Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

13 minutes ago, Darth Bane said:

Pa ti ne bi ali neko bi ga povezao! Zasto uvek polazis od toga sta bi ti uradio- sto ljudi - sto cudi! 

U vezi poreza: hajde kako ce goverment da izracuna tacno ko koliko ima stanara i koliko placaju na AirBnB?! 

Zato su negde to i zabranili. 

Ali i pored zabrana to ipak funkconise! 

Znam tipa koji je pre  6 meseci bas u Bangkoku nasao smestaj na AirBnB! 

 

Nema porez veze sa time. Stanari se bune. Ja ne bih stanovao u zgradi gde je dozvoljen AirBnB. Da se dozvoli kod mene u zgradi, smesta bih prodao stan. Zamisli u Beogradu, stalnu procesiju ljudi koji tu ne žive, po liftovima, koliko ih brine kućni red ili bilo šta.

 

Funkcioniše u Bangkoku, čitao sam na nekom forumu jedan mi je dokazivao (kao da ja nisam znao). Zgrada sa 1,000 jednosobnih stanova u Ratchadaphisek, centar noćnog života za Thai, stanove kupili tipovi da u njih instaliraju švalerke, retko ko od njih tu živi. Prepuno AirBnB, život normalnih ljudi nemoguć pa i oni koji su se opirali su se pridružili ili prodali (lako se proda ako može AirBnB) i otišli.

 

U Bangkoku je izdavanje na manje od godinu dana ilegalno (postoji kategorija "Mansion" koja je poluhotel gde može na mesec dana ali tu su voda i struja po njihovim cenama, 4-5 skuplje).

18 minutes ago, Denis Jasharevic said:

U cemu je razlika: moj sin Taxi vozac, ljubi ga majka.

 

Pa to možda neko iz siromašnijih slojeva da mu sin postane londonski "cabbie". 

 

Za Uber, to je meni kao "personal & family failure". Može li uopšte takav da se oženi?

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Yoyogi said:

 

Nema porez veze sa time. Stanari se bune. Ja ne bih stanovao u zgradi gde je dozvoljen AirBnB. Da se dozvoli kod mene u zgradi, smesta bih prodao stan. Zamisli u Beogradu, stalnu procesiju ljudi koji tu ne žive, po liftovima, koliko ih brine kućni red ili bilo šta.

 

Funkcioniše u Bangkoku, čitao sam na nekom forumu jedan mi je dokazivao (kao da ja nisam znao). Zgrada sa 1,000 jednosobnih stanova u Ratchadaphisek, centar noćnog života za Thai, stanove kupili tipovi da u njih instaliraju švalerke, retko ko od njih tu živi. Prepuno AirBnB, život normalnih ljudi nemoguć pa i oni koji su se opirali su se pridružili ili prodali (lako se proda ako može AirBnB) i otišli.

 

U Bangkoku je izdavanje na manje od godinu dana ilegalno (postoji kategorija "Mansion" koja je poluhotel gde može na mesec dana ali tu su voda i struja po njihovim cenama, 4-5 skuplje).

 

Pa to možda neko iz siromašnijih slojeva da mu sin postane londonski "cabbie". 

 

Za Uber, to je meni kao "personal & family failure". Može li uopšte takav da se oženi?

Dobro bre, poanta i nije Uber i BnB, vec cinjenica da nova vremena donose neke nove biznis modele. A pricu smo zapoceli pitanjem da li bi i skolski sistem mogao biti organizovan po slicnom principu. Cak ne mora ni on line - mogu profesori i da uzivo predaju ucenicima: ili odvoje prostorije u svojim stanovima/ kucama ili uzmu neku prostoriju pod zakup - pa pici! A ovako je to vrlo glomazan sistem- skupa izgradnja - jos skuplje odrzavanje svih tih zgradurina! Da bi opet imali - kako smo konstantovali - jedan u sustini neefikasan skolski sistem! 

Edited by Darth Bane
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Yoyogi said:

Pa to i ja kažem: klasa koja za dlaku ibegava socijalu. To nije ni posao ni karijera. Neko ko iz nekog razloga ne može da nađe bolje. Ono što se ne vidi tek tako, takvi zanemareni čine 30% biračkog tela pa i te kako utiču na izborne rezultate.

 

 

Nemam pojma sto tebi smetaju ti novi koncepti? Neko hoce da vozi Uber, ja koliko znam vecina vozi to kao dodatni prihod, a meni super, dodjem u neki grad na dan, ne zajebavaju me taxisti, dodje neko odbaci te gde treba i svi zadovoljni. To definitivno nije za 1 dollar.

