Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

Quote

 

Presidents now 'above the law': dissenting justice

Justice Sonia Sotomayor, joined by fellow liberal Justices Elena Kagan and Ketanji Brown Jackson, delivered a sharply worded dissent, saying the ruling effectively creates a "law-free zone around the president."

"When he uses his official powers in any way, under the majority's reasoning, he now will be insulated from criminal prosecution. Orders the Navy's Seal Team 6 to assassinate a political rival? Immune. Organizes a military coup to hold onto power? Immune. Takes a bribe in exchange for a pardon? Immune. Immune, immune, immune," Sotomayor wrote. "In every use of official power, the president is now a king above the law," Sotomayor added.

 

 

link

 

Wannabe diktator detecovek Tramp, bas o cemu je i pricao, ostvarujemu se. Da je demokratski predsednik nameravao da ukrade izbore, sve sa laznim elektorima, mafijaskim pretnjama, lazima, republikanci i rebublikanski glasaci bi mu nikad oprostili ne bi i stavili bi ga van mogucnosti za bili sta. Kako bi i trebalo da bude.

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, boxcube said:

 

Sto ne znaci mnogo kad se ne slazemo, u svim dosadasnjim raspravama, oko kljucnog pitanja kako je USA zamisljena da funkcionise i koji su kljucni aspekti

toga odgovorni za sve njene uspehe.

 

Mnogo ste lenji da poslusate i procitate nesto, samo drobiti jedno te isto. Ne vidim da se cimate mnogo kad ultra desnicari iskacu iz koloseka zvana "kako je zamisljena Amerika"

 

spacer.png

 

https://www.documentcloud.org/documents/24088042-project-2025s-mandate-for-leadership-the-conservative-promise

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Mnogo ste lenji da poslusate i procitate nesto, samo drobiti jedno te isto. Ne vidim da se cimate mnogo kad ultra desnicari iskacu iz koloseka zvana "kako je zamisljena Amerika"

 

Fenomenalno, pogotovo kad dolazi od nekoga ko ili nije procitao ono sto sam ja napisao ili nije mogao da razume. Da jeste znao da bi ovi citati Adamsa i Dzefersona ne samo da nisu u suprotnosti sa onim sto sam ja napisao nego ni ne adresiraju isti skup pitanja. To je kao doneti kosarkasku loptu na turniru u plivanju i pitati, sta cete sada?! Nista! Kako se i ovakve nase polemike zavrsavaju, sa jendim nista.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Nek grmi jako said:

Administracija Bele kuće trebalo bi da štiti sve grane demokratske vlasti, pa tako i SCOTUS, a naročito bi to trebalo da bude postulat predsednika SAD kao najvećeg političkog autoriteta države koji je predsednik svima, a ne samo onom delu građana i zakonodavstva koji mu se lično dopadaju.

 

Iz tog razloga je poslednji napad na SCOTUS još jedan od autogolova i oličenja nemoći, ali je makar dobro to što je sve ostalo u domenu verbalne konfrontacije, jer bi sve preko toga predstavljalo tihi državni udar.

 

Pri tome je u mišljenju "Tramp protiv Sjedinjenih Država" od ponedeljka jasno da se predsednik ili bivši predsednik ne može krivično goniti zbog vršenja svojih osnovnih ustavnih ovlašćenja, i da ima pravo, u najmanju ruku, na pretpostavljeni imunitet od krivičnog gonjenja za sva svoja službena dela. Sudija Džon Roberts je to precizno obrazložio tako što je objasnio da "predsednik ne uživa imunitet za nezvanične radnje i da nije sve što predsednik radi zvanično“.

 

Dakle, mišljenje od ponedeljka koristi i predsedniku Bajdenu, kao i svim budućim predsednicima, jer preventivno zaustavlja svako potencijalno krivično gonjenje protiv predsednika za njegova službena dela nakon što napusti funkciju, bez obzira da li je to januar 2025. ili januar 2029. godine.

 

Na primer, budući hiperagresivni tužilac ne može krivično da goni Bajdena zbog njegovog katastrofalnog povlačenja iz Avganistana, zbog toga što je stavio na raspolaganje milijarde dolara neprijateljskom iranskom režimu, niti za slanje desetina milijardi dolara u Ukrajinu dok su on i njegov sin bili pod istragom zbog uzimanja novca od subjekata povezanih sa Ukrajinom.

