Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

24 minutes ago, Eddard said:

Dva slučaja ne čine epidemiju.

 

Well, na ovom sajtu imas 387 dobro dokumentovanih slucajeva, da li je to epidemija? Ima i ova knjiga gde je prikupljeno 409 slucajeva, i analiziran kontekst i razlozi "epidemije" (ili pojave, ako hoces)...

Edited by bohumilo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, melankolic said:

Ludilo, totalno ludilo.
To je to kad ludaci one koji ih štite teraju u Kinu.
 

 

 

Sta reci?

 

spacer.png

spacer.png

 

 

8 minutes ago, Sprivel said:

 

Eh kad bi sektu interesovale cinjenice...

Edited by Dobar Laki Milos
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Dobar Laki Milos said:

Sta reci?

 

Mozda reci "lazne vesti"?

 

Don't Get Fooled by Fake Photos of Coronavirus Lockdown Protests

https://reason.com/2020/04/20/dont-get-fooled-by-fake-photos-of-coronavirus-lockdown-protests/

 

Quote

This appears to be a genuine photograph. However, it was not taken in Lansing, Michigan, during Operation Gridlock in April 2020 and it may not actually show a Trump supporter. 

 

...it turns out that the picture in question actually came from a March 2 Bernie Sanders rally in Boise, Idaho.. Twitter user @notaxiwarrior first shared this image on March 2, 2020, 

 

 

Cela prica ovde:

https://www.snopes.com/fact-check/swastika-flag-trump-pence-michigan/

Edited by bohumilo
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, bohumilo said:

 

Mozda reci "lazne vesti"?

 

Don't Get Fooled by Fake Photos of Coronavirus Lockdown Protests

https://reason.com/2020/04/20/dont-get-fooled-by-fake-photos-of-coronavirus-lockdown-protests/

 

 

 

Cela prica ovde:

https://www.snopes.com/fact-check/swastika-flag-trump-pence-michigan/

 

I sta to tacno menja? Kakve crne lazne vesti? Jel su slike prave ili ne? Jesu li to Trampovi obozavatelji ili ne?

 

Pa taj snopes link sam i stavio, odatle je i slika (jedna od dve), genije. Tebe bas nicega nije blam, jel?

Edited by Dobar Laki Milos
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Dobar Laki Milos said:

 

I sta to tacno menja? Kakve crne lazne vesti? Jel su slike prave ili ne? Jesi li to Trampovi obozavatelji ili ne?

 

Nisu, procitaj link koji si "i sam stavio":

 

Quote

It should be noted that while this photograph is real, the person holding this flag may not actually be a Trump supporter. Additional photographs from the event appears to show that this person was holding a Bernie Sanders sign at another point during the rally:

spacer.png

 

 

:ajme:

 

Da si pogledao SOPSTVENI link (btw, gde si ga stavio?) valjda bi video ovo?

 

7 minutes ago, Dobar Laki Milos said:

Tebe bas nicega nije blam, jel?

 

Ne, ja sam krajnje skrupulozan, ali tebe ocigledno ne samo da nije blam nicega (to haj' i nekako), nego se ni na trenutak ne osvrces na najnotornije cinjenice iz realnog sveta. Danas si besramno tvrdio da je Obama smanjio deficit, evo sada nudis lazne vesti i slike, sta je sledece?

Edited by bohumilo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, bohumilo said:

 

Nisu, procitaj link koji si "i sam stavio":

 

spacer.png

 

 

:ajme:

 

Da si pogledao SOPSTVENI link (btw, gde si ga stavio?) valjda bi video ovo?

 

 

Ne, ja sam krajnje skrupulozan, ali tebe ocigledno ne samo da nije blam nicega (to haj' i nekako), nego se ni na trenutak ne osvrces na najnotornije cinjenice iz realnog sveta. Danas si besramno tvrdio da je Obama smanjio deficit, evo sada nudis lazne vesti i slike, sta je sledece?

 

 

I sada jos samo svi da zaboravimo i prvu sliku koju ignorises i uspeo si u skretanju paznje. 🙂

 

Ne, prijatelju, izblamirao si se i diskvalifikovao intelektualno iz svake ozbiljne diskusije onim bezobrazlukom od komentare, i tu te nista vise ne moze oprati. 