AirBnB isto, neko hoce da izdaje stan po danu, ja ne bi, ali mi je par puta bilo zgodno kad mi zatrebalo da se ne zezam sa hotelom, ima sve a i povecalo je broj dostupnih smestaja.

 

Imas ljude i kojima te biznis, kupe po 10 stanova, pa izdaju, imas menadzment firmu koja sve bukira, placa cistace, a oni kao da imaju hotel.

Ja naravno ne bih volela da zivim u zgradi gde se izdaju stanovi tako, ali pa ja ne volim ni stanove generalno. To je moj licni ukus.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Angelia said:

Nemam pojma sto tebi smetaju ti novi koncepti? Neko hoce da vozi Uber, ja koliko znam vecina vozi to kao dodatni prihod, a meni super, dodjem u neki grad na dan, ne zajebavaju me taxisti, dodje neko odbaci te gde treba i svi zadovoljni. To definitivno nije za 1 dollar.

AirBnB isto, neko hoce da izdaje stan po danu, ja ne bi, ali mi je par puta bilo zgodno kad mi zatrebalo da se ne zezam sa hotelom, ima sve a i povecalo je broj dostupnih smestaja.

 

Imas ljude i kojima te biznis, kupe po 10 stanova, pa izdaju, imas menadzment firmu koja sve bukira, placa cistace, a oni kao da imaju hotel.

Ja naravno ne bih volela da zivim u zgradi gde se izdaju stanovi tako, ali pa ja ne volim ni stanove generalno. To je moj licni ukus.

Actually! 

Uvek tako: to sto se njemu ne svidja uvek proglasava a priori losim i inferiornim! Sto je prilicno egocentricno.

Link to comment
Share on other sites

Pa ja sam plaćam školovanje deteta ionako. I škola nije zbir predmeta nego zajednica gde je pola stvari ne-nastavno.
 
Uh što bih ja nekoj aplikaciji davao koordinate gde sam krenuo i što bih primio u kola nekoga ko tamo ide. Možda bi primio autostopera ali nekoga ko je tolika sisa da se prijavio da ga neko poveze za dolar, ne bi mi palo na pamet ni da pogledam . Ma kakvi, nikada ne bih ni došao u kontakt, kakva aplikacija. Moja kola moja sloboda. Kakav je to porez koji može da se izbegne aplikacijama (moroni ne znaju da izgovore tu reč pa su je skratili u App)? Milijarde dolara?
 
Zamislio ovo: da roditelj kaže detetu; Moj sin Uber vozač, ljubi ga majka!
 
 
Zamisl da roditelj kaže prijatelju: "Zamisli moje dete naučilo COBOL i hoće da radi kao programer!" Moraš da shvatiš da se vreme menja i da je to što se tebi ne dopada napredak. Kome danas treba FORTRAN, PL1/2, ili COBOL prooramer analitičar. Dole neke nove stvari, voleo ti ti ili ne.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Na B92 vest o Trampovoj poseti Avganistanu.

 

Po dolasku Tramp je održao bilateralni sastanak s predsednikom Avganistana Ganijem.

Tramp je u bazi rekao američkim trupama: "Talibani žele dogovor. Videćemo da li ga žele. Mora da bude prava stvar, ali - videćemo. Međutim, oni žele dogovor", citirao je Trampa CNN.

 

Koji kolosalan uspeh! A pre samo 18 godina Avganistan je bio pod vlašću Talibana, militantne islamsko fundamentalistčke i terorističke organizacije. Do sada je svet mislio da su istrebljeni. Kad ono...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Yoyogi said:

Na B92 vest o Trampovoj poseti Avganistanu.

 

Po dolasku Tramp je održao bilateralni sastanak s predsednikom Avganistana Ganijem.

Tramp je u bazi rekao američkim trupama: "Talibani žele dogovor. Videćemo da li ga žele. Mora da bude prava stvar, ali - videćemo. Međutim, oni žele dogovor", citirao je Trampa CNN.

 

Koji kolosalan uspeh! A pre samo 18 godina Avganistan je bio pod vlašću Talibana, militantne islamsko fundamentalistčke i terorističke organizacije. Do sada je svet mislio da su istrebljeni. Kad ono...

Veliki lider Trump ispravlja ono sto su njegovi prethodnici zahebali, s oprostenjem! 

