Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

10 minutes ago, ters said:

 

Pa ti lijepo prijavis njihovu neukost asocijaciji i kada im predocis dokaze da su bili neuki i svojom neukoscu uzrokovali gubitak od 14K, onda oni izgube licencu.

A mozes i da ih tuzis - ovdje je to relativno jeftino kroz small claim courts koji su nadlezni i za stetu od tih 10-15K nastalu na osnovu professional malpractice ili breach of contract...  

 

Ili ako potpises i objavis ovaj statement da  ima mnogo CPA koji su neuki i koji nanose stetu klijentima, mozes biti tuzena od CPA (i opet dobiti priliku da predocis dokaze da si u pravu)... 

 

 

 

 

Naivan si ti po tom pitanju. Sta mislis sta je razlika izmedju CPA koji ti naplati 100$ za tax return i onog sto ti naplati 1000$? A imas izmedju razlicitih....

Mora da postoji neka razlika :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Sa tobom je zadovoljstvo razgovarati, za sada sam glup, naivan, nemam pojma... 

 

A vecina CPA ne napacuje ni $100 ni $1000, nego negdje izmedju... 

 

Ja vec godinama za pripremanje returna placam 1.5% od iznosa returna nakon sto CRA posalje notice of assessment kao potvrdu da nema nekih znacajnijih problema. To je deal koji imam sa accountantom, koji nije bas 100% kosher, ali za nas funkcionise...

 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Angelia said:

Naivan si ti po tom pitanju. Sta mislis sta je razlika izmedju CPA koji ti naplati 100$ za tax return i onog sto ti naplati 1000$? A imas izmedju razlicitih....

Mora da postoji neka razlika :classic_biggrin:

Sklopis sa Urosem Ugovor o ulaganju u Wild Beauty and preservation of Kosmaj i to ti se odbije od poreza kao humanitarni prilog. :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, ters said:

Sa tobom je zadovoljstvo razgovarati, za sada sam glup, naivan, nemam pojma... 

 

A vecina CPA ne napacuje ni $100 ni $1000, nego negdje izmedju... 

 

Ja vec godinama za pripremanje returna placam 1.5% od iznosa returna nakon sto CRA posalje notice of assessment kao potvrdu da nema nekih znacajnijih problema. To je deal koji imam sa accountantom, koji nije bas 100% kosher, ali za nas funkcionise...

 

Molim?!? Kad sam ja rekla da si glup? Ako kazem da je nesto sto si rekao glupost, ne znaci da mislim da si glup, jer i ja ponekad uradim ili kazem glupost.

Potpuno je nebitno koji deal sa CPA svako ima, ovde je poreski sistem malo komplikovaniji nego u dosta zemalja, i spodobnost CPA je veoma bitna. Meni recimo u UK CPA nije ni trebao...

52 minutes ago, Kronostime said:

Sklopis sa Urosem Ugovor o ulaganju u Wild Beauty and preservation of Kosmaj i to ti se odbije od poreza kao humanitarni prilog. :classic_biggrin:

A kako se racuna onih 15 godina zivota na Kosmaju? :lol_2: Pa ja imam odbitak za zivota...

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Angelia said:

 

Potpuno je nebitno koji deal sa CPA svako ima, ovde je poreski sistem malo komplikovaniji nego u dosta zemalja, i spodobnost CPA je veoma bitna. Meni recimo u UK CPA nije ni trebao...

A kako se racuna onih 15 godina zivota na Kosmaju? :lol_2: Pa ja imam odbitak za zivota...

