Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

30 minutes ago, Angelia said:

Odlican text, i primer zasto se preterano levicarenje ne zavrsava dobro:

 

California is a failed state. How do we know? They're moving to Arizona in droves.

 

Driving across Arizona, it’s hard not to notice a surge in California license plates. The reason for this is becoming more apparent every day. California is a failed state.

After nearly a decade of one-party rule, the once-Golden State is tarnished, possibly beyond repair. Listing all the problems facing our neighbors across the Colorado River would require several books, so I’ll only highlight a few.

.....

The harsh pandemic response has hurt other California cities as well. Gov. Newsom’s arbitrary diktats have shuttered churches and gyms, but ignored massive Black Lives Matter protests and the advantage-taking rioters who followed in their wake.

 

Interesantan clanak koji sam sebi protivrjeci - ako je Kalifornija failed state (ne znam - moguce da jeste), kako San Jose nije pogodjen? Stite svoje interese kroz zajednicu opstina San Jose i drze strazu na mostu da im kalifornijski socijalisti ne upropaste grad??   San Francisco je 25% skuplji od San Josea - sasvim je logicno da ce sa usporavanjem privrede zbog kovida, ljudi zivjeti na jeftinijem mjestu dok se ekonomija ne oporavi, a Arizona je jeftinija i od San Josea.

 

 

Do epidemije, San Francisco je bio jedan od "most livable" cities in USA 2019:

https://finance.yahoo.com/news/most-livable-cities-u-2019-120031699.html

 

kao i 2018  

https://www.cnbc.com/2018/08/17/global-liveability-index-2018-most-liveable-cities-in-america.html

 

dakle  prica o deset godina unistavanja ljevicarenjem jednostavno nije istinita..

 

 

 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ters said:

 

Interesantan clanak koji sam sebi protivrjeci - ako je Kalifornija failed state (ne znam - moguce da jeste), kako San Jose nije pogodjen? Stite svoje interese kroz zajednicu opstina San Jose i drze strazu na mostu da im kalifornijski socijalisti ne upropaste grad??   San Francisco je 25% skuplji od San Josea - sasvim je logicno da ce sa usporavanjem privrede zbog kovida, ljudi zivjeti na jeftinijem mjestu dok se ekonomija ne oporavi, a Arizona je jeftinija i od San Josea.

 

 

Izvini kakve veze ima San Jose, i sta tu ima kontradiktorno?

Iseljavanje ljudi iz CA u TX i Arizonu se desava vec neko vreme.

 

 

Inace, odluka da se stvari drze zatvorene u Filiju uospte nije politicka nego je potpuno strucna:

Philadelphia Mayor Jim Kenney is apologizing for daring to dine indoors after a photo of him inside a Maryland restaurant went viral, despite his ongoing ban on indoor eating in his home city. 

Kenney was pictured with his girlfriend - maskless - inside a restaurant owned by a friend, somewhere in Maryland Sunday.  

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Angelia said:

Izvini kakve veze ima San Jose, i sta tu ima kontradiktorno?

Iseljavanje ljudi iz CA u TX i Arizonu se desava vec neko vreme.

 

 

Inace, odluka da se stvari drze zatvorene u Filiju uospte nije politicka nego je potpuno strucna:

Philadelphia Mayor Jim Kenney is apologizing for daring to dine indoors after a photo of him inside a Maryland restaurant went viral, despite his ongoing ban on indoor eating in his home city. 

Kenney was pictured with his girlfriend - maskless - inside a restaurant owned by a friend, somewhere in Maryland Sunday.  

 

 

Ovo je iz clanka koji si postirala i sto pokazuje da trend iseljavanja o kojem se prica nije kalifornijski, nego trend za San Francisco:

 

A flood of new listings began during the pandemic, a 96% increase compared to last year’s housing inventory. Silicon Valley pushed staff to work from home, an effort many tech giants are thinking of making permanent. But that doesn’t explain the exodus since San Jose hasn’t seen the same effect. 

 

The harsh pandemic response has hurt other California cities as well. Gov. Newsom’s arbitrary diktats have shuttered churches and gyms, but ignored massive Black Lives Matter protests and the advantage-taking rioters who followed in their wake.

