Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

6 minutes ago, Jonnhy Clash said:

Kao prvo ne spekulisi o mom privatnom životu i ne nazivaj me neprilagođenim jer se ne znamo. 

Kao drugo ja pričam o činjenici da dok njihove vlasti troše milijarde na oružje za masovno uništenje mi imamo ovo .

A pošto ti nemaš empatiju da pomažeš tu je Kortezova koja ima. Tako da ko će da pita bogataše bilo šta. Ima da plaćaju. 🙂

https://en.wikipedia.org/wiki/Poverty_in_the_United_States#/media/File:Camden_NJ_poverty.jpg

https://en.wikipedia.org/wiki/Poverty_in_the_United_States#/media/File:Homeless_Please_Help_(7497165720).jpg

29POVERTY-jumbo.jpg

Detroit-deportee-adjusts-to-Mexicos-pove

 

 

Ti bi trebalo da poradis na funkcionalnoj pismenosti, niko te nije ni pomenuo. Takvih neprilagodjenih ne znaci takvih kao ti, vec takvih koje opisujes. A za moju empatiju se ne sekiraj.

Edited by Plavi Golub
L
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Baby said:

 

Vidis, caka je upravo da je to vece obezbedjenje sigurnosti nego bilo koja puska. Gladan, bos i go pljacka, ubija, otima, a oni su tu okolo. Njih treba stimulisati da rade i doprinose, jer poubijati ih ne mozes, a pustiti ih gladne i bose isto ne mozes iz drugih razloga. 

 

 

Ne okolisam, pokusavam da te nateram da bar malo razmislis. Ne vidim sta nije konkretno. Koliko ti jos nuklearki treba da bi se osecao sigurno?

Inace, US je imala veliki deo danasnjeg naoruzanja 2001 godine, pa oni ljudi u WTC platise glavom.

 

Ne poznajem detaljno kako su poreska zahvatanja organizovana u SAD spram prihoda, ali ako se sve strovali na srednju klasu i one nesto iznad nje dobijes upravo rezultat koji imas trenutno. I razlog podizanja desnice. Uz standardne tribalisticke porive.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, melankolic said:

 

1. Znači ti se zalažeš za to da svako plaća svoje troškove,

2. da kompanije uopšte ne plaćaju ili minimalno plaćaju porez?

Ne znam onda kako misliš da može da opstane bilo koja država odnosno njen aparat? Misliš iz donacija pa tako se tebi, recimo, sviđa politika Trumpa i ti bi plaćala samo njemu za, recimo, gradnju zida ili masovno naoružavanje i militarizaciju društva ali ne bi plaćala neke druge troškove države npr. javni sektor. 

Izjava jedan nema veze sa izjavom dva.

Ja se naravno zalazem da svako placa svoje troskove, malo bi bilo glupo da se zalazem da placam komsijine troskove.

Sto se tice kompanija, zalazem se za smanjivanje poreza, sto se vec desilo, dosta drzava naplacuje minimalan porez na profit, ili cak i nikakav, i ipak opstaju.

A trend je ovako:

Average top corporate tax rates continue to fall across the world, and the recent change to the corporate taxes in the United States is a continuation of that trend. Several countries are planning to reduce their corporate tax rates in the coming years.Today, the United States’ statutory corporate tax rate is closer to the middle of the distribution and closer to the worldwide average. Countries considering cutting their corporate tax rates could look to potential benefits of attracting business investment and a more competitive tax environment.

 

Znaci to ima smisla jer privlaci investicije, time se povecava broj radnih mesta, pa i baza za porez na prihod, i potrosacka moc.

Ovo u boldu, nemam pojma o cemu pricas, to su neke spekulacije koje nemaju smisla pa ne bih ni komentarisala

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Plavi Golub said:

 

Ne poznajem detaljno kako su poreska zahvatanja organizovana u SAD spram prihoda, ali ako se sve strovali na srednju klasu i one nesto iznad nje dobijes upravo rezultat koji imas trenutno. I razlog podizanja desnice. Uz standardne tribalisticke porive.

