Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

54 minutes ago, zoran59 said:

 

Moze li se ovde povuci neka paralela sa odnosima belih i crnih u USA, ne znam. Moja glava nije dovoljno velika, a i ovo sta imam je suplje...

 

 

 

Itekako moze Zoki, kolektivna odgovornost, moje omiljeno opravdanje za bacanje blata na nekoga ko ti nista nije skrivio, ali se desilo da se, ovde rodio beo.

Jel mozes tu negde da udenes zasto onda Azijati placaju reparaciju? I zasto neko ko se doselio prekjuce iz nigerije dobija reparaciju?

Ili zasto Latinosi dobijaju reparaciju, cekaj malo pa oni su naslednici konkviskadora!!!!

Necu ni da pominjem nekog "naslednika" prodavca robova iz Afrike.

 

Zar nije sve to potpuno suprotno ucenju i MLK, da cemo se ceniti po vrednosti coveka a ne boji koze?

Izvini Zoki ali takvo "grupisanje" je cisto ispiranje mozga od strane onih koji imaju koristi od stvaranja takvih grupa, a to smo videli kako se zavrsilo na Balkanu.

Niti sam ja odgovorna za robovlasnistvo, ni segregaciju, niti si ti odgovoran za NDH.

 

Uz to Zoki, ne secam se da nas je neko pitao jel hocemo da platimo reparaciju po takvim osnovama. Oni su udenuli diskriminatorsku reparaciju koju su nazvali "pandemic relief" samo izgleda da su jedni jednakiji od drugih.

Neka lepo stave reparaciju u izborni program, pa da vidimo da li ce ljudi da glasaju za to

 

Link to comment
Share on other sites

Добро, 'оће неко већ једном рећи Турцима да нам дођу лову као вид репарације због 500 година угњетавања? Помножено са степеном ифнлације из прошлог века, по некој мојој рачуници, дођу нам по 8738 евра свакој пунолетној особи у 2021.

 

Могли би да се нађемо негде на средини у нагодби. Нпр, да сваком домаћинству донирају по један Беко фрижидер, шпорет, клима уређај, ТV, веш машину, машину за сушење веша и машину за прање судова. Није неки квалитет, али добро дође.

Наравно, у програм одштете би били укључени само Срби, не и Бошњаци/Муслимани нпр, јер они нису били потлачени у Отоманском царству. Ми (Срби) смо били највиши на скали опресије, па сходно томе нам следи највећа одштета.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kido from Junkovac said:

Kakva kampanja protiv crnaca na ovom topiku, bryka. 

Patetično.

 

A da probaš da odgovoriš na nešto od ovog:

Quote

Zašto  je dobro ukidati testove u školama zato što ih crnci slabije rade? Zašto je dete od 12 godina u stanju da odluči da mu se blokira pubertet a žena od 20 godina na liberalnom fakultetu nije u stanju da odluči da ima pijani seks a da nije silovana? Zašto se uvek pominje gap između belaca i crnaca kada je još veći između crnaca i asian americans koji su daleko najviše pogođeni kvotama i ukidanjem meritokratije?

 

 

1 hour ago, zoran59 said:

Mislim da je u pitanju"pravno nasledje" koje nas nekako strefi. Nisam ni pravnik ni ekonomista, pa stvarno ne znam koje bi bilo tacno objasnjenje.

 

Ovo je jedna takva pandorina kutija.

 

Od crnaca u USA napravljene su najveće žrtve ikada. To ne znači da nisu bili žrtve nego da je istorija puna sličnih i, mada je subjektivno, gorih primera. Brazil recimo, što se ropstva tiče. Konkretno, ima na Youtube audio knjiga o istoriji ropstva od Tomasa Sovela, mnogo stvari za koje bar ja nisam ni čuo ranije i sasvim drugačija perspektiva. Više je robova otišlo u Aziju ili Južnu Ameriku nego u USA, bili su otimani od strane samih crnaca jer do pronalaska leka za malariju belci nisu trajali duže od par meseci u Africi u proseku, slobodni crnci su posedovali robove i bili spremni da se bore za konfederaciju.

