Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

 
Pennslvania, peaple, wite suburian women... i preneli navike na decu: freedom is essentia, my constitutional rights are essentail... 
 
 
 
A, ok sd mi je jasno. Tu piše da su preskakali školu. Hvala ti na proverenim informacijama.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dobar Laki Milos said:

Interesantnija je epidemija licemerja: juce 'pro life', danas 'umrite za ekonomiju'.

 

 

 

Ma sta je 2 - 3% na  57 miliona... nece se ni primetiti :ajme:

 

Posle se izvinjavao... 

 

 

 

 

3 minutes ago, mrd said:

A, ok sd mi je jasno. Tu piše da su preskakali školu. Hvala ti na proverenim informacijama.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

 

Znas, u pravu si, moze biti da nisu preskakali skolu, iako sam to rekla figurativno da dam naglasak zasto stavljam slike, moguce je samo da su imali krs nastavnike... 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dobar Laki Milos said:

Ne, prijatelju, izblamirao si se i diskvalifikovao intelektualno iz svake ozbiljne diskusije onim bezobrazlukom od komentare, i tu te nista vise ne moze oprati. 

 

Ako je tvoja reputacija prezivela postavljanje teksta kojeg nisi dobro procitao mislim da ce bohumilo biti skroz ok. 🤣

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Baby said:

 

 

 

Znas, u pravu si, moze biti da nisu preskakali skolu, iako sam to rekla figurativno da dam naglasak zasto stavljam slike, moguce je samo da su imali krs nastavnike... 

iskreno, ja stvarno nisam obratila paznju na to sto pise na tablama, ili parolama....tako da nisam bila sarkasticna, samo sam zbog toga sto preko slika prelazim olako, ispala glupa u drustvu.

Sa druge strane ja te slike nikad i ne shvatam ozbiljno, nemas pojma dal je neko pravio foru ili je hoax ili samo prosta greska.

 

Veceras sam citala neki legal draft od nekog ko ima ono nekoliko diploma, i zakljucak koji bi ti donela je da je osoba kompletno ne-obrazovana, ali nije. Milion gresaka (neke da umres od smeha), ali ako to uzmes u kontextu da je za sat vremena neko izbacio par strana legal brief u pola noci.... Impresivno.

 

Samo pokusavam da ti kazem da obratis paznju na kontext.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Angelia said:

iskreno, ja stvarno nisam obratila paznju na to sto pise na tablama, ili parolama....tako da nisam bila sarkasticna, samo sam zbog toga sto preko slika prelazim olako, ispala glupa u drustvu.

Sa druge strane ja te slike nikad i ne shvatam ozbiljno, nemas pojma dal je neko pravio foru ili je hoax ili samo prosta greska.

 

Veceras sam citala neki legal draft od nekog ko ima ono nekoliko diploma, i zakljucak koji bi ti donela je da je osoba kompletno ne-obrazovana, ali nije. Milion gresaka (neke da umres od smeha), ali ako to uzmes u kontextu da je za sat vremena neko izbacio par strana legal brief u pola noci.... Impresivno.

 

Samo pokusavam da ti kazem da obratis paznju na kontext.

 

"A thousand words leave not the same deep impression as does a single deed"

 

Naravno da postoji sansa da je misspelling, ali nisu samo slova ta koja "govore" na ovim slikama... 

 

I te kako sam obratila paznju na kontekst koji pokusavam da ti objasnim vec jedno pet strana. Placeni ili zavedeni, natovareni idejom, totalno ih nije briga ni za sebe ni za druge, nego rade ono sto im se kaze... Obicno takvi ljudi nisu mnogo inteligentni tako da ove gramaticke greske su u potpunom kontekstu. Normalan covek bi pisao guvernerima, ako mu je bas toliko stalo da pocne da radi. 

 

Citam komentare na Trampova vredjanja raznoraznih ljudi. Masa klice "brutalno" "samo u glavu" "vrhunac" "najbolji predsednik na svetu" "hvala bogu sto nam je poslao Trampa"... i oni ce glasati jer je on brutalan, izginuce, jer je on brutalan, sve ce da urade samo da sacuvaju tu brutalnost. 

 

Pa ja se izvinjavam, ali to nije ona Amerika koju ja poznajem, nego neka nova totalno "brutalna," prosta, primitivna, ostrascena... I ne, ne kazem da toga nije bilo pre, ali ga je bilo na dnu, sada govna isplivala na povrsinu i dave li dave sve one ispod.  