Svaka drzava ima svoju stopu, a federacija preko toga ima svoju. 

California - Single Tax Brackets
Tax Bracket Tax Rate
$0.00+ 1%
$8,223.00+ 2%
$19,495.00+ 3%
$30,769.00+ 4%
$42,711.00+ 8%
$53,980.00+ 9.3%
$275,738.00+ 10.3%
$330,884.00+ 11.3%
$551,473.00+ 12.3%
$1,000,000.00+ 13.3%
California - Married Filing Jointly Tax Brackets
Tax Bracket Tax Rate
$0.00+ 1%
$16,446.00+ 2%
$38,990.00+ 4%
$61,538.00+ 6%
$85,422.00+ 8%
$107,960.00+ 9.3%
$551,476.00+ 10.3%
$661,768.00+ 11.3%
$1,000,000.00+ 12.3%
$1,074,996.00+ 13.3%

 

 

California

Federal:

Expand the filing status that applies to you.

Tax rate Taxable income bracket Tax owed
10% $0 to $9,525 10% of taxable income
12% $9,526 to $38,700 $952.50 plus 12% of the amount over $9,525
22% $38,701 to $82,500 $4,453.50 plus 22% of the amount over $38,700
24% $82,501 to $157,500 $14,089.50 plus 24% of the amount over $82,500
32% $157,501 to $200,000 $32,089.50 plus 32% of the amount over $157,500
35% $200,001 to $500,000 $45,689.50 plus 35% of the amount over $200,000
37% $500,001 or more $150,689.50 plus 37% of the amount over $500,000

 

Tax rate Taxable income bracket Tax owed
10% $0 to $19,050 10% of taxable income
12% $19,051 to $77,400 $1,905 plus 12% of the amount over $19,050
22% $77,401 to $165,000 $8,907 plus 22% of the amount over $77,400
24% $165,001 to $315,000 $28,179 plus 24% of the amount over $165,000
32% $315,001 to $400,000 $64,179 plus 32% of the amount over $315,000
35% $400,001 to $600,000 $91,379 plus 35% of the amount over $400,000
37% $600,001 or more $161,379 plus 37% of the amount over $600,000

 

Plus su ove godine uveli da ne moze da se dobije odbijanje od poreza za vise od $10k na kucu i kamatu za kredite na kucu.

pff.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelia said:

Izjava jedan nema veze sa izjavom dva.

Ja se naravno zalazem da svako placa svoje troskove, malo bi bilo glupo da se zalazem da placam komsijine troskove.

Sto se tice kompanija, zalazem se za smanjivanje poreza, sto se vec desilo, dosta drzava naplacuje minimalan porez na profit, ili cak i nikakav, i ipak opstaju.

A trend je ovako:

Average top corporate tax rates continue to fall across the world, and the recent change to the corporate taxes in the United States is a continuation of that trend. Several countries are planning to reduce their corporate tax rates in the coming years.Today, the United States’ statutory corporate tax rate is closer to the middle of the distribution and closer to the worldwide average. Countries considering cutting their corporate tax rates could look to potential benefits of attracting business investment and a more competitive tax environment.

 

Znaci to ima smisla jer privlaci investicije, time se povecava broj radnih mesta, pa i baza za porez na prihod, i potrosacka moc.