Link to comment
Share on other sites

On 11/26/2019 at 5:28 PM, Denis Jasharevic said:

 

Evo ovde je skolski standard pisan pod nadzorom Benjamin Levina, ministra obrazovanja, prijatelja bivse premijerke Kathleen Wynne koja je gay. Ubrzo posle toga je i

 

osudjen na dve godine za pedofiliju. Ja poslah dete u skolu - prva lekcija da muski i zenski pol ne postoje, to je samo u njihovim glavama, kazu pogresno vaspitanje.

 

Ja ga pogresno vaspitao, pa ce oni sada to da isprave, milosne im se majke pedofilne .........

 

Zato bolje da nastavnik ispunjava moje standarde, privatne, jer kakav sam - takav sam, bolji sam od svakog pedofilčine

 

A "uce" ih i o komunizmu - kako je to lepo, navlace ih, ne zna se sta je gore ....... i  to sve od mojih para. 

 

 

On 11/27/2019 at 8:38 AM, boxcube said:

 

Sta da ti kazem, ne postoje za sve grafikone, tabele i ostale vrste sintetizovanih istina posto za veome slozene i veoma bitne stvari treba citati i skupljati podatke i druge uvide iz mnogi izvorista. Ne moze stati sve ni u izvestaj nekih uber eksperata koje mas mediji (koji su jelte objektivni ne lazu jer ljube i istinu u pravdu 😄 ) koji ce sve da objasne i da predloze program koji onda isto tako dobri i vredni demokratski politivcari treba da implementiraju. Za ovakve stvari treba ici u dubinu i srinu i istrazivati stvari za koje mase ni ne znaju da postoje pa se podaci za to i ne prave.

 

Ali svako ko se zanima za nauku, filozofiju, knjizevnost opste svetska civilizacijska dostignuca moze da vidi da su skolski programi nesto sasvim suprotno od onoga kako je nauka i druge oblasti bile postavljane od svog razvoja. Primer fizika koja se uci u skolama nije fizika nego igranje pojmovima iz fizike. Ti ni ne mozes da pocnes da ucis decu modernoj fizici jer se sa matematikom potrebnom za njutnovsku, i svu fiziku posle, susrecu tek u 4. srednje. A tek sama matematika sto nije matemaika nego neko hakovanje i iznalazenje fora  za resavanje gomile zadataka cija se teoretska osnova uopste ne razume. Ne razume se jer logika kao odvojen predmet kroz citavo skolovanje ne postoji. A tu onda ni od matematika kao nauke ni od kritickog nacina nema nista. Kad bi matematika bila obuhvacena logikom kao vodiljom aa isto tako i ostali predmeti nista ne bi bio takav bauk pa ni famozna metematika.

 

Nastala je, potpuno opravdano, frka pre 15 godina kad je Kostunicina ministarka izbacila i najmanji pomen Darvina u planu i programu za 8 razred. Medjutim ono zbog cega bi trebalo da bude vrista je da je biologija koja se uci u skolama i ovde i vani potpuno netoretska to jest onakakva kava je bila pre Davina. Nema teorije, uopste. Ima samo pamcenja ogromnog broja podataka o flori i fauni. Glupost, gubljenje vremena i jos olupavanje moci misljenja pa posle imas one koji prihvataju "zvanicne podatke" ili traze alternativu. I jedni i drugi ne razumeju da biologija pre Darvina nije nauka nego prirodopis vezan za organizme. U svaremenoj biologiji, ekologiji, medicini, farmaciji, poljiprivredi nista nema smisla bez pravilnog razumevanja neodarvinisticke sinteze. Nista. To se ne uci uopste. Takav pristup ne postoji. Zato i jedni i drugi lupetaju o tome da li je naucno dokazano. E da su ucili logiku u matematiku kako treba znali bi domen dokazivanja i da u fundamentalnim naukama to nema sta da trazi. Ali su zato iz mateka za 150 razlicitih trouglova tacno racunali povrsinu. To je ta pemet, skolska.

 

Drustvene nauke isto totalno katastrofa i glupost. Istorija je samo vojna i politicka istorija i to sve iskrivljeno za potrebe ideoloskog tandrkanja. Lektira i tzv maternji jezik isto. Nema tu vezbanja misljenja i razvijanje zelje za saznanjem nego ima treniranja da se bude dobar i da se uce prave stvari. Mantra budaletina od alternativaca je gotovo identicna. Zato skola jeste glavni i najveci krivac, ne i jedini, za pojavu tih pseudonaucnih kretena i svih alternativnih idiota jer u korenu truje i stavlja stvari naglavacke. Kad bi se umesto tone podataka i tehnika racunanja necega sto ni ne znaju sta je ucilo kako i zasto znamo da je to tako a ne drugacije. Kojim nacinom misljenja su ti velikani istorije dosli do tog saznanja bila bi sasvim druga pesma.