 

I zašto samo ropstvo, Jevreji, Jermeni, verska klanja po raznim osnovama. Pa sami indijanci su se klali međusobno, Komanči su bukvalno istrebili pojedine rivalske klanove. Bukvalno hiljade drugih grupa po raznim osnovama. Ako bi svako dotrčao sa svojim lončićem moderno društvo bi prestalo da postoji.

 

32 minutes ago, Angelia said:

Oni su udenuli diskriminatorsku reparaciju koju su nazvali "pandemic relief" samo izgleda da su jedni jednakiji od drugih.

Neka lepo stave reparaciju u izborni program, pa da vidimo da li ce ljudi da glasaju za to

 

Plaćanje dugova delu populacije koja ih je izabrala. Njima i nanose najviše štete, svađaju ih sa svima ostalima i navikavaju na državnu sisu. Šta će da radi samohrana majka iz geta kada spiska reparacije? Još ćemo videti kako će reagovati oni koji budu ispali iz kriterijuma koji kakav god bio moraće da isključi nedavne imigrante. Ili neće, sad je već sve moguće. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, RatzenStadt said:

Добро, 'оће неко већ једном рећи Турцима да нам дођу лову као вид репарације због 500 година угњетавања? Помножено са степеном ифнлације из прошлог века, по некој мојој рачуници, дођу нам по 8738 евра свакој пунолетној особи у 2021.

 

Могли би да се нађемо негде на средини у нагодби. Нпр, да сваком домаћинству донирају по један Беко фрижидер, шпорет, клима уређај, ТV, веш машину, машину за сушење веша и машину за прање судова. Није неки квалитет, али добро дође.

Наравно, у програм одштете би били укључени само Срби, не и Бошњаци/Муслимани нпр, јер они нису били потлачени у Отоманском царству. Ми (Срби) смо били највиши на скали опресије, па сходно томе нам следи највећа одштета.

Zaje@i, ti si beo i ima njima da platis, ako su tamnoputi.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Cyrus Smith said:

Da, azijati svoj uspeh duguju privilegiji u kojoj se kupaju u USA.

 

Ako imaš dve grupe ljudi koje uopšte ne moraju biti na rasnoj osnovi i jednu guraš kroz kvote  i propuštaš na testovima a drugu držiš na mnogo višem standardu rezultat neće biti smanjenje razlika kasnije u životu. Ovo je štetnije za crnce nego za azijate.

Kvote su dokazan metod za uspjeh kroz istoriju USA. U vrijeme kada je kvota za univerzitet odredjivala da studenti moraju biti 100% bijeli, samo bijelci su ostvarivali uspjeh...

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ters said:

Kvote su dokazan metod za uspjeh kroz istoriju USA. U vrijeme kada je kvota za univerzitet odredjivala da studenti moraju biti 100% bijeli, samo bijelci su ostvarivali uspjeh...

Na ovaj nacin ce uskoro samo crnci, a to je dobro iz vise razloga:

1) Complexirani tipovi ce da smatraju da je znak dobre volje;

2) Politicari ce imati razlog da se bore na quote i ususkavaju one ugrozene u glupoj iluziji da ce time sto njihova deca ne moraju da polazu testove vise nauciti.

3) Ova druga strana ce kao dokazan metod moci da koristi cinjenicu da su quote jako uspesne, sto se da videti. 

   3.1) Zene su ostvarile sva prava cak mogu i da abortiraju i odu u zatvor;

   3.2) LGBQT su postigli sva prava... Sad straight mogu da pocnu da se bore za svoja prava.

Jedna stvar mene ovde cudi, svi koji pisu deluju kao inteligentni ljudi, ali kategoricki odbijaju da prethodno iskustvo, kako ti rece istorijsko koriste za bazu pri donosenju zakljucaka. Zasto mislite dace se gubitak na 1000 komada od 300dinara, na 5000 komada pretvoriti u dobit?

To se jednostavno kosi, s'mojom sposobnoscu razumevanja logickog razmisljanja.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

A povodom cega si hteo da se oglase? Mozda ipak da naucis razliku izmedju nacionalne vesti i lokalne.