Ima tu jos jedna stvar. Vecina onih koji rade tax return nisu CPA, sta vise najcesce nemaju blage veze sa accountingom, a ja sam to otkrio na svojoj kozi. Dao sam tipu da mi radi tax , a tek  kada sam dobio pismo od IRS-a resio sam da proverim njegov credentials.:classic_smile: Na moje iznenadjenje on je imao samo nevazecu licencu za real estate.:classic_ninja:

To sto ces da udjes u neku filijalu poznatih tax return firmi , uopste ne znaci da personal ima CPA. Najcesce su priuceni radnici koji samo znaju  kako da ukucaju brojke u program, a IRS im izdaje PTIN ako imaju 18 sati treninga i plate $40.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, DJORDJE said:

Ima tu jos jedna stvar. Vecina onih koji rade tax return nisu CPA, sta vise najcesce nemaju blage veze sa accountingom, a ja sam to otkrio na svojoj kozi. Dao sam tipu da mi radi tax , a tek  kada sam dobio pismo od IRS-a resio sam da proverim njegov credentials.:classic_smile: Na moje iznenadjenje on je imao samo nevazecu licencu za real estate.:classic_ninja:

To sto ces da udjes u neku filijalu poznatih tax return firmi , uopste ne znaci da personal ima CPA. Najcesce su priuceni radnici koji samo znaju  kako da ukucaju brojke u program, a IRS im izdaje PTIN ako imaju 18 sati treninga i plate $40.

To je standard za one punktove za obrdu takse koji se sezonski otvaraju u mall-ovima... HR Block je takvo ime ovdje - par sati data entry obuke, i imas "profesionalce" - a je na pricam o tim i takvim.

Ja pricam o accountantima koji imaju dezignaciju - moj je bio nekada CGA a sada je sve to pod kisobranom CPA, i uglavnom traze accounting degree + 2-3 godine kurseva i iskustva.  I bilo mi je bitno jer sam u proslosti radio neke ugovore u kojima sam imao subcontractore tako da sam morao mati solidan accounting za "firmu" koju sam registrovao za te namjene.  Kasnije kada mi  je tax situacija postala relativno jednostavna i u principu bih mogao i sam da uradim porez, nastavio sam po automatizmu. Zbog toga sto radimo zajedno vec 20 godina i jer se dobro poznajemo, smo i napravili takvu strukturu za "fee", koja u principu nije dozvoljena... 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, DJORDJE said:

Ima tu jos jedna stvar. Vecina onih koji rade tax return nisu CPA, sta vise najcesce nemaju blage veze sa accountingom, a ja sam to otkrio na svojoj kozi. Dao sam tipu da mi radi tax , a tek  kada sam dobio pismo od IRS-a resio sam da proverim njegov credentials.:classic_smile: Na moje iznenadjenje on je imao samo nevazecu licencu za real estate.:classic_ninja:

To sto ces da udjes u neku filijalu poznatih tax return firmi , uopste ne znaci da personal ima CPA. Najcesce su priuceni radnici koji samo znaju  kako da ukucaju brojke u program, a IRS im izdaje PTIN ako imaju 18 sati treninga i plate $40.

Pogotovo ako si expat - vecina nema pojma nista van toga da ti unesu cifre u software. Nije mi ni drugi CPA bio extra sposoban/na u tom slucaju, jer je preskocila gomilu formulara koje treba podneti za expat, pa kad sam konacno otisla kod nekog ko zna, otkrila kako sam se zeznula. Tako sam i otkrila onih 14k - kasno.

 

A to je bas iz ovog razloga kako Ters razmislja, kakve to veze ima, odradice ionako posao. Jbga skola se placa.

 

Znaci preporuka za svakog emigranta u US, da nadje CPA koji ima iskustva sa intl taxation rules, platis ali vredi. Inace mozes debelo da nagrabusis za neku glupost.

46 minutes ago, Kronostime said:

Tada nisi bila poreski obveznik USA i to zaboravi.

Vazi se od datuma tvog ulaganja, kao drzavljanina USA na dalje

Je l` tako @urosg3? :s_d:

Sve one pare kad god dodjem u Sr sto ostavim tamo da uracunamo u charitable deduction :lol_2:

To je isto dobro posto je to vec skoro 14 godina.... ala vremi leti - omatorilo se.

 

Moram da nadjem rubriku "pechenje" na tax returnu :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Eddard said:


 

 


Čak i da kažemo da je sistemski rasizam razlog što 11% primljenih na Harvard nisu crnci iako u opštoj populaciji ima 11% crnaca, uzrok za to nije sistem upisa na Harvard već je negde daleko dublje i dalje od admission quota na univerzitete i samim tim se ne rešava tu uvođenjem besmislenih quota da bi se zamazale oči, već na izvoru problema.