Ovo u boldu, nemam pojma o cemu pricas, to su neke spekulacije koje nemaju smisla pa ne bih ni komentarisala

 

Ovu siću od poreza što kompanije plaćaju bi još da smanjuješ. Ti da kojim slučajem dođeš na vlast to bi samo demonstracije i nemiri bili po USA. :) 

Link to comment
Share on other sites

Izjava jedan nema veze sa izjavom dva.
Ja se naravno zalazem da svako placa svoje troskove, malo bi bilo glupo da se zalazem da placam komsijine troskove.
Sto se tice kompanija, zalazem se za smanjivanje poreza, sto se vec desilo, dosta drzava naplacuje minimalan porez na profit, ili cak i nikakav, i ipak opstaju.
A trend je ovako:
Average top corporate tax rates continue to fall across the world, and the recent change to the corporate taxes in the United States is a continuation of that trend. Several countries are planning to reduce their corporate tax rates in the coming years.Today, the United States’ statutory corporate tax rate is closer to the middle of the distribution and closer to the worldwide average. Countries considering cutting their corporate tax rates could look to potential benefits of attracting business investment and a more competitive tax environment.
 
Znaci to ima smisla jer privlaci investicije, time se povecava broj radnih mesta, pa i baza za porez na prihod, i potrosacka moc.
Ovo u boldu, nemam pojma o cemu pricas, to su neke spekulacije koje nemaju smisla pa ne bih ni komentarisala


Pre svega, ne znam iz kog je izvora taj citat, da li ga objavljuju oni koje su korporacije lobirale, na koje zemlje se odnosi, gde su statistike, kako to utiče na smanjenje siromaštva, poboljšanje socijalne i zdravstvene zaštite i sl. ?
To su ključna pitanja a ne da se 1 % najbogatijih još više bogati.

Što se tiče tvog komšije, ti htela - ne htela kroz porez plaćaš onima kojima je pomoć potrebna. Plaćaš kako vidim i za vojnu industriju ali se nisi zapitala da li je to u tvom interesu s obzirom da je Trump čiju politiku podržavaš rekao da neće ratovati za druge pa je logično pitanje gde idu tih 600- ak milijardi $?
Nemoj samo sa ispadne da ti nije žao da plaćaš za naoružanje i krpljenje Zida a ne interesuje te da li je nekom tvom komšiji potrebna finansijska podrška da preživi.
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jonnhy Clash said:

 

Ovu siću od poreza što kompanije plaćaju bi još da smanjuješ. Ti da kojim slučajem dođeš na vlast to bi samo demonstracije i nemiri bili po USA. 🙂 

Ja ne bih rekla da je 21% sica, lepo pise u citatu da je negde u sredini i blize svetskom proseku. Kako si zakljucio da bi to izazvalo nered kad je smanjivanje korporativnog poreza od strane Trampa u stvari naislo na pozitivan odjek?

Danska recimo 22%

Norveska - 23%

Svedska 21.4%

UK 19%

 

A eto Nemacka cistu sicu od 15%

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, melankolic said:

 


Pre svega, ne znam iz kog je izvora taj citat, da li ga objavljuju oni koje su korporacije lobirale, na koje zemlje se odnosi, gde su statistike, kako to utiče na smanjenje siromaštva, poboljšanje socijalne i zdravstvene zaštite i sl. ?
To su ključna pitanja a ne da se 1 % najbogatijih još više bogati.
 

 

Kakve to veze ima, kad pricamo o trendu?

 

3 minutes ago, melankolic said:


Što se tiče tvog komšije, ti htela - ne htela kroz porez plaćaš onima kojima je pomoć potrebna. Plaćaš kako vidim i za vojnu industriju ali se nisi zapitala da li je to u tvom interesu s obzirom da je Trump čiju politiku podržavaš rekao da neće ratovati za druge pa je logično pitanje gde idu tih 600- ak milijardi $?
Nemoj samo sa ispadne da ti nije žao da plaćaš za naoružanje i krpljenje Zida a ne interesuje te da li je nekom tvom komšiji potrebna finansijska podrška da preživi.

 

Pa placam za socijalnu pomoc, to ne znaci da se zalazem za placanje tudjih troskova. 

