Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

4 minutes ago, Sprivel said:

Panika, kako medj americkim medijima, tako i ovde na topingu. Ne moze lepse.

 

pa ovo je sada nejasno

ko je u panici, demsovci ili trumpovci?

 

covek lepo napisao:

2 hours ago, Yoyogi said:

Mislim, Dems, koga god da isture, Trump će tog kandidata pobediti.

 

 

 nema tu panike :classic_smile:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Sprivel said:

 


Gospodjo, el komandante vam je lepo gore objasnio. Bernie na jednu stranu, svi ostali u drugu kacu.

 

 

sta li bi ovo trebalo da znaci `berni na jednu str. a ostali u drugu kacu/kucu`sta god...

 

Inace, pomenuti gospodin komandant koristi neprimeren recnik koji ne prilici da se naziva `lepo objasnjenje`

 

jadan je i berni kad okuplja fanove koji ovako `lepo objasnjavaju` njegovu stvar :lol_2:

 

 

13 hours ago, comandante said:

 

 

 

in other news...berni u nevadi jebe i ne vadi. a vi mozete i dalje da mi se smejete kada kazem da ce berni guziti sve zivo, uzduz i popreko....rep/dem/levi/desni/rusi/eskimi/marsovci/whatever

 

 

 

 

THE FORCE IS WITH US!

 

FEEL THE BERN!

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Berni vs Donald bi bilo zanimljivo samo iz jednog razloga - da gledas dvojicu starkelja, koji su bukvalno ceo svoj zivot (40 i kusur godina, Tramp i jace) deo establismenta na onaj ili ovaj nacin, kako se takmice ko je veci anti-establisment kandidat.

 

Jos malo pa ludilo mozga u rangu Srbije, zato smo i toliko nalozeni na ove izbore.

Link to comment
Share on other sites

On 2/20/2020 at 6:09 PM, boxcube said:

 

On i da bude predsednik treba mu bas takav kongres, sektasti to jest far left sjw moroni da ga cine da bi mogao ta sranja da sprovodi. A to se nece desiti. Cak i da oba doma poplave biznis demsi ima da po kljucnim pitanjima usaglase sa republikancima i Berni i ostatak sektasa ce biti blokirani. Civilizaciju grade biznis, trgovina, nauka i industrija a sve u pravnom sistemu koji stiti individualna vlascnika prava i sigurno u centru civilizacije nece biti dozvoljeno da prolupali sektas prekraja pravila po arsinima jedne zlikovacke ideologije.

 

42 minutes ago, Sprivel said:

 


Gospodjo, el komandante vam je lepo gore objasnio. Bernie na jednu stranu, svi ostali u drugu kacu.

 

 

Evo ja sam pre koji dan objasnio i el komandanteu i svakom drugom stvarno ili larpujucem revolucionaru. USA je ustanovljena od vrhunskih prakticnih filozofa klasicnog liberalizma pa tako nije to neka evropska politicka kula od karata koju bilo koji populisticki vetar moze da ofarba u crno ili crveno.  Moze Berni da postane predsednik ali da sprovede te svoje ludacke ideje, jok.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, boxcube said:

 

 Moze Berni da postane predsednik ali da sprovede te svoje ludacke ideje, jok.

 

cekaj, znaci sav optimizam i euforija koja je zahvatila sve prave revolucionare,  ovim pada u vodu?

 

ok za svaki slucaj da kazem da nije ovo bilo pravo pitanje, vec sala

 

...a inace amerika se upravo zbog toga iz kvota - ili mrzi ili postuje...

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, McLeod said:

 

Demokrate moraju na kompletan remont, kako bi se vratili posle hororicna dva Trampova mandata.

 

 

Ovo zvuci kao da je Tramp odgovoran za to sta su dems radili zadnjih 12 godina da bi se nasli u ovoj situaciji. Pa ja rekoh pre vise od dve godine da im treba remont i ako misle da uzmu ove izbore. A na tome se nista nije uradilo.

Nije problem u Trampovim mandatima, nego sto su Dems totalno izgubili pravac, tj utripovali su da su neka moralna zvezda vodilja.

To je jos od Obamine administracije kad su poceli non stop da nam svima objasnjavaju da smo fasisti i rasisti. Pa nisu skontali da im je US glasac kolektivno rekao "Mrsh!" na zadnjim predsednickim izborima.

I umesto da razmisle gde su pogresili, oni totalno pohisterisali.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

 

Koje ?

