Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

5 hours ago, Eddard said:

Naravno da se sa tim slažem, budalaština, ali ajd daj mi izjavu AOC (ili nekog drugog) koja to kaže.

 

Imao sam neke obaveze, a postavio si interesantno pitanje.

 

Neke stvari da razjasnimo prvo. Meni je potpuno nebitno kako cu ih zvati. Daj mi bolju rec i ja cu je koristiti. 

 

Razlog sto se sami tako ne zovu je ….. zbog toga sto komunizam jos uvek u Americi spada u reci koje nemaju apsolutno nikakvu pozitivnu konotaciju. Sinonim za bolest, glad, bedu i tiraniju.

 

Zato nemoj ni ocekivati da ce je neko skoro upotrebiti. "Demokratski socijalisti Amerike", to je vec postao predmet sprdnje, osim sto je oksimoron.

 

Socijalizam jeste drzavno i "kolektivno" vlasnistvo, bez privatnog i drzavno administriranje produkcije i distribucije dobara …… znaci drzavni monopol nad svim pa I demokratijom :classic_biggrin:.

 

............… a gde ti tu vidis Ameriku? Ja nigde. I kako je takav system gde je sve monopolizovano-drzavno i "kolektivno" kompatibilan sa demokratijom? Pa nikako.

 

Nemoj ocekivati ni da ce koristiti termine kao …... radnicka klasa, kada je rec gradjanin mnogo inkluzivnija.

 

Burzoazija - dobrostojeci.

 

Vlast radnicke klase, revolucija - kreiranje snaznijeg osecaja zajednistva. :thumbup:

 

Da se ispravim u vezi davanja posla svim Amerikancima ….. ne radi se o 10 miliona ljudi ….. to sam odokativno na brzaka izracunao ~4% od cca. 250 miliona radno sposobnih .

 

Precizno je 13 miliona Amerikanaca kojim ce cika Bernie Sanders DATI posao. Cuo sam da se Vucic raspituje kako je to moguce :s_w:, on samo 30-40%, a i Putin, bednih 50% Rusa.

 

Pa svi bi trebalo da odu kod tate Kim Dzong Una na skolovanje …… ipak je 100% …. 100%.

 

Ludi cika Bernie koji je ceo zivot proveo hvaleci SSSR I kako bi USA trebala  da se ugleda na tu divnu drzavu je pre neki dan bez treptanja izjavio …… Sanjam dan kada ce americka deca ici u skole kao kubanska i kada ce americki lekari ici po svetu i leciti siromesne kao kubanski lekari.

 

Ja odavno upotrebljavam izraz Venecuelizacija Amerike (btw. niko od "demokratskih socijalista' nije osudio Nikolas Madura niti podrzao bilo kakve mere protiv) ….. evo, umesto komunizma mozemo koristiti recimo ……. Kubanizam.

 

 

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, DJORDJE said:

Trajace jos, bas kao i u slucaju Klitona. Krajnji rezultat i te istrage je bio da je kresnuo Moniku.

 

Ne bih rekao da je isto. Klinton se isplakao pred nacijom sto je lagao pod zakletvom, rekao da voli svoju zenu i cerku i oprosteno mu je odmah sve. Skocio mu i rejting.

 

Hussein Obama je uhvacen u veleizdaji pred kamerama za koje nije znao da su ukljucene kada je Medvedevu rekao da prenese caru Putku da ce razmestiti rakete kakogod on zeli i zapoveda samo ne moze dok mu ne prodju drugi izbori, da ga zamoli da saceka malo. Medvedev je rekao "vazi bro, prenecu mu".

 

Dobro, svi su to videli …. niko nista video nije. Ne bi bilo korektno da mu se prebaci jer bi moglo da se protumaci kao rasizam.

 

Medjutim, ovo sa Trumpom nema kraja. I skroz je to u redu, neka ga jure, on je rekao da to voli, jer to radi za njega, sto ga vise jure a nista ne nalaze, to bolje za njega ……. ali, jel mozemo MI da predahnemo malo yebote, pa necu da mi ceo zivot prodje u "istragama".

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Angelia said:

Kakve veez ima da li je simpatican ili nije? Poenta je da je sve to oko istrage izmisljeno, zato sto on nekome "nije simpatican"

To ti nije besmisleno nego kao uzivas? Ja u stvari tu ne vidim nista interesantno, vidim potrosene pare na politicke hajke, koje ionako nece do nicega dovesti

 

“If we had had confidence that the president clearly did not commit a crime, we would have said so.”