Placam i za vojnu industriju, i za infrastrukturu, i za policiju, i za administraciju is dosta drugih usluga koje "kupujem" od drzave.

kad me interesuje da pomognem nekom da prezivi, ja doniram u dobrotvorne svrhe. To uopste nema veze sa mojim placanjem usluga drzavi.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, mrd said:

Svaka drzava ima svoju stopu, a federacija preko toga ima svoju. 

California - Single Tax Brackets
Tax Bracket Tax Rate
$0.00+ 1%
$8,223.00+ 2%
$19,495.00+ 3%
$30,769.00+ 4%
$42,711.00+ 8%
$53,980.00+ 9.3%
$275,738.00+ 10.3%
$330,884.00+ 11.3%
$551,473.00+ 12.3%
$1,000,000.00+ 13.3%
California - Married Filing Jointly Tax Brackets
Tax Bracket Tax Rate
$0.00+ 1%
$16,446.00+ 2%
$38,990.00+ 4%
$61,538.00+ 6%
$85,422.00+ 8%
$107,960.00+ 9.3%
$551,476.00+ 10.3%
$661,768.00+ 11.3%
$1,000,000.00+ 12.3%
$1,074,996.00+ 13.3%

 

 

California

Federal:

Expand the filing status that applies to you.

Tax rate Taxable income bracket Tax owed
10% $0 to $9,525 10% of taxable income
12% $9,526 to $38,700 $952.50 plus 12% of the amount over $9,525
22% $38,701 to $82,500 $4,453.50 plus 22% of the amount over $38,700
24% $82,501 to $157,500 $14,089.50 plus 24% of the amount over $82,500
32% $157,501 to $200,000 $32,089.50 plus 32% of the amount over $157,500
35% $200,001 to $500,000 $45,689.50 plus 35% of the amount over $200,000
37% $500,001 or more $150,689.50 plus 37% of the amount over $500,000

 

Tax rate Taxable income bracket Tax owed
10% $0 to $19,050 10% of taxable income
12% $19,051 to $77,400 $1,905 plus 12% of the amount over $19,050
22% $77,401 to $165,000 $8,907 plus 22% of the amount over $77,400
24% $165,001 to $315,000 $28,179 plus 24% of the amount over $165,000
32% $315,001 to $400,000 $64,179 plus 32% of the amount over $315,000
35% $400,001 to $600,000 $91,379 plus 35% of the amount over $400,000
37% $600,001 or more $161,379 plus 37% of the amount over $600,000

 

Plus su ove godine uveli da ne moze da se dobije odbijanje od poreza za vise od $10k na kucu i kamatu za kredite na kucu.

pff.

 

 

Recimo 2,000,000.00 $ zajednickog prihoda to je gotovo 1,000,000.00 u porezima, ako se ne racunaju poreski odbici. Uzela sam cifru jednostavnu za racun.

 

A na 20,000 nesto manje od 3000 ukupno. 

 

Na sta se zapravo trosi taj novac? Ugrubo receno.

 

Edit: vidim da je Angelia pisala gore. Zaboravi.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Angelia said:

Ja ne bih rekla da je 21% sica, lepo pise u citatu da je negde u sredini i blize svetskom proseku. Kako si zakljucio da bi to izazvalo nered kad je smanjivanje korporativnog poreza od strane Trampa u stvari naislo na pozitivan odjek?

Danska recimo 22%

Norveska - 23%

Svedska 21.4%

UK 19%

 

A eto Nemacka cistu sicu od 15%

A sto poredis Dansku i Norvesku. Pa nece Danci i Norvezani da humanizuju Chemeriku, nego Srbalji. Valjda treba da se poredi poreska politika Trump- Vucic.😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa placam za socijalnu pomoc, to ne znaci da se zalazem za placanje tudjih troskova. 
Placam i za vojnu industriju, i za infrastrukturu, i za policiju, i za administraciju is dosta drugih usluga koje "kupujem" od drzave.
kad me interesuje da pomognem nekom da prezivi, ja doniram u dobrotvorne svrhe. To uopste nema veze sa mojim placanjem usluga drzavi.



