Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

Igrate na žici kada je reč o realnoj mogućnosti da vas stavim na ignor jer ne pišete istinu, pošto sam ovde  deklarisan za Desantisa više godina unazad, a ne za Trampa.

 

I ako nastavite sa uvredama pominjući nekakve fenove, pisaćete nikome kada se obraćate mojoj malenkosti, jer ćete biti na ignoru. Teška srca ću morati to da učinim, rizikujući da više nikada u životu ne vidim neki vaš cenjeni upis. 

 

Sad je sve na vama.

 

Srdačno...

 

 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Angelia said:

 

Recimo ovako, ako ja imam pravo potpisa na necijem racunu recimo u Srbiji, Das mi POA da imam pravo u slucaju da nisi dobro ili slicno, ja moram da prijavim taj racun porezniku, i prosecan balans na racunu. Ako to ne uradim mogu biti kaznjena $10,000 za svaku godinu gde nisam prijavila, cak I ako nikad nisam uzela 1 dinar sa tog racuna. Znaci nije da nisam platila porez, nego im nisam prijavila.

 

Prica o Crvenkapi je realnija od ovog. 

 

---- 

 

Btw koga interesuje kako i zasto... nek potrazi imena Rosemary Vrablic i Mike Offit, ima gomila tekstova pa cak i knjiga napisano o tome. 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Nek grmi jako said:

Što nas dovodi do logičnog pitanja - ako su seksualni napadi teško dokazivi na sudu posle toliko vremena, šta se čekalo 30 godina, zašto nije optužen i procesuiran kada se to navodno dogodilo i kada je moglo da se procesuira, i zašto baš u izbornoj kampanji za predsedničke izbore 2020?!  

 

Ovako smo dobili priču žene koja ga u vreme izborne kampanje optužuje za nešto što se navodno desilo pre tri decenije, za šta ne postoji niti jedan dokaz, što nije istraženo niti na bilo koji način procesuirano, a kad se on javno obratio kako bi se odbranio od toga na nači na koji se obratio, osuđen je za seksualnu klevetu.

Of-najodvratnije pitanje koje neko može da postavi ""a zašto se čekalo ", ne u Americi nego širom sveta, ovde je glumica Radulović bila izložena skoro pa linču tim a šta si čekala.

Ono što silovane žene osećaju i kako se osećaju može samo da dotuče takvo pitanje "a/pa šta si čekala".

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Napadač na gospođicu Radulović nije bio predsednički kandidat u vreme njenih optužbi, koje su sasvim opravdane. Ovde govorimo o političkoj farsi i ne možemo je relazivizovati opravdanim slučajevima koji nemaju političko-izbornu pozadinu. i vremenski tempiranim prisećanjima posle 30 godina, kada se optuženom želi naneti javna i medijska predizborna šteta bez ijednog dokaza.

 

Na taj način zapravo unižavamo prave žrtve seksualnih predatora koje nisu ble te sreće da inkasiraju 80 miliona dolara... Pri tome, ta žena nije ni tvrdila ni čak i po,enula da ju je Tramp silovao, tako da nema potrebe imputirai i takvu neistinu u smilsu formulacije.

 

Sve u svemu, dobar pokušaj izjednačavanje gospođice Radulović sa Trampovom presudom za klevetu, ali to  jednostavno nisu isti slučajevi

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Nek grmi jako said:

Napadač na gospođicu Radulović nije bio predsednički kandidat u vreme njenih optužbi, koje su sasvim opravdane. Ovde govorimo o političkoj farsi i ne možemo je relazivizovati opravdanim slučakevima koji nemaju izbornu pozadinu.

 

Tako da, dobar pokušaj ua mirkodebatu, ali jednostavno nije isto.

A ne druže, rečenica "šta se čekalo" ne bira ni trampa, ni Miću ni nikog, bira i označava samo osobe koje to pitanje postavljaju.

Nekom je Mića tranp, nekome čak i otac/srodnik i nemaš prava takvo pitanje postavljati.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Naravno da imam pravo, zato što političkom farsom zapravo unižavamo prave žrtve seksualnih predatora koje nisu bile te sreće da inkasiraju 80 miliona dolara zbog klevete...