Mr. Mueller said that Mr. Trump’s conduct had warranted a criminal investigation, even though it was impossible to indict a sitting president.

 

Da, ocito su radili istragu samo zato sto im nije simpatican... 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Baby said:

 

“If we had had confidence that the president clearly did not commit a crime, we would have said so.”

Mr. Mueller said that Mr. Trump’s conduct had warranted a criminal investigation, even though it was impossible to indict a sitting president.

 

Da, ocito su radili istragu samo zato sto im nije simpatican... 

Baby, svi znaju od pocetka da je to samo politicka hajka, i da se tu nista nema naci. Da su imali - objavili bi na sva zvona, a nisu.

Znaci taj "crime" u tvom citatu se odnosi na obstruction of justice u istrazi u kojoj nije postojalo nikakvo krivicno delo. A ne na saradnju sa rusijom, to je jasno receno da ne postoje nikakvi dokazi. Znaci on se mozda, mesao u istragu o nepostojecem prekrsaju.

 

ma nemoj molim te.

Link to comment
Share on other sites

Aleksandrija Ocasio-Cortes je nova nada za americko drustvo i politiku. Konacno se pojavio neko ko ne robuje vladajucem kapitalistickom establismentu i ko se trudi da zastupa interese radnika i siromasnih slojeva drustva. Pitanje je koliko ce joj to vladajuca struktura dozvoliti. 

SAD moze da se ugleda na drustva poput Norveskog i Svedskog gde gotovo da nema siromasnih i gde je socijalna zastita medju najvecima u svetu a bogatasi dobijaju po usima redovno. 

Edited by Jonnhy Clash
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Angelia said:

Baby, svi znaju od pocetka da je to samo politicka hajka, i da se tu nista nema naci. Da su imali - objavili bi na sva zvona, a nisu.

Znaci taj "crime" u tvom citatu se odnosi na obstruction of justice u istrazi u kojoj nije postojalo nikakvo krivicno delo. A ne na saradnju sa rusijom, to je jasno receno da ne postoje nikakvi dokazi. Znaci on se mozda, mesao u istragu o nepostojecem prekrsaju.

 

ma nemoj molim te.

 

Ne bih se ja bas oslanjala na ono sto je rekao Bar. Ne moze da se opozove Tramp zbog senata. Ostace ovako kako je, a da je nevin, i nije... rece Djulijani da su prihvatili ruske informacije oberucke (i pustio u etar). Da li je narucio od Rusa, e to vec verovatno nije, da li je prihvatio, verovatno jeste kako race njegov advokat. 

 

Nikada se necemo sloziti oko Trampa 😄 

 

14 minutes ago, Jonnhy Clash said:

Aleksandrija Ocasio-Cortes je nova nada za americko drustvo i politiku. Konacno se pojavio neko ko ne robuje vladajucem kapitalistickom establismentu i ko se trudi da zastupa interese radnika i siromasnih slojeva drustva. Pitanje je koliko ce joj to vladajuca struktura dozvoliti. 

SAD moze da se ugleda na drustva poput Norveskog i Svedskog gde gotovo da nema siromasnih i gde je socijalna zastita medju najvecima u svetu a bogatasi dobijaju po usima redovno. 

 

Ovo se nikada nece desiti, jer cim se prica o socijalnoj zastiti uvek se potegne komunizam, a i treba pare da se uzimaju. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Jonnhy Clash said:

Aleksandrija Ocasio-Cortes je nova nada za americko drustvo i politiku. Konacno se pojavio neko ko ne robuje vladajucem kapitalistickom establismentu i ko se trudi da zastupa interese radnika i siromasnih slojeva drustva. Pitanje je koliko ce joj to vladajuca struktura dozvoliti. 

SAD moze da se ugleda na drustva poput Norveskog i Svedskog gde gotovo da nema siromasnih i gde je socijalna zastita medju najvecima u svetu a bogatasi dobijaju po usima redovno. 

Pa upravo kapitalizam pruza nadu i sansu raji da se kroz slobodno tziste izbori za svoj deo kolaca. Malo si se zbunio. :wink2: 

 


 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Jonnhy Clash said:

Aleksandrija Ocasio-Cortes je nova nada za americko drustvo i politiku. Konacno se pojavio neko ko ne robuje vladajucem kapitalistickom establismentu i ko se trudi da zastupa interese radnika i siromasnih slojeva drustva. Pitanje je koliko ce joj to vladajuca struktura dozvoliti. 

