Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

Promene se desavaju i to je cinjenica. Da li su to prave promene, vreme ce pokazati.

 

10 common phrases that are actually racist AF.

 

Recimo bas sam sa starijim sinom, raspravljao o izrazu "Long time no see." Gde mi je on rekao da je taj izraz  toliko odomacen da je i u standarnom jeziku kosher. Znaci promene su drasticne, sigurno ce "AA" biti mnogo ravnopravniji kad se ove modifikacije jezika uvedu. 

Ravnopravnost je najvaznija "BLM". To sto problem nismo ni dotakli, je u neku ruku dobra stvar, sledeci put kad bude zgodno za politicare, oni ce ovaj problem, posto nije resen ponovo promovisati, mozda sledeci put kroz "YLM", ako im tako tada bude odgovralo.

 

YLM-yellow lives matter

Edited by mrd
izrazoliko=>izraz toliko
Link to comment
Share on other sites

Dakle Tramp ne staje. Nastavlja sa raspirivanjem mržnje i provociranjem  :

 

 

“I think I’ve done more for the black community than any other president, and let’s take a pass on Abraham Lincoln because he did good, although it’s always questionable, you know, in other words, the end result,” Trump told Fox News’ Harris Faulkner.

Faulkner, who is black, then interjected, “Well, we are free, Mr President, so he did pretty well.”

Trump has previously claimed that nobody has ever done for the black community what President Trump has done,” but fact-checkers have rated that audacious claim as false.

 

Da nije tužno bilo bi smešno. Čovek je neumoran 🙂

Edited by Klotzen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Klotzen said:

Dakle Tramp ne staje. Nastavlja sa raspirivanjem mržnje i provociranjem  :

 

 

“I think I’ve done more for the black community than any other president, and let’s take a pass on Abraham Lincoln because he did good, although it’s always questionable, you know, in other words, the end result,” Trump told Fox News’ Harris Faulkner.

Faulkner, who is black, then interjected, “Well, we are free, Mr President, so he did pretty well.”

Trump has previously claimed that nobody has ever done for the black community what President Trump has done,” but fact-checkers have rated that audacious claim as false.

 

Da nije tužno bilo bi smešno. Čovek je neumoran 🙂

 

Vidio sam to, ovo je vec bolest.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Klotzen said:

Dakle Tramp ne staje. Nastavlja sa raspirivanjem mržnje i provociranjem  :

 

 

“I think I’ve done more for the black community than any other president, and let’s take a pass on Abraham Lincoln because he did good, although it’s always questionable, you know, in other words, the end result,” Trump told Fox News’ Harris Faulkner.

Faulkner, who is black, then interjected, “Well, we are free, Mr President, so he did pretty well.”

Trump has previously claimed that nobody has ever done for the black community what President Trump has done,” but fact-checkers have rated that audacious claim as false.

 

Da nije tužno bilo bi smešno. Čovek je neumoran 🙂

 

Cek ima jos 😂

 

Quote

"The concept of chokeholds sounds so innocent & so perfect & then you realize if it's a 1 on 1. Now if it's 2 on 1 that's a little bit of a different story, depending. Depending on the toughness &strength. You know, we're talking about toughness &strength"

 

6 minutes ago, Amigo said:

 

Vidio sam to, ovo je vec bolest.

 

Vec je u domenu SF

Link to comment
Share on other sites

@Klotzen.@Amigo
Da li se iko od drugih političara, ili javnih radnika čuje?
DT i Lincoln, nerešeno. Pazi sad kad Joe the plumer to čuje, šta mislite da ima da zaključi.
Master media!

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Kronostime said:

Nije se ni on promenio - ostao je slon u staklarskoj radnji.:default_coffee:

Nisam mislila licno promeni, nego zameni drugim predsednikom.

34 minutes ago, Baby said:

 

Pretpostavljam da se ovo odnosi na mene. 

 

Nego, sta je sa onima sto su tu rodjeni i hoce da promenu sistem? Gde oni da odu? Ili smatras da su samo oni kojima sistem odgovara pravi Amerikanci.

Zasto bi molim te lepo zakljucivala da se to odnosi na tebe? Ja sam odgovorila Mama_mia totalno generalno, kako si se ti prepoznala u tome nemam pojma.