Pošto ne navodiš izvor, niti si se uopšte bavila time gde se ulažu sredstva od prikupljenog poreza, mogu samo da zaključim da tebe u vezi s ovom temom interesuju samo interesi korporacija. Ne znam iz kog razloga bi se bilo ko zalagao za to da opšte dobro bude ispod interesa 1 % najbogatijih?
Znam da plaćaš i za vojnu industriju i za infrastrukturu i za policiju ali, vodeći se tvojom logikom od čega ima koristi to ćeš plaćati, ne treba ti vojni budžet od 600 i nešto milijardi $ za vojski ako nećeš ratovati u inostranstvu, ne treba ti da plaćaš policiju ako smatraš da živiš u mirnom kraju (plaćaš ih recimo po potrebi pa ako ih pozoveš onda oni ponesu mobilni ATM ti platiš uslugu i sve ok), platiš samo deo asfaltiranog puta ispred tvoje kuće ili zamenu instalacija samo za sebe a ne i za komšiju.

Što se donacija tiče, one su se pokazale kao nedelotvorne. Time se ne rešavaju problemi nego krpe rupe. Obaveza svake države, kao i njenih građana je da kroz porez omoguće minimum uslova života svim njihovim građanima upravo zato što nemaju svi jednake šanse da prežive i zato je potrebna ne milostinja nego aktivno uključivanje tih ljudi u privređivanje. Uostalom, ti sada uplaćuješ u penzioni fond ne sebi nego nekom drugom penzioneru a tebi će penzija pristizati od uplata radno aktivnog stanovništva. Zamisli da sutra neko kaže da ga baš briga za neku tamo angeliu, neka svako plaća sebi penziono. Ili recimo propadne privatni penzioni fond u koji si ulagala godinama. Šta onda? Da li bi ti pomogle korporacije?
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, melankolic said:

 

 


Pošto ne navodiš izvor, niti si se uopšte bavila time gde se ulažu sredstva od prikupljenog poreza, mogu samo da zaključim da tebe u vezi s ovom temom interesuju samo interesi korporacija. Ne znam iz kog razloga bi se bilo ko zalagao za to da opšte dobro bude ispod interesa 1 % najbogatijih?
Znam da plaćaš i za vojnu industriju i za infrastrukturu i za policiju ali, vodeći se tvojom logikom od čega ima koristi to ćeš plaćati, ne treba ti vojni budžet od 600 i nešto milijardi $ za vojski ako nećeš ratovati u inostranstvu, ne treba ti da plaćaš policiju ako smatraš da živiš u mirnom kraju (plaćaš ih recimo po potrebi pa ako ih pozoveš onda oni ponesu mobilni ATM ti platiš uslugu i sve ok), platiš samo deo asfaltiranog puta ispred tvoje kuće ili zamenu instalacija samo za sebe a ne i za komšiju.
...

Uostalom, ti sada uplaćuješ u penzioni fond ne sebi nego nekom drugom penzioneru a tebi će penzija pristizati od uplata radno aktivnog stanovništva. Zamisli da sutra neko kaže da ga baš briga za neku tamo angeliu, neka svako plaća sebi penziono. Ili recimo propadne privatni penzioni fond u koji si ulagala godinama. Šta onda? Da li bi ti pomogle korporacije?

 

 

Ti si slobodan da zakljucujes sta god hoces, sto uopste ne mora da ima bilo kakve veze sa realnoscu.

Moja logika kaze da ja ne koristim samo put ispred moje kuce, kao sto mi ni policija ne koristi samo u slucaju da u mom kraju ima kriminala, ka ni za ostalu infrastrukturu, razumna sam odrasla osoba pa mogu da zakljucim od cega imam koristi.

 

Ovo sto se tice penzije, ja uopste ne racunam na drzavnu penziju, uplacujem jer moram, da su mi dali opciju da ne uplacujem ja bih radije to stedela. Oduvek sam smatrala da ako cu jednog dana da zivim od drzavne penzije a u PM, sta sam onda zaradila.