Pa valjda da stanu u odbranu jadnog dijabeticara koji je ostao bez posla. To je jedino sto se moze ocekivati od desnije opcije u USA.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Angelia said:

Nisam na to mislila nego ovih 5 bill za 250k ljudi, mislim pa sta im placaju? Sta uzimaju od mene? Ok placaju im reparaciju za robovlasnistvo, nemam problem s time, ali zasto to uzimaju od mene? Nisam ih ja stavila u robove, nisam cak ni bila deo segregacija, zasto uzimaju moje pare za njih

Ne placaju im reparaciju za robovlasnistvo.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RatzenStadt said:

Добро, 'оће неко већ једном рећи Турцима да нам дођу лову као вид репарације због 500 година угњетавања? Помножено са степеном ифнлације из прошлог века, по некој мојој рачуници, дођу нам по 8738 евра свакој пунолетној особи у 2021.

 

Могли би да се нађемо негде на средини у нагодби. Нпр, да сваком домаћинству донирају по један Беко фрижидер, шпорет, клима уређај, ТV, веш машину, машину за сушење веша и машину за прање судова. Није неки квалитет, али добро дође.

Наравно, у програм одштете би били укључени само Срби, не и Бошњаци/Муслимани нпр, јер они нису били потлачени у Отоманском царству. Ми (Срби) смо били највиши на скали опресије, па сходно томе нам следи највећа одштета.

A Rimljani? Cujem ima zlata tamo u Vatikanu, oni su valjda "pravni" naslednici. Posto sam ja "pravni" naslednik Konfederacije 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/13/2021 at 3:07 PM, Angelia said:

On prica o nama obicnim smrtnicima koji mogu da biraju kako da se ponasaju u pandemiji, ne naravno o onima koji su bez svoje krivice izlozeni.

  

23 hours ago, Eddard said:

Pa to automatski potire zaključak da je svako kriv. 

Tu zaista jesam mislio na SVE ljude koji relativno slobodno donose odluke o svom životu, dakle ljude koji nemaju mentalna oboljenja, koji nisu u vlaništvu nekog robovlasnika u Africi ili Venecueli ili Severnoj Koreji i slično.

 

23 hours ago, Angelia said:

To sad ako "svako" cetvorimo - uz dopunu - mislim da bohumilo ne misli "kriv" nego odgovoran.

Sasvim tako, pod time sam mislio da je svako sam odgovoran, odnosno pre svega da ne može da krivi nekog drugog ako se zarazi (tj. može - kinesku komunističku partiju (i komunističku organizaciju na čelu sa članom Derga koja je otvoreno lagala i o virusu i o maskama itd) i laboratoriju u kojoj je virus najverovatnije napravljen), jer je to bio kontekst u kojem smo diskutovali (kolega je tvrdio da ako neko ne nosi masku i zarazi te da je ON kriv i da za to treba da odgovara). Još i jače, ne samo da pod time da je svako sam "kriv" ako se zarazi nisam podrazumevao neku krivičnu ili moralnu odgovornost, već sam u nastavku obrazložio da tome čak ne pridajem bilo kakvu negativnu konotaciju već smatram da je racionalno prihvatiti neku (svako za sebe treba da vidi koju) dozu rizika u životu, pa ako to rezultira zaražavanjem to je sasvim u redu.

 

 

On 3/13/2021 at 3:09 PM, nonick said:

Evo prilog, i konzervatitvi Toronto Sun se smeje i place:

Ova žena je kriminalac koji krši tuđu privatnu svojinu jer u radnji ne želi da se ponaša onako kako vlasnici od nje zahtevaju, i oni imaju puno pravo da primene (razumnu) silu i izbace je napolje. Nema nikakve potrebe da se Bajden ili Trudo ili britanska kraljica ili Dergov jurišnik mešaju u ovo...

 

On 3/13/2021 at 3:09 PM, nonick said:

Ti kao sto sam i mislio nosis masku i odgovoran si, ti i nisi ne-maskas nego maskas zdravog razuma koji brani ne-maskase iz nekog iskrenog politicko/ideloskog razloga 

Niti branim niti podržavam ni maskaše ni ne-maskaše, uopšte se ne petljam u to kako će neko da se organizuje (na ličnom novou, ali i na nivou svoje zajednice, komšiluka, firme itd) i da se nosi sa pandemijom - to neka svako vidi za sebe, ja svima branim TO pravo (čak mnogo više verujem da će anti-pandemijske mere odgovorno sprovesti shoping mol koji koji ih sam uvede nego onaj koji ih je uveo jer zakon to traži - a kada zakon to traži ne mogu uopšte da razlučim ko spada u koju od ove 2 kategorije). Kao što državama branim kvintesencijalno američko pravo "nulifikacije" (što bi rekao Tomas Džeferson) prohteva fedralne vlasti, koje je sada kada su se ideolozi mantila, čizme i žice dokopali vlasti postalo posebno važno, i podržaću svaku takvu inicijativu, uključujući potpuno istupanje iz SAD - ne mislim da bilo ko treba da čeka da mu se pojave crnokošuljaške falange ispred kuće, kao što su se pojavile u drugim državama i gradovima, pa da onda kaže "dosta je". 

