Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

20 minutes ago, Angelia said:

Znaci zastrasivanje. S tim sto mi imamo extremne levicare, anarhiste, na ulici, a Tramp nije uradio nista da pokaze svoje diktatorske tendencije. Uz to smo imali pokusaj jednog komuniste da postane kandidat, a da ne pominjemo neke u Kongresu koji podrzavaju raspustanje policije. Sta mislis koji je strah realniji?

 

Imas i ekstremne desnicare koji nemaju sada ama nikakvog razloga da budu anarhisti posto im sve dok je Tramp tu ide na ruku. 

 

25 minutes ago, Angelia said:

 

Cuj romantizujem realnost, a ja samo pricam o cinjenicama, a ne zamisljenim stvarima. Cini mi se da ja od pocetka Trampovog mandata govorim da se prestane sa pricom o narandzastom diktatoru, koji uvodi fasizam, on je samo jos jedan predsednik koji ce otici.

Ne znam sta ce ko retko uraditi, ali vidim da su neki izasli da bi rusili demokratski poredak, nije to valjda upereno protiv drugih (belih/zutih/zelenih) nego protiv vlasti? iako pogresne vlasti.

 

 

Cinjenice iz tvog ugla ne moraju biti cinjenice iz necijeg drugog ugla. 

 

25 minutes ago, Angelia said:

 

A sto se tice zakona i Ustava, sta kazes, necemo se valjda drzati zakona kao pijan plota?

Aha sure, samo pustis ljude da pale i pljackaju i imas super demokratiju.

 

Ne, nego uzmes i isprebijas novinare, lomis im kamere, guras mirne demonstrante da razbijaju glavu o asfalt, pretis vojskom, bacas suzavce, gadjas gumenim mecima demonstrante koji niti pale, lome, unistavaju nista... 

 

Na sta biste drekali da se nije kralo i lupalo? Mislim, bila bi vec poduza lista zasto ih treba mlatiti... Ovako super, ajd na sve da prebacimo vandalizam bez selekcije. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

Na sta biste drekali da se nije kralo i lupalo? Mislim, bila bi vec poduza lista zasto ih treba mlatiti... Ovako super, ajd na sve da prebacimo vandalizam bez selekcije. 

Generalno ne drecim, a pogotovo ne na mirne proteste. Mirni protesti su ustavno pravo. Bas ako bi mi zaglavili saobracaj gundjala bi sto stojim u saobracaju, to sam isto radila i kad su vodoinstalateri nesto setali gradom. A cim neki veci sportski dogadjaj ili koncert zaglavi grad.....tako da, nema potrebe za ucitavanjem.

Poenta je da se kralo i lupalo, i palilo, a neki ljudi i poginuli.

Link to comment
Share on other sites

Vidim Mineapolis glasao za ukidanje policije, izmedju ostalog pare za finansiranje policije ce da usmere na art programs :classic_blink: Dobro, tek treba da smisle resenje, pa za godinu dana, pa ipak im treba kriminalna sluzba.....

Procitala sam u nekim komentarima odlican predlog, da se lepo umanje porezi iz kojih se finansira policija, pa lepo svako od nas da izabere da se pretplati na ili policiju ili ove njihove community programs, koji ce da zamene policiju.

I lepo svako ima sta hoce, isto ko osiguranje. Pa ako se nadjemo u problemu svako zove svoje "osiguranje".

 

Edit:

Minneapolis crime data reviewed by the Daily Caller News Foundation showed 551 rapes were reported in the city in 2019, an increase from 475 rapes reported in 2018. A plurality of reported rapes in 2019, 23%, were in Minneapolis’s third precinct, the data showed.

The third precinct’s police station was burned to the ground by rioters following Floyd’s death.

.....

Crime isn’t random. Most of the time, it happens when someone has been unable to meet their basic needs through other means. By shifting money away from the police and toward services that actually meet those needs, we’ll be able to get to a place where people won’t need to rob banks,” MPD150’s website stated.:lol_2:

 

Meni deluje da su Dems odlucili da pomognu Trampu.