 

Takođe, porodice nastradalih vojnih lica ovom odlukom ne mogu da potegnu kolektivnu optužnicu protiv Bajdena na osnovu komandne odgovornosti...

 

Bajden ovom odlukom Vrhovnog suda ne može biti optužen ni da je  počinio prevaru u pogledu njegovog fizičkog i mentalnog zdravlja, nakon zvaničnog izveštaja zbog kojeg je tužilaštvo odbilo da ga stavi pred porotu zbog neovlaštenog uzimanja poverljivih dokumenata kada je napustio mesto potpredsednika 2017. godine.

 

Predsednički imunitet od krivičnog gonjenja ili oboriva pretpostavka imuniteta ne znači, međutim, da Kongres ili američki narod ne mogu da pozivaju predsednike na odgovornost. Na primer, Ustav jasno propisuje procedure opoziva Predstavničkog doma i suđenja u Senatu, kada su zakonodavci dovoljno mudri da ta prava koriste štedljivo i samo nakon što ispoštuju odgovarajuće procedure i razviju održiv slučaj.

 

Naravno, američki narod ima ultimativno sredstvo kojim će nagraditi ili kazniti predsednika - glasanjem na izborima.
 

Nema nista cudno u presudi Ustavnog Suda, ta predpostavka da se predsednik ne moze krivicno goniti za odluke koje su u njegovoj funkciji je uvek postojala, samo je neko u slucaju Trampa odlucio da proganja politickog protivnika. Oduvek je bilo da samo Kongres moze da potegne impeachment, a Senat odluci. 

Ono sto su uradili sa namestanjem optuznica, tipa "precenio hipoteku" su totalne budalastine pravno. I Ameriku prave u Banana republiku. Ili platio za NDA, pravna akrobatika koja nikako ne moze da stoji.

Otvorili su pandorinu kutiju. Isto kao sto je Hilari to uradila sa Russian collusion, pa je 4 godine kasnije Tramp rekao "pokradeni izbori".

 

To se ne radi, ne zato sto je Tramp, nego zato sto se pravi smejurija od pravnog sistema. To nikakve veze nema sa time da li se nekom dopada kandidat ili ne.  

 

Zato je budalastina da neko komentarise da je problem reci "svi oni kradu, ali ih ne optuzujemo", I onda krene "ali...ali... Tramp". I ne, nije pravni sistem savrsen, imam ja gomilu prigovora na neke stvari, ali postoji crta koja se ne prelazi. 

 

Da se Tramp penzionisao 2020 da li bi videli ovoliko tuzbi protiv njega? Pa ne. Nikog ne bi bilo briga, mozda nekog hard core TDS manijaka, ili nekog ko se nadao da bude isplacen. I to je ono sto obicni, prosecni glasac vidi. 

 

Obama je izveo "one trick pony" pobedu bez koncenzusa nezavisnih glasaca. To je bila specijalna situacija, I on jeste po misljenju glasaca, tada bio outsider. Ali to ne znaci da sad u svakim izborima to radi.

 

Zakljucak da je "average Joe" budala, da je pola Amerike rasisti I fashisti, je blago receno, arogantno. 

 

Izvini sto sam iskoristila tvoj post za komentar, nije direktno odgovor tebi, jer se inace slazem sa tvojim postom.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Angelia said:

jer ga ljudi biraju, a biraju ga ne sto su rasisti I fasisti I budale

 

Navela si tri kategorije Trampovih glasača vrlo tačno. Nisu svi njegovi glasači rasisti i fašisti (većina jeste, ali nisu svi). Ali su zato gotovo svi budale. Tj, njih 99.9%.

 

Ostala je jedna kategorija, od 0.0001% maga nakaza. Te maga nakaze nisu budale i tačno znaju šta rade. A to je MAGA elita, Trampova porodica i najbliži saradnici, izdajnici, lopovi i prevaranti, koji su tu da se dodatno obogate, ovajde, i dođu do moći.