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Baby said:

 

Placeni ili zavedeni, natovareni idejom, totalno ih nije briga ni za sebe ni za druge, nego rade ono sto im se kaze...

Ovo je razlog zasto mi imamo razmirice oko "Trampovaca", ja vidim malu manjinu koja je blesava, a ti vidis zaveru.

placeni ili zavedeni? 

 

jel to ono kako je Tramp pravio profit od celih!!! celih 260$ ili koliko dolara na onom anti-malaricnom leku (ispascu opet glupa, padezi su mi malo zardjali)?

Nemoj da citas on-line conspiracy theories - nije bas sve tacno sto tamo pise.

 

Ljudi su frustrirani, umorni, i ne bas uvek logicni pod stresom. Ovo je jedan od velikih dogadjaja za par generacija Amera, kojima se naprasno ukida sloboda.

Nemam pojma koliko ce ljudi izaci sa PTSD iz ovoga, znam da to ljudima na Balkanu nije jasno, ali bi bar tebi trebalo da bude.

 

Neki od tih ljudi se legitimno bune protiv ukidanja sloboda, sa tvoje pozicije to izgleda jako glupo sa njihove - ne bas. Upravo se bune da nece da idu sa time sta im se kaze. Da li je u ovoj situaciji glupo, i da li ce dokazati Darvina - mozda. Ali daj malo razumevanja zasto to rade...

Link to comment
Share on other sites

Ne vidim ja zaveru, vide je svi koji hoce da je vide. Oni sto zmure ne vide. 

Da li zaista mislis da su se bas svi u jednom danu odlucili da izadju na demonstracije sami od sebe? Pa neko mora da ih je organizovao. Eno, stavila sam sliku sto je fox news objavio kojim danom gde idu demonstracije. Kako oni to znaju?

 

I to nije zavera, nego politicka igra koja bi trebalo da donese nekom poene. Doduse, bice pogresna, jer ljudi, pa cak i Republikanci ne reaguju na ovo kako se od njih ocekivalo, ma koliko god Tramp i njegove podguzne muve vrse pritisak. 

 

Nikakve teorije zavere ne postoje. I ta fraza nije cesto opravdanje za sva sranja. Cim treba nesto muljavo da se opere, odmas se nekom pripisu teorije zavere. 

 

Molim te mi nemoj vise objasnjavati sta ljudi osecaju. Kao sto sam napisala pre, mogu da ponovim nije problem. Osecaju svi isto, zele napolje, zele da rade i zive normalno, ali samo neki demonstriraju, ugrozavaju prvo sebe, pa svoje najblize, a onda sve one sa kojima su u konatku i bas su to oni koji nose jasne parole sa sobom i ticu se predsednika. 

 

Ako hoces prihvati moj odgovor, ako ne, ne vidim razloga zasto bi ti pisala jedno, pa ja onda kontra i tako 20 puta. Kod mene te fore ne rade, ja sam odrasla pod budnim okom inspektora i sve fore ubedjivanja i ispiranja mozga naucila jos u detinjstvu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, bohumilo said:

edit: a i setio si se da kazes da "ne tvrdis" da su slike iz Micigena (nego onako, bez veze) sad na kraju kad si oguljen ko luk, sloj po sloj, sliku po sliku...

 

Sta ja imam da se secam necega sto nisam uradio? Malo manje podmitanja, ok?

 

Oguljen? Sto je babi milo... 

 

To su Trampovi obozavatelji, kako u Americi, tako i sirom sveta. Sve ultradesnicarske partije u Evropi, AFD, NPD, FPÖ itd ga dizu u nebesa. Rasizam je tu kao dobar dan, sto je sustina mog komentara. 

 

A kad ne znas kako da odvuces paznju, onda mi podmices stvari. Jadno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Baby said:

 

 

 

Ma sta je 2 - 3% na  57 miliona... nece se ni primetiti :ajme:

 

Posle se izvinjavao... 

 

 

Ne mislim na njega, nego naprimer na ovoga:

 

"Texas Lt. Gov. Dan Patrick says 'there are more important things than living' to justify reopening the state's economy"

 

 

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Baby said:

 

 

Ako hoces prihvati moj odgovor, ako ne, ne vidim razloga zasto bi ti pisala jedno, pa ja onda kontra i tako 20 puta. Kod mene te fore ne rade, ja sam odrasla pod budnim okom inspektora i sve fore ubedjivanja i ispiranja mozga naucila jos u detinjstvu. 

nema potrebe, tvoj stav prihvacen....