 

 replacing all private health insurance with a government plan, 

 

banning fracking, 

 

letting prisoners vote, 

 

decriminalizing the border, 

 

giving free health care to undocumented immigrants,

 

eliminating ICE,

 

phasing out all nuclear energy.

 

Anarhija.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Citam vas i razmisljam. Najveci problem Barnijevim idejama su oni koji znaju i nece da zaposle nikoga da im odradi posao u dvoristu, sprovede elektro-instalaciju u kuci, ili bilo koji drugi visokointelektualan posao. Takve tipove ce Barni da eliminise, kako rece, ne moze da se ima, svi ima isto da nemaju.

:girl:

Edited by mrd
Link to comment
Share on other sites

Najveci problem Bernija i slicnih (skresimo vojni budzet na 1/3 ili 1/4) je sto ne kontaju sta je petrodolar. Jel neko stvarno misli da Chinezi ovako stancuju razarace uskoro i super nosace (gradnja prvog ispod dva velika crvena krana):

h5338a8gh1l21.png

 

jer se eto loze da imaju veliku mornaricu? Naravno da ne nego je ideja da tom mornaricom nametnu petrojuan ekonomski vec imaju opravdanje da traze da se nafta prodaje samo za juane (najveci kupac nafte) ali im fali mornarica da kontrolisu mora. I kako bi deda Berni sproveo svoje planove o welfare state-u ako nema petrodolara? Da nece mozda petrojuanima?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

 

To je jos od Obamine administracije kad su poceli non stop da nam svima objasnjavaju da smo fasisti i rasisti. Pa nisu skontali da im je US glasac kolektivno rekao "Mrsh!" na zadnjim predsednickim izborima.

 

Ja sam na tim izborima bio protiv Hilari, medjutim ono sto ti kazes jednostavno nije tacno. Vecina je glasala bas za tu opciju.

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MeanMachine said:

Inace ovaj biser za otvorenu granicu mi je hit, dakle welfare state sa pola milijarde stanovnika? Hoce to kako da ne. Antinuklearke da ne komentarisem, jbg Tramp me je nervirao sa ugljem niti je profitabilan a tek sto zagadjuje ali barem nije bio anti nuklearan. 

I DT i BS su populisti i ono sto pricaju cesto nema veze s'onim sto rade. Problem kod BS je sto budala ne kapira to sto prica, samo deca u uzrastu od 18-21 mogu da veruju. Skotina mase sa $15 minimum wage a ne kapira da tih $15 u CA nista ne znace, a u ostalim fly-over states znace puno. Daklem PEPE, ili ti BS ni sam ne veruje u svinjarije koje izgovara, a da ne pominjem druge. 'de to ima da cemo da ukinemo miliardere/milionere, kad je u CA skoro svaki treci milioner, ako gledas na cenu kuca. :)

pfff

za druga Staljina, koji se jadan okrece 360o i rasislja sto mene da kopira. :)

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, McLeod said:

Inace, kao sto je i ocekivano, zbog Bajdena koji je dosta los u ovim nadmetanjima, Blumberga koji se percipira kao white privileged man i jednostavno nedovoljno podrzanog Butidzedza, Sanders ce verovatno uspeti da dobije nominaciju.

 

E sad, sta to znaci za Dems i Ameriku - Tramp dobija sa jednom od najvecih razlika u istoriji zemlje. Amerika ce nastaviti da trckara okolo kao pijana kokoska, pogotovo na spoljnom planu, dok ce vatrogasci pokusavati da smanje stetu koliko mogu.

 

Demokrate moraju na kompletan remont, kako bi se vratili posle hororicna dva Trampova mandata.

 

Najbolje za Ameriku bi bila nominacija autsajdera Butidzedza, jer on jedini ima sanse da dobije izbore protiv Trampa, jer je dovoljno liberalan (mozda i previse doduse, plus ima repove iz proslosti) da eventualno privuce deo Sandersovih biraca, a dovoljno centrista da privuce glasace koji bi izasli da glasaju protiv "komuniste" Sandersa. A mislim da kada govorimo o takvima pricamo o milionima.

 

Kako god okrenes, Tramp bas moze da se smejulji i trlja one svoje male rucice...

 

Tesko da ce se to desiti.

 

image.png.593dfc006750b89df048435bd09bacbf.png

 

Kao sto se vidi, od kada su demokrate i republikanci preuzeli vodjenje drzave, skoro uvek je razlika bila mala.

