Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

7 hours ago, Baby said:

 

Joj daj... Ima pomoc i za belce, samo je treba naci, uostalom kao i za sve druge. Mislim da iskarikiram malo, ako bolujes od raka neces traziti lekara koji leci visok pritisak... a postoje i jedni i drugi lekari. 

Ali eto, lepo si se uklopio u moj zakljucak:

 

 

 

Ne zanima me da li ima pomoć i za belce, u pitanju je princip da ljude koji su već pali na nivo da im je potrebna pomoć ne treba dodatno deliti po osnovu rase u svrhu reparacija za ropstvo i rasizam. Ne treba čak i da su u pitanju direktni potomci robovlasnika a u USA imaš i masu imigranata koji nemaju nikakve veze sa time.

 

Ako bolujem od raka očekujem da će lekar pomoći a ne reći da stanem na kraj reda ili da se ne pojavljujem jer sam mršav a mršavi (moja grupa) ređe dobijaju rak. Ista je stvar sa federalnom pomoći za propale privatnike. Ili sa vakcinacijom. 

 

2 hours ago, ters said:

...  manje-vise svako istrazivanje pokaze da landlordi, pogotovo oni koji direktno izdaju stan ili kucu, ipak vrse diskriminaciju po raznim osnovama prema first nations i crncima. 

 

2 hours ago, ters said:

...  

Govorim o nacinu da se zakon provede - sto govori i statistika - broj prijava po ovom zakonu gdje rasa kao osnova prijave je varirao od 400-1000 godisnje u USA - dok od 20 to 50 slucajeva rezultiralo sa "charge"

 Istraživanje često pokaže ono što istraživač želi da pokaže. 

 

Takođe, mali broj osuđenih za rasizam može i da znači da se ljudi snalaze i koriste te zakone da ućare nešto. Slično prijavama za nasile u porodici kod razvoda gde pojedini advokati savetuju da se preventivno prijavi nasilje jer to daje neke prednosti u postupku a posledica za lažne prijave nema.

Edited by Cyrus Smith
slovo
Link to comment
Share on other sites

Sad mi izašlo na tviteru, ovi već plaćaju reparacije:

 

Quote

An estimated 10,000 of Oakland's 435,000 population are white residents who live in poverty, defined by earning less than $12,880

 

Ili ovaj gospodin konkretno, beli muškarac opresor ugroženih manjina:

 

 

40896854-9399137-image-a-3_1616616477237.jpg

 

Sa druge strane, BIPOC porodice sa prihodom ne većim od 59000$ i bar jednim detetom mogu da učestvuju u programu.

 

izvor

Edited by Cyrus Smith
format
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cyrus Smith said:

Sad mi izašlo na tviteru, ovi već plaćaju reparacije:

 

 

Ili ovaj gospodin konkretno, beli muškarac opresor ugroženih manjina:

 

 

40896854-9399137-image-a-3_1616616477237.jpg

 

Sa druge strane, BIPOC porodice sa prihodom ne većim od 59000$ i bar jednim detetom mogu da učestvuju u programu.

 

izvor

Problem je sto svi ovi SJW ne kontaju da praktikuju rasizam, nesto cega se u istoriji stide. Sve sto postizu je da opravdavaju rasizam, i sve lose stvari koje je taj rasizam donosio. Na ovih 10,000 ispod 12k primanja izgubili su 100k ljudi koji nikad nisu bili rasisti (slobodna procena cifara). Ne samo da postoji razlika u primanjima (59k nasurpot 12k) nego se ta razlika pravi samo na osnovu boje koze. Jos se grad hvali time, kao UBI. Doci ce neki advokati do njih, i imace class action.

 

Svasta ljudi rade za glasove.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Cyrus Smith said:

Ne zanima me da li ima pomoć i za belce, u pitanju je princip da ljude koji su već pali na nivo da im je potrebna pomoć ne treba dodatno deliti po osnovu rase u svrhu reparacija za ropstvo i rasizam. Ne treba čak i da su u pitanju direktni potomci robovlasnika a u USA imaš i masu imigranata koji nemaju nikakve veze sa time.