 

Elem, ja se nadam da među demokratama ima makar malo razuma i snage da to zlo zaustave i da izbunare novog kandidata koji će poživeti barem 4 godine. Ovo je američki 29. januar 1933. godine, a trideseti je tu iza ćoška.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Maharaja said:

Navela si tri kategorije Trampovih glasača vrlo tačno. Nisu svi njegovi glasači rasisti i fašisti (većina jeste, ali nisu svi). Ali su zato gotovo svi budale. Tj, njih 99.9%.

 

Ostala je jedna kategorija, od 0.0001% maga nakaza. Te maga nakaze nisu budale i tačno znaju šta rade. A to je MAGA elita, Trampova porodica i najbliži saradnici, izdajnici, lopovi i prevaranti, koji su tu da se dodatno obogate, ovajde, i dođu do moći.

 

Elem, ja se nadam da među demokratama ima makar malo razuma i snage da to zlo zaustave i da izbunare novog kandidata koji će poživeti barem 4 godine. Ovo je američki 29. januar 1933. godine, a trideseti je tu iza ćoška.

Znaci 50% amerike su ili rasisti, ili fasisti ili budale, ili nakaze. Ali da barem medju demokratama ima malo razuma...

 

Arogantno nema sta.

 

Ps: kontam da mislis da si pametniji I bolji od ljudi koji ce glasati za Trampa, nadam se da to znaci da barem 10 godina ucis US kulturu, politicki I pravni sistem, ili intenzivno 2-5. Ali hej, svako moze da ima misljenje.

Cak I ako nema pojma o cemu prica. Kao sto neko rece, opinion is like asshole, everyone has one

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, boxcube said:

 

Fenomenalno, pogotovo kad dolazi od nekoga ko ili nije procitao ono sto sam ja napisao ili nije mogao da razume. Da jeste znao da bi ovi citati Adamsa i Dzefersona ne samo da nisu u suprotnosti sa onim sto sam ja napisao nego ni ne adresiraju isti skup pitanja. To je kao doneti kosarkasku loptu na turniru u plivanju i pitati, sta cete sada?! Nista! Kako se i ovakve nase polemike zavrsavaju, sa jendim nista.

 

Priznajem, nisam procitala ceo post, nego samo citirano, jer uglavnom je bitno da je kontra od onog sto ja pisem. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Maharaja said:

Navela si tri kategorije Trampovih glasača vrlo tačno. Nisu svi njegovi glasači rasisti i fašisti (većina jeste, ali nisu svi). Ali su zato gotovo svi budale. Tj, njih 99.9%.

 

Ostala je jedna kategorija, od 0.0001% maga nakaza. Te maga nakaze nisu budale i tačno znaju šta rade. A to je MAGA elita, Trampova porodica i najbliži saradnici, izdajnici, lopovi i prevaranti, koji su tu da se dodatno obogate, ovajde, i dođu do moći.

 

Elem, ja se nadam da među demokratama ima makar malo razuma i snage da to zlo zaustave i da izbunare novog kandidata koji će poživeti barem 4 godine. Ovo je američki 29. januar 1933. godine, a trideseti je tu iza ćoška.

 

Apslotno sve njegove glasace koje poznajem (100% od njih), imaju zajednicku jednu karakternu crtu. Mrze neku grupaciju ili vise njih. Bez promasaja. I kad tad se izlanu. Evo to mogu da potpisem sada posle 8 godina od kada se on vrti na politickoj sceni i sto sam imala prilike da ih sve vise i bolje upoznam. I nema veze koliko su obrazovani, kog su socijalnog staleze, ni odakle poticu... 

 

Posmatrala sam zene koji podrzavaju zabrane abortusa i mislila da mi je neverovatno da je moguce da tako nesto podrzavaju jer znaju sta je radjanje i odgajanje dece. Mahom su to zene koje zive po tom pravilu, nezadovoljne svojim statusom i polozajem u porodici, i svesne da nista puno ne mogu da promenu jer su previse zavisne, ali eto, pruzila im se prilika za ono sto bi mi rekli 'nema veze, samo da komsiji crkne krava.' A one sto nisu u takvom polozaju, one ce podrzati takvu politku zbog onog iz prvog pasusa. 