 

NYC ce da oduzme 20% budzeta policiji da ispune defund police (to naravno nema nista sa time sto imaju problem da zbog lockdowna pokupe porez), to ce naravno ukinuti program bezbednosti za skole i policijski program za beskucnike (ti programi su leglo policijske brutalnosti). :smiley26:

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

Evo, koji je ovo po redu koji ne govori u prilog Trampovom ispravnom obavljanju posla...

 

Quote

Bolton rips Trump: ‘Getting reelected was the only thing that mattered’

President Donald Trump repeatedly endangered national security — and committed a series of potentially impeachable offenses — to boost his reelection prospects, former national security adviser John Bolton argues in a forthcoming White House memoir.

Bolton writes that the House should have broadened its impeachment inquiry to other areas of his foreign policy, contending that he can document — and identify witnesses to — "Ukraine-like transgressions ... across the full range of his foreign policy," according to a description by Simon & Schuster released Friday.

Despite his swipe at the House, Bolton famously refused to cooperate with House investigators as they pursued allegations that Trump pressured Ukraine to investigate his Democratic adversaries.

 
 

Per the publisher, Bolton’s book, “The Room Where It Happened,” not only covers “chaos in the White House,” but also “assessments of major players, the president’s inconsistent, scattershot decision-making process, and his dealings with allies and enemies alike.”

The revelations are likely to reverberate on Capitol Hill, where Democrats have warned that Trump's conduct toward Ukraine was far from isolated and that he presents an existential threat to the country if allowed to remain in office. House Intelligence Committee chairman Adam Schiff declined to comment, but others involved in the impeachment inquiry were livid that Bolton delayed revealing potentially pertinent evidence until months after it would have bolstered their case.

"At the time the country needed him most, and history will reflect, he chose to sell books," said Rep. Mike Quigley, a member of the House Intelligence Committee. "It wasn't a question in his mind of whether or not he should talk about it. It's whether or not he should profit from talking about it. Not exactly 'Profiles in Courage.'"

 

 

 

https://www.politico.com/news/2020/06/12/john-bolton-book-trump-315086 i tako dalje... 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Baby said:

https://www.theatlantic.com/health/archive/2020/06/why-people-loot/612577/

 

Evo sta kazu studije zasto se pljacka za vreme ovakvih demonstracija, ima tu dosta razloga. 

 

Naravno, neki su imali tuzno detinjstvo, drugi bi da "preraspodele kapital", treci smatraju da opravdano pljackaju u ime borbe protiv kapitalizma....neki su cak isprovocirani odbranom licne svojine.

 

Odlicna odbrana, al zamalo. Sad zamisli da su to WS, i reci mi da je to opravdano....

 

Ovo:

 

 

 

te odvoji od rasizma zauvek. Opravdaj mi da su ove riots organizovali desnicari u ime WS, i onda mi reci da je ok.

Link to comment
Share on other sites

Još jedan slučaj "I cant breathe" je isplivao ovih dana.

 

 

 

Snimak je od prošle godine. Za razliku od Floyd-a ovaj jeste bio naoružan i pokušao je da pobegne. Na njegovo "I cant breathe" policajac mu odgovara "Baš me briga" a drugi se nadovezuje "Možeš ti da dišeš". Dakle ovo je izgleda sistematsko ponašanje policajaca na koje niko ne reaguje godinama i sada kada je pod Trampom sve eskaliralo to izmiče kontroli.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Klotzen said:

Još jedan slučaj "I cant breathe" je isplivao ovih dana.

 

 

 

Snimak je od prošle godine. Za razliku od Floyd-a ovaj jeste bio naoružan i pokušao je da pobegne. Na njegovo "I cant breathe" policajac mu odgovara "Baš me briga" a drugi se nadovezuje "Možeš ti da dišeš". Dakle ovo je izgleda sistematsko ponašanje policajaca na koje niko ne reaguje godinama i sada kada je pod Trampom sve eskaliralo to izmiče kontroli.

 

 

Nista ovo nije novo. Ovo je slucaj iz 2016 koji se dogodio belcu. Jos je gori slucaj od Floyd-a. On je zvao 911 jer nije uzeo lekove za mentalnu bolest i bio je nadrogiran. Policajci su se zajebavali dok je umirao.