SAD moze da se ugleda na drustva poput Norveskog i Svedskog gde gotovo da nema siromasnih i gde je socijalna zastita medju najvecima u svetu a bogatasi dobijaju po usima redovno. 

 

Ne vjerujem da to moze skoro da se desi, jer sav visak para ide na vojsku, sve ono sto bi moglo da bude fond za neke socijalne programe pojede naoruzanje.

Ogroman je to novac i pitanje je koliko ce dugo moci tako da izdrze u svijetu koji se tako brzo mijenja.

 

0053_defense_comparison-full.gif

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Baby said:

 

Ne bih se ja bas oslanjala na ono sto je rekao Bar. Ne moze da se opozove Tramp zbog senata. Ostace ovako kako je, a da je nevin, i nije... rece Djulijani da su prihvatili ruske informacije oberucke (i pustio u etar). Da li je narucio od Rusa, e to vec verovatno nije, da li je prihvatio, verovatno jeste kako race njegov advokat. 

 

Nikada se necemo sloziti oko Trampa 😄 

 

Pa nemam ja sta da se oslanjam na Bara, oslanjam se na Dems - oni kazu da rezultati istrage ne dokazuju bilo kakvu saradnju sa Rusijom, ali ce oni i dalje da tvrde da je postojala :classic_biggrin: A to moras priznati zvuci kao zamajavanje javnosti.

E sad dal bi oni prihvatili informacije od Rusije - moguce, a da li bi to bio zlocin - pa dokazano je da je Hilari aktivno trazila od rusa cak i fabrikovane price, pa ne vidim da joj je sudjeno za saradnju sa Rusijom, tu cak uopste ne postoji sumnja.

Tako da potpuno si u pravu, necemo se sloziti oko Trampa jer ja ne razmisljam emocijama pa da nekog optuzujem zato sto mi se ne svidja, nego samo cinjenicama.

Otvorili su mogucnost za istragu da li je cela prica fabrikovana da bi se ugroozio predsednik zato sto su izgubili izbore - a to nije prihvatljivo.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Angelia said:

Pa nemam ja sta da se oslanjam na Bara, oslanjam se na Dems - oni kazu da rezultati istrage ne dokazuju bilo kakvu saradnju sa Rusijom, ali ce oni i dalje da tvrde da je postojala :classic_biggrin: A to moras priznati zvuci kao zamajavanje javnosti.

E sad dal bi oni prihvatili informacije od Rusije - moguce, a da li bi to bio zlocin - pa dokazano je da je Hilari aktivno trazila od rusa cak i fabrikovane price, pa ne vidim da joj je sudjeno za saradnju sa Rusijom, tu cak uopste ne postoji sumnja.

Tako da potpuno si u pravu, necemo se sloziti oko Trampa jer ja ne razmisljam emocijama pa da nekog optuzujem zato sto mi se ne svidja, nego samo cinjenicama.

Otvorili su mogucnost za istragu da li je cela prica fabrikovana da bi se ugroozio predsednik zato sto su izgubili izbore - a to nije prihvatljivo.

 

Vidi, to oko zamajavanja javnosti se slazem, ali isto tako mislim da svi oni zajedno zamajavaju, ne samo demokrate. 

Meni Hilari uopste nije bitna u ikakvoj prici, ona je istorija koja cak nije dobila ni sansu da bude u knjizi osim kao sekretarka i supruga. Da li je Hilari aktivno trazila to nije dokazano (verovatno jer je nebitno, nije na nikakvoj funkciji i verovatno bi nju istrazivali da je ona postala predsednik, a verovatno da tada ti ne bi rekla da je to uzaludno trosenje para). 

Cinjenice su da jasne cinjenice ne postoje i da moze da se interpretira upravo na emotivnoj osnovi. 

 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, dude said:

Pa upravo kapitalizam pruza nadu i sansu raji da se kroz slobodno tziste izbori za svoj deo kolaca. Malo si se zbunio. :wink2: 

 


 

Kortezova i ne planira da ruši kapitalizam kao poredak, to nije  ni moguće u SAD-u. Ali ona je najviše levo od svih političkih opcija tamo pa je zato podržavam. Njene mere su dobre i disciplinovaće krupni kapital, a opet u skladu su sa tamošnjim društvenim normama (pravnim, socijalnim). Ja ne gajim iluzije da bi Kortezova oporezovala krupne korporacije sa 100% poreza na dobit (iako lično ne bih imao ništa protiv toga). Niti da će vršiti pravednu alokaciju resursa i sredstava za proizvodnju od kapitalista ka radnicima (iako mi je lično i to prihvatljiva opcija).  Ali malo bi prodrmala krupni kapital tamo i unela delić socijalne pravde u to društvo. 