 

nisam ni imala vremena da ti ozbiljno odgovaram, izvini

Link to comment
Share on other sites

 
Znas, u pravu si, moze biti da nisu preskakali skolu, iako sam to rekla figurativno da dam naglasak zasto stavljam slike, moguce je samo da su imali krs nastavnike... 

Bogte maz’o, kada je njima Dr Oz glavni medicinski stručnjak. [emoji19]
Link to comment
Share on other sites

Ovo je razlog zasto mi imamo razmirice oko "Trampovaca", ja vidim malu manjinu koja je blesava, a ti vidis zaveru.
placeni ili zavedeni? 
 
jel to ono kako je Tramp pravio profit od celih!!! celih 260$ ili koliko dolara na onom anti-malaricnom leku (ispascu opet glupa, padezi su mi malo zardjali)?
Nemoj da citas on-line conspiracy theories - nije bas sve tacno sto tamo pise.
 
Ljudi su frustrirani, umorni, i ne bas uvek logicni pod stresom. Ovo je jedan od velikih dogadjaja za par generacija Amera, kojima se naprasno ukida sloboda.
Nemam pojma koliko ce ljudi izaci sa PTSD iz ovoga, znam da to ljudima na Balkanu nije jasno, ali bi bar tebi trebalo da bude.
 
Neki od tih ljudi se legitimno bune protiv ukidanja sloboda, sa tvoje pozicije to izgleda jako glupo sa njihove - ne bas. Upravo se bune da nece da idu sa time sta im se kaze. Da li je u ovoj situaciji glupo, i da li ce dokazati Darvina - mozda. Ali daj malo razumevanja zasto to rade...

A šta da kažu Italijani, Francuzi, Španci pa i ovi moji Norvežani. Misliš da je slobodarstvo bogom dano samo Amerikancima? A pazi, Amerika je u pandemijskom zaostatku par meseci u odnosu na Evropu.
Kada vidiš one zdravstvene radnike u Italiji i Španiji, one polumrtve ljude na respiratorima, prazne ulice velikih gradova, bogatih gradova u Italiji, ljude koji jedva čekaju makar da se ošišaju... ali ti ljudi razumeju (za razliku od tebe i tebe sličnih koji niste svesni opasnosti od korona virusa) koliko je važno primeniti sve epidemiološke mere kako bi se sačuvali životi.
I onda dođem ovde i čitam tebe laika koja pišeš o tome da ljudi treba da se vrate na posao bez obzira što time ugrožavaju sebe i druge (novooboleli neće moći da rade, nema posla, drastičan ekonomski pad, novo zaduživanje države da im obezbedi minimum prihoda, enormna ulaganja u zdravstvo, deca koja gube kontakt sa drugom decom, stopirano školstvo...), da treba razumeti one koji su frustrirani (frustrirani su oni bili i pre pandemije; tada su im smetali Deep State, iluminati, i tada su bili ravnozemljaši, antivakseri, borci protiv abortusa, verski fanatici koji veruju u božije spasenje ili neizbežnu kataklizmu / što reče ona gospođa na protestu da se od nečeg mora kad- tad umreti...), da im se “naprasno” ukida sloboda a gledali su šta se dešava u Aziji a onda i u Evropi, uveo im trumpetalo zabranu putovanja i dovozio i iz svih krajeva sveta (to je bio neki njegov hir, možda?).
I onda govoriš o PTSD kao da Amerikanci ne nose to sa sobom iz silnih ratova u kojima su učestvovali. Sada će da im trumpetalo šalje kontradiktorne poruke da treba da se štite i da će država pomoći ali da imaju pravo na okupljanje i zahteve koje iznose. Izbori se bliže a ludaci se udaljavaju od njega jer je čak i on svestan štetnih posledica kršenja epidemioloških mera.
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, boxcube said:

Pa bas zato nisu drzavne nego poverene funkcionerima za dobro preciziranu namenu.

Ovo baš nije istina. Pare koje građani i privreda daju državi u vidu poreza i taksi i slično, su po prirodi državne pare, pošto tačna namena nije definisana, nego državni organi odlučuju o raspodeli i trošenju novca, bez obaveze da o tome pitaju onoga koji taj novac daje državi (tako je u najvećem broju država, mada postoji i par izuzetaka). Plus što država može i da generiše "novac" kroz izdavanje obveznica, kroz dodatno zaduživanje  kod kreditnih institucija ili drugih država, i slično. Odakle vam ideja da ne postoji državni novac?