 

Posmatrala sam i latino populaciju i mislila da li je moguce da glasaju za nekog ko bi da ih istera sutra ako mu se moze. Oni se uglavnom motivisu ekonomski, a to je da nova navala latino populacije njima smanjuje cenu rada i dosta im je da im pristize vise rodbine koje moraju da vuku na grbaci. Plus, boje se reci 'komunizam' i nije ni cudo da se toliko rabi ta rec, tacno znaju politicari gde strah da isprovociraju. 

 

Jedno je sigurno, Tramp je glupak i neznalica, konfuzan, nedorecen, projektuje se cim zine, ali njegove reci i fraze se ponavljaju i ponavljaju i gadjaju tacno tamo gde je potrebno. Najbolja politicka kampanja u istoriji Amerike, ma koliko god to apsurdno zvucalo. Nije ni cudo da su kult. Demokrate su suvi amateri u poredjenju sa tim. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Znaci 50% amerike su ili rasisti, ili fasisti ili budale, ili nakaze. Ali da barem medju demokratama ima malo razuma...

 

Arogantno nema sta.

 

Ps: kontam da mislis da si pametniji I bolji od ljudi koji ce glasati za Trampa, nadam se da to znaci da barem 10 godina ucis US kulturu, politicki I pravni sistem, ili intenzivno 2-5. Ali hej, svako moze da ima misljenje.

Cak I ako nema pojma o cemu prica. Kao sto neko rece, opinion is like asshole, everyone has one

O tome gde je ko šta učio, što se tiče US ja sam postdok radio na Jejlu. A ti?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Maharaja said:

.

 

Elem, ja se nadam da među demokratama ima makar malo razuma i snage da to zlo zaustave i da izbunare novog kandidata koji će poživeti barem 4 godine. Ovo je američki 29. januar 1933. godine, a trideseti je tu iza ćoška.

 

Ne delim tvoj optimizam. Ne kazem da nije moguće, ali teško. 

Link to comment
Share on other sites

Avganistan je Trampova brljotina. Tokom 2019 je pregovarao sa Talibanima da bi februara 2020. potpisao "mir" sa Talibanima, neki bi rekli kapitulaciju. Tu se obavezao da će u roku od 14 meseci povući trupe a za uzvrat nije dobio ništa osim praznih obećanja. Naravno povlačenje je tempirao za posle izbora da ne bi demsi to mogli da koriste u kampanji. No izgubio je izbore pa je vruć krompir prepustio Bajdenu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Angelia said:

Nema nista cudno u presudi Ustavnog Suda, ta predpostavka da se predsednik ne moze krivicno goniti za odluke koje su u njegovoj funkciji je uvek postojala, samo je neko u slucaju Trampa odlucio da proganja politickog protivnika. Oduvek je bilo da samo Kongres moze da potegne impeachment, a Senat odluci. 

Ono sto su uradili sa namestanjem optuznica, tipa "precenio hipoteku" su totalne budalastine pravno. I Ameriku prave u Banana republiku. Ili platio za NDA, pravna akrobatika koja nikako ne moze da stoji.

Otvorili su pandorinu kutiju. Isto kao sto je Hilari to uradila sa Russian collusion, pa je 4 godine kasnije Tramp rekao "pokradeni izbori".

 

To se ne radi, ne zato sto je Tramp, nego zato sto se pravi smejurija od pravnog sistema. To nikakve veze nema sa time da li se nekom dopada kandidat ili ne.  

 

Zato je budalastina da neko komentarise da je problem reci "svi oni kradu, ali ih ne optuzujemo", I onda krene "ali...ali... Tramp". I ne, nije pravni sistem savrsen, imam ja gomilu prigovora na neke stvari, ali postoji crta koja se ne prelazi. 

 

Da se Tramp penzionisao 2020 da li bi videli ovoliko tuzbi protiv njega? Pa ne. Nikog ne bi bilo briga, mozda nekog hard core TDS manijaka, ili nekog ko se nadao da bude isplacen. I to je ono sto obicni, prosecni glasac vidi. 