 

Floyd slucaj je samo bio right place right time. Demsi guraju vec godinama ideju da su AA jadne zrtve kojima treba pomoc. Sad imas jasan slucaj u vreme kad su ljude nervozni zbog korone i lose ekonomije (koja je losa zbog korone).  Problem je sto su najgora djubrad u drustvu odlucili da iskoriste priliku da bi ukrali sve sto mogu. Takodje je problem sto trenutno skoro cela US zivi u denial fazi i nijedan politicar ili poznata licnost nije dovoljno hrabar da kaze da su ovo djubrad kojima par decenija u zatvoru a ne da se "smire tenzije." Prvih 5-6 dana, ako ne i duze, ovo nisu bili protesti. Ovo je bila nasilna pobuna.

 

Evo kako izgleda "protest" 3 dana nakon ubistva Floyd-a

 

 

 

Edited by while(1){drink();}
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@while(1){drink();}

da sumiramo tvoje misli 

- ovo se svima dešava 

-međutim, demokrate već godinama guraju chupri da su crnci jadne žrtve 

- pošto su ljudi nervozni od korone i ekonomije, "flojd slučaj je samo bio right place at the right time" 

-to sve je najgora djubrad društva iskoristila da ukrade sve što može 

-za to vreme, amerika je u denial fazi i niko nema hrabrosti da kaže i pošalje djubrad na par decenija u zatvor, umesto što smiruju tenzije. 

---

lepo rečeno. valjda će ovaj forum makar da prestane da tolerise djubrad, ako već amerika i svet generalno ne smeju ili neće. 

  • Like 3
  • Thanks 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Mama_mia said:

 

Dakle, nisam napisala da se bore za crne po celom svetu vec da upozore svoju crnu bracu sa drugih destinacija da ne dolaze u us dok je ne promene

 


Ovim nespretnim sarkazmom ustvari vrlo slikovito ilustrujes jedan od nacina na koji strukturalni rasizam funkcionise.

Naime, tacno je da postoji veliki broj ljudi tamne koze iz celog sveta, koji zele da se nastane u USA. Ali ti ljudi beze od siromastva, kriminala, ratova i ko zna kakve muke u sopstvenim zemljama. Oni znaju da ce u USA biti na dnu drustvene lestvice, ali cene da je za njih i njihove porodice to jos uvek bolje nego da ostanu tamo gde su rodjeni. Racunaju da ce bar njihovoj deci biti bolje.
S druge strane imas AA rodjene u USA, cija su ocekivanja, sasvim opravdano, veca od ovih gore. Oni su dakle rodjeni u zemlji velikih mogucnosti, ali su i svesni ogranicenja koja im ceo sistem postavlja zbog njihove boje koze.

Kada ti sada ove iz AA grupe stavis u isti kontekst s ovima koji tek dolaze, odakle god da dolaze, i to samo zato sto imaju slicnu boju koze, ti im, tako slepa za boje, porucujes da imaju nesto zajednicko i svodis ih na to sto im je zajednicko. Ispadaju AA drcni i nezahvalni jer vec imaju to za sta se njihova ”crna braca”  iz ostatku sveta tako ocajnicki bore, ali eto, njima zinulo doope za jos prava. Iz te vizure, sve sto AA traze izgleda kao preko ’leba pogaca, tj svaki zahtev za ravnopravnim tretmanom izgleda preteran i neutemeljen. Kad iz te perspektive posmatras njihove proteste, ti ih direktno sistemski diskriminises, stavljajuci ih u kontekst u koji ne spadaju. Sta je sledece, da ih pitas da li bi im bilo bolje da im preci nisu dovedeni u USA kao robovi, pa da sad zive negde u Sierra Leone? 
Da ti dodatno pojasnim, jer slutim da namerno neces razumeti: Sistemski rasizam se razlikuje od opsteg pojma rasizma po tome sto on deluje u okviru odredjene funkcionalne celine, sistema. Kad u okviru te celine imas razvijen korpus predrasuda u odnosu na neku grupu koja je takodjer deo tog sistema, i postupas s pozicija moci, a iz ugla tih predrasuda, onda je to sistemski rasizam. On gotovo nikad nije usmeren na sve rase koje nisu kao ona vladajuca, vec redovno na neku specificnu grupu, koja bas tu celinu specijalno ”zulja”. U USA su to AA, ne obavezno i druge ”ne-bele” grupe.