Link to comment
Share on other sites

 
Ne vjerujem da to moze skoro da se desi, jer sav visak para ide na vojsku, sve ono sto bi moglo da bude fond za neke socijalne programe pojede naoruzanje.
Ogroman je to novac i pitanje je koliko ce dugo moci tako da izdrze u svijetu koji se tako brzo mijenja.
 
0053_defense_comparison-full.gif
 


Na šta će se potrošiti tolike pare ako Trump zagovara politiku da U.S. ne intervenišu po svetu (izuzimajući ovu sada krizu sa Iranom)?
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jonnhy Clash said:

Kortezova i ne planira da ruši kapitalizam kao poredak, to nije  ni moguće u SAD-u. Ali ona je najviše levo od svih političkih opcija tamo pa je zato podržavam. Njene mere su dobre i disciplinovaće krupni kapital, a opet u skladu su sa tamošnjim društvenim normama (pravnim, socijalnim). Ja ne gajim iluzije da bi Kortezova oporezovala krupne korporacije sa 100% poreza na dobit (iako lično ne bih imao ništa protiv toga). Niti da će vršiti pravednu alokaciju resursa i sredstava za proizvodnju od kapitalista ka radnicima (iako mi je lično i to prihvatljiva opcija).  Ali malo bi prodrmala krupni kapital tamo i unela delić socijalne pravde u to društvo. 

 

Naravno da ti je prihvatljivo kad si beeeeep. Drugi da investiraju svoje vreme, energiju, znanje, zrtvuju toliko stvari da bi likovi kao sto si ti zahtevali nesto od njih na racun svoje lenjosti, nesposobnosti....Ako ti ne odgovara plata, slobodan si da postanes milioner. Ali, to ce ici malo teze :wink2:

Zamisli sledecu situaciju:

 

Nastane neki belaj u tvojoj pecini. pecini koju si ti uredio svojim zalaganjem, sredstvima i u svoje slobodno vreme. Ulaz se obrusava, pozoves nekog drugog neolicanina koji sanira to i ti mu platis, deset listova WC papira, na primer. Dodje vreme da krenes dalje, hoces da prodas ili trampis pecinu. Zauzvrat dobijes poveci komad sapuna, recimo. Da li je posteno da taj lik koji ti je popravio ulaz, kome je placeno za uslugu, dobije i deo sapuna? 

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, dude said:

 

Naravno da ti je prihvatljivo kad si beeeeep. Drugi da investiraju svoje vreme, energiju, znanje, zrtvuju toliko stvari da bi likovi kao sto si ti zahtevali nesto od njih na racun svoje lenjosti, nesposobnosti....Ako ti ne odgovara plata, slobodan si da postanes milioner. Ali, to ce ici malo teze :wink2:

 

 

 

Ja sam bila pobornik iste ove ideje, medjutim... oni koji su ulozili i napravili, nisu stekli to sto imaju zahvaljujuci lenjima, glupima i nesposobnima, nego upravo obrnuto (plus i lose placenim). 

Evo, Tramp je napravio klimu za zaposljavanje, ali zaposljavanja u onom sto je on ocekivao, velikim korporacijama i sirenjima istih bas i nije desio. Vise su ljudi krenuli da sami otvaraju svoje poslove, zaposljavaju sebe i jos po nekog. Gomila velikih korporacija (pogotovo iz auto industrije) je pocela da smanjuje broj zaposlenih i gasi fabrike (GM, Ford, i jos neki ogranci kao sto su Mitsubishi). Ti sto sebi otvaraju nova radna mesta nikada nece postati milioneri (bilioneri) jer sve vise vlada monopol. Velike korporacije su taksene olaksice upotrebili na berzi podizuci vrednost svojih kompanija, i eto vestacki ekonomski bum koji je rezultirao u porasti kredita i duga drzave. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, dude said:

 

Naravno da ti je prihvatljivo kad si beeeeep. Drugi da investiraju svoje vreme, energiju, znanje, zrtvuju toliko stvari da bi likovi kao sto si ti zahtevali nesto od njih na racun svoje lenjosti, nesposobnosti....Ako ti ne odgovara plata, slobodan si da postanes milioner. Ali, to ce ici malo teze :wink2:

Zamisli sledecu situaciju:

 

Nastane neki belaj u tvojoj pecini. pecini koju si ti uredio svojim zalaganjem, sredstvima i u svoje slobodno vreme. Ulaz se obrusava, pozoves nekog drugog neolicanina koji sanira to i ti mu platis, deset listova WC papira, na primer. Dodje vreme da krenes dalje, hoces da prodas ili trampis pecinu. Zauzvrat dobijes poveci komad sapuna, recimo. Da li je posteno da taj lik koji ti je popravio ulaz, kome je placeno za uslugu, dobije i deo sapuna? 