 

 

------------------------------------------------------------------------------------

Kao što podržavam npr. i incijativu gradjana Oregona da se oslobode crnokošuljaške čizme i pripoje Ajdahu - Amerika je uvek bila utočište za izbeglice od evropskih, azijskih, afričkih i lationameričkih komunističkih i fašističkih tiranija, pa zašto ne bi bila i od severnoameričkih! Nakon što je difandovana policija i vlast i zvanično predata uličnim fašistima, Portland npr. ove godine beleži rast ubistava od 2000%! Pogledajte kako ovog vikenda izgledaju ulice tog grada kojima marširaju falangisti i nasrću na ljude i institucije, a o čemu se na ovom forumu, zahvaljujući Angelijinim postovima, moglo saznati beskonočno mnogo više infermacije nego iz svih lažnih dvorskih medija, gde (kao i medju njihovim šefovima iz demokraturske udruge) vlada totalna omerta (što je možda i bolje, jer bi to bilo klečanje i recitovanje fašovanske ideologije, te tvrđenje kako se radi o mirnim protestima ali istovremeno i likovanje i opravdavanje nasilja nad ljudima, jer "pokažite mi gde piše da protesti moraju da budu mirni"):
 

Spoiler

 

 

 

 

 

 

a evo malo scena sa fašističkih marševa i orgija iz drugih gradova:
 

Spoiler

 

 

 

 

 

...kod Endja Ngo na Tviteru, naravno, još mnogo više ovakvih snimaka, on tamo minuciozno vodi hroniku totalitarnog zla...

Edited by bohumilo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne moze se ici toliko daleko, cak u anticko doba, jer to je suludo. Zato se ti nemili dogadjaji ogranicavaju na relativno nedavno istorijsko razdoblje , gde postoje jos zivi ucesnici -primer holokaust. Gde ima puno Jevreja koji su preziveli te traume i kao prezivelim ucesnicima treba im se nekako kompenzovati nanesena bol i patnja. Slicno je i sa segregacijom crnaca koja je trajala do ... negde sredine 70-tih, ili segregacija Aboridzina u Australiji, to je jos jedan primer. Ali ne mozemo se vracati do u vreme Nerona! To je suludo i ne vodi nigde. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, dude said:

A simpatizer BLM-a se oseca sigurnije medju Trampovim pristalicama nego medju drugim pristalicama blm-a? 

Pa o tome I govorim- o ljudima koji se sigurnije osjecaju medju proud boysima i govedjim rogovima...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, ters said:

Niste vjeverice, ali svjesno ili nesvjesno podrzavate ovakve politicare i politiku:

 

https://www.rawstory.com/ron-johnson-insurrection/

Ah kakav leap - od nije reparacija do podrzavas neciju izjavu.

Izmedju ostalog, covek nije rekao nista rasisticki, vecina BLM protesta i Antife su BELI. Savrseno je jasno da on ne govori o rasi, nego o stavovima prema USA.

A znamo i gde su se culi uzvici "Smrt Americi", a da nije ISIS, i talibani.

 

Ja se recimo ne bih osecala sigurno ni na jednim od tih skupova, jer su meni extremisti jednaki bez obzira koji extremizam zastupaju.

 

A ti bi svesno i nesvesno mogao da oladis malo sa podmetanjem.

Link to comment
Share on other sites

Kad nisam pala od smeha:

https://nypost.com/2021/03/14/pelosi-blames-border-crisis-on-trumps-broken-system/

 

Da nije mozda razlog to sto je Biden obecao drzavljanstvo ilegalcima, i zaustavio deportaciju, i rekao da ce US primiti "trazioce azila"?