 

 

Slazem se da je daleko dublje od samog upisa na Ivy koledze, zato je potrebno menjati od korena problema, a to je pomenuo Klotzen (getoizaciju). 

Drugi od problema recimo moze da se nadje u tome da je neko kao sto je Dzered Kusner zavrsio Harvard, a bio je do tada prosecan student... 

Na 40+k prijava se upise manje od 5%, a bar 15% zadovoljava apsolutno sve uslove, sto bi znacilo da postoje i drugi kriterijumi, tj da se pravi selekcija medju onima koji 100% zadovoljavaju a ne mogu svi biti primljeni. Ti kriterujumi najcesce zavise od ljudske percepcije. 

 

9 hours ago, Cyrus Smith said:

 Isto se pitanje može postaviti i za relativnu podzastupljenost belaca u odnosu na azijate. Kulturne razlike? Tiger mom?  

 

Moze, ali sam ja napisala "npr" sto ne treba tebe da spreci da pises o kojoj god manjini hoces. 

 

4 hours ago, Angelia said:

Ovo je malo slicna situacija, Miami Beach je pre tri dana morao da uvede policijski cas zbog nekontrolisane mase ljudi na ulicama i plazama, koji su u tom trenutku bili opisani kao "spring beakers", uobicajeno prolecno okupljanje studenata. Medjutim izjava od grada je da sad ovo nisu uobicajeni studenti. Zbog tuca, guzve i generalno nereda, koji nisu slucaj svake godine, iako haos generalno jeste, grad uvodi policijski cas od 8 uvece, i salje policiju da iskontrolise masu. Izmedju ostalog zbog pandemije, jer tolike mase u guzvi, mogu da izazovu ogromno sirenje virusa.

 

Oko 1,000 ljudi je vec uhapseno. Medjutim danas se pojavljuje optuzba da je policijski cas rasisticki, i uperen prema AA zajednici. Kako?

Izmedju ostalog kad je policija probala da ih rastera dolazilo je do sukoba.

Prolecni raspust vazi za sve, tako da je to uobicajeno skup studenata iz svih delova zemlje, zasto je sad to AA skup ako se uvodi policijski cas da se ne divlja po gradu?

 

Koji policijski cas? 🤔

Osim sto je policija rasporedjena na svakoj drugoj raskrsnici i sto su usporili i ovako spor saobracaj, sve funkcionise i dalje "normalno." Malo ih rasteraju kada se preterano okupe na jednom mestu i to bi otprilike bilo to. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJORDJE said:

Ima tu jos jedna stvar. Vecina onih koji rade tax return nisu CPA, sta vise najcesce nemaju blage veze sa accountingom, a ja sam to otkrio na svojoj kozi. Dao sam tipu da mi radi tax , a tek  kada sam dobio pismo od IRS-a resio sam da proverim njegov credentials.:classic_smile: Na moje iznenadjenje on je imao samo nevazecu licencu za real estate.:classic_ninja:

To sto ces da udjes u neku filijalu poznatih tax return firmi , uopste ne znaci da personal ima CPA. Najcesce su priuceni radnici koji samo znaju  kako da ukucaju brojke u program, a IRS im izdaje PTIN ako imaju 18 sati treninga i plate $40.

Znaci ne mora svako da zna da radi posao, ali ljudi rade. Jedno rasisticko pitanje, koliko si puta posle tog incidenta radio s'tim gospodinom?

:lol_2:

11 minutes ago, Baby said:

a to je pomenuo Klotzen (getoizaciju). 

Da li je vama jasno da to sto vi zovete nije getoizacija boje, vec sirotinje. No zgodno je okupiti narodne mase i borce za rasna prava, posto lepse zvuci biti borac za prava ljudi druge boje, nego prava sirotinje. 

Nekako lepse zvuci, kao gest dobre volje. 