 

 

10 hours ago, Cyrus Smith said:

Sad mi izašlo na tviteru, ovi već plaćaju reparacije:

 

 

Ili ovaj gospodin konkretno, beli muškarac opresor ugroženih manjina:

 

 

Koliko ja vidim iz tvog opusa, tebe ustvari samo brine sto se pominje rasa. Realnost je da je pomoc svima dostupna, ne verovatno u meri da moze da im promeni zivot, ali bar da im ublazi padove, nezavisno koje su rase. E sada sto ta pomoc nije objedinjena u jednoj, nego rasprarcana na hiljade i hiljade kojekakvih fondacija, pa se neka zove ovako, a neka onako se ustvari vracamo na lekara... trazis pomoc od onog koji moze da ti pomogne. 

Link to comment
Share on other sites

Lucius Cornelius Sulla Stariji zabranio novinarima da izveštavaju sa terena o posledicama njegove zlikovačke politike - šte je potpuno očekivano imajući u vidu da je njegova ideologija utemeljana i nebrojeno puta manifestovana (i to samo u poslednjih godinu dana) u blatantnom nasrtaju i na mnogo elementarnija ljudska prava od slobode štampe. Po prvi put u zabeleženoj istoriji američki novinari moraju da prelaze na teritoju druge zemlje da odatle pomoću štapa, kanapa i teleskopa pokušaju da prokljuve šta se to dešava u njihovoj zemlji:

 

"The photographs in this tweet string were taken with a telephoto lens from across the border in Mexico. Until now, US photojournalists haven’t needed to stand in another country to photograph what’s happening - in the United States."

 

 

 

Senatori se, u Sullinom rajhu, šunjaju bogazima pod okriljem mraka i pokušavaju mobilnim telefonima da uslikaju situaciju i izveste javnost, jer su novinari "ispareni" od strane Sulline pretorijanske garde:

  

 

The Biden administration doesn't want anyone to know this. And so on Friday, I'm taking 17 senators down to the border to meet with Border Patrol, to see the detention facilities, to visit with law enforcement, to hear the concerns down on the border in Texas. I've spent a lot of time down there. And astonishingly, the Biden administration is refusing to allow any media to accompany us. We had requests -- Fox News wanted to come with us, ABC News wanted to come with us, embed with us. And the Biden administration's argument, it's really quite absurd, is that apparently the media -- you guys are too much of a risk of COVID. That's their stated justification. Never mind that they are packing thousands upon thousands of illegal immigrants in packed facilities. It is reporters and cameramen that pose the COVID threat. 

 

https://www.foxnews.com/media/ted-cruz-fighting-media-access-southern-border

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Baby said:

.

Uzmi i istrazi koliko je i kakva je pomoc svima dostupna. Da se razumemo, ta pomoc ne treba da menja zivote ljudi, vec da im pomogne dok se ne snadju. Ocekivati da ti neko promeni zivot je malo sebicno, nije li? Mozda sebicno nije prava rece, recimo neodgovorno.

Edited by mrd
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, mrd said:

Uzmi i istrazi koliko je i kakva je pomoc svima dostupna. Da se razumemo, ta pomoc ne treba da menja zivote ljudi, vec da im pomogne dok se ne snadju. Ocekivati da ti neko promeni zivot je malo sebicno, nije li? Mozda sebicno nije prava rece, recimo neodgovorno.

 

Joj mrde, molim te me zaobidji sa tim i takvim komentarima. Sebicno da se recimo neko skoloni sa ulice i resi pitanje krova nad glavom, posla, skole, zdravlja? Ili sta je tacno sebicno? Mislim, nemoj mi odgovoriti, paralelni smo univerzum u nacinu razmisljanja. Uglavnom ono sto ti primetis meni nije ni na kraj pameti tako da tesko mozemo da vodimo neku smislenu konverzaciju. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Joj mrde, molim te me zaobidji sa tim i takvim komentarima. Sebicno da se recimo neko skoloni sa ulice i resi pitanje krova nad glavom, posla, skole, zdravlja? Ili sta je tacno sebicno? Mislim, nemoj mi odgovoriti, paralelni smo univerzum u nacinu razmisljanja. Uglavnom ono sto ti primetis meni nije ni na kraj pameti tako da tesko mozemo da vodimo neku smislenu konverzaciju. 
Mi ne vodimo konverzaciju, ali kad si daš izjaviti da socijalna pomoć treba da promeni nečiji zivot, onda to mora da se rasčisti. Drugo, pre nego kažeš da su svi uključeni u pomoć, daj pročitaj malo o tome.
To su izjave koje moraju da se rasčiste inače bi neko zna manje od tebe mogao da donese pogrešan zaključak.
U pravu si, nemoj da mi odgovaraš, samo svoje izjave potkrepi istinitim činjenicama!