A u privatnom penzionom fondu imam neku sicu. Tako da i ako propadne - ne bi me mnogo ostetilo.

 

Ono sto ide u socijalno racunam kao svoj doprinos drustvu, sto uopste ne znaci da sam spremna da izdrzavam lezilebovice, i neradnike.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Angelia said:

Ti si slobodan da zakljucujes sta god hoces, sto uopste ne mora da ima bilo kakve veze sa realnoscu.

Moja logika kaze da ja ne koristim samo put ispred moje kuce, kao sto mi ni policija ne koristi samo u slucaju da u mom kraju ima kriminala, ka ni za ostalu infrastrukturu, razumna sam odrasla osoba pa mogu da zakljucim od cega imam koristi.

 

Ovo sto se tice penzije, ja uopste ne racunam na drzavnu penziju, uplacujem jer moram, da su mi dali opciju da ne uplacujem ja bih radije to stedela. Oduvek sam smatrala da ako cu jednog dana da zivim od drzavne penzije a u PM, sta sam onda zaradila.

A u privatnom penzionom fondu imam neku sicu. Tako da i ako propadne - ne bi me mnogo ostetilo.

 

Ono sto ide u socijalno racunam kao svoj doprinos drustvu, sto uopste ne znaci da sam spremna da izdrzavam lezilebovice, i neradnike.

U Norveskoj ili Svedskoj koliko god da si lezilebovic i neradnik drzava ti omogucava da prezivis pa cak i na nekom minimumu pristojnog zivota. Zato je Svedska jedna od zemalja sa najvecim standardom i gotovo minimalnom stopom rada. Dok u USA ne zelite da izdrzavate lezilebovice i neradnike pa svaki veci grad ima svoja geta sa kriminalom, drogom, ubistvima. Pojedini USA gradovi po kriminalu vise podsecaju na Kolumbiju nego na USA. Toga u Evropi nema u toj meri. Ali bas zato sto vi sto mozete a necete da izdrzavate lezilebovice i neradnike, u USA imamo sve drustvene probleme i protivrecnosti kojih nema u Evropi. Da ih izdrzavate, a mozete, USA bi bila srecnije mesto za zivot za sve a ne samo sa privilegovane grupe gradjana. Bilo bi manje i kriminala i sitomastva i socijalne stratifikacije. Kortezova ima neki program. Videcemo da li ce USA gradjani prepoznati svoj interes u tome. 

Link to comment
Share on other sites

Ti si slobodan da zakljucujes sta god hoces, sto uopste ne mora da ima bilo kakve veze sa realnoscu.
Moja logika kaze da ja ne koristim samo put ispred moje kuce, kao sto mi ni policija ne koristi samo u slucaju da u mom kraju ima kriminala, ka ni za ostalu infrastrukturu, razumna sam odrasla osoba pa mogu da zakljucim od cega imam koristi.
 
Ovo sto se tice penzije, ja uopste ne racunam na drzavnu penziju, uplacujem jer moram, da su mi dali opciju da ne uplacujem ja bih radije to stedela. Oduvek sam smatrala da ako cu jednog dana da zivim od drzavne penzije a u PM, sta sam onda zaradila.
A u privatnom penzionom fondu imam neku sicu. Tako da i ako propadne - ne bi me mnogo ostetilo.
 
Ono sto ide u socijalno racunam kao svoj doprinos drustvu, sto uopste ne znaci da sam spremna da izdrzavam lezilebovice, i neradnike.