 

 A slatko mi je sto spominjes klimatske promene posto je ugljenicki otisak skola i zgrada kao samih i svog vozikanja do i od skola poprilican a sto je jos gore u doba ovako dostupnog siroko propusnog interneta totalno nepotreban. Znaci umesto tricavog i bednog doprinosa smanjenju CO2 emisije nekim taksama i regulativama saseci trosenje energije na rad zgrade i svega propratnog ukljucujuci i goriva potrosenog na famozni put od kuce do skole i nazad. To bi bio jedan veliki i ozbijan zahvat u resenju klimatskih promena da ne govirim da bi resio i dobar deo vrsnjackog nasilja i roditeljima omogucio uvid u to sta deca zaista dok slusaju nastavu.

 

 

 

Samo da ova 2 posta ostanu malo duze... in da fokuus 
 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Iz Japana se nikada nece povuci.

 

To je njihova, američka stvar.  Mrze ih u Japanu kao kerove a drže ih kao Bubuleju da upadne u kafansku tuču kada ga pozovu da iz kola izađe.

Nemoj da si kao Darth Bane googlator koji nema pojma. Ili vas vaš kiseljak nešto tera da pričate?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Yoyogi said:

 

To je njihova, američka stvar.  Mrze ih u Japanu kao kerove a drže ih kao Bubuleju da upadne u kafansku tuču kada ga pozovu da iz kola izađe.

Nemoj da si kao Darth Bane googlator koji nema pojma. Ili vas vaš kiseljak nešto tera da pričate?

 

Vidi se da nisi pohadjao YouTube Univerzitet ....... ali nikad nije kasno da se naobrazujes ...... :s_d:

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Yoyogi said:

Kako se samo izbegava da se kaže katastrofa američkog angažovanja u Avganistanu.

 

:roflmao: Pa ..... kako da ti kazem ........ Predsednik Donald J Trump je to rekao i zbog toga pobedio, nisi primetio da je povlacenje iz shithole countries bio deo njegovog predizbornog programa??? ........ ne samo da su podvili rep, nego se pitam koji su i trazili tamo?

 

Nije sramota podviti rep pred takvom silom ...... Avganistan je to ! I Rusi su pobegli.

 

USA moze da se zajebava sa nekim slabijim igracima ....... recimo moze da poravna kinesku ambasadu u Beogradu, ovi ne smeju ni da zucnu. :s_d: Jel tako - jeste.

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Iz mog mailbox, The Economist članak o Santa Barbari, pacovima i sranju po parkovima i ćoškovima. To sam ranije čitao za San Francisco pa sam mislio da je beskućništvo tamo koncentrisano.

 

Something rodent in the state

A bill would make it harder to control California’s thriving rats

Rats, raptors and Californian liberals make a formidable political alliance

Nov 23rd 2019| SANTA BARBARA

2019rats01.jpg
 

Counting rats in a city may be impossible. But with plump specimens scurrying about during the day on State Street, the main shopping drag in Santa Barbara, a tourist destination in California, it appears that the beach town’s rodents are numerous. In fact, rats seem to be thriving statewide. Louis Rico, of American Rat Control, says Los Angeles’s rat population has probably grown by 50% in five years, bringing public-health problems. His Los Angeles County firm is “busy as heck”. Los Angeles comes second on a ranking of America’s “rattiest” cities by Orkin, a pest controller.

What is behind the rat boom? Thanks to the end of California’s long drought, more fruit has fallen from trees or is tossed into the compost piles that rats love. Lengthening warm seasons have increased rodent breeding. Also to blame are policies that have restricted homebuilding in California and thereby driven up rents. Homelessness is soaring as a result—California is home to 12% of Americans but nearly half the country’s “unsheltered”, according to federal statistics. The resulting outdoor defecation feeds roaches for rats to eat. Clutter and food in homeless encampments offer rats hiding places and additional grub.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Denis Jasharevic said:

USA moze da se zajebava sa nekim slabijim igracima ....... recimo moze da poravna kinesku ambasadu u Beogradu, ovi ne smeju ni da zucnu. :s_d: Jel tako - jeste.

 

2019spomenploca01.jpg

 

Zamisli da su uklesali ovo što si ti rekao?

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...