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mrd said:

Mi ne vodimo konverzaciju, ali kad si daš izjaviti da socijalna pomoć treba da promeni nečiji zivot, onda to mora da se rasčisti. Drugo, pre nego kažeš da su svi uključeni u pomoć, daj pročitaj malo o tome.
To su izjave koje moraju da se rasčiste inače bi neko zna manje od tebe mogao da donese pogrešan zaključak.
U pravu si, nemoj da mi odgovaraš, samo svoje izjave potkrepi istinitim činjenicama!

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

 

Lele mrde. Ja dam izjavu? Jbt jel pred sudom?! 🤣

 

Ajd ovako, drzava ti je dala pomoc zbog pandemije. Da, nije ti izmenilo zivot drasticno jel imas posao, ali ti je sigurno pomoglo pre nego sto ti je odmoglo. E sada zamisli da neko nema posao i dobije bilo koji novac iz cista mira jer je neko tako odlucio. Mislis li da mu se zivot nije promenio? Jeste, kratkorocno bar, imao je da jede i plati racune bar neko vreme, umesto sto bi bio gladan i otisao u minus i dugovanja. (ocekujem jos jedan krug komentara kako su trosili na ovo ili ono a ne po planiranom :smiley5:

 

Pritom, mene ova tema uopste ne interesuje, jer meni ne smeta da se bilo koja fondacija bavi pomocu bilo kome, pa makar i vanzemaljcima. Meni je tragicno da se ljudi kojima bilo koja pomoc u sustini ni ne treba toliko potresaju i osecaju se ugrozenim jer neko resi da daje pomoc koja se bazira na bilo kojoj osnovi, pa i po rasi, polu, veri, boji kose ili ociju... ma koga briga... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Ostala sam shokirana da je CNN uradio facts check kod Bidena, blago, ali ipak jeste - totalni shok:classic_smile:

Naravno jos izbegavaju Cuoma, i prave se ludi na mnogo stvari, ali fact check....

well... CNN je daleko od onog CNN-a koji se pojavio 80tih, ali i dalje meni barem deluje bolje od Fox-a , da ne spominjem NewsMax ili MSNBC.

sada ocekujem reakciju likova kojima je tweeter merilo istine...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJORDJE said:

well... CNN je daleko od onog CNN-a koji se pojavio 80tih, ali i dalje meni barem deluje bolje od Fox-a , da ne spominjem NewsMax ili MSNBC.

sada ocekujem reakciju likova kojima je tweeter merilo istine...

Ne gledam live TV vec - oko 16 godina, citam vesti uglavnom, tako da ne biram izmedju tih kanala na osnovu sta pustaju na Tvu.

Pre 20_ godina bi gledla CNN, ali su postali propagandna masina

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DJORDJE said:

well... CNN je daleko od onog CNN-a koji se pojavio 80tih, ali i dalje meni barem deluje bolje od Fox-a , da ne spominjem NewsMax ili MSNBC.

sada ocekujem reakciju likova kojima je tweeter merilo istine...

 

CNN pljuje sve redom. Jeste malo blaži prema demokratama generalno ali kod njih nema šanse da se prećutkuju velike afere i slično što je FOX radio prethodne 4 godine. Kad već pomenu MSNBC, ovde kod nas ga odavno nema u ponudi kakav je u odnosu na CNN i FOX ? Ono što je meni kod CNN-a prednost je da imaju odlične emisije koje pokrivaju vesti iz sveta, kako tu stoji MSNBC ?