 

Obama je izveo "one trick pony" pobedu bez koncenzusa nezavisnih glasaca. To je bila specijalna situacija, I on jeste po misljenju glasaca, tada bio outsider. Ali to ne znaci da sad u svakim izborima to radi.

 

Zakljucak da je "average Joe" budala, da je pola Amerike rasisti I fashisti, je blago receno, arogantno. 

 

Izvini sto sam iskoristila tvoj post za komentar, nije direktno odgovor tebi, jer se inace slazem sa tvojim postom.

 

Nemojte se izvinjavati što ste se referisali na moj skromni upis, a što se tiče Trampa, vlastiti sud o tim optužnicamam već sam odavno izneo kroz prizmu furtutme i činjenice da su i na taj način njega uzdigli do tog nivoa da postane neprikosnoveni predsednički kandidat repsa, iako repsi imaju boljeg kandidata u liku Desantisa.

 

Jer, gledajući imploziju Bajdena i cele te klike oko njega koja više ne zna ni da li se pravilno kaže Iran ili Irak, Desantis bi se prošetao na izborima u novembru i pobedio sa mnogo većom razlikom nego što će to učiniti Tramp...

 

Kako stvari stoje, repsi su mogli da izaberu i Tulsi Gabard za kandidatkinju. I ona bi dobila Bajdena jedan na jedan.

 

A što se tiče Vrhovnog suda, najbolje ćemo videti koliko su ostrašćeni komentari količinom gluposti koju ti komentari nose sa sobom. Tipa, odlukom da se predsednik ne može procesuirati za dela iz ustavnih ovlašćenja, to će nekom predsedniku dati zeleno svetlo da ubije svog političkog protivnika???!

 

I sad mi treba da nađemo to ustavno ovlašćenje u SAD koje dozvoljava predsedniku da ubija političke oponente... Pa kad ga ne nađemo, jer naravno ne postoji, ostaje ogoljena histerija onih koji napadaju SCOTUS podvlačeći očigledne budalaštine i baljezgarije kao nekakav ultimativni argument.  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Klotzen said:

Avganistan je Trampova brljotina. Tokom 2019 je pregovarao sa Talibanima da bi februara 2020. potpisao "mir" sa Talibanima, neki bi rekli kapitulaciju. Tu se obavezao da će u roku od 14 meseci povući trupe a za uzvrat nije dobio ništa osim praznih obećanja. Naravno povlačenje je tempirao za posle izbora da ne bi demsi to mogli da koriste u kampanji. No izgubio je izbore pa je vruć krompir prepustio Bajdenu.

Avganistan, a i Irak,  je brljotina svih predhodnih predsednika zato sto, sem zauzimanja, nije postojao nikakav plan sta i kako posle.

Tramp je samo stavio tacku na to mrcvarenje, isto kao sto je i Dzerald Ford stavio tacku na Vijetnam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kronostime said:

Avganistan, a i Irak,  je brljotina svih predhodnih predsednika zato sto, sem zauzimanja, nije postojao nikakav plan sta i kako posle.

Tramp je samo stavio tacku na to mrcvarenje, isto kao sto je i Dzerald Ford stavio tacku na Vijetnam.

I Obama za Irak 2011.

Taj Avganostan kostao je 1000 milijardi i sta je i kako na kraju? Jos gore i strasnije nego pre dvadeset godina.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tramp jeste započeo proces izvlačenja iz Avganistana, ali ga je Bajden okončao akcijom koja je jedna od najsramnijih u istoriji SAD.

 

Pa jesmo li zaboravili kako ljudi beže hvatajući se za točkove aviona koji rulaju po kabulskoj pisti? Jedino što možda može da se meri sa tim jeste ono vezivanje marinaca za pikapove, koje su zatim tako vukli po centru Mogadiša.  

Edited by Nek grmi jako
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nek grmi jako said:

Tramp jeste započeo proces izvlačenja iz Avganistana, ali ga je Bajden okončao akcijom koja je jedna od najsramnijih u istoriji SAD.

 

Pa jesmo li zaboravili kako ljudi beže hvatajući se za točkove aviona koji rulaju po kabulskoj pisti? Jedino što možda može da se meri sa tim jeste ono vezivanje marinaca za pikapove, koje su zatim tako vukli po centru Mogadiša.  