Cak se i Mexico buni za njegove odluke jer im je napravio problem.

 

Kamala jos nije otisla da protestuje ispred kampova, a ne vidim ni da su krenuli da rasformiraju ICE. Kazu deca spavaju na smenu na podovima, gde su slike borci za prava ilegalnih imigranata? Nemaju cak ni kaveze...

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, ters said:

Pa o tome I govorim- o ljudima koji se sigurnije osjecaju medju proud boysima i govedjim rogovima...

Pa jbg, blm, antifa i druzina su daleko agresivniji i ekstremniji u  poslednjih 5-6 godina. 

Link to comment
Share on other sites

On 3/12/2021 at 4:41 PM, nonick said:

 

Pa zebole mene za licnu odgovornost. Oni koji pricaju o licnom odgovornoscu i ne nose masku treba da plate cenu i budu odgovorni ako nekog zaraze - a tih je najvise. Ali oni koji se pozivaju na licnu odgovornost i nose masku su negde oko .0001% - to je elita bre - kao ti. 🙂

 

 

Lepo ja rekoh, nikako kazne vec lepo evidencija. Pa kad pokupe kovid onda lepo da bude medju zadnjima za preglede jedino ako su bas u losem stanju pa ajde.

 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, ters said:

Kvote su dokazan metod za uspjeh kroz istoriju USA. U vrijeme kada je kvota za univerzitet odredjivala da studenti moraju biti 100% bijeli, samo bijelci su ostvarivali uspjeh...

Prvo, nije USA toliki izuzetak kako se prikazuje.

 

Drugo, zašto je opravdanje za politiku danas nešto što se događalo pre 150+ godina?

 

Treće, WASPovci su daleko od najuspešnije grupe na univerzitetima.

 

13 hours ago, Darth Bane said:

Ne moze se ici toliko daleko, cak u anticko doba, jer to je suludo. Zato se ti nemili dogadjaji ogranicavaju na relativno nedavno istorijsko razdoblje , gde postoje jos zivi ucesnici -primer holokaust. Gde ima puno Jevreja koji su preziveli te traume i kao prezivelim ucesnicima treba im se nekako kompenzovati nanesena bol i patnja. Slicno je i sa segregacijom crnaca koja je trajala do ... negde sredine 70-tih, ili segregacija Aboridzina u Australiji, to je jos jedan primer. Ali ne mozemo se vracati do u vreme Nerona! To je suludo i ne vodi nigde. 

Ne vodi ni ovo nigde i reparacije se ne traže samo za žive u vreme segregacije nego za potomke robova, potencijalno sve crnce.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Cyrus Smith said:

Prvo, nije USA toliki izuzetak kako se prikazuje.

 

Drugo, zašto je opravdanje za politiku danas nešto što se događalo pre 150+ godina?

 

Treće, WASPovci su daleko od najuspešnije grupe na univerzitetima.

 

Ne vodi ni ovo nigde i reparacije se ne traže samo za žive u vreme segregacije nego za potomke robova, potencijalno sve crnce.

Prvo - tacno, USA nije izuzetak

 

Drugo - nije se desavalo prije 150 godina, nego se desavalo za vrijeme nasih zivota... Ja sam  bio u osnovnoj skoli 70-tih dok su u u USA jos uvijek postojale skole u kojima je jos bila segregacija na djelu.... Moj vrsnjak, crnac iz USA rodjen polovinom 60-tih, ili par godina stariji, je vjerovatno pio vodu iz cesme za crnce... 

 

Trece - WASP-ovci su bili daleko najuspjesnija grupa na univerzitetu dok su bili jedina grupa na univerzitetu i dok univerziteti nisu omogucili i pripadnicima azijskih naroda i crncima da studiraju. Univerziteti su sto zvanicno, sto nezvanicno ogranicavali broj studenata drugih grupa godinama i decenijama. I nakon decenija takvog pristupa, matori WASP-ovci, koji su radi takvog nacina imali preferencijalni tretman i ostvarili uspjesene karijere, sada mogu svoju djecu progurati na "dean interest" list ili osigurati sportske "stipendije"  (nije novac bitan nego mjesto na univerzitetu) za golf, skijanje, tenis, jedrenje, jahanje... Social networking je SVE - od upisa u skolu  i na fakultet, do prilike za zaposljavanje i napredovanje...  I efekti traju desetinama a nekada i stotinama godina... U Srbije vec 30 godina djeca komunistickih funkcionera obezbjedjuju svoju egzitenciju koristenjem tih mreza , kao uostalom karadjordjevicevska kreatura - s tim da je kod njega taj period sada vec 75 godina...  

