Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

27 minutes ago, boxcube said:

 

Registracija ne znaci mnogo, verovatno se registrovao da podrzi Niki Hejli a posto je donirao demokratskoj stranci ipak ce biti da je ideoloski njima blizi. Kome da se svete? Kako?


Druka ga ortak iz razreda. Ipak je bio mlada konzerva

 

Quote

A former classmate of the 20-year-old man who tried unsuccessfully to kill former President Donald Trump at a Pennsylvania rally on Saturday recalled him being staunchly to the right of the political spectrum. “He definitely was conservative,” Max R. Smith told The Philadelphia Inquirer of Thomas Crooks.
...
...
“The majority of the class were on the liberal side, but Tom, no matter what, always stood his ground on the conservative side,” Smith said. “That’s still the picture I have of him. Just standing alone on one side while the rest of the class was on the other.”

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, deez nuts. said:


Druka ga ortak iz razreda. Ipak je bio mlada konzerva

 

 

 

Dok ne vidimo neke njegove prepiske, poruke, mailove, dnevnike ovo je pricam ti pricu. Pogotovo sto je danasnjim klincima "far right" svako ko je desno od Maoa. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, boxcube said:

 

Dok ne vidimo neke njegove prepiske, poruke, mailove, dnevnike ovo je pricam ti pricu. Pogotovo sto je danasnjim klincima "far right" svako ko je desno od Maoa. 


Nada umire poslednja. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Nicklord said:

Registrovan član konzervi, par likova iz razreda reklo da je konzerva, nosi majicu konzerva YT kanala... Pitam se šta je bio

 

Registracija za glasanje nije clanstvo u stranci, likovi iz razreda mogu da lupaju sta zele pogotov danas kad je "konzerva" i neko kome je jasna elementarna cinjenica da muskraci ne mogu ostati u drugom stanju. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, boxcube said:

 

Registracija za glasanje nije clanstvo u stranci, likovi iz razreda mogu da lupaju sta zele pogotov danas kad je "konzerva" i neko kome je jasna elementarna cinjenica da muskraci ne mogu ostati u drugom stanju. 

 

Ajd skrati, predji odmah na Bajden ga licno posao... 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko su stratezi Trampove kampanje sigurni u pobedu pokazuje i to što ga nisu nagovarali da izabere za VP ženu, afroamerikanca ili senatore neke od sving država, kako bi na osnovu potpredsedničke nominacije dobili neke glasove,

 

Ma jok, izabrali senatora iz Ohaja gde Tramp lagano vodi sa 10 pp prednosti.

 

 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Ajd skrati, predji odmah na Bajden ga licno posao... 

 

 Verovala ili ne ali postoje osobe koje grade konkretne argumente po konkretnim, specificnim pitanjima bez ideoloskih parola naucenih napamet. Ako ti je to toga mozes da nastavis i sama, odlicno ti ide kao sto svako ko prati ovaj pdf moze da vidi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, boxcube said:

 

 Verovala ili ne ali postoje osobe koje grade konkretne argumente po konkretnim, specificnim pitanjima bez ideoloskih parola naucenih napamet. Ako ti je to toga mozes da nastavis i sama, odlicno ti ide kao sto svako ko prati ovaj pdf moze da vidi. 

 

A tvoj argument je, 'ne, on je samo registrovan, ne znaci da glasa, a platio je 15 dolara kada je imao 17 godina demokratam, mora da je demokrata'

 

Bravo!!!

 

Samo mi reci jedan j razlog, zasto je demokratama sada potrebno da posalju nekog klinca sa puskom da promasi Trampa i podigne mu rejting?!

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Maharaja said:

S obzirom da je wannabe atentator na pedofilčinu ipak neki mladi belac, registrovani republikanac i član NRA, eto prilike da se trampardi svete.

Do sada nisi ponudio nikakav dokaz da je Tramp pedofil, takvih dokaza nema. Pa se ono nadas da ako dovoljno puta to ponovis da ce neko da ti poveruje.

5 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

Skretanje teme? Ah da... Jeste da je ovo sa msnbc, ali fox nece o ovom pricati

Taj Hitler i bakraci... 

 

 

 

A onda je Hitler rekao "ko je doneo ovu stolicu"

A Tramp je rekao "donesi mi stolicu". Aha! 

Razmislja kao Hitler!

Kako uopste gledate ovakav crap, kad je ocigledno heavy edited, izvuceno iz kontexta I laz. Znaci imas transcripte sta je Tramp rekao sa "very fine people" I u tome se vidi da je iskljucio neonaciste I WS. 