To povlacenje iz Avganistana najveca je sramota i ne samo za USA nego za te sve silne, mnogo pametne, tajne sluzbe

koje samo znaju da uzimaju i dele pare raznim NVO organizacijama, a narocito avganistanskim funkcionerima koji su

milione trpali u dzepove i onda nestali od danas na sutra i niko se nije setio da pita gde su ti ljudi danas, zasto smo

mi, zitelji, ovih zemalja koje su milijarde placale taj besmislen poduhvat, duzni da placamo taj danak , ne u krvi, nego

iz poreza, tim lopinama.

Rak rana je i Libija i holivudsko ubistvo Gadafija kome se Hilari radovala kao da se radi o nekom velikom poduhvatu

sletanja na Mesec. we came we saw he died. To nisu zvezdani, nego najmracniji trenuci americkog humanizma.

 

https://www.youtube.com/watch?v=6DXDU48RHLU

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Slično su uradili i u Vijetnamu finansirajući vladu u Sajgonu, koju su zatim okrivili za neuspeh i poraz u ratu nakon milijardi koje su im sručili u džepove.

 

To je poznata izlazna strategija kada stvari krenu u ćoravu stranu... Onda je kriv Južni Vijetnam, civilni sektor u Avganistanu, Kurta, Murta... Evo, slične odjeke možemo da osetimo i kada je reč o Ukrajini, čije se vojno rukovodstvo proglašava manje sposobnim, nespremnim za rat ali spremnim za preprodaju dobjenog oružja, a vlast grupom korumpiranih ljudi koji skidaju kajmak za sebe kada je reč o američkoj finansijkoj pomoći.

 

Jer, nije lako kad je teško. I uvek je neko drugi kriv.

 

 

Edited by Nek grmi jako
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo da IPSOS ankete pokazuju danas da je odnos izmesju Trumpa i Bidena 40-40 u procentima. Pre dve nedelje je IPSOS dao procenu 41-39 za Trumpa.

 

Reuters 

 

Vice President Kamala Harris is the top alternative to replace U.S. President Joe Biden if he decides not to continue his reelection campaign, according to seven senior sources at the Biden campaign, the White House and the Democratic National Committee with knowledge of current discussions on the topic.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Kronostime said:

Avganistan, a i Irak,  je brljotina svih predhodnih predsednika zato sto, sem zauzimanja, nije postojao nikakav plan sta i kako posle.

Tramp je samo stavio tacku na to mrcvarenje, isto kao sto je i Dzerald Ford stavio tacku na Vijetnam.

 

Nije poenta cija je brljotina, to si u pravu, nego izvlacenje americkih vojnika odande za koje hoce da terete Bajdena. 

21 minutes ago, Selina said:

NT je objavio da Bajden razmislja o povlacenju kandidature, Bela kuca je naravno to odmah demantovala, ali

je ocigledno da je velika frka i da ce se do kraja nedelje i ta misterija razjasniti.

 

Rekla zena :ajme:

 

Oni su svi ludi na gomili

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Nije poenta cija je brljotina, to si u pravu, nego izvlacenje americkih vojnika odande za koje hoce da terete Bajdena. 

 

Rekla zena :ajme:

 

Oni su svi ludi na gomili

Lepa kolicina ratne tehnike ostade u Avganistanu nakon povlacenja americkih vojnika.

https://www.bbc.com/serbian/lat/svet-58230786

 

 

:default_coffee:

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kronostime said:

Lepa kolicina ratne tehnike ostade u Avganistanu nakon povlacenja americkih vojnika.

https://www.bbc.com/serbian/lat/svet-58230786

 

 

:default_coffee:

 

Da, nisu imali dovoljno vojnika da bezbedno izvuku sve preostalo sa sobom, pa je bukvalno bilo da sacuvaju glave. A to je vec Trampova brljotina, ostalo je Bajdenova, s tim da nije imao puno opcija i sada bi repsi da ga terete za to. Medjutim, sa ovim sto je uradio ustavni sud, bukvalno mu ne mogu nista vise, jer vojne odluke spadaju u domen sluzbene duznosti predsednika. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...