 

 U Vankuveru smo prije dvije godine imali incident u kojem je srednjoskolski djak na youtube pricao da treba pobiti sve crnce u svojoj skoli - bukvalno rekao da ih treba zatvoriti u sobu i baciti bombu na njih- dobio 3 dana suspenzije, i skola pokusala zataskati - jer je direktor skole tvrdio da je otac tog maloljetnog ornagutana "good and respectable guy"... Zavrsilo je prelaskom 2 crna studenata u druge skole, i nakon velike medijske kampanje DOBROVOLJNIM prelaskom idiota koji je prijetio u drugu skolu... I nakon jos godinu dana prelaskom direktora na mjesto direktora u drugoj skoli. Da je moj sin napravio slican incident - reakcija skole bi bila drugacija, jer ja nisam "good and respectable" u smislu koji direktor ima na pameti. 

 

 

 

 

 

 

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/14/2021 at 8:41 AM, RatzenStadt said:

Добро, 'оће неко већ једном рећи Турцима да нам дођу лову као вид репарације због 500 година угњетавања? Помножено са степеном ифнлације из прошлог века, по некој мојој рачуници, дођу нам по 8738 евра свакој пунолетној особи у 2021.

 

Могли би да се нађемо негде на средини у нагодби. Нпр, да сваком домаћинству донирају по један Беко фрижидер, шпорет, клима уређај, ТV, веш машину, машину за сушење веша и машину за прање судова. Није неки квалитет, али добро дође.

Наравно, у програм одштете би били укључени само Срби, не и Бошњаци/Муслимани нпр, јер они нису били потлачени у Отоманском царству. Ми (Срби) смо били највиши на скали опресије, па сходно томе нам следи највећа одштета.

 

Pricas o onome sto se u stvari desilo 90-tih, gdje su dugovi 500 godina ugnjetavanja naplacivani od "Turaka" i dahija  bijelom tehnikom uz drzavni blagoslov i po rijecima generala na drzavnom platnom spisku?

 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

On 3/14/2021 at 7:45 AM, Angelia said:

Itekako moze Zoki, kolektivna odgovornost, moje omiljeno opravdanje za bacanje blata na nekoga ko ti nista nije skrivio, ali se desilo da se, ovde rodio beo.

Jel mozes tu negde da udenes zasto onda Azijati placaju reparaciju? I zasto neko ko se doselio prekjuce iz nigerije dobija reparaciju?

Ili zasto Latinosi dobijaju reparaciju, cekaj malo pa oni su naslednici konkviskadora!!!!

Necu ni da pominjem nekog "naslednika" prodavca robova iz Afrike.

 

Zar nije sve to potpuno suprotno ucenju i MLK, da cemo se ceniti po vrednosti coveka a ne boji koze?

Izvini Zoki ali takvo "grupisanje" je cisto ispiranje mozga od strane onih koji imaju koristi od stvaranja takvih grupa, a to smo videli kako se zavrsilo na Balkanu.

Niti sam ja odgovorna za robovlasnistvo, ni segregaciju, niti si ti odgovoran za NDH.

 

Uz to Zoki, ne secam se da nas je neko pitao jel hocemo da platimo reparaciju po takvim osnovama. Oni su udenuli diskriminatorsku reparaciju koju su nazvali "pandemic relief" samo izgleda da su jedni jednakiji od drugih.

Neka lepo stave reparaciju u izborni program, pa da vidimo da li ce ljudi da glasaju za to

 

1) Niko ne placa reparaciju 

2) Svi placaju porez iz kojeg se finansira Emergency Relief for Socially Disdvantaged Farmers of Color  - za koji su eligible i azijski farmeri

3) Kao sto si primijetila, nema veze sa ropstvom i nasljedstvom, nego sa pomoci i kreditima koji su u proslosti bili uskracivani urpavo grupi kojoj se sada pomaze

 

Kako se cijeni vrijednost covjeka?

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...