Oni koji su rodjeni tu i hoce promenu sistema, na glasanje, sto bi isli bilo gde? Cemu to konstatno podmetanje pogotovo o "pravim Amerikancima"? Ako cemo generalno, kome se demokratija ne dopada, i hoce diktaturu i revolucije, taj definitivno nije usvojio Americki sistem vrednosti, pa bio rodjen tu ili pao s Marsa.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Angelia said:

Nisam mislila licno promeni, nego zameni drugim predsednikom.

Zasto bi molim te lepo zakljucivala da se to odnosi na tebe? Ja sam odgovorila Mama_mia totalno generalno, kako si se ti prepoznala u tome nemam pojma.

Oni koji su rodjeni tu i hoce promenu sistema, na glasanje, sto bi isli bilo gde? Cemu to konstatno podmetanje pogotovo o "pravim Amerikancima"? Ako cemo generalno, kome se demokratija ne dopada, i hoce diktaturu i revolucije, taj definitivno nije usvojio Americki sistem vrednosti, pa bio rodjen tu ili pao s Marsa.

 

Ne znam da li primecujes da se ovaj problem vuce decenijama, znaci da glasanje nije urodilo plodom ni u jednoj stranci. 

 

Ne podmecem ti nego te pitam. 

 

Sto se tice demokratije i diktature, tu vec mozes da se obratis Trampu, posto mnogi gradjani, Amerikanci, njegovo predsednikovanje vide kao uvodjenje diktature. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Ove gluposti o BLM su argumenti iste težine kao šovinističke prozivke feminističkog pokreta. Baš onako tužno gledati da ljudi za koje verujem da nit su glupi nit su rasisti koriste takvu plitku argumentaciju.

Ti podjes od pogresne premise, da sistemski rasizam postoji, i onda jos dodas svoje vidjenje, da je na to adekvatna reakcija nasilje, i onda ocekujes neku duboku argumentaciju. Ti nisi bio ovde kada je pocinjalo to s... sa anarhistima, tj kad su poceli da poturaju pricu o rasizmu, fasizmu i anti-globalisticke idiotluke (da ne pominjem extra anti-semitizam) - a to je 2009. I kada je Obama to prigrlio. pogresna postavka je da je US glasala za Trampa jer je naprosto rasizam i fasizam procvetao, ma jok, svi su znali da je Tramp do skoro bio donor Demokratske stranke. Dosadilo im je da slusaju popovanje sve extremnijeg zastranjivanja u levo. Te su krivi za robovlasnistvo, pa su krivi za ustav, pa treba da se pospu pepelom za prava zena....i sve to naravno revolucijom.

Kada su se '92 desile riots u LA, jer to nesto promenilo, sistemski? Nije, samo se OJ izvukao za ubistvo. Naravno neces tvrditi da je polozaj POC isti kao i '92, nadam se. A kako se to promenilo? Pa evolucijom. Sve manje su ljudi nalazili razloga da im smeta ko je koje boje, sve cise su se okrenuli prednostima koje imaju zbog tako sarolikog drustva, beli klinci iz predgradja su poceli da slusaju rep. i jednog dana se probudis i Ben Carson, I Colin Powell, i Kondoliza rajs, i nisu nesto cudni tu gde jesu, pa nikom ne smeta ni crni predsednik (ovo uslovno nikom).

To sto su neke struje videle mogucnost u kampanji zavadi pa vladaj, to ne znaci da ono sto pricaju ima smisla. Crncima cemo da pricamo o sistemskom rasizmu, a Latinosima o rasizmu za ilegalnu emigraciju, to su dve ciljne grupacije. Ionako ce za 20 godina biti vecinske u US. A naravno za sve optuzimo white privilege. 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, mrd said:

@Klotzen.@Amigo
Da li se iko od drugih političara, ili javnih radnika čuje?
DT i Lincoln, nerešeno. Pazi sad kad Joe the plumer to čuje, šta mislite da ima da zaključi.
Master media!

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

 

Zar ne misliš da je nenormalno da to izjavi čovek za koga glasa 5% crnaca ?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Baby said:

 

Sto se tice demokratije i diktature, tu vec mozes da se obratis Trampu, posto mnogi gradjani, Amerikanci, njegovo predsednikovanje vide kao uvodjenje diktature. 

