Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

8 minutes ago, Denis Jasharevic said:

Trebalo je da napisu:

 

U znak zalosti zbog otkrivanja da je ambasada NR Kine prosledjivala spijunske satelitske podatke o kretanju NATO aviona vojsci SR Jugoslavije - cime je prestala da bude diplomatski i postala legitimni neprijateljski, vojni objekt. Destroyed. Rest in peace.

 

To jednostavno nije tačno.

To su radili Rusi još više pa i otvoreno, ne krijući, što njih nisu dirali? Tada je Rusija još bila sa Jeltsinom, bila je još lakša pa ništa.

 

BBC članak iz aprila 2019. "Bombardovanje 1999: Noć kada je Amerika pogodila ambasadu Kine u Beogradu".

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Reče mi jedan čoek.

 

"Da ti kažem koji je, odma bi se šjetio".

 

Pusti ti to. Tvoje likovanje članovi foruma u Srbiji mogu da ti uzmu na tvoju štetu.

 

A to je bila greška NATO, nikakvo namerno uništavanje te ambasade.

 

 

4 minutes ago, Beonegro said:

 

image.png.234bc777f819284145e067573b005a58.png

 

Ovo u dobrom ili lošem svetlu?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Beonegro said:

 

U svjetlu veze odrtavjelog holivudskog selebritija sa američkim narodom.

 

Ako imaš GPS u kolima ili na SmartPhone, posle rušenja B747 Korean Air  septembra 1983 (KAL 007)  iznad Kamčatke, koji je navodno bio zalutao, Regan je naredio da se GPS otvori javnosti. U tome i danas i sam uživaš. Američki sateliti to rade, besplatno.

 

Sa avio kompanijama je bio još strožiji, to je bio on koji je omogućio "low cost" kompanije da se i opšta javnost naputuje avionom.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Yoyogi said:

 

Pusti ti to. Tvoje likovanje članovi foruma u Srbiji mogu da ti uzmu na tvoju štetu.

 

A to je bila greška NATO, nikakvo namerno uništavanje te ambasade.

 

 

Nema nikakvog likovanja. Mrzi me da guglam, ali ovo sto sam ja rekao je sigurno neko, negde potvrdio/napisao i u Srbiji. Treba biti zestoko naivan pa poverovati u GPS gresku :classic_biggrin:, nisu to taksisti, to je NATO. 

 

Na brzinu sam nasao samo neke tragove koje mozes da sledis ako te bas interesuje zasto su poravnali ambasadu:

 

Quote

 

Bivši kineski predsednik Điang Cemin priznao je da su se pripadnici srpske vojne obaveštajne službe skrivali u kineskoj ambasadi u Beogradu u vreme NATO bombardovanja Srbije. 

 

Penzionisani 85-godišnji bivši predsednik Điang u njima, prema pisanju lista, navodi da je odgovorio na privatnu molbu tadašnjeg predsednika Slobodana Miloševića da pruži utočište obaveštajnim jedinicama Vojske Jugoslavije u zgradi kineske ambasade.

 

Iako su se Sjedinjene Američke Države izvinile za ovaj napad, žaleći se na pogrešno navođenje CIA, kineske vlasti nikad nisu prihvatile ovo objašnjenje, ali su bile prisiljene da se uzdrže od javnog izliva besa nakon što su im Amerikanci privatno predočili dokaze o srpskim elektronskim komunikacijama koje su dolazile iz zgrade njihove ambasade. :s_d:

 

Điang Cemin sada, prema ovim tvrdnjama, izražava kajanje što je dozvolio srpskoj vojsci da koristi kinesku ambasadu, jer je to bila ozbiljna diplomatska greška koja je dovela i do pogibije 14 srpskih i tri kineska državljana.

 

List navodi da su za odluku o pristanku na Miloševićevu molbu, pored političke solidarnosti kada je reč o separatizmu, postojala još navodno dva razloga: da se nadigra Rusija, koja je prethodno odbila isti zahtev, ali i da se uzvrati za uslugu nakon što su srpske vlasti predale Kini neke delove američkog "nevidljivog" aviona koji je oborila Vojska Jugoslavije.

 

 

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Yoyogi said:

Eto, sada googlaš. Uvek ima neki sajt da potvrdi tvoje mišljenje.

 

To je bila jednostavno NATO human error. 

 

U to niko nije verovao ni te 1999. kao recimo dolelinkovani ......... ali eto, tvoje pravo je da verujes 20 godina posle ........ veruj i u deda mraza, tvoja stvar.

 

https://www.theguardian.com/world/1999/oct/17/balkans

 

Quote

 

Nato deliberately bombed the Chinese embassy in Belgrade during the war in Kosovo after discovering it was being used to transmit Yugoslav army communications.

According to senior military and intelligence sources in Europe and the US the Chinese embassy was removed from a prohibited targets list after Nato electronic intelligence (Elint) detected it sending army signals to Milosevic's forces.

 

The story is confirmed in detail by three other Nato officers.

 

 

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

Just now, Denis Jasharevic said:

 

U to niko nije verovao ni te 1999. kao recimo dolelinkovani ......... ali eto, tvoje pravo je da verujes 20 godina posle ........ veruj i u deda mraza, tvoja stvar.

 

https://www.theguardian.com/world/1999/oct/17/balkans

 

To behu neke novine koje si prezrivo kvotovao kao levičarske. 

Naravno, link nisam niti ću pogledati.

 

Bombardovanje kineske ambasade u Beogradu je bila NATO greška. Ako ih, NATO baš toliko voliš kada te i bombarduju, nastavi sa istraživanjem da je to bilo namerno, ne njihova glupost i greška.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Yoyogi said:

 

To behu neke novine koje si prezrivo kvotovao kao levičarske. 