 

Relativizujemo prave, zakonski potvrđene i ustanovljene zločine dovodeći ih u vezu sa nečim šza pta ne postoji nikakav dokaz, što nije pravno procesuirano niti policijski istraženo. Jer se nije ni dogodilo. 

 

Nisam video da smo se ovde toliko zauzimali sa žrtve silovanja i ubistva koje su počinili ilegalni imigranti... Ali Tramp deluje kao ona crvena plahta na koridi, pa mi je jasno zašto ima empatije za lažne optužbe, a za zločine kojih su nam puni ekrani - tišinčina.

 

 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Nek grmi jako said:

Naravno da imam pravo, zato što političkom farsom zapravo unižavamo prave žrtve seksualnih predatora koje nisu bole te sreće da inkasiraju 80 miliona dolara zbog klevete...

 

Relativizujemo prave, zakonski potvrđene i ustanovljene zločine dovodeći ih u vezu sa nečim šza pta ne postoji nikakav dokaz, što nije pravno procesuirano niti policijski istraženo. Jer se nije ni dogodilo. 

 

 

Ti to ne znaš i ne možeš znati.

Ono što možeš je da imaš makar malo pristojnosti i ne pišeš te ogavnosti "a šta se čekalo".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Nek grmi jako said:

Naravno da imam pravo, zato što političkom farsom zapravo unižavamo prave žrtve seksualnih predatora koje nisu bile te sreće da inkasiraju 80 miliona dolara zbog klevete...

 

Relativizujemo prave, zakonski potvrđene i ustanovljene zločine dovodeći ih u vezu sa nečim šza pta ne postoji nikakav dokaz, što nije pravno procesuirano niti policijski istraženo. Jer se nije ni dogodilo. 

 

Nisam video da smo se ovde toliko zauzimali sa žrtve silovanja i ubistva koje su počinili ilegalni imigranti... Ali Tramp deluje kao ona crvena plahta na koridi, pa mi je jasno zašto ima empatije za lažne optužbe, a za zločine kojih su nam puni ekrani - tišinčina.

 

 

 

Ajd zaustavi se dok je vreme... 

 

 

5 minutes ago, Nek grmi jako said:

Na žalost, optužili ste me za ogavnost, što je jasna uvreda. Ignor.

 

Tako i treba, a prepisku sa Andjom mozes da nastavis i na privatne poruke... i ovako lupetas za medalju. 

 

 

edit: jedna strana dva nova ignorisanja na listi :roflmao: Znam, znam i ja sam... 😄 

Edited by 𝓑𝓪𝓫𝔂
Link to comment
Share on other sites

Ovde čovek napiše osuđeni kriminalac, dobije salvu sakatih dokaza da je to politička farsa sciljemdasetranpdiskretijuje.

DAnkle, jel osuđivan ili ne?

"Niko nije oštećen " je još jedan od argumenata pro tranp.

Dakle, voziš levom stranom, nije bilo vozila...hej, niko nije oštećen.

Ništa nije ctno-belo-zapravo jeste crno ili belo.

Porota ga mrzi.

Zašto li ga porota mrzi?

Grupa Advokata tumači nakaradno zakone.

Advokati služe da tumače zakone, pa mi ih tumačimo ovde.

To je onako usput što sam popamtila.

I da, krušl momenat Pričao je 93 minuta.

Ko ne zna da kaže u 10 minuta šta želi, neće ni u 10 dana.

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Izvinjavam se zbog spojenih postova, odnosno upisa na upis, ali kao objašnjenje prethodnog posta uzeću slobodu da ovde prezentujem izvesne podatke o kojima nikada nismo polemisali, ma koliko nam bezbednost žena bila u srcu i na duši.

 

Merilend, Misuri i Njujork, naime, nisu pogranične države, međutim  sve tri su se u samo jednoj nedelji, poslednjoj u junu, suočile sa kidnapovanjem, ubistvima ili silovanjima za koje su krivi ilegalni imigranti koji su napali devojke i žene.

 

Takođe, u Teksasu su dvojica ilegalnih imigranata optužena da su zadavili 12-godišnju devojčicu iz nepoznatih motiva.