 

 

Ne valja ti analogija. Kapitalisti su ti koji u startu otimaju od radnika. Radnici rade i proizvode a kapitalisticke lencuge i lezilebovici uzivaju u profitu. I na sve to drzava im uzima mrvice od toga sto su nezasluzeno uzeli radnicima. Sa druge strane ta ista drzava daje milijarde na vojni budzet a taj novac bi se mogao uloziti u nova radna mesta, u stanove socijalno ugrozenima, u integraciju migranata u SAD drustvo umesto sto hoce da podizu zice prema Meksiku. Ja sam to detaljno objasnio na proslom forumu. Kapitalizam mene pljacka, obara mi cenu rada na ustrb svog profita. I drzava to treba da regulise. A ne jos da zesce zateze slavinu. Sta ce kapitalisti stotine nekretnina? Milijarde u bankama? Jel ih zaradio radom? Nije, vec spekulacijama i kojekakvim lopovlucima. I preko ledja radnika. Jel drzava ima mehanizam da ga oporezuje? Ima. Jel meni treba da bude zao ako tako bude? Ne naravno. Bilo bi mi drago. Ako vec ne moze da se vrsi pravedna alokacija prisvojenog viska rada nek se bar debelo oporezuju. Nisu to nikakvi vredni i preduzetni ljudi vec odebljali kapitalisticki paraziti. Zar da zalim ako se oporezuje neki tamo sa 5 jahti? Ma briga me. Da ja kojim cudom dodjem na vlast poreska policija bi licila na marince a imali bi ovlascenja veca od CIA-e. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Baby said:

 

Ja sam bila pobornik iste ove ideje, medjutim... oni koji su ulozili i napravili, nisu stekli to sto imaju zahvaljujuci lenjima, glupima i nesposobnima, nego upravo obrnuto (plus i lose placenim). 

Evo, Tramp je napravio klimu za zaposljavanje, ali zaposljavanja u onom sto je on ocekivao, velikim korporacijama i sirenjima istih bas i nije desio. Vise su ljudi krenuli da sami otvaraju svoje poslove, zaposljavaju sebe i jos po nekog. Gomila velikih korporacija (pogotovo iz auto industrije) je pocela da smanjuje broj zaposlenih i gasi fabrike (GM, Ford, i jos neki ogranci kao sto su Mitsubishi). Ti sto sebi otvaraju nova radna mesta nikada nece postati milioneri (bilioneri) jer sve vise vlada monopol. Velike korporacije su taksene olaksice upotrebili na berzi podizuci vrednost svojih kompanija, i eto vestacki ekonomski bum koji je rezultirao u porasti kredita i duga drzave. 

Sta je lose u tome sto ljudi otvaraju svoje biznise? Nije li tako i Steve Jobs, Bill Gates, Mark Zakerburg, poceo. Zasto kazes da nikada nece postati milijarderi? Da li je to toliko bitno, ili cinjenica da covek mnogo vise zaradi, kad radi za sebe nego u nekoj korporaciji.

Po tvome je onda DT dobro uradio.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mrd said:

Sta je lose u tome sto ljudi otvaraju svoje biznise? Nije li tako i Steve Jobs, Bill Gates, Mark Zakerburg, poceo. Zasto kazes da nikada nece postati milijarderi? Da li je to toliko bitno, ili cinjenica da covek mnogo vise zaradi, kad radi za sebe nego u nekoj korporaciji.

Po tvome je onda DT dobro uradio.

 

Dobro bre mrde gde sam napisala da je lose????

Naprotiv, dobro je. 

Samo sam rekla da smanjenje takse i plan da se novi radnici zaposljavaju na osnovu toga u velikim korporacijama se nije desio. 

