Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

1 minute ago, Angelia said:

Pa ima, kao sto ga svuda ima. Iako ovaj mural je s pocetka 20tog veka

Oko umetnosti. Lepa stvar kod umetnosti je sto svako umetnicko delo dozivljava na svoj nacin. Lose je kad zbog nase skucenosti smatramo da smo samo mi u pravu. Cesto se desi da kriticar tumaci umetnicko delo na svoj nacin, a autor im kaze da to nikada nije bila ideja. Najgora je ta iskljucivost, ja to ne kapiram tako i to je nemoguce.

Link to comment
Share on other sites

Bezveze dramite oko nicega. Nece ljudi vise da gledaju u mural i odlucili da ga pokriju. Cudna mi cuda.

 

Kad im dodje da ga opet gledaju, otkriju ploce i gledaju mural. Ovo je non-news if ever there was one.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Amigo said:

Pa ima li rasizma u USA ili nema :wicked:

 

Amigo, evo opet mene sa citavim traktatom...

Dao si mi valjda inspiraciju ovim postom.

 

Direktan odgovor na direktno pitanje: ima. I previse.

Ima li kriminala? Ima, i previse.

 

Ne postoji oblik sranja koji se moze desiti bilo gde na svetu, a ne moze ovde. Da li se ovde desava cesce, pitanje je statistike.

Ovo nije savrsena drzava.

Ono sto jeste, i tu je jedino propaganda 100% u pravu, ovo je "land of oportunity".

Ne svi, ali vecina aspekata tvoje zivotne situacije zavise samo o tebi.

To je lose za one koji su lenji, glupi, nesposobni, ograniceni na neke druge nacine, sta ja znam.

Ali je fantasticno za one koji su pametni, marljivi i sposobni.

Uspevaju i normalno zive cak i prosecni ili malo ispodprosecni.

 

Ono sto je lepo i ima veze i sa tvojim ptanjem i sa mojim postom: ovo je ogromna drzava i sta god ti smeta, imas gde da se od toga maknes. Dodatna lepota je sto se mnogo postuje privatnost, uglavnom komsije ne zaviruju u dvoriste, a ako i imaju negativne komentare na tvoj lifestyle, drze ih za sebe.

Samo je bitno da ne smetas i ometas, sve drugo prolazi.

 

Sukobi "navijaca" valjda negde postoje, video sam par puta na vestima. Ali u mojoj okolini, nikada.

Kad je cerka krenula u skolu, druga deca je nisu zajebavala zbog balkanskog imena i prezimena nego su se takmicila ko ce ispravnije izgovoriti nase prezime, a cerka je bila arbitar.

Poredi to (teoretski) sa situacijom da je krenula u skolu u Hrvatskoj kao cerka Srpkinje i Jugoslovena hrvatskog porekla.

 

Malo o meni i zasto je ovo subjektivno.

Jesam teoreticar, politicar, istoricar, naucnik i 100 drugih stvari - ali je to u slobodno vreme, za zajebanciju.

U praksi, zivim najbolje koliko mogu. Imam sta da radim, zezam se, cak i ponegde (drustveno svestan) volontiram. Da, nije lepa i savrsena politika, ali me ne dira. A prestar sam da brinem kakav ce biti svet za 100 godina.

 

Turisticki, pre par godina sam bio u Srbiji i desilo mi se da me je neko opsovao i izvredjao jer sam sa narucivajuci pice "pogresno" - tj. ijekavski - izrazio. To mi se u USA nije nikada desilo. Svejedno, i dalje volim svoje drustvo u Srbiji (i ostatku ex-Yu). Ima i tamo sranja, ali kao i u USA, drzim se podalje od toga.

 

Kad neko izmisli nesto bolje od USA, mozda cu se preseliti...

 

 

 

 

 

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Honey Badger said:

Bezveze dramite oko nicega. Nece ljudi vise da gledaju u mural i odlucili da ga pokriju. Cudna mi cuda.

 

Kad im dodje da ga opet gledaju, otkriju ploce i gledaju mural. Ovo je non-news if ever there was one.

Nisi u pravu, ovo samo pokazuje klimu u koju US cela, a posebno Cali, koja je verovatno jedna od socijalno najnaprednijih drzava u US. Ulazi se u jednu politicku korektnost, koja ne cini proizvod kvalitetnim, vec lepim za sire narodne mase.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

...

 

15 minutes ago, Honey Badger said:

...

 

Zaista drame bezveze.

:wink2:

Eto, nece ljudi vise da glasaju za demse. Cudna mi cuda.

 

Kad im dodje opet da glasaju, mozda i promene partiju, a mozda i ne.