 

I Viktor Martinez Ernandez, koji ima svega 23 godine, suočava se sa optužbama za ubistvo prvog stepena i silovanje nakon što je policija navela da je taj ilegalni imigrant 5. avgusta 2023. napao Rejčel Morin (37) na stazi u Bel Eru u Merilendu. Morin nije bila njegova prva žrtva, jer je već odranije počinio brutalno ubstvo žene u San Salvadoru, odakle je pobegao u SAD.

 

Martinez Hernandez je ilegalno ušao u SAD u februaru 2023. godine. Sledećeg meseca, napao je jednu ženu i njenu devetogodišnju ćerku u Los Anđelesu. DNK prikupljen u tom slučaju kasnije je dao podudaranje sa Rejčel Morin. Hernandez e neometan proveo 10 meseci obilazeći zemlju dok ga policija nije uhapsila u Oklahomi.

 

U Njujorku, njujorška policija je odgovorila na poziv hitne pomoći nakon što je grupa ljudi naišla na traženog ilegalnog imigranta osumnjičenog za silovanje, optuženog da je vezao dve 13-godišnjakinje u parku, zapušio im usta i silovao jednu pre nego što im je ukrao mobilni telefone. Uhapsili su Kristijana Đovanija Inga-Landija, nakon što ga je grupa građana saterala u ćošak i sprečila ga da pobegne.

 

Prema vlastima, on je ilegalno ušao u SAD preko Igl Pasa u Teksasu 2021. godine. Uhvaćen je tada i pušten. 

 

U Hjustonu je policija uhapsila dvojicu ilegalaca iz Venecuele optuženih da su zadavili 12-godišnju lokalnu devojčicu Džoselin Nungarej i bacili njeno telo u potok. Obojica osumnjičenih su ilegalno prešli granicu kroz El Paso u različitim prilikama. Granična patrola je obojicu uhvatila i pustila u SAD.

 

Džoslin se iskrala iz stana svoje porodice da pozove svog 13-godišnjeg dečka, koji je policiji rekao da je čuo dva muška glasa. Na snimku nadzora sa obližnje zgrade vidi se kako joj muškarci prilaze i vode je prema mostu, gde policija veruje da se ubistvo dogodilo.

 

Hoćemo dalje?

 

U Misuriju su nadležni uhapsili pet ilegalaca optuženih za otmicu 14-godišnje devojčice u Indijani. Otac devojčice prijavio je njen nestanak, a policija je pronašla osumnjičeno vozilo u blizini jednog od njenih pingova telefona. Policija je devojku pronašla nepovređenu u zadnjem delu vozila. 

Sva petorica su ilegalno ušli u zemlju i držani su bez kaucije zbog optužbi za otmicu.

 

Da li smo zaboravili Lejken Rajli, 22-godišnju studentkinju koju je pokušao da obeščasti i ubio ilegalni imigrant Hoze Antonio Ibara, dok je džogirala na Univerzitetu Džordžija. Njeno telo je pronađeno u parku šume u blizini jezera Herik, a njena smrt je uzrokovana traumom tupim predmetom i gušenjem.

 

Zadavljena 12-godišnja devojčica ili Lejken Rajli nisu izašli iz priče sa 80 miliona dolara... Napustile su ovaj svet u nezamislivoj agoniji.

 

Oni koji favorizuju neke političke spletke iza kojih ne stoji niti jedan jedini materijalni ili nematerijalni dokaz, a namero žmure i ćute nad ovakvim sudbinama jer im politikanstvo ne dozvoljava da se suoče sa tim istinama, zapravo siluju istinu i ubijaju te devojke, devojčice i žene po drugi put. 

 

Jer, jednom su fizički ubijene, a drugi put kada svesno i sa očiglednom namerom zaboravimo na njih.

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Angelia said:

.......................

Jesi uspeo da odgledas ceo govor? 

 

Nisam. Izdrzao sam mozda pola sata. Kad je poceo da sere i laze, pobegao sam (tj. prebacio se na druge vesti, forum i zajebanciju).

 

Po postovima sudeci, ti si pro-Trump, nalazis mu svakakva opravdanja. Ja sam anti-Trump, nalazim mu mane i nedostatke. Verovatno oboje imamo confirmation bias, tj. svuda nalazimo potvrde naseg misljenja.

 

Ajde da pokusamo objektivno. Napisah ranije, ti radis i imas malo vremena a ja sam u penziji i citam svasta.