Sto generalno ne znaci da ti sto to misle, imaju super inteligenciju.

Link to comment
Share on other sites

 
Zar ne misliš da je nenormalno da to izjavi čovek za koga glasa 5% crnaca ?
Mislim da sam jasno izrazio svoj stav. Moje i tvoje mišljenje su manjina. Čini mi se da je teško manipulasati i mojim i tvojim mišljenjem. Problem je većina koja se računa.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Just now, Baby said:

 

Kakve to veze ima sa bilo cim? Pa imas morona u WH.

Niko ne mora imati Mensa potvrdu da bi ucestvovao u politickom zivotu neke drzave. Svasta...

Nisam ni rekla da mora, ali to sto neko tripuje da ako je Tramp na mestu predsednika to znaci diktaturu, ne govori nista o Trampovom mandatu.

Ima ljudi koji misle da je zemlja ravna, sto zemlju ne cini ravnom. Kao sto neki misle da je sve zavera masona, jevreja, i ljudi-gustera.

Zakljucili smo valjda da Tramp do sada nije prekrsio ustav, znaci nema nikakve diktature. Cak i da se nesto ispostavi kao ne-ustavno to ne znaci da uvodi diktaturu, i Obama je imao presudu da su mu neke stvari neustavne pa nismo imali diktaturu.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Angelia said:

Nisam ni rekla da mora, ali to sto neko tripuje da ako je Tramp na mestu predsednika to znaci diktaturu, ne govori nista o Trampovom mandatu.

Ima ljudi koji misle da je zemlja ravna, sto zemlju ne cini ravnom. Kao sto neki misle da je sve zavera masona, jevreja, i ljudi-gustera.

Zakljucili smo valjda da Tramp do sada nije prekrsio ustav, znaci nema nikakve diktature. Cak i da se nesto ispostavi kao ne-ustavno to ne znaci da uvodi diktaturu, i Obama je imao presudu da su mu neke stvari neustavne pa nismo imali diktaturu.

 

Pa valjda imaju razloga zasto tripuju. Gomilu puta sam stavila od videa do vesti i ko zna cega, ti si osporavala. Problem je sto osporavas meni, a mi samo mozemo da razmenjujemo misljenja, medjutim to ne menja nista u realnosti. 

 

I problem je to sto to moras milionima njih koji u to veruju da objasnis to sto pises, a dotle ce eto ti da skinu Trampa glasanjem, jer veruju da im ugrozava demokratska prava. 

Link to comment
Share on other sites

Two black female members of Seattle's African American Community Advisory Council were booed on Thursday as they told protesters inside the city's 'autonomous zone' that they have hijacked the Black Lives Matter movement.

Protesters descended on the six-block zone in Seattle earlier this week to declare it an autonomous zone. They took over the police precinct, sending the few cops who remained there fleeing. 

Photos of armed guards and checkpoints startled outsiders and drove President Trump to declare the area full of 'domestic terrorists' and 'ugly anarchists'.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Baby said:

 

Pa valjda imaju razloga zasto tripuju. Gomilu puta sam stavila od videa do vesti i ko zna cega, ti si osporavala. Problem je sto osporavas meni, a mi samo mozemo da razmenjujemo misljenja, medjutim to ne menja nista u realnosti. 

 

I problem je to sto to moras milionima njih koji u to veruju da objasnis to sto pises, a dotle ce eto ti da skinu Trampa glasanjem, jer veruju da im ugrozava demokratska prava. 

Pa i oni sto misle da Masoni vladaju svetu, imaju razloge zasto tako misle.

Nemam pojma kakve vesti si stavljala, na sta se to odnosi.

 

Ja sam te lepo zamolila da ako imas dokaza da Tramp krsi Ustav da to navedes. Naravno, nadam se da razumes da dokaz da je smenio neke ljude u nekim agencijama, nije dokaz diktature, jer to mu je pravo. Isto kao sto dokaz nije to sto se nekom u administraciji nije dopao njegov executive order.

Ti si postavljala neki text u kome su se neki koji su napustili poziciju/otpusteni zalili kako to nije fer.

 

I zamisli uzasa :classic_ohmy: trazio je od pravnog odeljenja da napise executive order tako da bude legalan, a ne protiv Ustava. Ja mislim da tim advokatima neko nije objasnio sta im je posao.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Angelia said:

Pa i oni sto misle da Masoni vladaju svetu, imaju razloge zasto tako misle.