  • Like 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ok, da nastavim sa ljustenjem luka, na borhesovkom putu ispisivanja opste istorije bescasca.

 

 

Evo sta si ti prilozio kao dokaz tvrdnje da je Obama "smanjio deficit":

  

10 hours ago, Dobar Laki Milos said:

 

 

Medjutim, tamo kada se udje u TVOJ "dokaz" tamo postoje podaci o godisnjem deficitu iz poslednje Busove godine ($459 billion in calendar 2008) i godisnjem deficitu iz poslednje Obamine godine ($585 billion his last year in office). (ako vec zelimo da razgovaramo o tome da li je neko smanjio ili povecao nivo godisnjeg deficita (tj. STOPU rasta duga, vise o tome u nastavku) razumno bi bilo gledati prosecni godisnji deficit, ali sam bas dobre volje pa mogu da dozvolim i da gledamo poslednju godinu prethodne i poslednju godine te administraicije o kojoj se govori; ono sto ne mozemo da dozvolimo je da neko PROZIVOLJNO izabere 2 godine, onako kako je najbolje za njegov argument - kao sto si ti hteo da izaberes kada se govorilo o nezaposlenosti, pa ne uzmes prvu i poslednju godinu nego najvecu i najmanju)

 

E dakle, sada ide pitanje za djaka prvaka: staviti znak (ne)jednakosti,  <,> ili = izmedju zadatih brojeva:


$459 billion____$585 billion

 

Eh sada, kod Orvela ima ono kad se "sledovanje cokolade" povecava sa 13 na 11 grama, moguce da je i ovde tako...

 

 

 

Medjutim, ovo nije toliko ni vazno, kako rekoh iznad, godisnji deficit je prosto mera brzine povecanja javnog duga (ako ne placate struju redovno vama nije toliko vazno sto je dug za februar manji od duga za januar ili obrnuto, kada stigne racun za februar vi povecavate UKUPAN dug, i on je jedino sto vas interesuje), ukupan javni dug je zbir pojedinacnih deficita po godinama, i on je jedina relevantna mera, ili moze da se gleda i prosecni deficit*, ali on kada se pomnozi sa brojem godina dobije se ono sto nas jedino interesuje: koliki je neciji ukupan ceh, koliki je ukupan racun za struju, kolike je bio dug kada je neko dosao i kada je otisao - i tu je zapravo Obama pravi svetski sampion, koji je skoro duplirao ukupan dug, koji je se, dakle, zaduzio koliko svi prethodnici zajedno!


* evo kako izgleda prosecan deficit:
spacer.png

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, bohumilo said:

Ok, da nastavim sa ljustenjem luka, na borhesovkom putu ispisivanja opste istorije bescasca.

 

 

Evo sta si ti prilozio kao dokaz tvrdnje da je Obama "smanjio deficit":

  

 

 

Medjutim, tamo kada se udje u TVOJ "dokaz" tamo postoje podaci o godisnjem deficitu iz poslednje Busove godine ($459 billion in calendar 2008) i godisnjem deficitu iz poslednje Obamine godine ($585 billion his last year in office). (ako vec zelimo da razgovaramo o tome da li je neko smanjio ili povecao nivo godisnjeg deficita (tj. STOPU rasta duga, vise o tome u nastavku) razumno bi bilo gledati prosecni godisnji deficit, ali sam bas dobre volje pa mogu da dozvolim i da gledamo poslednju godinu prethodne i poslednju godine te administraicije o kojoj se govori; ono sto ne mozemo da dozvolimo je da neko PROZIVOLJNO izabere 2 godine, onako kako je najbolje za njegov argument - kao sto si ti hteo da izaberes kada se govorilo o nezaposlenosti, pa ne uzmes prvu i poslednju godinu nego najvecu i najmanju)

 

E dakle, sada ide pitanje za djaka prvaka: staviti znak (ne)jednakosti,  <,> ili = izmedju zadatih brojeva:


$459 billion____$585 billion

 

Eh sada, kod Orvela ima ono kad se "sledovanje cokolade" povecava sa 13 na 11 grama, moguce da je i ovde tako...