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Klotzen said:

 

CNN pljuje sve redom. Jeste malo blaži prema demokratama generalno ali kod njih nema šanse da se prećutkuju velike afere i slično što je FOX radio prethodne 4 godine. Kad već pomenu MSNBC, ovde kod nas ga odavno nema u ponudi kakav je u odnosu na CNN i FOX ? Ono što je meni kod CNN-a prednost je da imaju odlične emisije koje pokrivaju vesti iz sveta, kako tu stoji MSNBC ?

MSNBC ti je demokratski FOX. Ne postoji stanica koja je bez biasa. Ako hoces informaciju onda moras da pratis, ili izvor, sto je nemoguce, ili da pratis dve strane i pravis presek informacija.

U medijima ti vazi pravilo da je svakome svoje dupe dunja.  Koje je cije, mozes da potrazis ko su finansijeri i sve je jasno.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Klotzen said:

 

CNN pljuje sve redom. Jeste malo blaži prema demokratama generalno ali kod njih nema šanse da se prećutkuju velike afere i slično što je FOX radio prethodne 4 godine. Kad već pomenu MSNBC, ovde kod nas ga odavno nema u ponudi kakav je u odnosu na CNN i FOX ? Ono što je meni kod CNN-a prednost je da imaju odlične emisije koje pokrivaju vesti iz sveta, kako tu stoji MSNBC ?

Ti zezas da si dosao do zakljucka da CNN ne precutkuje afere? Pa oni su najgori, zato su i izgubili publiku toliko, nema kod njih vise izvestavanja, sve je postalo "misljenje". Malo ljudi u US prati CNN - veoma malo, posto se zna da su propagandna masina demokrata. Ljudi imaju mogucnost da provere kako koji kanal tretira vesti, zato sto vise ne zavisimo od gledanja TVa da znamo sta se desava. MSNBC je isto bias. 

Sto mrd rece, ako hoces da znas sta je tacno, presek vesti, pa da probas sam da zakljucis sta je tacno. 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Angelia said:

Ne gledam live TV vec - oko 16 godina, citam vesti uglavnom, tako da ne biram izmedju tih kanala na osnovu sta pustaju na Tvu.

Pre 20_ godina bi gledla CNN, ali su postali propagandna masina

Izgubili su novinare koji su toj kuci stvorili ime, a adekvatne zamene nisu nasli. Amanpour, Woodruff, Dobs, Van Susteren, Novak , King da su ti ljudi tamo redovno bih gledao, ovako...

BBC pratim redovno i do sada me nikada nisu razocarali.

Edited by DJORDJE
Link to comment
Share on other sites

@ters i to sadd treba da bude po grafikonu izbor? Ove brojke koje si ti naveo su ovako: CNN od 10, 2 su fake, MSNBC 10, 5 su fake i FOX koji treba najmanje da volimo 10, 6 fake.

Prosto svi daju i formiraju javno misljenje, a niko ne prenosi novosti.

 

Covek da kupi litar mleka i prospe 2 deci, posto moze da se zrazi. To mu ispadne najbolji izbor.

Ili jos bolji primer. Kupis auto i odmah bacis jednu gumu, posto nije ispravna.

 

edit:

@ters Sto si sad obrisao?

Pricamo.

Edited by mrd
Link to comment
Share on other sites

On 3/26/2021 at 4:41 AM, Angelia said:

. Doci ce neki advokati do njih, i imace class action.

 

Svasta ljudi rade za glasove.

Proročanski. Treba da se javi samo neko od tih 10000:

 

On 3/26/2021 at 1:36 PM, Baby said:

 

 

Koliko ja vidim iz tvog opusa, tebe ustvari samo brine sto se pominje rasa. Realnost je da je pomoc svima dostupna, ne verovatno u meri da moze da im promeni zivot, ali bar da im ublazi padove, nezavisno koje su rase. E sada sto ta pomoc nije objedinjena u jednoj, nego rasprarcana na hiljade i hiljade kojekakvih fondacija, pa se neka zove ovako, a neka onako se ustvari vracamo na lekara... trazis pomoc od onog koji moze da ti pomogne. 

 

Bold, ali svuda i uvek.

 

Ja više ne znam kako da ovo napišem, koga je život zgazio toga ne zanima odnos moći grupa i nekakav koncept privilegije. Sad će baš onaj beskućnik da ide da traži ko će baš njemu da pomogne. Svaka diskriminacija prema takvima je cinična i realna je šteta koja se time pravi.