Nijedna uređena država ne izdržava lezileboviće i neradnike. Nije ti to kao na Balkanu pa da se ne zna gde odlaze pare iz budžeta. S druge strane, iz onoga što se desilo poznato kao SEK- a biće da su neki drugi lezilebovići putem malverzacija digli sebi velike premije. To ti ne smeta a smeta ti kada bi neko dobijao minimalac da preživi jer nema sredstava za zdravstveno, izgubio posao, razboleo se i sl.? Čudan način rezonovanja.
Kao i ono da si svesna da plaćaš policiju koja možda neće ni doći do tvog komšiluka ili da izdvajaš sredstva za vojsku a slažeš se sa Trumpom da U.S vojska služi samo Amerikancima. Kao i za infrastrukturu. Plaćaćeš da se poprave instalacije nekom lezileboviću koji živi o trošku države?
Funkcionisanje države je mnogo komplikovanije od toga šta ti želiš a šta ne želiš. Sutra ako se donese zakon da se pomaže tim koje ti smatraš lezilebovićima ima itekako da plaćaš porez ili ideš u tvorza a mišljenje možeš da okačiš samo na forumu kao eksponat.
Isto važi i za penzioni fond. Ako propadne ne znam koja “sića” će ti pomoći da preživiš?
Uglavnom, u životu se uvek treba držati one maksime da ne želiš drugome ono što ne želiš sebi. Država u kojoj sve zavisi od toga koliko možeš da radiš može da bude vrlo surova za život ako sticajem okolnosti izgubiš mogućnost da radiš.
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Jonnhy Clash said:

U Norveskoj ili Svedskoj koliko god da si lezilebovic i neradnik drzava ti omogucava da prezivis pa cak i na nekom minimumu pristojnog zivota. 

Vidi ja sam te zemlje uzela kao primer zemalja koje su razvijene a naplacuju odredjeni korporativni porez koji je u rangu US ili nizi.

Nemam nameru da raspravljam o njihovom drustvenom sistemu, jer je potpuno besmisleno. Kad budu imali 50 drzava i 300+ miliona stanovnika onda cemo porediti apples to apples.

 

USA je jedna od vodecih demokratija, i ekonomija. Zato imamo temu USA i uticaj na svetska kretanja, a ne Svedska i uticaj na svetska kretanja, uz svo duzno postovanje Svedskoj.

 

Jedna dobra izreka u US je, ako nije pokvareno nemoj ga popravljati. A meni je uvek zabavno kad bi svi opravljali US.

Nije savrsena, ali dobra je, cak i sa budalama kao AOC.

Link to comment
Share on other sites

Da ne pricamo u prazno za mene je ovaj program veoma jasan i realan. 

https://ocasio2018.com/issues

 

1. Besplatno lecenje za sve. Amerika ima i mogucnoati i resursa za to

2. Stanovanje kao ljudsko pravo. 

3. Drzavni posao za sve koji mogu i hoce da rade

4. Antiratna spoljna politika - jasno je da svako  normalan ovo podrzava.

5. Borba protiv klimatskih promena

6. Blaga imigrantska politika 

 

Samo par tacaka sam naveo koje potpisujem. Da ova lepa i pametna devojka moze da se kandiduje u Srbiji odmah bi za nju glasao. Ovako mi ostaje da i dalje crtam Cica Glise po izbornim listicima. Zato ti zavidim jer imas privilegiju da glasas za zenu koja je vizionar i koja ce reformisati drustvo u USA na neocekivan nacin. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, melankolic said:

 


Nijedna uređena država ne izdržava lezileboviće i neradnike. 

 

To nije utisak koji se stice na forumu. A uostalom sta ti onda imas protiv tog mog stava? Razuman je.

 

5 minutes ago, melankolic said:

Sutra ako se donese zakon da se pomaže tim koje ti smatraš lezilebovićima ima itekako da plaćaš porez ili ideš u tvorza a mišljenje možeš da okačiš samo na forumu kao eksponat.
 

 

Ili cu da dignem sidro i odem negde gde to necu morati da radim., sve je u opcijama.