Nemam pojma kakve vesti si stavljala, na sta se to odnosi.

 

Ja sam te lepo zamolila da ako imas dokaza da Tramp krsi Ustav da to navedes. Naravno, nadam se da razumes da dokaz da je smenio neke ljude u nekim agencijama, nije dokaz diktature, jer to mu je pravo. Isto kao sto dokaz nije to sto se nekom u administraciji nije dopao njegov executive order.

Ti si postavljala neki text u kome su se neki koji su napustili poziciju/otpusteni zalili kako to nije fer.

 

I zamisli uzasa :classic_ohmy: trazio je od pravnog odeljenja da napise executive order tako da bude legalan, a ne protiv Ustava. Ja mislim da tim advokatima neko nije objasnio sta im je posao.

 

I sta sa tim sta ko misli, moze neka poenta?

 

Hoces da kazes Trampovi glasaci su intelektualci, a ostali sto su protiv su debili. Mislim... ok. 

 

I sta i ako ne krsi ustav? Nemam pojma kada si shvatila da ti i ja ovde resavamo neko americko pitanje. Mislim, sta dobijas time sto ja nisam mogla da navedem krsenje ustava? Menja li to cinjenicu da je masovno nezadovoljstvo u US? Ne bas. 

 

Link to comment
Share on other sites

 
I sta sa tim sta ko misli, moze neka poenta?
 
Hoces da kazes Trampovi glasaci su intelektualci, a ostali sto su protiv su debili. Mislim... ok. 
 
I sta i ako ne krsi ustav? Nemam pojma kada si shvatila da ti i ja ovde resavamo neko americko pitanje. Mislim, sta dobijas time sto ja nisam mogla da navedem krsenje ustava? Menja li to cinjenicu da je masovno nezadovoljstvo u US? Ne bas. 
 
Nije baš masovno nezadovoljstvo, to je ono što ti i dems ne kapirate. Ljudi neće folirante!

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Baby said:

 

Pa valjda imaju razloga zasto tripuju. Gomilu puta sam stavila od videa do vesti i ko zna cega, ti si osporavala. Problem je sto osporavas meni, a mi samo mozemo da razmenjujemo misljenja, medjutim to ne menja nista u realnosti. 

 

I problem je to sto to moras milionima njih koji u to veruju da objasnis to sto pises, a dotle ce eto ti da skinu Trampa glasanjem, jer veruju da im ugrozava demokratska prava. 

A mozemo jednostavno da pogledamo definiciju diktature, uporedimo sa stanjem na terenu i dodjemo do objektivnog, realnog zakljucka.

 

Diktatori najcesce silom uzimaju vlast. Nje se desilo. Diktatura podrazumeva  monopolisanje vlasti i preuzimanje svih funkcija u drzavi od strane jednog coveka. Hmm, ajmo dalje. Vlast se nastoji prosiriti na sve sfere ljudskog zivota, ekonomiju, kulturu... Kontrola na svim nivoima vlasti. Nope. 

 

Koje su to karakteristike Trampove vladavine tipicne za diktatora? Kakva i cija prava su suspendovana? 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, dude said:

A mozemo jednostavno da pogledamo definiciju diktature, uporedimo sa stanjem na terenu i dodjemo do objektivnog, realnog zakljucka.

 

Diktatori najcesce silom uzimaju vlast. Nje se desilo. Diktatura podrazumeva  monopolisanje vlasti i preuzimanje svih funkcija u drzavi od strane jednog coveka. Hmm, ajmo dalje. Vlast se nastoji prosiriti na sve sfere ljudskog zivota, ekonomiju, kulturu... Kontrola na svim nivoima vlasti. Nope. 

 

Koje su to karakteristike Trampove vladavine tipicne za diktatora? Kakva i cija prava su suspendovana? 

 

Fair enough. 

 

Za pitanja evo citaj zasto misle:

 

https://thefulcrum.us/balance-of-power/donald-trump-dictator

https://foreignpolicy.com/2020/02/14/trump-is-failing-his-dictatorship-test/

https://www.washingtonpost.com/outlook/2020/02/05/trump-isnt-dictator-he-has-same-sense-impunity-they-do/

 

I tako dalje... znas sta da ukucas u google. 