To nije nikakva novost, a sva ona vriska - 'rasizam / fasizam, beli supremacisti, opresija i osve ostalo - to je samo prolazni trc-prc.

 

...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mrd said:

Nisi u pravu, ovo samo pokazuje klimu u koju US cela, a posebno Cali, koja je verovatno jedna od socijalno najnaprednijih drzava u US. Ulazi se u jednu politicku korektnost, koja ne cini proizvod kvalitetnim, vec lepim za sire narodne mase.

 

To ne pokazuje nista.

 

Ljudi pokrivaju nekakav mural. Tacka. Nikome nebo nece pasti na glavu, niti se treba uzbudjivati oko toga.

5 minutes ago, mrd said:

Ulazi se u jednu politicku korektnost, koja ne cini proizvod kvalitetnim, vec lepim za sire narodne mase.

 

Ovaj dio nisam ni razumio. Mozes li pojasniti sta smatras pod proizvodom i sta je lepo za narodne mase?

 

U stvari, kad bolje razmislim, bolje nemoj.   

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Honey Badger said:

... ljudi pokrivaju nekakav mural. Tacka. Nikome nebo nece pasti na glavu, niti se treba uzbudjivati oko toga ...

 

A sto bi ga pokrivali?

Pa ionako nikome nebo nece pasti na osetljivu dusicu.

:lol_2:

 

...

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, zoran59 said:

Kad neko izmisli nesto bolje od USA, mozda cu se preseliti...

 

Ovo mi nije jasno, sta znaci to bolje? Zasto je npr USA bolja od Austrije ili Svajcarske ili Spanije, Portugala, Australije, Ceske itd

Ne spominjem moju zemlju jer ces spomenuti zimu :classic_biggrin: ali manje vise je to sve isto kao u USA, osim par sitnica, ne mozes da imas oruzje, kao i univerzalna zdravstvena zastita, tako da je to potpuno relativno koja je zemlja najbolja, kako za koga, jel tako.

 

Da budem iskren mene strasno iritira kada americki politicari provlace pricu o greatest nation in the world, to mi toliko vuce na nacizam i narode koji su manje vrijedni, jer ta prica povlaci pravo da se upotrebi sila nad onim koji su manje vrijedni, sto se vec dokazalo kada su se pod izgovorom zastite americkih interesa zapocinjali ratovi na teritorijama koji su na drugoj strani zemaljske kugle.

Vjerujem da razumijes sta zelim da kazem, tako da je potpuno u redu da volis USA jer tamo zivis, ali mislim da ipak treba povuci rucnu kada se izjavljuje da nema nista bolje od USA.

Pozz

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Amigo said:

 

Ovo mi nije jasno, sta znaci to bolje? Zasto je npr USA bolja od Austrije ili Svajcarske ili Spanije, Portugala, Australije, Ceske itd

Ne spominjem moju zemlju jer ces spomenuti zimu :classic_biggrin: ali manje vise je to sve isto kao u USA, osim par sitnica, ne mozes da imas oruzje, kao i univerzalna zdravstvena zastita, tako da je to potpuno relativno koja je zemlja najbolja, kako za koga, jel tako.

 

Da budem iskren mene strasno iritira kada americki politicari provlace pricu o greatest nation in the world, to mi toliko vuce na nacizam i narode koji su manje vrijedni, jer ta prica povlaci pravo da se upotrebi sila nad onim koji su manje vrijedni, sto se vec dokazalo kada su se pod izgovorom zastite americkih interesa zapocinjali ratovi na teritorijama koji su na drugoj strani zemaljske kugle.

Vjerujem da razumijes sta zelim da kazem, tako da je potpuno u redu da volis USA jer tamo zivis, ali mislim da ipak treba povuci rucnu kada se izjavljuje da nema nista bolje od USA.

Pozz

 

Samo sto je razlog zbog koga oni uopste pominju greatest nation in the world poptuno razlicit i dijametralno suprotana motivima koje su imali nacisti i svi koji su pricali o boljim i vrednijima narodima. Da ne govorim da nacija, nation, narocito u kontekstu anglosaksonske politicke teorije je nesto sasvim drugo od naroda, etnosa, blut unt boden filozofije i svih slicnih opacina. Ali ima nekih drugih politickih filozofija ideologija koji nisu ni jedno ni drugo ali se ubise da ubede sto vise ljudi da tu postoji ako ne cvrsta veza onda bar blaga naklonost. Kakvih motivi stoje iza takvih necasnih namera ne znam ali verujem da ce se uskoro pokazati posto u poslednjih 5-6 godina naglo pocele da padaju maske.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Honey Badger said:

... 

 

Boring ... boring.

:classic_wacko:

Ima sta jos u suvoj drenovini demsa / leftista?