  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

@while(1){drink();}

da sumiramo tvoje misli 

- ovo se svima dešava 

-međutim, demokrate već godinama guraju chupri da su crnci jadne žrtve 

- pošto su ljudi nervozni od korone i ekonomije, "flojd slučaj je samo bio right place at the right time" 

-to sve je najgora djubrad društva iskoristila da ukrade sve što može 

-za to vreme, amerika je u denial fazi i niko nema hrabrosti da kaže i pošalje djubrad na par decenija u zatvor, umesto što smiruju tenzije. 

---

lepo rečeno. valjda će ovaj forum makar da prestane da tolerise djubrad, ako već amerika i svet generalno ne smeju ili neće. 

 

Da i ne. Policijska brutalnost u Americi je dobro ustanovljen problem. Cak i vecina desnicara se slaze sa tim. Medjutim, ako je verovati statistici, to nije rasni problem. Jednostavno se desava svima. Mitovi o rasizmu i dalje postoje uglavnom iz politickih razloga. Ne bih nuzno rekao da Biden ili Pelosi ili neko treci izmislio ovo, ali definitivno propagiraju tu pricu.

 

Floyd slucaj jeste right place right time. Cak iako mislis da ovo sto sam gore napisao nije tacno, ostaje cinjenica da postoje slucajevi koji su MNOGO gori od onoga sto se desilo Floyd-u pa ljudi nisu krenuli da besne po celoj zemlji. Ljudi su bili sokirani njegovim ubistvom ali nisu bili sokirani samo ubistvom.

 

I da, mislim da ljudi koji su zapalili zgrade jesu djubrad i treba tako da se ponasamo prema njima. Ne da novinar stoji ispred zgrade koja gori i da kaze da je sve mirno. Ne da ljudi govore kako unistavati imovinu "nije nasilno" ili da ponavljaju riot is the voice of the unheard i slicna sranja

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, vilhelmina said:


Ovim nespretnim sarkazmom ustvari vrlo slikovito ilustrujes..................

Naime, tacno je da postoji veliki broj ljudi tamne koze iz celog sveta, koji zele da se nastane u USA.

Ali ti ljudi beze od siromastva, kriminala, ratova i ko zna kakve muke u sopstvenim zemljama. Oni znaju da ce u USA biti na dnu drustvene lestvice, ali cene da je za njih i njihove porodice to jos uvek bolje nego da ostanu tamo gde su rodjeni.

 

Racunaju da ce bar njihovoj deci biti bolje.

Da ti dodatno pojasnim, jer slutim da namerno neces razumeti:

 

Ne. Logika nije sarkazam.

 

...ali nije retkost da kada se logika sudari sa ne-logikom, ne-logika pomisli da se zapravo sudarila sa sarkazmom
tako da, pojasnicu sada ja:

Logika mi kaze da ako je crni covek sistemski ugrozen u Usa, zasto bi bilo koji crni covek iseljenik sa drugih prostora

verovao da ce mu biti bolje u takvom sistemu?

 

Zasto se nada boljem zivotu za sebe a posebno za buducnost svoje dece?

Jer sta ako se takav rasisticki sistem nikada ne promeni? Ako ostane kako jeste.

Mislim na koji nacin bilo ko moze da zna sta ce se i kada promeniti da bi se izjednacilo pitanje rase koje boli?

Ali! Ako zna to samo znaci da takvom sistemu veruje.

 i zbog toga napustaju `muke u sopstvenim zemljama`, znaju da ce moci da uticu na promene dok u svojoj zemlji ne mogu da uticu ni na sta.

 

objasnjavam ono sto kazem dok mi ti objasnjavas mene i koristis se rasistickim slutnjama*

* slutnja je obavezno crna, pa zbog toga.

 

 

6 hours ago, uini said:

@while(1){drink();}

 demokrate već godinama guraju chupri da su crnci jadne žrtve 

 

 

ovo je sasvim tacno, demokrate to rade na svaki nacin u javnom nastupu ili preko svojih medija

podvlace rasne razlike i obecavaju da ce upravo oni to resiti cim pre

 

znaci provlaci se konstantno ta retorika, sto zaista nije nista novo.