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Baby said:

 

I sta sa tim sta ko misli, moze neka poenta?

 

Hoces da kazes Trampovi glasaci su intelektualci, a ostali sto su protiv su debili. Mislim... ok. 

 

I sta i ako ne krsi ustav? Nemam pojma kada si shvatila da ti i ja ovde resavamo neko americko pitanje. Mislim, sta dobijas time sto ja nisam mogla da navedem krsenje ustava? Menja li to cinjenicu da je masovno nezadovoljstvo u US? Ne bas. 

 

Pa nista, svako ima pravo da misli, to ti i govorim. To ne znaci da to sto misli ima smisla.

Nisam ni konstatovala da su Trampovi glasaci intelektualci, nego da je izjava da je Tramp diktator glupost, jednaka vladavini ljudi-gustera, jer jednostavno ne postoji ni jedan dokaz za tako nesto. Argument "neko to misli" jednostavno ne pije vodu.

 

Vidi, necemo mi nikad resiti neko americko pitanje, to ipak zahteva malo siri koncenzus. Sta ako ne krsi Ustav? Pa to znaci da ne krsi Ustav, tj da je tvoja izjava da ja podrzavam Trampa kad krsi ustav, blago receno pogresna. Isto kao i necije misljenje da je Tramp diktator.

 

Osim ako ne mislis da je US ustav dikatorski, u sta cista sumnjam. Na sve to - ti postavis kao argument necije misljenje kako bi Tramp mogao da postane diktator.

 

Evo ja mogu da ti napravim scenario kako bi ja mogla da postanem diktator, mislim fat chance za to, ali nakon toga mozes da tvrdis da ja uvodim dikaturu u Ameriku. Ljudi-gusteri imaju bolju sansu, tako aj da se drzimo te teorije.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Angelia said:

Pa nista, svako ima pravo da misli, to ti i govorim. To ne znaci da to sto misli ima smisla.

Nisam ni konstatovala da su Trampovi glasaci intelektualci, nego da je izjava da je Tramp diktator glupost, jednaka vladavini ljudi-gustera, jer jednostavno ne postoji ni jedan dokaz za tako nesto. Argument "neko to misli" jednostavno ne pije vodu.

 

Vidi, necemo mi nikad resiti neko americko pitanje, to ipak zahteva malo siri koncenzus. Sta ako ne krsi Ustav? Pa to znaci da ne krsi Ustav, tj da je tvoja izjava da ja podrzavam Trampa kad krsi ustav, blago receno pogresna. Isto kao i necije misljenje da je Tramp diktator.

 

Osim ako ne mislis da je US ustav dikatorski, u sta cista sumnjam. Na sve to - ti postavis kao argument necije misljenje kako bi Tramp mogao da postane diktator.

 

Evo ja mogu da ti napravim scenario kako bi ja mogla da postanem diktator, mislim fat chance za to, ali nakon toga mozes da tvrdis da ja uvodim dikaturu u Ameriku. Ljudi-gusteri imaju bolju sansu, tako aj da se drzimo te teorije.

 

Pa vidi, pilo ne pilo vodu utice na glasanje. Kako republikanci plase ljude komunizmom ako dodju demokrati, tako ovi plase ljude da ce  se izgubiti demokratija. Neki veruju u ovo, neki u ono. 

 

Meni se cini da se ti malo ogranicavas sta pise u zakonima, sta pise u ustavu, dok malo romantizujes realnost. Ljudi su preziveli oba Busa, Klintona, Obamu, prezivece i Trampa, retko ko ce iskljucivo radi rusenja vlasti izaci na ulicu da mitinguje, ali su vlasti (kao vlasti) uspeli da okrenu bilo koju demonstraciju da je uprta direktno protiv njih, iako je uprta na neki deo problema. 

 

Nisam li na ovoj temi procitala bar 5 puta o naivnosti jadnih i zavaranih demonstranata koji su izasli naivno da pomognu demonstrantima a ustvari su tamo zarad nekih drugih ciljeva, protiv vlasti. Domen naucne fantastike, jer oni su probali da sklone tu i takvu vlast opozivom koji nije uspeo i evo, u Novembru pa i sada na preliminarnom imaju priliku to da urade. Znaci, dogod pustas da ljudi izadju pred WH i kazu sta im smeta, demokratija sljaka, kada pocnes da ih sibas i ogradjujes se da ne mogu da pridju, nesto nije uredu. 