 

PS.

Stalno jedno isto - kao kad pas juri svoj rep.

Vrteska od nekoliko fake news.

:smiley5:

 

B. Srbljanovic:


>> ... zna šta je u politici najvažnije - laž je kao perjani jastuk, koji isprazniš sa vrha ... , a demanti podrazumeva da difamirani skuplja rasuto pero po pero i trpa ga nazad u raspalu jastučnicu, da bi se oprao klevete" ... <<


...

Edited by Kinik
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, boxcube said:

 

Samo sto je razlog zbog koga oni uopste pominju greatest nation in the world poptuno razlicit i dijametralno suprotana motivima koje su imali nacisti i svi koji su pricali o boljim i vrednijima narodima. Da ne govorim da nacija, nation, narocito u kontekstu anglosaksonske politicke teorije je nesto sasvim drugo od naroda, etnosa, blut unt boden filozofije i svih slicnih opacina. Ali ima nekih drugih politickih filozofija ideologija koji nisu ni jedno ni drugo ali se ubise da ubede sto vise ljudi da tu postoji ako ne cvrsta veza onda bar blaga naklonost. Kakvih motivi stoje iza takvih necasnih namera ne znam ali verujem da ce se uskoro pokazati posto u poslednjih 5-6 godina naglo pocele da padaju maske.

 

Nego zbog cega to spominju, onako bez veze :smiley33:

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Amigo said:

 

Nego zbog cega to spominju, onako bez veze :smiley33:

 

 Zato sto je USA najuspesnija implementacija one politicke teorije koja se zalaze za pretstavnicku ustavnu republiku gde se nacija stvara zato da se slobodni pojedinci umreze u jednomformalno pravnom sistemu a ne da drzava daje prava pojedincima uslovno kako bi oni jelte sluzili drusvu. Sto je gotovo uvek slucaj u populistickim demokratijama gde nuzno sledi da svaki pojedinac ima daleko manje slobode. Ne vrti se sve oko tog Hitlera i slicih zlikovackih debila svet je daleko slozenija stvar sto ima svoje lepe i ruzne strane. Ima se gde naci i velicanstvenost i lepota izvan tih moronskih rasnih i klasnih teorija.

Edited by boxcube
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Amigo said:

 

Da budem iskren mene strasno iritira kada americki politicari provlace pricu o greatest nation in the world, to mi toliko vuce na nacizam i narode koji su manje vrijedni, jer ta prica povlaci pravo da se upotrebi sila nad onim koji su manje vrijedni, sto se vec dokazalo kada su se pod izgovorom zastite americkih interesa zapocinjali ratovi na teritorijama koji su na drugoj strani zemaljske kugle.

 

Ne lupati, posto US nation nema veze sa nacijom. Jel USA ekonomska i vojna sila? Jel vodja demokratskog sveta? Jel samom svojim mogucnostima, slobodama, Jel vodeca u mnogim naucnim stvarima, ili ako ne vodeca onda je medju vodecim...

Znaci sorry objektivno - sve ostalo je stvar ukusa.

 

 

2 hours ago, Kinik said:

...

 

 

...

Eto reci vecine. Upravo ono sto smo objasnjavali, i covek je savrseno logican.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Amigo said:

 

Ovo mi nije jasno, sta znaci to bolje? Zasto je npr USA bolja od Austrije ili Svajcarske ili Spanije, Portugala, Australije, Ceske itd

Ne spominjem moju zemlju jer ces spomenuti zimu ................................

 

Progutao mi softver post (valjda, ne vidim ga) pa odgovaram opet ali krace.

 

Ne pominji mi zimu - ziveo sam 11 godina na Aljasci.

Noma objektivnog razloga zasto je negde bolje, postoje samo subjektivni.

Mator sam da opet ucim jezik od nule. Lenj sam da opet pakujem citavu kucu. Sve skupa, OK mi je ovde.

Niko me ne proganja ni zbog cega.

Da postoji neki aspekt zivota i da mi je jako bitan a ne mogu da ga praktikujem, selio bih.

Ovako, ja se divim tvojim postovima na temi Bastovanstvo i zavidim ti, a nadam se da cu ti sledece godine konkurisati. Hebo drzavu i politiku.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ObiW said:

Amerikanci, jel smete da se ulogujete na portal penzionog fonda, da vidite kako ste prošli danas?

Pisali smo o tome na onom penzionom topicu, gde su neki izrazili veru u penzione fondove, a neki su objasnjavali da se sa tom mesecnom penzijom u civilizovanom svetu zivi od srede do nedelje.

Onaj koji se oslanja na kocku, cesto nema novaca. :lol_2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...