 

PS: vidi pod link slike. 

PPS: https://www.forbes.com/sites/chuckjones/2020/02/01/trumps-deficits-are-racing-past-obamas/

 

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Dobar Laki Milos said:

 

 

I sada jos samo svi da zaboravimo i prvu sliku koju ignorises i uspeo si u skretanju paznje. 🙂

 

 

Aha, znaci priznajes da je druga slika bila lazna vest? Ostala nam je prva, gde li si se na nju sapleo, hajde da vidimo...

 

...m,m,m..

 

evo je:

 

BY STAFF THE ASSOCIATED PRESS
Posted September 26, 2016 7:07 pm

 

https://globalnews.ca/news/2964945/sex-offender-sent-packing-from-county-fair-for-selling-nazi-flags/

 

Znaci pokupio si jednu sliku sa Bernijevog mitinga iz marta i jednu iz hebene 2016. godine i pokusao da ih podvalis kao demonstrante u Micigenu iz 2020! :ajme: Kako da ti kazem prosto, izblamirao si se i diskvalifikovao intelektualno iz svake ozbiljne diskusije ovim bezobrazlukom od komentare, i tu te nista vise ne moze oprati. 

 

 

 

p.s. Inace, mene ne bi nista iznenadilo da vidim ljude sa svastikama koji podrzavaju Trampa, kao ni ljude sa cekicem i srpom ili petokrakom da podrzavaju Sandersa, zlikovaca ima i u SAD, ali ovo opste bescasce, laganje i podmetanje ne mogu...

Edited by bohumilo
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Dobar Laki Milos said:

 

 

I bas kukaste krstove uz Trampa? Cista slucajnost? Ne poznaju svoju publiku? 🙂

Pa vidi sad me pitas da ulazim u njegovu motivaciju i biznis model, ne znam. 

Slikano je iz jednog ugla, jel moze izvor - pa mozda ima siri concept? Uostalom sad treba i da predpostavimo da je uspesan prodavac pa ima dobru marketing strategiju...

 

Nema uopste potrebe da pravimo predpostavke, ima medju desnicarima simpatizera Trampa, ali nemojmo izmisljati pricu tamo gde je nema

 

Edit pretece me bohumilo.

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bohumilo said:

 

Aha, znaci priznajes da je prva slika bila lazna vest? Ostala nam je druga, gde li si se na nju sapleo, hajde da vidimo...

 

...m,m,m..

 

evo je:

 

BY STAFF THE ASSOCIATED PRESS
Posted September 26, 2016 7:07 pm

 

https://globalnews.ca/news/2964945/sex-offender-sent-packing-from-county-fair-for-selling-nazi-flags/

 

Znaci pokupio si jednu sliku sa Bernijevog mitinga iz marta i jednu iz hebene 2016. godine i pokusao da ih podvalis kao demonstrante u Micigenu!:ajme: Kako da ti kazem prosto, izblamirao si se i diskvalifikovao intelektualno iz svake ozbiljne diskusije onim bezobrazlukom od komentare, i tu te nista vise ne moze oprati. 

 

 

 

p.s. Inace, mene ne bi nista iznenadilo da vidim ljude sa svastikama koji podrzavaju Trampa, kao ni ljude sa cekicem i srpom ili petokrakom da podrzavaju Sandersa, zlikovaca ima i u SAD, ali ovo opste bescasce, laganje i podmetanje ne mogu...

 

 

Gde sam ja tacno tvrdio da se radi o ovoj godini ili Michiganu? 

 

Da, vidi se da ne volis laganje ili podmetanje. 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Dobar Laki Milos said:

 

 

Gde sam ja tacno tvrdio da se radi o ovoj godini ili Michiganu? 

 

 

Pa odgovorio si kao komentar na video o protestima (a te slike su forumasi i ranije ovde postavljali kao slike iz Micigena, i generalno kruze kao takve fejke netom).

