Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

1 minute ago, Clovis said:

Pa dobro. U pocetku smo svi mislili da je virus sa fejsbuka i da se moze leciti rakijicom. I eminentiji poznavaoci medicine od Trampa su to tvrdili. 

Rakija je prirodni dezinfijens, beli luk je antioksidant, kiseli kupus je odlican izvor vitamina C, slanina je izvor energije....

cccc, kakvo neznanje.:krstipd4:

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, urosg3 said:
Quote

Ministarstvo je sa obaveštajnim službama već odredilo preko 20 strateških ciljeva, kao što su Pentagon, Golden gejt, Statua slobode i dvorana LA Lejkersa, koji su prethodne sezone na najnedemokratskiji način onemogućili Nikoli Jokiću i Denveru da uzmu šampionski prsten u NBA.

Udri!

 

2 minutes ago, Don Juan said:

Tramp i zvanično položio oružje i izjavio da se okreće "mirnom prenosu vlasti".

Još samo Sandulović da aminuje i da se ova priča završi.

Ma on to samo iskusno zavarava deep state i njihove pristalice. 

 

Nisam znao da si tako naivan

Edited by Darko
  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Clovis said:

Pa dobro. U pocetku smo svi mislili da je virus sa fejsbuka i da se moze leciti rakijicom. I eminentiji poznavaoci medicine od Trampa su to tvrdili. 

Da, isti oni koji su tvrdili da su plavo-oki ljudi poreklom vanzemaljci i da je Tesla vratio nosač aviona iz budućnosti. 

 

Nestorović znae

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Darko said:

Da, isti oni koji su tvrdili da su plavo-oki ljudi poreklom vanzemaljci i da je Tesla vratio nosač aviona iz budućnosti. 

 

Nestorović znae

Khm, mislim da je teška krstarica Northampton klase, pravljena po Vašingtonskom dogovoru

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, nonick said:

 

Pa pokradene izbore je izmislio sam Trump pa posle svi njegovi puleni propagrali i trademark-ovali do besvesti (Roger Stone) sve do do danas i dalje ce. Jbt, njegova kampanja je dobrim delom bila da ce demsi da prokradu izbore, a tek posle izbora poceo novu kampanju samo posvecenom o kradji izbora. Bez ikakvog dokaza o tome. Pa sto se tice sudija, to je stvarno toliko ocigledno da ne znam zasto to i spominjes. U njegovoj glavi SCOTUS je trebao da obrne rezultat. On je pretio sudijama, pretio svima u kongresu, republikanicima u Dzordziji i pretio Pence-u sat vremena pre nego sto su poceli da broje glasove juce.

 

Ova devojka upste nije trebala da umre, jako je zalosno i uzaludno. Mnogo je cinicno od tebe da ovo nazivas trecerazrednim filmom, ali ovaj film je rezirao DT - mozda je zato tako bezveze.

 

O pokradenim-hakovanim  izborima smo slušali i neposredno posle prošlih i to ne of Trampa. Čak i kada je postalo jasno da večiti krivac Putin jeste imao neku kampanju podsticanja podela po USA i zapadu ali da nije mogao imati odlučujući uticaj. Kampanja da će izbori biti pokradeni je išla u oba smerag. Ostaje da nađamo da li bi se nastavila da su rezultati bili obrnuti. Što se sudija tiče, možda ih je on postavljao sa tom namerom ali desilo se nije ništa, oni su odbijali sve zahteve baš kao da su ih demokrate postavile. Čini mi se da sam tako nešto i napisao ovde kada je neko paničio oko postavljanja ACB u vrhovni sud, statistike pokazuju da su konzervativci bolji sudije od demokrata koji su više aktivisti.

 

Napisao sam i da izbori neće rešiti ništa ko god da pobedi zato što obe strane imaju utisak da će biti smak sveta ako izgube. Ne mislim samo ja tako, nisu se valjda lokali na Menhetnu utvđivali pred izbore u strahu od onih 10 Trampovih glasača koliko ih tamo ima. 