Na liberalnoj strani sam, ali citam/gledam sve, pokusavajuci da razumem i drugu stranu.

Tamo nalazim previse idiota! (na drugoj temi, o psihologiji, ispunio sam neki psiho-test pa su me definisali kao "logician")

 

Gledao sam lajanje (tesko je to nazvati drugacije) Laure Ingraham na FOX News kada je ispalila da demokrate hoce da ubiju Trumpa jer je videla da su agenti FBI-ija imali "authorization to use deadly force."

Majko mila, kakva je to budala.

1. Demokrate/Biden nemaju nikakvu nadleznost nad FBI

2. U standardnom nalogu za pretres, za sve istrage i pretrese kojeFBI provodi, postoji i fraza "authorized to use deadly force" - sa opaskom "if threatened" i Trumpov posed nije bio iznimka, ni politicki, ni drugacije.

 

Aj'mo dalje.

Mozda ti vise volis da gledas/citas konzervativce a ja liberale,pa se gubimo oboje. Priznajem, ni sam ne mogu popljuvati Trumpa vise nego ga pljuju liberalni komentatori, novinari, sta li vec.

 

Medjutim, najveci kriticari Trumpa su ljudi koji su radili za njega/ sa njim.

Nikada u istoriji nije bilo toliko knjiga ili medijskih clanaka gde su ljudi direktno iz vlade osudili bivseg sefa.

Sve konzervativci (da ne bude "liberalna" zavera).

 

John Bolton [John Robert Bolton (born November 20, 1948) is an American attorney, diplomat, Republican consultant, and political commentator. He served as the 25th United States Ambassador to the United Nations from 2005 to 2006, and as the 26th United States National Security Advisor from 2018 to 2019.] :

Bolton says Trump 'unfit' to be President

(izvor: https://www.reuters.com/world/us/bolton-excoriates-trump-fresh-introduction-his-memoir-2024-01-30/ )

(licno, mislim da je Boltom pokvarenjak i idiot, ali ne ovde).

 

Ima toga jos...

Vidi:

Former Trump officials are among the most vocal opponents of returning him to the White House

izvor:  https://apnews.com/article/former-trump-officials-criticize-2024-e202861911ab37cadfcf058b5b163fb9

 

Mozda si primetila razliku izmedju nas dvoje.

Ti u postovima napises nesto kao "koliko sam primetila..." ili "izgleda mi..." i slicno. A ja napisem sta i kako - i uvek navedem izvor i link ka istome.

 

 

I jos malo o drugim aspektima teme. Negodovala si kad je neko nazvao Trumpove glasace idiotima, navela da je samo malo od 1/2 polovine glasaca izabralo njega.

Istina je.

Ali i Njegos je napisao "... pučina je stoka jedna grdna ..."

Isto tako, u Srbiji glasaju za Vucica, u Hrvatskoj za HDZ, u Madjarskoj za Orbana... Sve je to istina i realnost.

 

No to nije razlog da mi, misleci i intelektualni ljudi," podvijemo rep" i prihvatimo sveopste prisutnu glupost kao istinu.

Edited by zoran59
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Vrhunsko spinovanje. Valjda sad treba izvući iz dosijea sve nedovršene sudske procese i hipotezirati o svim potencijalnim nikad otkrivenim seksualnim napadima, jer to dokazuje kako je Trampu smeštena afera. Potpuno logično, a pametnom dosta.

 

30 minutes ago, Nek grmi jako said:

Oni koji favorizuju neke političke spletke iza kojih ne stoji niti jedan jedini materijalni ili nematerijalni dokaz, a namero žmure i ćute nad ovakvim sudbinama jer im politikanstvo ne dozvoljava da se suoče sa tim istinama, zapravo siluju istinu i ubijaju te devojke, devojčice i žene po drugi put. 

 

Jer, jednom su fizički ubijene, a drugi put kada svesno i sa očiglednom namerom zaboravimo na njih.

 

Sram te bilo što zloupotrebljavaš žene kako bi a) branio mezimca (osuđenog) nasilnika i b) targetirao određenu ciljnu grupu, koja sasvim slučajno smeta svim republikancima...

Edited by DameTime
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Zašto je tako teško napisati - seksualna kleveta??!