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Jonnhy Clash said:

Ovako mi ostaje da i dalje crtam Cica Glise po izbornim listicima. Zato ti zavidim jer imas privilegiju da glasas za zenu koja je vizionar i koja ce reformisati drustvo u USA na neocekivan nacin. 

Primljeno k' znanju i prihvaceno, ako i ti prihvatas da mogu da iskoristim moju privilegiju da glasam protiv zene koju smatram glupom.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelia said:

Primljeno k' znanju i prihvaceno, ako i ti prihvatas da mogu da iskoristim moju privilegiju da glasam protiv zene koju smatram glupom.

Naravno. Ja sam demokrata. Odoh spavati. Ovde gde ja zivim je kapitalizam jos suroviji od tog vaseg americkog. Mora se raditi sutra. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Plavi Golub said:

 

Ne poznajem detaljno kako su poreska zahvatanja organizovana u SAD spram prihoda, ali ako se sve strovali na srednju klasu i one nesto iznad nje dobijes upravo rezultat koji imas trenutno. I razlog podizanja desnice. Uz standardne tribalisticke porive.

 

Pa sada su strovalili na srednju klasu. Tj. svima se nesto promenilo, ovima u sredini gotovo nista. Najbolje su prosle korporacije i onaj 1%. Verovatno ce i to sada naici na reakciju (eto je u Ocasio Cortez). Mislim, svaka akcija ima reakciju, upravo ono sto je @Div napisao, klatno. 

Mene je licno vise interesovao fenomen da se pare nekontrolisano od glasaca odlivaju na nesto sto defacto nije trenutno toliko neophodno, ali dobih odgovor u smislu da se osecaju sigurnijim sa vise nuklearki, nego sa nesto manje. 

Link to comment
Share on other sites

Vidi ja sam te zemlje uzela kao primer zemalja koje su razvijene a naplacuju odredjeni korporativni porez koji je u rangu US ili nizi.
Nemam nameru da raspravljam o njihovom drustvenom sistemu, jer je potpuno besmisleno. Kad budu imali 50 drzava i 300+ miliona stanovnika onda cemo porediti apples to apples.
 
USA je jedna od vodecih demokratija, i ekonomija. Zato imamo temu USA i uticaj na svetska kretanja, a ne Svedska i uticaj na svetska kretanja, uz svo duzno postovanje Svedskoj.
 
Jedna dobra izreka u US je, ako nije pokvareno nemoj ga popravljati. A meni je uvek zabavno kad bi svi opravljali US.
Nije savrsena, ali dobra je, cak i sa budalama kao AOC.


To što imamo temu o U.S a ne o Švedskoj ne govori ništa o odnosu demokratija i ljudskih prava, ekonomiji i veličini teritorije između Švedske i U.S. Treba gledati statistike, kako stoje konkretno stvari u svakoj oblasti a tu, bojim se, da U.S ne stoji baš dobro u odnosu na skandinavske zemlje.
Meni je zabavno da se i dalje baviš time ko želi i ima prava da popravlja Ameriku kao da je o tome ovde reč. Ne, nije nego slobodno iznosimo mišljenje i ideje zašto neke stvari nisu dobre i kako se mogu popraviti jer je U.S važan međunarodni faktor ali za mene kao pojedinca pa i samog Amerikanca koji nije u dodiru sa visokom politikom i ekonomijom apsolutno ne zavise naši životi od toga da li je US vodeća ekonomija i demokratija.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Plavi Golub said:

 

Ne poznajem detaljno kako su poreska zahvatanja organizovana u SAD spram prihoda, ali ako se sve strovali na srednju klasu i one nesto iznad nje dobijes upravo rezultat koji imas trenutno. I razlog podizanja desnice. Uz standardne tribalisticke porive.

Nemoj samo da ocekujes da ti to neko objasni na forumu, posto tax code ima 74,000 stranica. Naravno uvek postoje i oni prirodno inteligentni koji sve to skontaju nakon 30 minuta na youtubu.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic
  • Lobotomija locked and unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...