 

Na komentarima po crnačkim i drugim CSJ (Critical Social Justice, termin Helen Pluckrose) portalima se ponekad može pročitati upravo to, da su takvi manje vredni pomoći jer nisu u stanju ni da iskoriste privilegiju koju imaju. Ovi koji vode takvu politiku to možda ne kažu otvoreno ali očigledno misle.

 

Edited by Cyrus Smith
slovo
Link to comment
Share on other sites

@Cyrus Smith ove poslednje rečenice su poenta. Ko čuje za pomoć njemu namenjenu profitira. Oni koji ne čuju promovišu Darvina. Zbog toga je važno da pomoć bude svima jer onda svako dobija. Način na koji se to radi, osim toga što je to "znak dobre volje" je upravo populistički marifetluk koji treba da privuče jednu grupu budala, koje će da ti vrate glasanjem.
Prosto rečeno BS!

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cyrus Smith said:

Proročanski. Treba da se javi samo neko od tih 10000:

 

 

Bold, ali svuda i uvek.

 

Ja više ne znam kako da ovo napišem, koga je život zgazio toga ne zanima odnos moći grupa i nekakav koncept privilegije. Sad će baš onaj beskućnik da ide da traži ko će baš njemu da pomogne. Svaka diskriminacija prema takvima je cinična i realna je šteta koja se time pravi.

 

Na komentarima po crnačkim i drugim CSJ (Critical Social Justice, termin Helen Pluckrose) portalima se ponekad može pročitati upravo to, da su takvi manje vredni pomoći jer nisu u stanju ni da iskoriste privilegiju koju imaju. Ovi koji vode takvu politiku to možda ne kažu otvoreno ali očigledno misle.

 

 

Ne znam sta da ti kazem. Ja se u sustini slazem sa tobom oko tezine zivota, ali tako je kako je i nece se promeniti... totalno sporedna stvar za obracanje paznje i gubljenje energije bespotrebno. Mislim, koga boli uvo kako se koja fondacija zove i ko kome pomaze?! 

Meni svakako odgovara vise ovakva politika ma koliko god bila fake, nego ona koju vode tipovi poput Trampa... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cyrus Smith said:

Proročanski. Treba da se javi samo neko od tih 10000:

 

 

Pa znam ja kako US funkcionise, znas ti koliko je para u class action, nisam otkrila toplu vodu. Sve sto im treba je 5 mill stete - a to ce tih 10k da popune - da ne pricamo ako uzmu sve do limita od $59k godisnje. Advokat uzme 30% (ili 50%) is svi srecni i zadovoljni, osim naravno poreskih obveznika, grada i fondacije koja ce sve pare da isplati na obestecenje.

 

4 minutes ago, Baby said:

Mislim, koga boli uvo kako se koja fondacija zove i ko kome pomaze?! 

 

Briga je one kojima treba pomoc, kad se preko njihovih ledja igra politike.

4 minutes ago, Baby said:

Meni svakako odgovara vise ovakva politika ma koliko god bila fake, nego ona koju vode tipovi poput Trampa... 

Interesantno. Zasto ti ne smeta diskriminacija i rasizam kod nekih a kod drugih da?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gledam danas na vestima da je najnoviji pronalazak AOC i ekipe filibuster rasizam.:smiley5:

Jbt. sta sve jos nece proglasiti za rasizam? Koliko god mi je drago sto vise ne gledam onu narandzastu njusku, ovo sto demokrate rade samo vodi daljoj konfrontaciji, a nikako proklamovanom ujedinjavanju nacije nakon Trumpa. To proglasavanje svega i svacega za rasizam samo devalvira termin i krajnje je kotraproduktivno. Isto vazi i za hate crime. Ona ubistva zena u Atlanti su mogla da se proglase kao hate crime bez ikakvog pominjanja rase, jer su ubijene zene, motiv je pol, ali to valjda nije dovoljno medijski atraktivno.

Cudnovato je da "zastitnici prava manjina" nikada ne vide napade na policiju kao hate crime, cak i kada je jedini razlog za napad to sto neko nosi uniformu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...