 

USA se u ovom smeru kreće već neko vreme, uzrok nisu samo konzevativci i Tramp a Bajden nije rešenje. Nije ni sam Bajden toliko problem, osim starosti, koliko bulumenta raznih identarijanaca iza njega. O MAGA posle Trampa može samo da se sanja ako se one desetine nezadovoljnih iza Trampa ovako ili onako ne primire. Ako se nastavi ovako i ako Bajden ne uspe da zaustavi radikale u svojim redovima jedna upucana i još troje mrtvih su samo početak.

 

 Pa sad nazovi i to ciničnim ako hoćeš. 

 

16 hours ago, Clovis said:

Za ovaj haos nije kriv SAMO Tramp. 

FTFY. Bold moj. 

 

6 hours ago, Klotzen said:

Ceo mandat je Tramp insistirao na podelama i potpirivao mržnju prema razno raznim grupama pa zašto bi i ovih par nedelja na kraju gledali nešto drugačije. Mislim da je tek sada valjda svima jasno da on nikad nije hteo "law and order" nego je svo vreme insistirao na produbljianjanju sukoba u SAD društvu i glumatao. Kao političari sa naših prostora početkom 90-ih, zato je valjda i popularan kod nas 🙂

Da samo on je insistirao na podelama.

 

Kakogod, bar nije predlagao politiku vakcinacije da našteti samo jednoj grupi. Do kraja ovog mandata možda to i postane norma. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Cyrus Smith said:

pokradenim-hakovanim  izborima smo slušali i neposredno posle prošlih

Ne secas se dobro, nije bilo reci o kradji izbora, vec da je Hilly pobedila na popular vote.

7 minutes ago, Cyrus Smith said:

Da samo on je insistirao na podelama.

On je smisljeno koristio podele koje su bas dems potencirali, misleci da su nemiri i gradjanska neposlusnost dobri za njih. A netolerancija i agresija s'obe strane je upravo dovela US tu gde jeste. Trump je samo poppet u celoj prici.

Edit:

Hteo sam da kazem da nije bio Trump bio bi Sanders, u stvari Sanders nije mogao da bude suvise je crven. Ima US puno kandidata.

 

Edited by mrd
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mrd said:

Ne secas se dobro, nije bilo reci o kradji izbora, vec da je Hilly pobedila na popular vote.

On je smisljeno koristio podele koje su bas dems potencirali, misleci da su nemiri i gradjanska neposlusnost dobri za njih. A netolerancija i agresija s'obe strane je upravo dovela US tu gde jeste. Trump je samo poppet u celoj prici.A

A bem li ga, ja se sećma da je prvo išla priča slična ovoj o mašinama za glasanje, Rusi ušli u sisitem i dodali gde treba. Možda i grešim. 

Link to comment
Share on other sites

^

Bila je prica da su agitovali na glasace, ali ne da su menjali rezultate. Zaboravio si. Trump je jurio Hilly i pretio da ce da je uhapsli. Sisa nije imao muda. 🙂

Pogledaj textove od 2016, nije bilo reci o mucki s'glasovima, samo o manipulaciji FB-a i ostalih social media apps. 

Edit:

ako mene pitas to je ostrija optuzba od ove da su muckali s'glasovima. 🙂

Edited by mrd
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, mrd said:

Ne secas se dobro, nije bilo reci o kradji izbora, vec da je Hilly pobedila na popular vote.

On je smisljeno koristio podele koje su bas dems potencirali, misleci da su nemiri i gradjanska neposlusnost dobri za njih. A netolerancija i agresija s'obe strane je upravo dovela US tu gde jeste. Trump je samo poppet u celoj prici.

Edit:

Hteo sam da kazem da nije bio Trump bio bi Sanders, u stvari Sanders nije mogao da bude suvise je crven. Ima US puno kandidata.

 

 

Tu se nikad necu sloziti. :classic_smile:  Agree to disagree. 

Mozda samo idiot u celoj prici - ali ni to ni prava definicija.

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, nonick said:

 

Tu se nikad necu sloziti. :classic_smile:  Agree to disagree. 

Mozda samo idiot u celoj prici - ali ni to ni prava definicija.