 

 

 

Medjutim, ovo nije toliko ni vazno, kako rekoh iznad, godisnji deficit je prosto mera brzine povecanja javnog duga (ako ne placate struju redovno vama nije toliko vazno sto je dug za februar manji od duga za januar ili obrnuto, kada stigne racun za februar vi povecavate UKUPAN dug, i on je jedino sto vas interesuje), ukupan javni dug je zbir pojedinacnih deficita po godinama, i on je jedina relevantna mera, ili moze da se gleda i prosecni deficit*, ali on kada se pomnozi sa brojem godina dobije se ono sto nas jedino interesuje: koliki je neciji ukupan ceh, koliki je ukupan racun za struju, kolike je bio dug kada je neko dosao i kada je otisao - i tu je zapravo Obama pravi svetski sampion, koji je skoro duplirao ukupan dug, koji je se, dakle, zaduzio koliko svi prethodnici zajedno!


* evo kako izgleda prosecan deficit:
spacer.png

 

I kad pomislis da ne mozes vise da se blamiras, ti zapnes iz sve snage. 😄

 

Halo, ne mozes ti da biras godine i vremenske periode kako tebi odgovara, niti da ignorises kontekst i mesas babe i zabe. 

 

Isto tako opet ignorises Trampa, njegove dugove i razlog nastanka istog, kao i razvoj deficita.

 

Kao sto rekoh, i kao sto pise u clanku (mozda je i Forbes levicarski ili nema pojma?), jedan se zaduzio da spasi zemlju i ekonomiju, drugi da pokloni pare sponzorima. Jedan je uspeo kroz investicije da poveca primanja i tako smanji (!) deficit, drugi nema pojma kako ce, porez je smanjen, a kao kralj bankrota i ne zna nikako drugacije. KONTEKST! 

 

spacer.png

 

 

Ali sve to i ne bi smelo da se desava, kao sto si tvrdio na starom forumu.

 

Kao sto sam vec rekao, cist bezobrazluk od komentara i vredjanje inteligencije. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Don Laki Juan said:

Ovo baš nije istina. Pare koje građani i privreda daju državi u vidu poreza i taksi i slično, su po prirodi državne pare, pošto tačna namena nije definisana, nego državni organi odlučuju o raspodeli i trošenju novca, bez obaveze da o tome pitaju onoga koji taj novac daje državi (tako je u najvećem broju država, mada postoji i par izuzetaka). Plus što država može i da generiše "novac" kroz izdavanje obveznica, kroz dodatno zaduživanje  kod kreditnih institucija ili drugih država, i slično. Odakle vam ideja da ne postoji državni novac?

 

Ma ne, to je sada beznacajna lingvisticka diskusija, ali ja sam izvorno govorio u kontekstu toga da "drzava nekome pomaze" tako sto mu daje novac "da ga spasi", pa to deluje kao nekakva magija, tamo negde ima neki drzavni novac, ima ga koliko hoces pa oni zavuku ruku u kesu, vade i dele. Moja poenta je bila da taj novac mora biti prvo od nekoga uzet da bi se nekome drugom dao. A "generisanje novca kroz obveznice" nije nista razlicito, samo sto drzava ne uzme sada od nekoga nego se obaveze da ce U BUDUCNOSTI uzeti...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, bohumilo said:

A "generisanje novca kroz obveznice" nije nista razlicito, samo sto drzava ne uzme sada od nekoga nego se obaveze da ce U BUDUCNOSTI uzeti...

Ok, obveznice ne funkcionišu baš tako, ali nema veze. Nastavite, neću da se mešam.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Dobar Laki Milos said:

Isto tako opet ignorises Trampa, njegove dugove i razlog nastanka istog, kao i razvoj deficita.

 

Kao sto rekoh, i kao sto pise u clanku (mozda je i Forbes levicarski ili nema pojma?), jedan se zaduzio da spasi zemlju i ekonomiju, drugi da pokloni pare sponzorima. Jedan je uspeo kroz investicije da poveca primanja i tako smanji (!) deficit, drugi nema pojma kako ce, porez je smanjen, a kao kralj bankrota i ne zna nikako drugacije. KONTEKST! 

 

To su naravno besmislice, ali dobro je da priznajes da si lagao i to u sopstvenom linku, pa sada trazis opravdanje :lol_2:

 

Ne ignorisem ja Trampa, nego trenutno ljustim luk od lazi u koje si se zamotuljio...