 

Dakle ne seksualni prestup, ne seksualni napad, ne seksualno zlostavljanje, ne silovanje... Samo seksualna kleveta. I koliko god to zvučalo kao "kleveta-šmeleta", nema potrebe podvrgavati se mentalnoj gimnastici kako bi se od te presude napravila presuda za silovanje, seksualni napad ili zlostavljanje.

 

Hajmo da pričamo o pravim, dokazanim silovanjima, ubistvima i zverstvima u SAD, a ne o nečemu što se i pravno i iskustveno nije ni dogodilo.

 

 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Nek grmi jako said:

..................................

Merilend, Misuri i Njujork, naime, nisu pogranične države, međutim  sve tri su se u samo jednoj nedelji, poslednjoj u junu, suočile sa kidnapovanjem, ubistvima ili silovanjima za koje su krivi ilegalni imigranti koji su napali devojke i žene.

..................................

 

Previse je povezivanja nepovezivog i gluposti.

 

Jeste, ilegalni imigranti su pocinili zlocine. Ali, bogtenejebo, pocinili su ih i domoroci. Stavise, procenat ubica, silovatelja, kriminalaca-sveopste-prakse je manji medju imigrantima nego medju domorocima.

 

Gde je dokaz za bilo sta?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, DameTime said:

Vrhunsko spinovanje. Valjda sad treba izvući iz dosijea sve nedovršene sudske procese i hipotezirati o svim potencijalnim nikad otkrivenim seksualnim napadima, jer to dokazuje kako je Trampu smeštena afera. Potpuno logično, a pametnom dosta.

 

 

Sram te bilo da zloupotrebljavaš žene kako bi a) branio mezimca (osuđenog) nasilnika i b) targetirao određenu ciljnu grupu, koja sasvim slučajno smeta svim republikancima...

Vrhunsko spinovanje?

Ovo je Vulini level neuspeli pokušaj...nečega.

 

Link to comment
Share on other sites

Sto je vise kleveta i lazi,

Donkey nam je miliji i drazi. 🤣

 

EkngMUVXEAEzS-A?format=jpg&name=900x900

5 minutes ago, Nek grmi jako said:

Napisali ste da pišem gluposti, što je uvreda. Budući da ja vas nisam ničim uvredio, pa čak ni kvotovao jer nisam našao ništa što bi me inspirisalo za kvout - ignor lista.

Ignorisani svih zemalja, udruzimo se. 🤣

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Nek grmi jako said:

Napisali ste da pišem gluposti, što je uvreda. Budući da ja vas nisam ničim uvredio, pa čak ni kvotovao jer nisam našao ništa što bi me inspirisalo za kvout - ignor lista.

 

Posto sam na "ignore" listi, neces procitati direktno, no mozda me me neko kvotuje...

 

Svi mi izvalimo glupost, ponekad, ali to nije uvreda. I ja sam ponekad zezn'o.

 

Ajd' o'ladi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Smrtokapa said:

Ignor lista:

 

Oqjp.gif

 

Ne biste verovali koliko je forum bolji kada svoj udeo u njemu lišite uvreda na svoj račun. Možda oni koji su ignorisani i kasnje nastave da vređaju i pišu o mojoj malenkosti svašta, ali moje oči to ne vide, a tako se i duša ne kontaminira.

 

Probajte... Samo prepiska sa onima koji vas ne vređaju i koji vas time uvažavaju kao sagovornika i diskutanta... Ako vas niko nije uvredio na mestu gde ovakve i onakve uvrede samo pljušte u nedostatku argumentovanog prostora, onda ništa.

 

Evo, čovek me bez uvrede pitao kakve veze sa Amerikom i američkom politikom imaju silovanja i ubistva u Americi. I odgovorio sam kako sam u tom trenutku mislio da treba.

 

Doduše, provučeno je da sam mitoman, ali morao je možda malo da pojača retoriku, pa nisam to uzeo kao razlog za ignor listu, iako svakako nije imao nameru da me pohvali pominjući mitomaniju.

 

I tako... Super je ignor lista, kao kad u kafani zamenite sto jer za stolom pored vašeg sede neki ljudi koji vas vređaju kroz alkoholna isparenja i duvanski dim.

 

 

Edited by Nek grmi jako
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...