 

Vecina republikanaca je glasala za Trumpa iako on, kao i Sanders, nije bio popularan van svoje baze i dobio je nominaciju samo zato sto republikanci imaju winner - takes - it - all drzave i zato sto su se Cruz, Rubio i Kasich povukli mnogo pre kraja trke.

 

Nije ni Hillary bila popularna kod Sandersovih pristalica, pa je dobila popular vote za vise od dva miliona glasova.

 

Sanders moze da dobije ako objedini glasace koji su glasali za njega 2016., a posle za Trumpa i sve demokratske birace sa centra koji bi glasali protiv Trumpa.

 

Sa druge strane, ako dodje do pat pozicije na konvenciji i Sanders bude izigran, on ce svakako izaci na izbore kao nezavisni kandidat i time onemoguciti bilo kog drugog demokratskog kandidata da pobedi.

 

Mislim da Bloomberg nema nekakve sanse da se probije u vrh. Bio je katastrofalan u debati. Buttigieg bi imao sanse na izborima protiv Trumpa, ali nema velike sanse da bude ispred Sandersa.

 

Ocekivano je da Sanders ne pobedjuje ubedljivo (van Vermonta, svoje drzave), jer su njegovi biraci ionako heterogeni i deo njih je otisao kod Warren, deo kod Buttigiega, deo kod Klobuchar. Da je izbor samo Biden ili Sanders kao 2016. Clinton ili Sanders, Sanders bi osvajao daleko vise glasova. 

 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, mrd said:

I DT i BS su populisti i ono sto pricaju cesto nema veze s'onim sto rade. Problem kod BS je sto budala ne kapira to sto prica, samo deca u uzrastu od 18-21 mogu da veruju. Skotina mase sa $15 minimum wage a ne kapira da tih $15 u CA nista ne znace, a u ostalim fly-over states znace puno. Daklem PEPE, ili ti BS ni sam ne veruje u svinjarije koje izgovara, a da ne pominjem druge. 'de to ima da cemo da ukinemo miliardere/milionere, kad je u CA skoro svaki treci milioner, ako gledas na cenu kuca. 🙂

pfff

za druga Staljina, koji se jadan okrece 360o i rasislja sto mene da kopira. 🙂

 

DT nema decurliju iza sebe BS ima, ta decurlija stvarno misle da se problem resava solarnim poljima i vetro poljima. Takodje misle da je okej omoguciti svima besplatno skolstvo pa da imamo armiju AOC koje su svoj intelektualni kapacitet spucale na socioloske studije i onda su besne sto ne mogu da nadju posao u struci vec moraju da sankerisu. Doduse i republikanci su krivi trebali su da urade slicno sto i Japan, povecavamo kvote za tehnicke studije jer samo tako mozemo koliko toliko da konkurisemo armiji izenjera koju Kina godisnje proizvede ali smanjujemo kvote sa socioloske studije, ko hoce to da studira moze ali za drzavu to je luksuz pa nek plati iz svog dzepa.

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mrd said:

@MeanMachineZasto bi povecali quote za tehnicke struke, kad nas obrazovane imigrante dobijaju za dz, a ne placaju ni centa. Drugo ti imigranti su gladni, dok ne dobiju papire, znaci u svom najproduktivnijem dobu, moraju da odradjuju posao.

Svi gube sa povecanjem stope. 🙂

 

 

Pa zato sto imas manjak odredjenih struka i pored migracija, ovo nije problem samo Amerike i Nemacka ga ima, nije bas in studirati masinstvo pa cak ni elektrotehniku ako nije bas vezana za IT. Pa onda moraju da dovlace strance a to onda bas i nije najsretnije resenje, nemas dovoljno stranaca koji u startu mogu da rade ko Nemci (jezik, obicaji)

 

A imas uvek problem sa spijuniranjem, npr u ovom momentu na mnogim phd studijama u Americi vezanim za tehniku je gomila stranih studenata od toga dobar deo iz Kine koji imaju zanimljiv obicaj da se vrate kuci i onda preko noci zapocnu neki startup 😉 

 

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

 

Ja sam na tim izborima bio protiv Hilari, medjutim ono sto ti kazes jednostavno nije tacno. Vecina je glasala bas za tu opciju.

 

Jeste, kad Ameri ne bi znali koje drzave su bitne u glasanju kao ti, pa razmisljali da je bitan popular vote.

Ili nisi skontao da je svaka kampanja usmerena ka swing states a ne dobijanjem popular vote.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, goldberg said:

 

Tesko da ce se to desiti.

 

image.png.593dfc006750b89df048435bd09bacbf.png

 

Kao sto se vidi, od kada su demokrate i republikanci preuzeli vodjenje drzave, skoro uvek je razlika bila mala.

