Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

1 hour ago, Yoyogi said:

Zavali se i uzivaj dok je drzava laughing stock ostatka sveta.

Naravno - vidim odlicnu perspektivu barem 500k potencijalnih ilegalnih imigranata na granici se okrenulo i pogledalo put Evrope i Japana :classic_biggrin: , ali bas ovog trenutka trasiraju rutu. I zamisli koliko bi bilo humano da neki forumasi, odu tamo i objasne ljudima sta ih ceka u US, i spasu ih od bede, necivilizovana zemlja, nema zdravstvo za sve, imaju oruzje, rasizam, fasizam i generalno pucaju na sve sto krece, da ne zaboravimo i poslace ih u koncentracione logore gde ce da piju vodu iz toaleta.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mrd said:

Sta mislis da pocnes da pises, umesto da samo obesmisljujes diskusiju, koja se kakko tako ipak vodi, kad ti ne bi smetao.

Kao sto rekoh imas iskustva iako su te izbacili, ali su ti i US i ozzi poznati. Za Japan smo rekli samo policija ima puske, obican svet katane, tako da je Japan gotova prica.

Rekao sam ja sta sam imao, clanak iz Oniona, nista ne bih menjao.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Ozu said:

 

"" nista od ovog ne bi bilo da se drustvo bavi jedinkom i resava probleme cim nastanu. 

 

 

svaki od ovih ubica je mogao biti izbegnut da se na vreme radilo sa njim i to nema veze ko

je na vlasti niti da li su igrali igrice. 

 

masovna ubistva su i pocela da cvetaju posle

reganovog ukidanja bolnica za mentalno zdravlje....mi u usa nemamo ludare osim za hitne slucajeve i vip ljude. "" 

Mleko je proliveno, kasno za SBKB, samo pokrenuti proces. Jasno je da je no win, dekretizacija, nema sanse da se nametnu dodatne tax, posto su dems sve Obamine namete potrosile i proneverile. US drustvo nije poslusno, najurice ih motkama. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ozu said:

 

"" nista od ovog ne bi bilo da se drustvo bavi jedinkom i resava probleme cim nastanu. 

 

 

svaki od ovih ubica je mogao biti izbegnut da se na vreme radilo sa njim i to nema veze ko

je na vlasti niti da li su igrali igrice. 

 

masovna ubistva su i pocela da cvetaju posle

reganovog ukidanja bolnica za mentalno zdravlje....mi u usa nemamo ludare osim za hitne slucajeve i vip ljude. "" 

To je diskutabilno - bold.

 

Prva recenica - drustvo u US se ne bavi jedinkom, ili bolje receno minimalno ulazi u izbore jedinke. To je poenta one price o kulturi i mentalitetu. I kao sto sam ranije rekla, kao i sve kulture/mentaliteti ima svoje pros and cons. Tesko ces izabrati random proizvod te kulture koji ti se ne svidja i popravljati ga a da to nema uticaj na neku pozitivnu stranu.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Angelia said:

Ali jbga ovo je ustavno pravo, a ne privilegija. Gurati to je politicko samoubistvo u US, ne samo zbog broja vlasnika oruzja, nego i zbog onih koji nisu vlasnici a veruju u to pravo.

 

Ustavna prava moze vrhovni sud da preinaci ili doda act, kao sto je slucaj sa prvim amandmanom i klevetom. Pogledaj district Columbia vs Heller... gde kaze "like most rights, the rights secured by Second Amendment is not unlimited" ... ipak se moze. 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Baby said:

 

Ustavna prava moze vrhovni sud da preinaci ili doda act, kao sto je slucaj sa prvim amandmanom i klevetom. Pogledaj district Columbia vs Heller... gde kaze "like most rights, the rights secured by Second Amendment is not unlimited" ... ipak se moze. 

Nece to da uradi. Shvati niko pametan nece da se politicki samoubije i posle izgubi mogucnost da bilo sta promeni sledeci svoj program. Slucajno prepostavimo da ima postenih ljudi u politici i sudu, niko nece da donosi indidvidualne odluke koje uticu na drustvo. 

To bi valjda svima trebalo da bude jasno. Samo u Srbiji je smrad, a i sin mu, mogao da radi sta je hteo, a da marva opet glasa za njega. To u US nije tako.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Baby said:

 

Ustavna prava moze vrhovni sud da preinaci ili doda act, kao sto je slucaj sa prvim amandmanom i klevetom. Pogledaj district Columbia vs Heller... gde kaze "like most rights, the rights secured by Second Amendment is not unlimited" ... ipak se moze. 

Moze, ali nece. Verovatno ce da uvedu neke dodatne provere, mozda tu i tamo neke limite, i to ce da bude state by state, ali zabrana jednostavno nije prihvatljiva glasacima. Da me pogresno ne razumes, ja i mislim da treba da se poboljsa kontrola oko automatskog oruzja, i da modifikovanje semi-automatic nije legalno, iako tehnicki neko modifikovanje jeste, ne treba da bude.