 

Da li su crkve i teretane u San Joseu bile zatvorene odlukom guvernera??? I BLM protesti su bili i u San Jose-u... Dakle odluke guvernera su se odnosile na  citavu Kaliforniju... A ljudi sele sa skupljeg mjesta a ne sa jeftinijeg... A evo i malo drugacijeg, vjerovatno realnijeg razloga:

 

“You can no longer enjoy the city and all the benefits of the city,” said Zapata. “There is not really any point to be in the city.” (https://www.ktvu.com/news/looking-to-move-the-pandemic-is-pushing-people-out-of-bay-area-cities-into-the-suburbs)

 

Plus jos jedan clanak sa raznim razlozima koje su oni koje iseljavaju naveli (ljevicarenje nije pomenuto)....  https://www.sfgate.com/sf-locals/slideshow/I-m-finally-leaving-Stories-of-Bay-Area-203670.php

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, ters said:

 

 

Ovo je iz clanka koji si postirala i sto pokazuje da trend iseljavanja o kojem se prica nije kalifornijski, nego trend za San Francisco:

 

 

 

Kakav si sa matematikom? Izgleda da taj San Francisko vec odavno ne postoji :roflmao:

 

San Francisco population: 883,305 (2018)

----------------------------------------------------------------

census data shows approximately 691,000 people moved from California to another U.S. state in 2018. 

In 2019, more than half a million Californians moved to Texas, alone.

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moj pajdo je otisao u Arizonu iz SF, planirao je takodje u Teksas, ali ga je nesto korona poremetila, pa je trenutno u Feniksu.

O SF mi je pricao sve najgore. On je selfemployed i pravi oko 100 hiljada godisnje, ali jedva kraj sa krajem je tamo sastavljao.

Sve je skupo, a porezi ga ubise, tako da je samo cekao da mu sin privede skolovanje pri kraju. :cigar:

 

Takodje je moja necakinja sa Floride kada je zavrsila faks dobila posao u SF, silikonska dolina, bila jednu godinu i pobjegla nazad na Floridu.

Cuvena Kalifornija dreaming :smiley33:

Edited by Amigo
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ters said:

 

A flood of new listings began during the pandemic, a 96% increase compared to last year’s housing inventory. Silicon Valley pushed staff to work from home, an effort many tech giants are thinking of making permanent. But that doesn’t explain the exodus since San Jose hasn’t seen the same effect. 

 

 

Pazi clanak kaze da pandemija nema veze s time jer San Jose nije imao isti efekat. Hoce da kaze da je efekat nastao ranije zbog drugih odluka.

Problem sa strujom i homeless nije problem pandemije. Ne kaze da San Jose nije pogodjen, nego da nije u pandemiji.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Angelia said:

Pazi clanak kaze da pandemija nema veze s time jer San Jose nije imao isti efekat. Hoce da kaze da je efekat nastao ranije zbog drugih odluka.

Problem sa strujom i homeless nije problem pandemije. Ne kaze da San Jose nije pogodjen, nego da nije u pandemiji.

Clanak kaze svasta nesto- posmatra trend iseljavanja iz Kalifornije na osnovu registarskih tablica u Arizoni (dakle ljude koji su preselili u zadnjih mjesec dana - jer nakon mjesec dana moras promijeniti registraciju) I navodi broj listinga koji je porastao zbog korone- da bi onda to bilo pripisano desetljecu pogresne politike... Kao sto rekoh- ne mogu tvrditi da Kalifornija nije propala niti ulazim u to razmatranje - samo ukazujem na nelogicnost zakljucivanja u pomenutom clanku...

 

Iz Kalifornije se seli i u nju se iseljava vec godinama- mladi dolaze, stari odlaze - sasvim logicno... Kada sam bio 20 godina mladji imao sam ponudu da odem u Kaliforniju - I da sam otisao vjerovatno bih do sada vec odselio jer vise ne bih imao sta novo da ponudim na tom veoma kompetitivnom trzistu... 

 

Nekada su stari mogli da ostanu da zive u Kaliforniji- vise to ne mogu da priuste a od svega sto im Kalifornija nudi koriste samo sunce koje je jeftinije u Arizoni...

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Angelia said:

Nemoj tu sramotu molim te :classic_smile:

Dve godine i na kraju nema collusion - sto je bila poenta istrage, a ne obstruction, posto logicno obstruction ne postoji ako nemas krivicnog dela.

Znaci to je samo igranje recima advokata - kako reci istinu a ne reci nista pozitivno za Trampa.

 

Ma daj stvarno preterujes. Igranje reci ne moze biti jasnije sta je rekao... Za tebe postoji izgleda samo sta Tramp i njegov PR kaze, ostali su svi budale... odustajem.. 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, ters said:

Clanak kaze svasta nesto- posmatra trend iseljavanja iz Kalifornije na osnovu registarskih tablica u Arizoni (dakle ljude koji su preselili u zadnjih mjesec dana - jer nakon mjesec dana moras promijeniti registraciju) I navodi broj listinga koji je porastao zbog korone- da bi onda to bilo pripisano desetljecu pogresne politike... Kao sto rekoh- ne mogu tvrditi da Kalifornija nije propala niti ulazim u to razmatranje - samo ukazujem na nelogicnost zakljucivanja u pomenutom clanku...