Naravno, link nisam niti ću pogledati.

 

Bombardovanje kineske ambasade u Beogradu je bila NATO greška. Ako ih, NATO baš toliko voliš kada te i bombarduju, nastavi sa istraživanjem da je to bilo namerno, ne njihova glupost i greška.

 

Vazi.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Yoyogi said:

Pusti ti to. Tvoje likovanje članovi foruma u Srbiji mogu da ti uzmu na tvoju štetu.

 

 

Osim sitnog broja, jaki štihovi ima da ga prezru. Mora da neće moći da spava noćas. Ja za tu ambasadu ne znam, uopšte me to nije zanimalo, niti pa mislim da je taj događaj nešto posebno, uostalom "ko gura nos u košnicu ne treba da se iznenadi ako dobije nešto više od nozdrva punih meda - Del Boj Troter"  ali znam da sam dan pre početka vaspitne palice za ono na Avali rekao, za par dana ovoga tu neće biti. Naravno sr... ovaj, oni kojima sam rekao su me gledali čudno, i krivili usta, jer su bili, jesu i biće u teškom poricanju stvarnosti, i nikada drugačiji neće ni biti. Takvi mi nisu verovali ni kad sam im rekao da su na radiju javili da su poleteli avioni iz Avijana i da su tu za 20 minuta ili koliko već. Takvi su oni. Ali bar im se potvrdilo ono što su uvek znali - oni su žrtva. I meticu imaju da je lepe na stražnjicu. T je najvažnije.

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Kad je vec oko toga, za druge ne znam, ali sto se mene tice, tada sam bio 100% siguran da meni od NATO ne preti ama bas nikakva opasnost, nula, dibidus. Oni od kojih mi je pretila opasnost su bili "moji"  koji su hteli da me silom šalju da branim njihove zločinačke ideje kojima je široka masa aplaudirala, umesto da su kao svi normalni još 1990 sami sa žarom potrčali da se pridruže NATO, kao svi ostali kad je propao SSSR, pa ih niko ne bi bombardovao. Ali ne da se priključe da ih ne bi bombardovali, nego zato što smatraju daa je to ispravno, kao normalni ljudi. I još isto rade, sad treća generacija, unuci degenerika koji su tada masovno klicali Slobi Slobodi i lepili njegove slike na šoferšajbne. Razlika je u tome što je tadašnjim degenericima to više bilo onako egzotika, nije to bilo stvarno anticivilizacijsko opredeljenje, ali eto, rek'o Sloba, a ovi sad njihovi unuci su stvarno ostrašćeni i protiv civilizacije ostrvljeni krvožednici. Ali hoće da stavljaju na bulju i u bulju sve što dolazi iz civilizacije. Šizofreničari. E pa žao mi je, ali meni za takve trne milokliz. Ja im ne bih ni one pelene dao, i kad bi mene pitali, imali bi džabe da motaju te kablove, i da budu zahvalni što im je uopšte pružena ta privilegija.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Samo da primetim da je jedan od njih izabran 2 puta voljom americkog naroda za predsednika USA, a da je drugi uglavnom poznat kao proizvodjac sosa za spagete sa njegovim likom na teglicama.

 

 

Kod tebe obrnuto😂😅🤣

 

  Рођен у Србију, срце у Америку.

 

srb.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Kad je vec oko toga, za druge ne znam, ali sto se mene tice, tada sam bio 100% siguran da meni od NATO ne preti ama bas nikakva opasnost, nula, dibidus. 

 

Mene interesuje da li su tako mislili i oni koji su tada izgubili svoje zivote, ostali invalidi, ili "samo" im unistena imovina? Sta mislis?

Link to comment
Share on other sites

On 12/1/2019 at 11:06 AM, Pristevac said:

Kod tebe obrnuto😂😅🤣

 

  Рођен у Србију, срце у Америку.

 

 

A to je pogresno - kako?

Mislim kontam zasto je pogresno obrnut slucaj, ali zasto bi bilo pogresno zeleti bolji zivot?

Sto kod Denisa, nemas za sta da ga optuzis, covek zivi u razvijenoj zemlji

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Angelia said:

A to je pogresno - kako?

Mislim kontam zasto je pogresno obrnut slucaj, ali zasto bi bilo pogresno zeleti bolji zivot?

Sto kod Denisa, nemas za sta da ga optuzis, covek zivi u razvijenoj zemlji

Naravno da nije pogrešno. Smeštno je što je postao trumpoliban, a i ti si vala.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Naravno da nije pogrešno. Smeštno je što je postao trumpoliban, a i ti si vala.
 
Grešiš, ja ih ne vidim kao trumpolibne, a ni sebe. Međutim, ovo oko DT će da bude i sledećih 4 god. Nema tu niko drugi koga će običan birač izabrati.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Pristevac said:

Naravno da nije pogrešno. Smeštno je što je postao trumpoliban, a i ti si vala.

 

A ti si doneo takav zakljucak sam po sebi...onako odokativno.

 

Vidis, meni taj deo nije jasan, kako te neko kvalifikuje u trampolibana zato sto kazes ajde realno da ocenjujemo postupke, a ne zamisljene interpretacije.  Posto, po meni ko god se bavi "interpretacijama sta je Tramp mislio" pati od TDS.

 

Pre DTja nismo se bavili sta u stvari neki predsednik misli, i ma sigurno laze... A svaki je lagao. Opsednutost Trampovim motivima i mislima mi je totalno nerazumljiva.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...