Kao da nema dovoljno gluposti koje je izrekao, da se legitimno koristi, nego treba da se od njega pravi fashista.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

A tvoj argument je, 'ne, on je samo registrovan, ne znaci da glasa, a platio je 15 dolara kada je imao 17 godina demokratam, mora da je demokrata'

 

Bravo!!!

 

Samo mi reci jedan j razlog, zasto je demokratama sada potrebno da posalju nekog klinca sa puskom da promasi Trampa i podigne mu rejting?!

Naravno da demokratama to nije potrebno. Ne vidim da bilo ko tvrdi da ga je neko "poslao". Ocigledno se radi o nekom ko je ili mentalno labilan ili extremista.

Nema razloga da se spekulise kad neznamo njegove razloge, da bi se pravili politicki poeni na nekom forumu. Jedan covek je ubijen, a dvojica u kriticnom stanju.

Njegove motive mozda necemo ni saznati, jer ne vidim zasto bi dizali tenzije.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, boxcube said:

 

 Verovala ili ne ali postoje osobe koje grade konkretne argumente po konkretnim, specificnim pitanjima bez ideoloskih parola naucenih napamet. Ako ti je to toga mozes da nastavis i sama, odlicno ti ide kao sto svako ko prati ovaj pdf moze da vidi. 

Zapravo su parole tvog fah bla bla bla oružje bla bla bla abortus, maoisti, komunisti...

 

Da je kojim slučajem bio atentat na bajdena, ne bi se tako konkretno izigravao Skali i onaj njen Molder.

Neko je (Darko?) spomemenuo Srbe i teorije zavere.

Bogami, Ameri nas šiju ko sa nuklerkama.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nek grmi jako said:

Koliko su stratezi Trampove kampanje sigurni u pobedu pokazuje i to što ga nisu nagovarali da izabere za VP ženu, afroamerikanca ili senatore neke od sving država, kako bi na osnovu potpredsedničke nominacije dobili neke glasove,

 

Ma jok, izabrali senatora iz Ohaja gde Tramp lagano vodi sa 10 pp prednosti.

 

 

Mislim da je ovim izborom poslao potpuno drugu poruku. Izbor nekog ko je 39 godina star, salje poruku stabilnosti I balansa prema Trampovim godinama. JD Vance je bivsi marinac, poslovno uspesan, I proslavio se sa knjigom koja "rags to riches". Salje poruku da ne igraju identity politics nego merit. Rubio mu ne bi doneo mnogo medju Latino populacijom jer tu vec ima solidnu podrsku.

Moguce da Desantis uopste I ne zeli da napusta Floridu.

Vancova mlada porodica, a zena mu je indijka, je poruka vitalnosti.

Sama kampanja sad salje poruku ujedinjenja, barem ono sto vidim. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

A tvoj argument je, 'ne, on je samo registrovan, ne znaci da glasa, a platio je 15 dolara kada je imao 17 godina demokratam, mora da je demokrata'

 

Bravo!!!

 

Samo mi reci jedan j razlog, zasto je demokratama sada potrebno da posalju nekog klinca sa puskom da promasi Trampa i podigne mu rejting?!

 

To je moj argument? Ili je moj argument da registracija ne govori toliko o ideoloskoj pripadnost jer je veoma cesta pojava da se republikanci registruju kao demokrate   i demokrate registruju kao republikanci da u prajmersima poguraju kandidata za koga veruju da je na federalnom nivou slabiji u odnosu na onog koga zaista podrzavaju. Dok sa druge strane novcana donacija ipak vise govori o tome cije mu je politicka platforma bliskija. Nista od toga nije 100% ali ako govorimo overovatnoci  pokazatelj registracije je slab indikator u odnosu na donaciju. 

 

Ko je pominiao da su ga demokrate poslale? Kako se to moze izvesti iz onoga sto sam ja do sada napisao? Smejete se kako su MAGA glasaci glupi, a ima mnogo glupih medju njima, a kad god ukrstimo misljenja vecito kuburite sa pravilima zakljucivanja. 

9 minutes ago, Helena said:

Zapravo su parole tvog fah bla bla bla oružje bla bla bla abortus, maoisti, komunisti...

 

 Wut?

 

9 minutes ago, Helena said:

Da je kojim slučajem bio atentat na bajdena, ne bi se tako konkretno izigravao Skali i onaj njen Molder.

 

 Kako ja izigravam Skali i Moldera? Upravo suprotno korigujem razne samozvane Moldere da im je nacin zakljucivanja i analiziranj dostupnih podatak pogresan.