Demokrate jedine znaju kako je crncima u odnosu na belce i tako ih kupuju.

U redu je i ako neko misli da su demokrate brizne i da tuguju nad nejednakoscu,

medjutim imali su i imaju dosta prostora da to rese, pitam se zasto nisu? Pa zato jer im se to politicki uopste ne isplati.

 

Ako sada smeta zli narandjasti majstor rasizma, pa nije uvek bio on da smeta.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Angelia said:

Naravno, neki su imali tuzno detinjstvo, drugi bi da "preraspodele kapital", treci smatraju da opravdano pljackaju u ime borbe protiv kapitalizma....neki su cak isprovocirani odbranom licne svojine.

 

Odlicna odbrana, al zamalo. Sad zamisli da su to WS, i reci mi da je to opravdano....

 

Ovo:

 

te odvoji od rasizma zauvek. Opravdaj mi da su ove riots organizovali desnicari u ime WS, i onda mi reci da je ok.

 

Ako si primetila, radjene su vecinom 1968. Moze tebi biti to smesno, moze i neprihvatljivo, ali ne menja nista. Tuzno detinjstvo nekog natera na masovno ubistvo... 

Link to comment
Share on other sites

 

104345527_617327745536130_75107327225474

Quote
50 minutes ago, Baby said:

 

Ako si primetila, radjene su vecinom 1968. Moze tebi biti to smesno, moze i neprihvatljivo, ali ne menja nista. Tuzno detinjstvo nekog natera na masovno ubistvo... 

 

12 hours ago, Baby said:

https://www.theatlantic.com/health/archive/2020/06/why-people-loot/612577/

 

Evo sta kazu studije zasto se pljacka za vreme ovakvih demonstracija, ima tu dosta razloga. 

 

 

ETO! Sve vreme ti objasnjavam, da je obrazovanje resenje i ispravljanje tih trauma iz mladosti, a ti pricas o systemskom rasizmu, koji je kriv za sve. Da se malo vise pozabavimo obrazovanjem mladih, a manje ucenjem mladih da drustvo mora da im da besplatan obrok, ne bi toga bilo.

Dokazano je da je policija brutalna i da nije brutalnija prema AA vec im nije bitno koga ce da lupe.

Edited by mrd
dodao sliku
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Baby said:

 

Ako si primetila, radjene su vecinom 1968. Moze tebi biti to smesno, moze i neprihvatljivo, ali ne menja nista. Tuzno detinjstvo nekog natera na masovno ubistvo... 

Sto to ne cini opravdanjem, zato sto odrasla osoba moze da zna sta je u redu a sta nije, i da razdvoji dobro od loseg, i donese odluke sopstvenom voljom.

A ako ne i neki mentalni problemi ga teraju da nesto radi, onda se obrati ljudima u mentalnim ustanovama.

 

Cuj, jbga imao je tuzno detinjstvo pa je postao serijski ubica. Aha super, smrtna ili dozivotna.

 

7 hours ago, vilhelmina said:

On gotovo nikad nije usmeren na sve rase koje nisu kao ona vladajuca, vec redovno na neku specificnu grupu, koja bas tu celinu specijalno ”zulja”. U USA su to AA, ne obavezno i druge ”ne-bele” grupe.

Vidi da ne zivim u USA i ja bih ti poverovala, tako ubedljivo zvucis da ljude u US "zuljaju" AA.

Zivim u gradu gde su AA vecina u odnosu na sve ostale "grupe", nemam pojma kako me zuljaju, nisam to ni primecivala. Naprasno su poceli da me zuljaju kad su polomili i opljackali dve komercijalne ulice, zapalili 3 zgrade itd... duga je lista

Problem je u tome sto me tu zuljaju i kad su beli.