Te sreca da je ovo ipak jel, demokratska drzava, pa ce svi ovi postupci naterati vise ljudi na glasanje koje vlast treba da im omoguci ako zeli da se zovu demokratijom, a ne da im onemogucava zabranjivanjem glasanja putem poste smisljajuci izgovore kako se na taj nacin vara, i ukidajuci im glasacka mesta. To je veliko no, no za ocuvanje demokratije. 

 

Tako da spin sa problema policijske brutalnosti i rasizma na politiziranje demonstranata je totalno bezvezan i bio je bezvezan dok predsednik nije odlucio da izjavi "looting starts, shooting starts" i izadje sa biblijom pred crkvu da kaze "agresijom cemo ugusiti agresiju" E tada postaje vec politika. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Baby said:

 

Pa vidi, pilo ne pilo vodu utice na glasanje. Kako republikanci plase ljude komunizmom ako dodju demokrati, tako ovi plase ljude da ce  se izgubiti demokratija. Neki veruju u ovo, neki u ono. 

 

 

Znaci zastrasivanje. S tim sto mi imamo extremne levicare, anarhiste, na ulici, a Tramp nije uradio nista da pokaze svoje diktatorske tendencije. Uz to smo imali pokusaj jednog komuniste da postane kandidat, a da ne pominjemo neke u Kongresu koji podrzavaju raspustanje policije. Sta mislis koji je strah realniji?

 

25 minutes ago, Baby said:

 

Meni se cini da se ti malo ogranicavas sta pise u zakonima, sta pise u ustavu, dok malo romantizujes realnost. Ljudi su preziveli oba Busa, Klintona, Obamu, prezivece i Trampa, retko ko ce iskljucivo radi rusenja vlasti izaci na ulicu da mitinguje, ali su vlasti (kao vlasti) uspeli da okrenu bilo koju demonstraciju da je uprta direktno protiv njih, iako je uprta na neki deo problema. 

 

 

Cuj romantizujem realnost, a ja samo pricam o cinjenicama, a ne zamisljenim stvarima. Cini mi se da ja od pocetka Trampovog mandata govorim da se prestane sa pricom o narandzastom diktatoru, koji uvodi fasizam, on je samo jos jedan predsednik koji ce otici.

Ne znam sta ce ko retko uraditi, ali vidim da su neki izasli da bi rusili demokratski poredak, nije to valjda upereno protiv drugih (belih/zutih/zelenih) nego protiv vlasti? iako pogresne vlasti.

 

A sto se tice zakona i Ustava, sta kazes, necemo se valjda drzati zakona kao pijan plota?

29 minutes ago, Baby said:

 

Nisam li na ovoj temi procitala bar 5 puta o naivnosti jadnih i zavaranih demonstranata koji su izasli naivno da pomognu demonstrantima a ustvari su tamo zarad nekih drugih ciljeva, protiv vlasti. Domen naucne fantastike, jer oni su probali da sklone tu i takvu vlast opozivom koji nije uspeo i evo, u Novembru pa i sada na preliminarnom imaju priliku to da urade. Znaci, dogod pustas da ljudi izadju pred WH i kazu sta im smeta, demokratija sljaka, kada pocnes da ih sibas i ogradjujes se da ne mogu da pridju, nesto nije uredu. 

Te sreca da je ovo ipak jel, demokratska drzava, pa ce svi ovi postupci naterati vise ljudi na glasanje koje vlast treba da im omoguci ako zeli da se zovu demokratijom, a ne da im onemogucava zabranjivanjem glasanja putem poste smisljajuci izgovore kako se na taj nacin vara, i ukidajuci im glasacka mesta. To je veliko no, no za ocuvanje demokratije. 

 

Tako da spin sa problema policijske brutalnosti i rasizma na politiziranje demonstranata je totalno bezvezan i bio je bezvezan dok predsednik nije odlucio da izjavi "looting starts, shooting starts" i izadje sa biblijom pred crkvu da kaze "agresijom cemo ugusiti agresiju" E tada postaje vec politika. 

Aha sure, samo pustis ljude da pale i pljackaju i imas super demokratiju.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...