 

 

well, u pravu si. Ispada da mu vuku konce, a on  to sam radi. Medjutim, iza njega je ceo tim istomisljenika, koji nemaju jaja da rade ovo sto ovaj radi. 🙂

Slazemo se mi, a drugacije communiciramo i postavljamo stvari. 🙂 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, nonick said:

 

Tu se nikad necu sloziti. :classic_smile:  Agree to disagree. 

Mozda samo idiot u celoj prici - ali ni to ni prava definicija.

 

 

 

Ja mislim da ste negde na pola put obojica. Krenulo je kao poppet, na kraju je preuzeo komandu. R. cutali dok im je odgovaralo (citaj, lapali naveliko), a sada se u 12 dana pre kraja peru i udaljavaju od njega (kao, nisu znali da moze da izmakne kontroli i slicne gluposti o demkratiji)

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Baby said:

 

Ali se i zahvalio svojim glasacima i rekao da njihov zajednicki put tek pocinje...

 

Naravno, rino neokon kongresmeni mogu da zaborave na bilo sta sto bi licilo dosadasnjoj podrsci. Konzervativna i libertarijanska baza ce traziti ako ne Trampa onda nekog slicnog njemu. A borba ce pre svega biti na lokalu, kako je i pre svega zamisljeno od strane osnivaca, gde ce se boriti da istisnu guvernere, gradonacelnike i serife lojalne kronistima. A pominjani put je put politicke i pravne borbe a ne rusenja i paljenja. To ostaje za antifu i blm.

Edited by boxcube
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, boxcube said:

 

Naravno, rino neokon kongresmeni mogu da zaborave na bilo sta sto bi licilo dosadasnjoj podrsci. Konzervativna i libertarijanska baza ce traziti ako ne Trampa onda nekog slicnog njemu. A borba ce pre svega biti na lokalu, kako je i pre svega zamisljeno od strane osnivaca, gde ce se boriti da istisnu guvernere, gradonacelnike i serife lojalne kronistima. A pominjani put je put politicke i pravne borbe a ne rusenja i paljenja. To ostaje za antifu i blm.

 

Naravno... kao u bajci, prava holivudska prica 😉 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Baby said:

 

Ali se i zahvalio svojim glasacima i rekao da njihov zajednicki put tek pocinje...

 

Pa naravno, oni imaju neku ideju koja ne moze tek tako da nestane. Hranice se uglavnom potezima nove vlasti, sto vlast bude opresivnija prema njima, ta ideja ce biti sve jaca.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cyrus Smith said:

O pokradenim-hakovanim  izborima smo slušali i neposredno posle prošlih i to ne of Trampa. Čak i kada je postalo jasno da večiti krivac Putin jeste imao neku kampanju podsticanja podela po USA i zapadu ali da nije mogao imati odlučujući uticaj. Kampanja da će izbori biti pokradeni je išla u oba smerag. Ostaje da nađamo da li bi se nastavila da su rezultati bili obrnuti. Što se sudija tiče, možda ih je on postavljao sa tom namerom ali desilo se nije ništa, oni su odbijali sve zahteve baš kao da su ih demokrate postavile. Čini mi se da sam tako nešto i napisao ovde kada je neko paničio oko postavljanja ACB u vrhovni sud, statistike pokazuju da su konzervativci bolji sudije od demokrata koji su više aktivisti.

 

Napisao sam i da izbori neće rešiti ništa ko god da pobedi zato što obe strane imaju utisak da će biti smak sveta ako izgube. Ne mislim samo ja tako, nisu se valjda lokali na Menhetnu utvđivali pred izbore u strahu od onih 10 Trampovih glasača koliko ih tamo ima. 

 

USA se u ovom smeru kreće već neko vreme, uzrok nisu samo konzevativci i Tramp a Bajden nije rešenje. Nije ni sam Bajden toliko problem, osim starosti, koliko bulumenta raznih identarijanaca iza njega. O MAGA posle Trampa može samo da se sanja ako se one desetine nezadovoljnih iza Trampa ovako ili onako ne primire. Ako se nastavi ovako i ako Bajden ne uspe da zaustavi radikale u svojim redovima jedna upucana i još troje mrtvih su samo početak.