 

Iz Kalifornije se seli i u nju se iseljava vec godinama- mladi dolaze, stari odlaze - sasvim logicno... Kada sam bio 20 godina mladji imao sam ponudu da odem u Kaliforniju - I da sam otisao vjerovatno bih do sada vec odselio jer vise ne bih imao sta novo da ponudim na tom veoma kompetitivnom trzistu... 

 

Nekada su stari mogli da ostanu da zive u Kaliforniji- vise to ne mogu da priuste a od svega sto im Kalifornija nudi koriste samo sunce koje je jeftinije u Arizoni...

 

Ma nisi shvatio, plave drzave su sit, crvene su raj na zemlji :girl:

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, ters said:

I navodi broj listinga koji je porastao zbog korone- da bi onda to bilo pripisano desetljecu pogresne politike... Kao sto rekoh- ne mogu tvrditi da Kalifornija nije propala niti ulazim u to razmatranje - samo ukazujem na nelogicnost zakljucivanja u pomenutom clanku...

 

 

Navodi se vise pogresnih odluka osim pandemije ali treba znati o cemu se prica.

Ionako to nije bio clanak za tebe - nego za one sto znaju o cemu se prica.

30 minutes ago, Baby said:

 

Ma daj stvarno preterujes. Igranje reci ne moze biti jasnije sta je rekao... Za tebe postoji izgleda samo sta Tramp i njegov PR kaze, ostali su svi budale... odustajem.. 

:classic_smile: Odustaj - do sledeceg puta. Potpuno igra reci: "Did you confirm there was no obstruction?" - No, to nije bio cilj njegove istrage pa i nije mogao da potvrdi, Did you fully exonerate....No. To nije bila poenta istrage tako da je to jedini logicni odgovor. Da je na bilo koje odgovorio sa da, presao bi granice svoje jurisdikcije, ili bi se postavio u ulogu sudije. Da razumes advokate malo bolje, prepoznala bi pravni veoma planiranu formulaciju pitanja i odgovora. Znaci pitanju su planirana tako da on moze da odgovori kako je planirano. Zapitaj se sto nisu postavili pitanja malo dublje...Cak i da su ga pitali da potvrdi da nije bilo collusion, on bi rekao "Nismo nasli dokaz" tako da moze da zvuci kao da je postojala samo oni nisu nasli dokaz.

I naravno ti cujes bas ono sto su hteli da cujes, sumnju. Iako - nema dokaza zar ne? Da ima vristali bi sa krovova. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Angelia said:

Stvarno ti ne mogu pomoci, ni objasniti. A i cemu...

 

Nema potrebe, covek je tuzen 3500 puta za razne stvari od prevara, do seksualnih tuzbi pa do njegove administracije za od unistavanja zivotne sredine do projekta zid... stvarno nema potrebe da mi objasnjavas, ali hvala ti na dobroj volji... 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Baby said:

 

Nema potrebe, covek je tuzen 3500 puta za razne stvari od prevara, do seksualnih tuzbi pa do njegove administracije za od unistavanja zivotne sredine do projekta zid... stvarno nema potrebe da mi objasnjavas, ali hvala ti na dobroj volji... 

Oce to kad imas para. I ja bi ga tuzila da mogu :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Angelia said:

Navodi se vise pogresnih odluka osim pandemije ali treba znati o cemu se prica.

Ionako to nije bio clanak za tebe - nego za one sto znaju o cemu se prica.

 

Moguce da ne znam o cemu se prica, to sam uostalom i rekao, jer nisam isao u Kaliforniju od Februara, a i ne mislim da je slika koju sam stvorio na osnovu ljudi sa kojima sam bio u kontaktu (a oni su bili prilicno zadovoljni svojim uslovima zivota) jedina ispravna jer svako ima svoje vidjenje i prilike. Niti sam sa njima razgovarao o uticaju koji je dekriminalizacija beskucnistva imala na njihov zivot,nito o prijetnji koju imaju od ilegalnih imigranata - nisu pominjali, nisam pitao - niti cu...  Nisu se ni zalili na otseljevanje iz Kalifornije, nego su pricali o iskustvima svoje djece na univerzitima, o sirenju posla, kupovini brodica i putovanjima - uglavnom jedan veoma pozitivan pogled na zivot koji vode u toj drzavi pod diktaturom i tiranijom nekog lijevog guvernera i desnog predsjednika... 

 

Ja sam se izgleda prevario misleci da je ovo javni forum, na kojem se moze prokomentarisati svaki post koji nije privatna poruka, pogotovo kada mislis da je sadrzaj posta ili materijala obmanjujuci - sada znam da nije svaki post za mene,... Ocito  postovi imaju svoju izabranu publiku,, koja treba da se slozi sa autorom - i za tu publiku se pise. Hvala na objasnjenju. 