 

9 minutes ago, Helena said:

Neko je (Darko?) spomemenuo Srbe i teorije zavere.

Bogami, Ameri nas šiju ko sa nuklerkama.

 

Wut? Gde sam ja sugerisao bilo kakvu teoriju zavere?

Edited by boxcube
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imamo zvaničan izveštaj u kome jasno stoji da je jedan policajac video atentatora pola sata pre pucnjave, i obavestio pretpostavljene o njemu. Drugi policajac ne samo da ga je video i obavestio nadležne takođe pola sata pre atentatata, nego ga je čak i slikao telefonom...

 

Nekoliko posetilaca mitinga su isto videli atentatora, slikali ga i snimali, što vidimo na društvenim mrežama, pošto su prethodno obavestili policiju... 

 

I kad neko pita, kako je moguće da je Tramp pušten na binu i pored tih upozorenja, i to pola sata nakon što je prvi policajac prijavio sumnjivu osobu, uvek se nađe neko da zavapi - evo teorije zavere.

 

Pa to nije bre teorija zavere, već zdrav razum i logika koja je razumljiva i osnovcima. 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, boxcube said:

 

To je moj argument? Ili je moj argument da registracija ne govori toliko o ideoloskoj pripadnost jer je veoma cesta pojava da se republikanci registruju kao demokrate   i demokrate registruju kao republikanci da u prajmersima poguraju kandidata za koga veruju da je na federalnom nivou slabiji u odnosu na onog koga zaista podrzavaju. Dok sa druge strane novcana donacija ipak vise govori o tome cije mu je politicka platforma bliskija. Nista od toga nije 100% ali ako govorimo overovatnoci  pokazatelj registracije je slab indikator u odnosu na donaciju. 

 

Totalno si u pravu da ima dosta slucajeva da se ljudi registruju kao glasaci suprotno od svoje ideologije da bi glasali u primeries. Ubica u ovom slucaju nije ni imao prilike do ove godine da glasa u predsednickim izborima, tako da koja je njegova motivacija, je besmisleno, mozda slucajno chekirao kutijicu kad je imao 16 godina. 

Od kako je zvanicno objavljeno ko je ubica, videla sam jednu vest u kojoj je bilo receno da imaju video gde tvrdi da mrzi Trampa, ali sve je to povuceno zvanicno. I za sada stoji "ne zna se motivacija". Novcana donacija ima malo jacu konotaciju, ali ipak se radi o 15$, inconclusive. 

Ne vidim ni zasto je bitno, ocigledno ima samo dva odgovora 1) mentalno nestabilan I 2) extremista. Da li je bitno na kojoj strani je bio u bilo kom slicaju? Pa ne. Neko ovde rece bio clan NRA, pa ne. Pusku su locirali da je otac kupio, a cak I da je sam kupio, veliki procenat demokrata ima oruzje. To nema veze sa ideologijom.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, boxcube said:

 

To je moj argument? Ili je moj argument da registracija ne govori toliko o ideoloskoj pripadnost jer je veoma cesta pojava da se republikanci registruju kao demokrate   i demokrate registruju kao republikanci da u prajmersima poguraju kandidata za koga veruju da je na federalnom nivou slabiji u odnosu na onog koga zaista podrzavaju. Dok sa druge strane novcana donacija ipak vise govori o tome cije mu je politicka platforma bliskija. Nista od toga nije 100% ali ako govorimo overovatnoci  pokazatelj registracije je slab indikator u odnosu na donaciju. 

 

Ko je pominiao da su ga demokrate poslale? Kako se to moze izvesti iz onoga sto sam ja do sada napisao? Smejete se kako su MAGA glasaci glupi, a ima mnogo glupih medju njima, a kad god ukrstimo misljenja vecito kuburite sa pravilima zakljucivanja. 

 

 Wut?

 

 

 Kako ja izigravam Skali i Moldera? Upravo suprotno korigujem razne samozvane Moldere da im je nacin zakljucivanja i analiziranj dostupnih podatak pogresan.

 

 

Wut? Gde sam ja sugerisao bilo kakvu teoriju zavere?

 

Ne, naravno ne da mora da govori registracija o tome koga ces glasati. Jedino sto je to totalno nebina stvar u celoj prici jer se motiv ne zna, a koliko vidim nece se ni znati jer jedini koji ga je znao je mrtav a telefon ne mogu da nadju (bar do skoro dok sam citala) da vide ima li nesto u njemu. 

 

Valjda se zato pre tebe niko nije dosatio da raspravlja o 'oh, mozda je i demokrata, ha! Platio je kintu, haha!' 