Link to comment
Share on other sites

On 6/12/2020 at 1:31 PM, Veshtodel said:

Pa ne treba to da cudi obzirom da su svi oni zatrovani offend me memama politicke korektnosti pa ih je lako isprovocirati

Ima i toga, ima ona dobra knjiga Jonathana Haidt-a (The Coddling of the American Mind) o tome, ali ja ipak drzim da se ovde uglavnom ne radi o uvredjenosti nego o totalitarnom pokoravanju ljudi i treniranju strahovlade, a u tom slucaju je potpuno irelevantno sta neko kaze ili ne kaze, radi ili ne radi - kad uradis jednu stvar koju fasisti traze, oni traze sledecu (npr. sad je reci "ja sam protiv rasizma" takodje rasisticka stvar ako si belac), pa sledecu i td. Recju, nisu fasovi nikakve pamuk-mehke duse koje se samo lako uvrde pa moraju da pale, lome i kradu (kao sto to nisu bili ni onomad u Srbiji kad ih je "vredjala" gej parada pa su morali da kidisu), nego ta vrsta "uvredjenosti" predstavlja puki mizanscen za priredjivanje kristalnih noci sirom americkih gradova, terorisanje i pokoravanje gradjana, iz dana u dan...

 

 

 

  

8 hours ago, while(1){drink();} said:

Problem je sto su najgora djubrad u drustvu odlucili da iskoriste priliku da bi ukrali sve sto mogu. Takodje je problem sto trenutno skoro cela US zivi u denial fazi i nijedan politicar ili poznata licnost nije dovoljno hrabar da kaze da su ovo djubrad kojima par decenija u zatvoru a ne da se "smire tenzije." 

Slazem se sa delom komentara, ali ovaj komad nije sasvim tacan. Dovoljno je ukljuciti najgledaniju americku televizuju, FOX, tamo ima gomila hrabrih i cestitih ljudi koji otvoreno ustaju protiv tiranije, pogledaj recimo bilo koju emisija kod Takera Karlsona, najpametnijeg coveka u medijima, evo nasumicno jedne, njegov komentar o komunistickoj okupaciji Sijetla:

 

Oni su naravno pod velikom pritiskom - Takeru su fasisti pre par godina dolazili na porodicnu kuci da ga proteraju, isto kao sto su Seseljevci radili u Vojvodini, samo tamo ta vrsta etnickog i ideoloskog ciscenja ide mnogo teze - ali hrabrosti im sigurno ne nedostaje, bore se protiv ovog zla od samog pocetka - kod Karslona (i na FOX-u generalno) u emisiji prostor vec godinama uspevaju da dobiju sve zrtve komunistickog progona svih politikih usmerenja, od Majla Janopulusa preko Andrew-a Ngo-a do Breta Vajstejna.

 

S druge strane, tacno je, mnogi drugi nisu digli glas na vreme, i ja to donekle ljudski i mogu da razumem, ljudi su preplaseni, strepe za imovinu, za poslove, za porodicu (Karlson je u jednoj emisiji pricao i o tom srpskom fudbaleru Kataju koji je dobio otkaz zbog tvita svoje zene - kao eklatantnom primeru koncepta krvne osvete i kolektivne krivice u ovoj totalitarnoj ideologiji) itd, nekad mozda i jeste jeftinije sageti glavu, pokoriti se, reci sta ti zlikovci narede itd; no, sada se, kao uvek kada se radi o totalitarizmu, na sve strane ostvaruje i ona cuvena maksima, da je parafraziram "kad su dosli po Majla nisam ustao jer nisam bio Majlo. Kad su dosli po Ngo-a nisam se pobunio jer nisam bio Ngo. Kad su dosli po Vajnstejna cutao sam jer nisam bio Vajnstejn. Onda su dosli po mene, ali tada nije bilo nikog da ustane za mene..." - recju to sto si se pokorio te nece spasiti, jer totalitarizam uvek trazi dalje i dalje, evo primer ovog lika koji je otvoreni socijalista, u zaglavlju na Tviteru drzi, citiram "I try to elect Democrats." koji je dobio otkaz jer je tvitnuo o naucnom radu koji pokazuje da su mirne demonstracije efektnije od nasilja:

 

The Still-Vital Case for Liberalism in a Radical Age

 

Ili, pogledajte ovog jadnika koje je falangisticko divljanje podrzavao do onog sekunda dok NJEGOVU kucu nisu zapalili (onda su najednom postali "zivotinje"):spacer.png

 

 

 

Dobar primer hrabrosti i otpora je i sam predsednik Tramp, koji od prvog dana (predsednikovanja, ne samo tekuce agresije) ne popusta ni pedalj - pa lik ih je netrepnuvsi smrkovima sprao sa ulice da se proseta do crkve koju su vandalizovali prethodni dan - lako je on mogao da klekne, kaze "studenti su u pravu" i zaigra Kozaracko, ali mu je vrlo dobro jasno ono sto sam napisao u prvom pasusu - da totalitarizam "uvek trazi jos", pa zasto onda ne ispraviti kicmu na samom pocetku i reci "ne"...