Empatija s'prljavim carapama. 🙂 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, mrd said:

Da li je vama jasno da to sto vi zovete nije getoizacija boje, vec sirotinje.

 

Mrd - pa ovo sto sad govoris ispade poziv na revoluciju?  Suznji koje mori glad i slicno?

 

Ipak, izvjestaji organizacija koje se bave ljudskim pravima, ipak identifikuju rasu kao faktor,  UN, HRW, a  evo ga i pomenuti city of Philadelphia izvjestaj:  

https://controller.phila.gov/philadelphia-audits/mapping-the-legacy-of-structural-racism-in-philadelphia/

Link to comment
Share on other sites

Just now, Amigo said:
Spoiler

 

Kakav je to CPA koji radi ljudima Income Tax, to jos nisam cuo. CPA ucio tolike skole da raji radi Income Tax :roflmao:

Pa ja koristim obicni software iz Wal Marta najmanje 15 godina, kakav CP i 1000 dolara.

 

 

Nisam li ja ranije napisao, da ce se javiti specijalac, koji sve zna. Sta tu ima ukucas 3 broja i puff. 

OMFG

:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:

Just now, ters said:

 

Mrd - pa ovo sto sad govoris ispade poziv na revoluciju?  Suznji koje mori glad i slicno?

 

Ipak, izvjestaji organizacija koje se bave ljudskim pravima, ipak identifikuju rasu kao faktor,  UN, HRW, a  evo ga i pomenuti city of Philadelphia izvjestaj:  

https://controller.phila.gov/philadelphia-audits/mapping-the-legacy-of-structural-racism-in-philadelphia/

Ne na revoluciju, vec razumevanje coplexnosti problema. Zelim da verujem da razgovaram s'inteligentnim ljudima, koji koriste svoj intelekt za vise od podrske kapama. Ova prica o rasizmu je opijum za narodne mase i menja se kako kome za kampanju odgovara. 

Ne pozivam na revoluciju, ali apelujem da se prblem gleda sire od senke naocara za sunce.

Razmisli, da li ovo sto sam ja napisao ima vise smisla od rasnog problema.

Vidi imao sa prlike da budem u getou, vise puta u proteklih 15 godina i to sto vi etiketirate crnom diskriminacijom, nije to vec je upravo diskriminacija onih koji nemaju dovoljno informacija(znanja)

Toliko.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mrd said:

Nisam li ja ranije napisao, da ce se javiti specijalac, koji sve zna. Sta tu ima ukucas 3 broja i puff. 

OMFG

 

In 2018 (for Tax Year 2017), over 53,929,000 million taxpayers have prepared and efiled their federal tax returns themselves as of May 2018

 

E sad sto se ti ne sluzis najbolje kompjuterom i ne spadas u tih 50 miliona Amerikanaca, sta ti ja mogu, idi onda plati nekog CPA tisucu dolara da ti uradi taksu :roflmao:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Amigo said:

 

In 2018 (for Tax Year 2017), over 53,929,000 million taxpayers have prepared and efiled their federal tax returns themselves as of May 2018

 

E sad sto se ti ne sluzis najbolje kompjuterom i ne spadas u tih 50 miliona Amerikanaca, sta ti ja mogu, idi onda plati nekog CPA tisucu dolara da ti uradi taksu :roflmao:

Ti si u ovom slucaju RASISTA, kako si mogao da oduzmes hleba nekom AA. Ili se to racuna, samo kad su u pitanju tudje pare. Ne cini li ti se da si jako sebican, da ne pominjem koliko si rasista, kad jednom AA oduzimas hleba, njegovoj deci mogucnost da kupe iPhone i ostale jako vazne stvari.

Jednostavno ne mogu da verujem, koliko si licemeran. Cuj neko zaradi $1000, a neko samo pise o njima. :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, mrd said:

Nisam li ja ranije napisao, da ce se javiti specijalac, koji sve zna. Sta tu ima ukucas 3 broja i puff. 

OMFG

:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:

Pa za mnogo ljudi obracun takse jeste relativno jednostavan proces koji mogu sami zavrsiti.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Angelia said:

 ....