 

Isto tako nebitan podatak. Jedan roditelj mu registrovani republikanac, drugi registrovani demokrata. Nikad bio pod istragom, osvajao nagrade iz matematike, apsolutno nista sto moze da ukaze na neke ideoloske motive. Isao u streljanu kao i mnogi njegovih godina, posto im se prsto oruzje namece kao normala. Roditelji mu savetnici, saradjuju sa policijom i FBI. Nista nenormalno kod njih, nema bolesti, nisu ludi, nisu ni specijalno indokrinirani. 

 

Ali ne, ti si se dosetio, upravo kada i MTG da optuzi demokrate, a naravno, Bajden posto je jel diktator po desnicarskim recima (nije da vas manjka ni ovde na forumu), nalaze hapsenja, sudjenja i osude, verovatno je nalozio i ovo, tako se svaka prica zavrsava Bajdenom koji jedva verovatno pogodi stolicu kad seda. 

 

Nisi pominjao da su ga demokrate poslale, ali posle par postova ponavljanja 'platio je liberalima' ne sumnjam sta bi sledilo, vec si se namestio, samo cekao podrsku. Pa reko, predji odmah, nemoj nas maltretirati ponavljanjem do iznemoglosti, verujem da svi znaju da citaju na forumu. Ali ne, ne zaustavljas se, i dalje cenis sta je validnije, 15 dolara ili registracija! Maheri ste za bulsitarenje do besvesti. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Helena said:

Teorija zavere u tako pobrojanom nizu implicira (ne moje reči) da je obezbeđenje namerno ignorisalo upozorenja ILI da je sam tranp izveo predstavu.

Ili da je prosto bila nesposobnost, na strani SS ili lokalne policije koja nema iskustva u skupovima koji su high security risk? U svakom slucaju odgovornost spada na SS. Sa strane republikanaca optuzbe su da su povukli deo obezbedjenja zato sto je Jill Biden imala neki skup, I da je problem da su poslali ne-adekvatno osoblje, da li zbog DEI ili nedovoljnog treninga. Niko ne prica da je Tramp izveo predstavu, to je samo tvoja tvrdnja. 

Molim te suzdrzi se, jedna osoba je mrtva, dvoje u kriticnom stanju, I ubica je mrtav, stvarno je ogavno tvrditi da je to za predstavu. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Angelia said:

Ili da je prosto bila nesposobnost, na strani SS ili lokalne policije koja nema iskustva u skupovima koji su high security risk? U svakom slucaju odgovornost spada na SS. Sa strane republikanaca optuzbe su da su povukli deo obezbedjenja zato sto je Jill Biden imala neki skup, I da je problem da su poslali ne-adekvatno osoblje, da li zbog DEI ili nedovoljnog treninga. Niko ne prica da je Tramp izveo predstavu, to je samo tvoja tvrdnja. 

Molim te suzdrzi se, jedna osoba je mrtva, dvoje u kriticnom stanju, I ubica je mrtav, stvarno je ogavno tvrditi da je to za predstavu. 

To nisu samo moje reči, idiotarije mi iskaču na Tviteru.

I nisam ja donela zakone gde možeš da imaš 20 godina i kupiš takvo oružje.

Što se pak tiče pogibije i opet uzdržavanja, ne sećam se najbolje ko je koliko bio uzdržan kad tranp nije priznao poraz, pa je bilo poginulih ljudi u napadu na kapitol.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Helena said:

To nisu samo moje reči, idiotarije mi iskaču na Tviteru.

I nisam ja donela zakone gde možeš da imaš 20 godina i kupiš takvo oružje.

 

 

Tata je kupio pusku, nije znao da ga je ovaj uzeo. 

 

Ne verujem da ga je iko angazovao, prsto je rizicno (da promasi ili da pogodi, zavisi sta bi ko hteo). Da se angazuje klinac koji je isao par puta u streljanu. Pa imaju specijalce i krimose koje zatvorenih ociju pucaju na kilometar sa snajeprom... koji bi mogli da ocesu uvo ili pogode direkt u celo da ne trepnu. 

 

4 minutes ago, Helena said:

 

Što se pak tiče pogibije i opet uzdržavanja, ne sećam se najbolje ko je koliko bio uzdržan kad tranp nije priznao poraz, pa je bilo poginulih ljudi u napadu na kapitol.

 

👍 U sredu

 

----

 

Elem, Bajden je zvao suprugu poginulog coveka da joj izjavi saucesce i ona je odbila poziv. Razlog je, muz je voleo Trampa. 🫤

E to su patriote, nemoj slucajno da ih neko nazove clanovima kulta. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...