 

 

 edt: 

10 minutes ago, Dobar Laki Milos said:

 

alo, ne mozes ti da biras godine i vremenske periode kako tebi odgovara,

Aa, ne,  to ti radis, ja sam uzeo pocetak i kraj mandata, kako rekoh "gledamo poslednju godinu prethodne i poslednju godine te administraicije o kojoj se govori; " - sve podaci iz tvog linka...

 

 

Edited by bohumilo
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, bohumilo said:

 

To su naravno besmislice, ali dobro je da priznajes da si lagao i to u sopstvenom linku, pa sada trazis opravdanje :lol_2:

 

To su cinjenice. Nece ti tu pomoci nikakva gimnastika ni ignorancija. Samo potvrdjujes da ili nemas pojma o cemu pricas ili namerno prevrces cinjenice (i to onako bas bas lose).

 

Edit: A za ovo konstantno podmitanje (koje bese ne volis) bi mogao da popases jedan dobrani ban, kad vec tvoje vredjanje inteligencije nije kaznjivo.

Edited by Dobar Laki Milos
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 
Ma ne, to je sada beznacajna lingvisticka diskusija, ali ja sam izvorno govorio u kontekstu toga da "drzava nekome pomaze" tako sto mu daje novac "da ga spasi", pa to deluje kao nekakva magija, tamo negde ima neki drzavni novac, ima ga koliko hoces pa oni zavuku ruku u kesu, vade i dele. Moja poenta je bila da taj novac mora biti prvo od nekoga uzet da bi se nekome drugom dao. A "generisanje novca kroz obveznice" nije nista razlicito, samo sto drzava ne uzme sada od nekoga nego se obaveze da ce U BUDUCNOSTI uzeti...

A šta ćemo u situaciji kada država nema od koga da uzme novac, u slučaju recesije kada sve propada ili ove pandemije? Odakle dolaze novci za troškove javnog sektora?
Nije ih sigurno Tramp pozajmio iz svoje kasice prasice.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, bohumilo said:

edt: 

Aa, ne,  to ti radis, ja sam uzeo pocetak i kraj mandata, kako rekoh "gledamo poslednju godinu prethodne i poslednju godine te administraicije o kojoj se govori; " - sve podaci iz tvog linka...

 

 

 

 

I naravno ignorisao i kontekst, i razvoj, i razlog, i Trampa, ma bukvalno sve sto ti smeta u argumentaciji.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Dobar Laki Milos said:

Edit: A za ovo konstantno podmitanje (koje bese ne volis) bi mogao da popases jedan dobrani ban, kad vec tvoje vredjanje inteligencije nije kaznjivo.

 

Ma nema problema, prijavi me pa cemo da vidimo. Moj ban i jeste jedini nacin da nam prodas trucanja "o povecanju sledovanja cokolade sa 11 na 13 grama", o "smanjenju godisnjeg deficita sa "$459 billion na $585 billion" itd...

 

  

1 minute ago, Dobar Laki Milos said:

 

 

I naravno ignorisao i kontekst, i razvoj, i razlog, i Trampa, ma bukvalno sve sto ti smeta u argumentaciji.

Trenutno jesam - mada sam o tome detaljno pisao onomad kad smo diskutovali - trenutno mi je samo bio cilj da pokazem da ti lazes u elementarnoj aritmetici, da tvrdis da je 11 vece od 13, 459 od 585 itd...

 

A sad trk moderacija :lol_2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, bohumilo said:

 

Ma nema problema, prijavi me pa cemo da vidimo. Moj ban i jeste jedini nacin da nam prodas trucanja "o povecanju sledovanja cokolade sa 11 na 13 grama", o "smanjenju godisnjeg deficita sa "$459 billion na $585 billion" itd...

 

  

Trenutno jesam - mada sam o tome detaljno pisao onomad kad smo diskutovali - trenutno mi je samo bio cilj da pokazem da ti lazes u elementarnoj aritmetici, da tvrdis da je 11 vece od 13, 459 od 585 itd...

 

A sad trk moderacija :lol_2:

 

 

Ja lazem jer ti ignorises sve cinjenice? Kao sto si tvrdio da je laz da je Obama smanjio nezaposlenost sa 10% na ispod 5%? 

 

Za tebe ne postoje ni kontekst ni godine izmedju? Kao ni budzetske godine? Evo, ljudi ti jos sve lepo u boji nacrtali, a grafika ide i dalje i pokazuje razvoj kod Trampa.

 

spacer.png

 

Kako te bre nije ni malo sramota?

Edited by Dobar Laki Milos
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...