo "ja bi da popularni glas odlucuje". Ako nemas predlog kako da razresis da drzave sa vecom populacijom nemaju prednost u R E P U B L I C I (nadam se da je dovoljno sporo i dovoljno vidljivo), onda bi trebalo da prestanes da pricas kako je sistem rigged za Republikance, jer zvucis isto kao Tramp. Pogotovo zato sto nemas nijedan argument za to. A pitala sam te vise puta da argumentujes tu tvrdnju. 

A Tramp ce izgubiti ili dobiti, zivecemo sa rezultatima. Samo sto dosta amerikanaca nemaju luksuz da brinu o ideoloskom bs, treba da hrane porodice, obezbede sebi mesto zivota, iskoluju decu... nisu imbecili nego normalni ljudi koji hoce vecu neto zaradu, neku ustedjevinu I bolji zivot. 

Provedi malo vremena slusajuci te tvoje "jezivo rigidne" komsije.   

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Moze da ti se ne dopada, ali moras da znas konsekvence. USA je nastala manje-vise na krilatici "no taxation without representation". Znaci jedno je reci ne svidja mi se sistem elektora, a drugo "ja bi da popularni glas odlucuje". Ako nemas predlog kako da razresis da drzave sa vecom populacijom nemaju prednost u R E P U B L I C I (nadam se da je dovoljno sporo i dovoljno vidljivo), onda bi trebalo da prestanes da pricas kako je sistem rigged za Republikance, jer zvucis isto kao Tramp. Pogotovo zato sto nemas nijedan argument za to. A pitala sam te vise puta da argumentujes tu tvrdnju. 

A Tramp ce izgubiti ili dobiti, zivecemo sa rezultatima. Samo sto dosta amerikanaca nemaju luksuz da brinu o ideoloskom bs, treba da hrane porodice, obezbede sebi mesto zivota, iskoluju decu... nisu imbecili nego normalni ljudi koji hoce vecu neto zaradu, neku ustedjevinu I bolji zivot. 

Provedi malo vremena slusajuci te tvoje "jezivo rigidne" komsije.   

 

Procitaj radove gospodja ministarko. Nije moja ideja. Nisam ni mislila o tome dok nisam naisla to da citam i zakljucila da mi se ne dopada. Nusput uzmi recnik pa proveri znacenje 'republika'

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...