Sve one pare kad god dodjem u Sr sto ostavim tamo da uracunamo u charitable deduction :lol_2:

To je isto dobro posto je to vec skoro 14 godina.... ala vremi leti - omatorilo se.

 

Moram da nadjem rubriku "pechenje" na tax returnu :classic_biggrin:

Pisi @urosg3

Neka ostane zapisano.....
 

Spoiler

 

How much of my foreign wages can be excluded?

The maximum exclusion amount for 2020 is $107,600 per person. If you are married to a US citizen or green card holder, and both you and your spouse are working and living abroad, then both of you may be eligible to individually exclude up to $107,600 by using the FEIE.

 

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Baby said:

 

Koji policijski cas? 🤔

Osim sto je policija rasporedjena na svakoj drugoj raskrsnici i sto su usporili i ovako spor saobracaj, sve funkcionise i dalje "normalno." Malo ih rasteraju kada se preterano okupe na jednom mestu i to bi otprilike bilo to. 

Ovaj

 

Miami Beach commission extends spring break curfew, closures | Miami Herald

 

SWAT, military-style vehicles, pepper spray balls used to enforce South Beach curfew

 

nemam pojma baby oni kazu 1,000 ljudi uhapseno, a ti kazes koji policijski cas. Nisam tamo, pratim medije.

22 minutes ago, Amigo said:

Kakav je to CPA koji radi ljudima Income Tax, to jos nisam cuo. CPA ucio tolike skole da raji radi Income Tax :roflmao:

Pa ja koristim obicni software iz Wal Marta najmanje 15 godina, kakav CP i 1000 dolara.

pa ti ne zivis u USA, a i u USA dosta ljudi mogu da urade sami, oni koji zive od plate. Ako vec imas investicije, ili si emigrant, to vec postaje komplikovanije.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, ters said:

 

Mrd - pa ovo sto sad govoris ispade poziv na revoluciju?  Suznji koje mori glad i slicno?

 

Ipak, izvjestaji organizacija koje se bave ljudskim pravima, ipak identifikuju rasu kao faktor,  UN, HRW, a  evo ga i pomenuti city of Philadelphia izvjestaj:  

https://controller.phila.gov/philadelphia-audits/mapping-the-legacy-of-structural-racism-in-philadelphia/

Pa Philly extremno davi o rasizmu, a on je grad u kome vecinu cine manjine, pa ti vidi koliko imaju razloga da pricaju o rasizmu. 

To je sve politika, to je Dems grad vec decenijama, i to im je karta na koju igraju.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Angelia said:

pa ti ne zivis u USA, a i u USA dosta ljudi mogu da urade sami, oni koji zive od plate. Ako vec imas investicije, ili si emigrant, to vec postaje komplikovanije.

 

Sto imigrant?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Pogotovo ako si expat - vecina nema pojma nista van toga da ti unesu cifre u software. Nije mi ni drugi CPA bio extra sposoban/na u tom slucaju, jer je preskocila gomilu formulara koje treba podneti za expat, pa kad sam konacno otisla kod nekog ko zna, otkrila kako sam se zeznula. Tako sam i otkrila onih 14k - kasno.:classic_biggrin:

Ja onda i nisam lose prosao,  ali sam morao da platim kamatu, plus advokata.

 

1 hour ago, mrd said:

Znaci ne mora svako da zna da radi posao, ali ljudi rade. Jedno rasisticko pitanje, koliko si puta posle tog incidenta radio s'tim gospodinom?

:lol_2:

 

Odmah ga preporucis zemljacima.:lala2:

Ljudska pohlepa je cudo. Ja sam godinama radio sam , onda se promenio zakon i izadje mi da platim dosta  vise nego prethodnih godina. Racunam, mozda sam nesto propustio , pa da odnesem profesionalcu, prosao sam pored tog officea mali milion puta. Kada mi je rekao dobijam  povracaj ja sav srecan potpisao, platio mu $750 i izasao napolje bez ikakvog razmisljanja da proverim sta je on muljao.:s_w:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...