 

 Pa sad nazovi i to ciničnim ako hoćeš. 

 

 

 

 

 

link

Quote

 

Its origin traces to Roger Stone, a veteran Republican operative and self-described "dirty trickster" whose 40-month prison sentence for seven felonies was cut short by Trump's commutation in July.

Stone's political action committee launched a "Stop the Steal" website in 2016 to fundraise ahead of that election, asking for $10,000 donations by saying, "If this election is close, THEY WILL STEAL IT."

He first trotted out the slogan during the 2016 primaries -- claiming a "Bush-Cruz-Kasich-Romney-Ryan-McConnell faction" was attempting to steal the Republican nomination from Donald Trump -- before re-upping Stop the Steal for the general election.

"Donald Trump thinks Hillary Clinton and the Democrats are going to steal the next election," his website said that October.

 

 

Pa stvar nije da su sve sudije odbile njegovo ludovanje i lazi nego da njegovi glasaci nisu. Znaci on je obican sarlatan - to je problem. (ne kazem da on sa republikanicm nije radio neke dobre stvari za USA)

Ono sta ce biti, kako ce Biden da manervise unutar svoje partije, sta ce biti sa replikancima, mozemo da pricamo. Jedini veliki problem je da Trump nije odmah prihvatio izborni rezultat kao sto je Hilari uradila 2016.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, boxcube said:

 

Ko ne moze ni bajke da razume ne treba da se bavi ni ista slozenijim stvarima. 

 

Pa... sta cekas, negde zapelo?

 

26 minutes ago, Amigo said:

 

Pa naravno, oni imaju neku ideju koja ne moze tek tako da nestane. Hranice se uglavnom potezima nove vlasti, sto vlast bude opresivnija prema njima, ta ideja ce biti sve jaca.

 

On je juce pokazao srednji prst onima koje je zvao da prave haos. Te njihove ideje treba ponovo da se bace pod tepih, gde su i bile. 

 

Ja mislim da vi koji podrzavate ovo sranje uopste ne kapirate osnovnu razliku izmedju borbe za nadmoc i borbe za jednakost. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

Ja mislim da ste negde na pola put obojica. Krenulo je kao poppet, na kraju je preuzeo komandu. R. cutali dok im je odgovaralo (citaj, lapali naveliko), a sada se u 12 dana pre kraja peru i udaljavaju od njega (kao, nisu znali da moze da izmakne kontroli i slicne gluposti o demkratiji)

 

Pa tako nekako ako gledas direkto samo na republikansku partiju. Ali on je imao stvarne glasace.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Amigo said:

 

Pa naravno, oni imaju neku ideju koja ne moze tek tako da nestane. Hranice se uglavnom potezima nove vlasti, sto vlast bude opresivnija prema njima, ta ideja ce biti sve jaca.

Daleko od toga. Na lokalu možda, globalno teško. Sada će doći do lokalnih "ratova" unutar stranaka. Krilo demokrata je već duže nezadovoljno kako se vodi partija, i to su ljudi oko Sandersa, sada kada nema Trampa verovatno će im glavni cilj biti premoć unutar partije. 

Republikancima tek predstoji borba oko krila koje je za Trampa, i onog drugog, pa će i tu biti zanimljivo.

Bajdena neće niko ni da pogleda do sledećih izbora. Osim ako i njega ne zahvati neko ludilo, ali sumnjam.

Link to comment
Share on other sites

 
Naravno, rino neokon kongresmeni mogu da zaborave na bilo sta sto bi licilo dosadasnjoj podrsci. Konzervativna i libertarijanska baza ce traziti ako ne Trampa onda nekog slicnog njemu. A borba ce pre svega biti na lokalu, kako je i pre svega zamisljeno od strane osnivaca, gde ce se boriti da istisnu guvernere, gradonacelnike i serife lojalne kronistima. A pominjani put je put politicke i pravne borbe a ne rusenja i paljenja. To ostaje za antifu i blm.


ffac956d526d9f02c45b452c1e84155c.jpg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...