Edited by bohumilo
  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Kako se na to odgovara:

In Nashville, a group of protesters converged on the Legislative Plaza on Friday, announcing plans to seize the area in front of the Tennessee statehouse as an 'autonomous zone.'

The demonstrators declared that the plaza would be re-named Ida B. Wells Plaza, after the early civil rights leader. Video from the scene showed the demonstrators chanting and singing on the plaza late into the night, apparently left to their own devices by law enforcement.

However, Tennessee Governor Bill Lee, a Republican, warned protesters in his state against trying to seize territory.

'Lawlessness, autonomous zones, and violence will not be tolerated,' Lee said in a statement. 'Further, Tennessee law expressly prohibits camping on state property not expressly designated as a campground area, and that law will be enforced.'

Lee added that he supports the right to peaceful assembly and peaceful protest under the First Amendment, and would continue to protect those rights. 

 

U medjuvremenu, Seattle:

The demonstrators say they will continue to occupy the CHAZ until their demands are met, including abolishing Seattle's police department and courts.

 

Presli smo na sudove :classic_biggrin: jel ima jos neko da tvrdi da ovo nisu anarhisti?

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Angelia said:

Kako se na to odgovara:

In Nashville, a group of protesters converged on the Legislative Plaza on Friday, announcing plans to seize the area in front of the Tennessee statehouse as an 'autonomous zone.'

The demonstrators declared that the plaza would be re-named Ida B. Wells Plaza, after the early civil rights leader. Video from the scene showed the demonstrators chanting and singing on the plaza late into the night, apparently left to their own devices by law enforcement.

However, Tennessee Governor Bill Lee, a Republican, warned protesters in his state against trying to seize territory.

'Lawlessness, autonomous zones, and violence will not be tolerated,' Lee said in a statement. 'Further, Tennessee law expressly prohibits camping on state property not expressly designated as a campground area, and that law will be enforced.'

Lee added that he supports the right to peaceful assembly and peaceful protest under the First Amendment, and would continue to protect those rights. 

 

U medjuvremenu, Seattle:

The demonstrators say they will continue to occupy the CHAZ until their demands are met, including abolishing Seattle's police department and courts.

 

Presli smo na sudove :classic_biggrin: jel ima jos neko da tvrdi da ovo nisu anarhisti?

 

Ja bih rekla da su to neki amerikanski autonomashi. 😉 

Edited by Cyber
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Stvarno ne mogu,😂 Rolling Stones poziva na ukidanje Law and Order SVU, zato sto prikazuje policiju pozitivno, i nije dovoljno diverzifikovan. @Baby izgleda da im se nije dopao Ice T. Inace, show koji ide vise od 20 godina;

But Olivia Benson won’t change, not fundamentally, because nobody wants Olivia Benson to change. We’re probably not going to see her making an effort to hire more police officers of color. We’re probably not going to see George Floyd incorporated into plot lines in anything but a cursory, ripped-from-the-headlines way.

 

Ocigledno da pisac ovog texta nije odgledao/la nijednu epizodu, posto bi znala da GF ne moze da se nadje u toj seriji, jer je tematika sexulani zlocini. Onih 500 zrtava silovanja u Mineapolisu, mogu.

 

1 minute ago, Cyber said:

 

Ja bih rekla da su to neki amerikanski autonomashi. 😉 

Pa samo jos treba da budu autonomni, posto ovaj traze hranu, pice, naocare za sunce, grad je morao da im dostavi toalete (sto ce reci da to nisu stanovnici tog kraja, znacu okupacije tudje teritorije).

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...