 

edit: a i setio si se da kazes da "ne tvrdis" da su slike iz Micigena (nego onako, bez veze) sad na kraju kad si oguljen ko luk, sloj po sloj, sliku po sliku...

Edited by bohumilo
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bohumilo said:

 

Pa odgovorio si kao komentar na video o protestima (a te slike su forumasi i ranije ovde postavljali kao slike iz Micigena, i generalno kruze kao takve fejke netom).

 

 

Znaci nisam. Hvala na potvrdi.

 

Druga slika jeste sa Bernojevog mitinga, samo "nisi stigao" da citiras i druge delove teksta (jbg, bas si nesto zaboravan):

 

"Today I witnessed a bunch of trump supporters crashing a peaceful rally I was attending with my family. They were profane, disrespectful & crowded behind a nazi flag. Not one trumpster confronted him on his racism. They all stood behind him of course, showing their true selves."

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, A sad said:

Pricu o kosenju trave mozete nastaviti privatnim porukama. 

Ja se izvinjavam, prvo se rasprava o besmislenim merama pretvorila u "sto ne kosis svoj travnjak", a onda sam ja i otisla sa foruma (ne da kosim travu).

Poenta je da su 42 drzave sve uvele "stay at home" mere, koje nisu svuda iste, kao sto ni te drzave nisu iste. Pa ta samoizolacija nije ista za Peru i Ziku ako jedan zivi u NYC a drugi u Detroitu.

 

Neke od tih mera nemaju nikakve logike, i samo povecavaju frustraciju ljudi. 

 

Zato sam i kritikovala pre neki dana da US zbog glupih politickih svadja izgleda ko kafana, umesto da su se dogovorili sta ima smisla pa to primenili, strucno, a ne politicki.

Link to comment
Share on other sites

 

12 minutes ago, Dobar Laki Milos said:

Druga slika jeste sa Bernojevog mitinga, samo "nisi stigao" da citiras i druge delove teksta (jbg, bas si nesto zaboravan):

 

"Today I witnessed a bunch of trump supporters crashing a peaceful rally I was attending with my family. They were profane, disrespectful & crowded behind a nazi flag. Not one trumpster confronted him on his racism. They all stood behind him of course, showing their true selves."

 

 

Uopste nema nikakvog smisla da Jevrejin Berni Sanders oko sebe okuplja naciste ili da ih poziva na svoje ralies da masu svastikama.

 

Ne cudi uopste da takvi podrzavaju Trumpa, to je MAGA crowd.

 

To nikome sa dvije citave mozdane celije nije nejasno. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ma vec je Angelia kacila slike sa svastikom sa Bernijevog mitinga, ali je brzo raskrinkana sa clankom o MAGA idiotu koji je isao da provocira i hvalio se tim.

 

edit: ili je to bila mama mia, ako jeste izvinjavam se Andji

Edited by Sprivel
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Sprivel said:

Ma vec je Angelia kacila slike sa svastikom sa Bernijevog mitinga, ali je brzo raskrinkana sa clankom o MAGA idiotu koji je isao da provocira i hvalio se tim.

 

edit: ili je to bila mama mia, ako jeste izvinjavam se Andji

Prihvatam izvinjenje :lol_2: Ja ne stavljam slike sa bilo cijih skupova.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Baby said:

 

Skolu su preskakali, a sada se ubise od vrednoce... 

 

Kako su preskakali skolu? Neki poznanici?

 

Inace, jos pomaka:

 

South Carolina Governor Henry McMaster, a Republican, signed an order allowing retail shops and department stores to resume business on Tuesday, with limits on how many customers are allowed in. Colorado Governor Jared Polis, a Democrat, said he would permit reopening of hair salons, child care centers and real estate offices, also subject to social-distancing measures, starting next week.

And Georgia Governor Brian Kemp, a Republican whose state reported over 1,200 new infections and a spike in deaths on Monday, announced that gyms, hair salons, bowling alleys, tattoo parlors and massage parlors could reopen on Friday, followed on Monday by movie theaters and restaurants.

 

Ova prva dva ok, ovo sa dzordzijom, hmmmm jeste da im broj slucajeva opada vec dosta dana, ali ipak bioskopi je malo ambiciozno.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...