Link to comment
Share on other sites

Zar nije jasno da stabilna demokratska društva, a USA je jedno od takvih, nisu stabilna i uspešna zato što se drže jedne ideologije, što uvek ide levo ili desno, već naprotiv, što se kreće naizmenično, kao klatno oko centra, ako u jednom periodu ode nešto više u jednu stranu, neminovno je da će u sledećem ići približno toliko u suprotnu. Period kad se više daje u socijalu, poboljšanje standarda većeg dela stanovništva, umanjuje opasnost od politićkih potresa, čak ozbiljnijih sukoba, koje mnogi ne vide kao mogućnost, a greše, ali dovode i do usporavanja rasta privrede, pa je dobro da dođe do zaokreta u desno, da se ojača ekonomski, da bi opet moglo da se misli i o socijali.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Baby said:

 

Dobro bre mrde gde sam napisala da je lose????

Naprotiv, dobro je. 

Samo sam rekla da smanjenje takse i plan da se novi radnici zaposljavaju na osnovu toga u velikim korporacijama se nije desio. 

Desilo se povecanje tax za states koje nisu glasale za njega, ili nikada nece, ali se propagira individualni biznis. Ucinilo mi se da si napisala:

Ti sto sebi otvaraju nova radna mesta nikada nece postati milioneri (bilioneri) jer sve vise vlada monopol. 

Ja sam to greskom protumacio kao negativno kod privatne inicijative. 

Mozda sam pogresio. :)

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mrd said:

Desilo se povecanje tax za states koje nisu glasale za njega, ili nikada nece, ali se propagira individualni biznis. Ucinilo mi se da si napisala:

 

 

Ja sam to greskom protumacio kao negativno kod privatne inicijative. 

Mozda sam pogresio. 🙂

 

Pa ovim tempom nece postati milioneri. Mozda neka procentualna statisticka greska. Ali ce imati da zive, vecina, bar oni kojima biznisi ne propadnu. 

Ne mogu postati milioneri iz prostog razloga, a to je sto je trziste zatvoreno, vlada monopol, nikada ne mozes ponuditi uslove koje nude velike kompanije a kao potrosac uvek trazis bolje uslove za sebe. Ovako vremenom jedino moze da dovede do nekog novog Shermana. 

I jedno je imati posao, drugo je imati potrosacku moc koja cini da se kapital obrce. 

 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Angelia said:

Jel znas ti sta je plata a sta je profit?

Amortizacija + utrošeni materijal + cena rada = Cena koštanja proizvoda (Sve po jedinici proizvoda naravno)

 

Tržišna cena -  Cena koštanja = Neoporezovani profit

 

Oporezovani profit = Neoporezovani profit - poreska davanja (porez na dobit, itd...)

 

E ja se zalažem da poreska davanja budu procentualno veća za ove što ostvaruju veće profite a za to se zalaže i Aleksandrija Kortez. I da se pomogne ovima iz prve jednačine što rade i muče se a i ovima što ih nema u jednačini (socijalno ugrožena lica). 

 

Zapravo vrlo je jednostavno. Ne možeš da praviš milione i milijarde dolara a da ne budeš solidaran sa sirotinjom. Ako je tako onda je tu mehanizam države da obezbedi solidarnost i humanost od strane kapitalista.

Edited by Jonnhy Clash
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Jonnhy Clash said:

Amortizacija + utrošeni materijal + cena rada = Cena koštanja proizvoda (Sve po jedinici proizvoda naravno)

 

Tržišna cena -  Cena koštanja = Neoporezovani profit

 

Oporezovani profit = Neoporezovani profit - poreska davanja (porez na dobit, itd...)

 

E ja se zalažem da poreska davanja budu procentualno veća za ove što ostvaruju veće profite poput Aleksandrije Kortez. I da se pomogne ovima iz prve jednačine što rade i muče se a i ovima što ih nema u jednačini (socijalno ugrožena lica). 

Da se razumemo AOC nije nikada napravila nikakav profit, vec se kao Dacic, Gajevic idr. upustila u politiku, gde je objasnjavala da je nebo plavo, a trava zelena. Veliki problem ju je snasao kad se suocila sa garbage-disposerom u novoj kujni.

Ja joj skidam kapu sto je radila u restoranu da pomogne svoju porodicu, po ocevoj smrti. Medjutim, nemoj da  pricate o profitima i novim vrednostima, koje neko ko nikada nije radio u nekoj zbiljnoj sredini pravi. Ona je sada mlada, za 10 godina ce biti samo jos jedan od politicara koji nema veze sa RL.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic
  • Lobotomija locked and unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...