 

I pored toga cu, dok mi moderatori ne kazu drugacije,  zadrzati pravo da prokomentarisem svaki post za koji mislim da ima problema sa logikom i koji je postavljen samo  u propagandne svrhe , da bi se produbio postojeci konflikt. 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

Ovo je prepoznatljivi krik fasista i komunista svih zemalja:

 

 

Kada vidite nesto ovako nemoguce je brzo razluciti da li svedocite "mirnim demonstracijama" originalnih fasista ili nacional-socijalista (postoje istoricari, kao sto je kembriski profesor Brendan Simms, koji cak pokazuju da je anti-amerikanizam zapravo uzrok a ne posledica Hitlerovog ekstremnog antisemitizma), prisustvujete li izlivima "pravednog gneva" medju talibanima, u Islamskoj drzavi ili u Iranu (gde je ovaj urlik u ovom doslovnom obliku prvi put lansiran), jeste li mozda u Srbiji gde ucestvujete u nekom samoupravljackom dogadjanju naroda (npr. mitinzima podrske Polu Potu koji su se odrzavali u Beogradu) ili ste ove sekunde upali na miting protiv Kosova/gej parade/Pescanika/hapsenja paranormalnog doktora Dabica, ili se mozda nalazite negde u zapadnoj Evropi (recimo Hamburgu) ili Americi (bilo gde gde su demokrate na vlasti) na socijalistickoj orgiji gde vam ovi (takodje antisemitski) fasovani uz te povike pale grad.

 

I to nije ni malo slucajno, posto su ideje na kojima je Amerika nastala, i koje ona predstavlja i simbolise, a koje su stopljene u TOM pojmu "Amerike" kojoj oni zele smrt, zapravo savrsena kontra-pozicija (a time i savrseno (negativno) odredjenje) svih njihovih ideologija, pa je zato povik "smrt Americi" najekonomicniji proglas tih ideologija.

Edited by bohumilo
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Auf. Koliko nategnuto. Nemaš utisak da je krik (koji se često može čuti po svetu, slažem se) možda malo više prouzrokovan ovom konkretnom "implementacijom američke politike", a malo manje idejama na kojima je Amerika nastala i koje "predstavlja i simboliše" (kome, btw?). Hm.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sa jedne strane imamo divljanje fasista i socijalista po ulicama koji zele smrt Americi i svim njenim vrednostima, dok sa druge strane imamo alt right teoreticare zavera o QAnonima i populiste olicene u antiglobalistickom nacionalizmu koji isto tako uzurpiraju te americke vrednosti. What a great time to be alive.

 

Kako je neko davno iz sprdnje nazvao jednu Facebook stranicu ''Seksualna tenzija izmedju jugoslovenskog komunizma i srpskog nacionalizma'', e to je sada ovo, dakle seksualna tenzija demokratskog komunizma i trampovog nacionalizma. Dace Bog da se jednom shvati da tu nema nikakve suste i esencijalne razlike.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Veshtodel said:

Sa jedne strane imamo divljanje fasista i socijalista po ulicama

 

a ko su fašisti, pošto vidim da se to stalno ponavlja?

 

najsmešnije mi je što je to najčešći opis konzervativaca i desnije orijentisane publike i političara, kada pričaju o svojim političkim protivnicima a ujedno gaje otvoreno ili posredno prilično karakteristika naziva kojeg drugima kače.

 

jel' danas to okej za nekoga ko se smatra intelektualcem ili makar relativno obrazovanom ličnošću, da tako zlonamerno i masno fljosne "fašisti" pa da onda vadi neku definiciju koja u njenom / njegovom svetu opravdava taj naziv?

 

edit

eto recimo kenosha county sheriff david beth. kako bismo okarakterisali njegove stavove?

 

Quote

Two years ago, Beth said the following:

"I think at some point society has to get so fed up that they are no longer willing to tolerate people who are not an asset to society. I think we have to create a threshold where, once you cross the threshold, Wisconsin, the United States, builds warehouses where we put these people who have been deemed to be no longer an asset, that are really a detriment, like these five people. I have no issue with... people completely disappearing. At [this] point, these people are no longer an asset to our community, and they just need to disappear."

 

Edited by uini
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Tramp ide u Kenošu. E sad normalan čovek bi pomislio konačno ide da osudi ubistva i uradi nešto na smirivanju tenzija. Ali ne, on ide da obiđe policiju i vidi kolika je šteta u gradu. Potpuno jasno da samo potpiruje vatru i da mu ni na kraj pameti nije sigurnost građana. Na pitanja da osudi masovnog ubicu Kajla iz Kenoše naravno da je odbio to da uradi, nije osudio ni njega ni policiju koja je likvidirala onog nesretnika od čega je sve i krenulo.

 

Što kaže naš narod "Ubica se uvek vraća na mesto ubistva" , jer nisu ubice ni Kyle ni taj pandur nego ovaj koji stvara atmosferu građanskog rata samo da bi on dobio još 4 godine tviterovanja kao potus :)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...