 

Vecina republikanaca je glasala za Trumpa iako on, kao i Sanders, nije bio popularan van svoje baze i dobio je nominaciju samo zato sto republikanci imaju winner - takes - it - all drzave i zato sto su se Cruz, Rubio i Kasich povukli mnogo pre kraja trke.

 

Nije ni Hillary bila popularna kod Sandersovih pristalica, pa je dobila popular vote za vise od dva miliona glasova.

 

Sanders moze da dobije ako objedini glasace koji su glasali za njega 2016., a posle za Trumpa i sve demokratske birace sa centra koji bi glasali protiv Trumpa.

 

Sa druge strane, ako dodje do pat pozicije na konvenciji i Sanders bude izigran, on ce svakako izaci na izbore kao nezavisni kandidat i time onemoguciti bilo kog drugog demokratskog kandidata da pobedi.

 

Mislim da Bloomberg nema nekakve sanse da se probije u vrh. Bio je katastrofalan u debati. Buttigieg bi imao sanse na izborima protiv Trumpa, ali nema velike sanse da bude ispred Sandersa.

 

Ocekivano je da Sanders ne pobedjuje ubedljivo (van Vermonta, svoje drzave), jer su njegovi biraci ionako heterogeni i deo njih je otisao kod Warren, deo kod Buttigiega, deo kod Klobuchar. Da je izbor samo Biden ili Sanders kao 2016. Clinton ili Sanders, Sanders bi osvajao daleko vise glasova. 

 

 

Bold1. To je misaona imenica. Tako nesto nema sanse da se desi. To je savrseno jasno. Sanders ne moze da ujedini demokrate, jer ga vecina mrzi vise nego Trampa.

 

Bold2. To se cesto ponavlja, ali niko jos da mi kaze na osnovu cega lik koji je gej i koga manjine mrze moze da pobedi bilo kog republikanca u izbornoj trci. Ne moze nikako.

 

Bold3. Nisu njegovi biraci otisli nigde. Bas suprotno, biraci centra se dele na vise kandidata. On ima odredjeni broj biraca koje deli sa Vorenkom, ali on je uspeo njoj da odvuce te glasace i zato ona ima jako lose rezultate. Da je izbor jedan na jedan Sanders i neki od kandidata centra, Sanders ne bi imao nikakve sanse, bez obzira sto su kandidati ovog puta jako losi. Sanders je izgubio dosta biraca u odnosu na prethodne izbore, ali je dobio i nove. To se lepo vidi po drzavama. Gubi belu radnicku klasu, dobija latinose, mlade je zadrzao. Nije to bas toliko heterogeno biracko telo kako se predstavlja, to je bilo na proslim izborima, ali sada vise nije tako. 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, goldberg said:

Nije ni Hillary bila popularna kod Sandersovih pristalica, pa je dobila popular vote za vise od dva miliona glasova.

 

 

Ne bih ja poredio 2016 i 2020, a jos manje bih poredio Killary i crazy Bernie-ja 

 

Killary nije predstavljala apsolutno nikakvu neposrednu opasnost, zapravo je nudila totalni status quo, ona se ne bi puno mesala u svoj posao. 

 

Deda Staljinko nudi Sovjetske Sjedinjene Americke Drzave ......... ja garantujem da bar 10% Killaryinih glasaca vise mrzi Sandersa nego Trumpa, a to je 6 miliona glasova koji ce za 9 meseci ostati kuci umesto da prosetaju do izbornog mesta, a neki od njih vrlo verovatno zazmuriti i zaokruziti Trumpa, za svaki slucaj.

 

Drugim recima Sanders nema sanse da predje 60 miliona, cak i sa ovima sto su stekli pravo glasa u medjuvremenu.

 

Potcenjujes glavnu karakteristiku Amera - pragmaticnost - ne diraj nista kada ide na bolje.

 

Sad mozes postaviti pitanje na mestu - a zasto su promenili 2016-te.

 

Pa zato sto im je Hussein Obama za 8 godina objasnio da su oni krivi za sve lose sto se izdesavalo na svetu od Dzizs Krajsta pa naovamo ...... sto realno, cak i da je istina, a naravno da nije - niko ne voli da cuje ....

 

Dodaj i nekoliko procenata ovih iz ostalih grupa koji su vec shvatili da im je bolje bilo za ove 3-4 godine i koje vise ne mogu uplasiti Trumpom kao strasilom ....

 

spacer.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...