Kao sto postoji da ljudi sa criminal record ne mogu da kupe legalno oruzje (ali ga ipak nabavljaju ilegalno), to bi trebalo barem za automatic i semi-automatic da ima neki psihicki test. Niko naravno ne zeli takvo oruzje u rukama labilnih ludaka, ili terorista.

Koliko ce to da ima efekta - pa ja bih rekla minimalno, ali eto barem cemo se osecati bolje da nesto radimo.

 

Ali sad se vec ponavljam, senzacionalizam koji se daje ovakvim stvarima, zato sto su u US, i koriscenje u politicke svrhe - uopste ne pomaze, suprotno, glorifikuje citavu pricu.

Vidi kako su mediji elegatno zaobisli Dayton, ne isplati se pricati da je pocinilac bio Antifa, simpatizer Bernija i da je planirao da glasa za EW, cak je bio pro-gun control.

 

Umesto toga, akcenat se daje El Pasu i Trampovoj odgovornosti za anti-illegal immigration retorici. Toliko da je Mel ovde spekulisao da li je Dayton bio rasisticki, a decko bio extremni levicar.

 

Link to comment
Share on other sites

 Ti si poceo sa ko ima kakvu potrebu, nemam pojma kako ces da otkrivas ko ima kakvu potrebu jer ce ti clan milicije reci da po Ustavu ima potrebu da se brani od tiranije drzave, i ups, verovatno i dobije na SC.


Ne znam kako sad potreba da se brani od države a puna mu usta iste? Znači, buntovnik po potrebi. Vidiš zašto je alt- right loš? Koristi sva demokratska prava a ovamo radi protiv te iste države. Zato ti gledaj svoja posla, još si friška u USA, a i ne krećeš se previše po tim zabitima. Tako da, pusti da se oni koji se razumeju u tu problematiku bave time (a oni su i rekli da nema šta automatsko oružje da radi kod civila u urbanim uslovima; mi smo to imali nakon ratova, prilivom kalašnjikova sa ratišta pa se to uglavnom koristilo u obračuni klanova). Mi ovde svi onako laički komentarišemo (što je dozvoljeno, je l’ te?). To možda u “Rambo”- u, ono “First Blood” posebno, ide onaj pa razara sve oko sebe. Ili u “Park je moj” ( ne znam kako u originalu) gde je, kao, razočarani veteran okupirao Central Park i pravi ršum. To je fikcija.
Link to comment
Share on other sites

Finska, Svajcarska, Norveska...ispred Amerike po masovnim ubistvima! Budalastina od izgooglanog smeca.
 
Pa kako to moze Amerika mirno da gleda, sto ne intervenise da ih spasava?


Evo ja pratim ovdašnje vesti svakodnevno i ni traga ovim usamljenim rendžerima što love ljude po ulicama i klubovima.
Eh taj “Breitbart” i sl. ... slude čoveka načisto.
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, melankolic said:

 


Ne znam kako sad potreba da se brani od države a puna mu usta iste? Znači, buntovnik po potrebi. Vidiš zašto je alt- right loš? Koristi sva demokratska prava a ovamo radi protiv te iste države. Zato ti gledaj svoja posla, još si friška u USA, a i ne krećeš se previše po tim zabitima. Tako da, pusti da se oni koji se razumeju u tu problematiku bave time (a oni su i rekli da nema šta automatsko oružje da radi kod civila u urbanim uslovima; mi smo to imali nakon ratova, prilivom kalašnjikova sa ratišta pa se to uglavnom koristilo u obračuni klanova). Mi ovde svi onako laički komentarišemo (što je dozvoljeno, je l’ te?). To možda u “Rambo”- u, ono “First Blood” posebno, ide onaj pa razara sve oko sebe. Ili u “Park je moj” ( ne znam kako u originalu) gde je, kao, razočarani veteran okupirao Central Park i pravi ršum. To je fikcija.

 

Sreca da ti nisi u US ne bi izlazio iz dzaka sa kupusom. Odakle ti tolika ogorcenost, slobodu US? Shvati US nikada nece skrenuti levo i politicki komesari nikada nece moci da udju nocu u kucu i pokupe neistomisljenike. Daleko si se ti uputio. Umorices se jos si frisak!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, melankolic said:

 


Ne znam kako sad potreba da se brani od države a puna mu usta iste? 

 

Mmmm ne, njima uopste nisu puna usta iste, upravo suprotno, hoce da ih drzava ostavi na miru kompletno. Ti ocigledno ne znas nista o tome.

 

2 minutes ago, melankolic said:

Zato ti gledaj svoja posla, još si friška u USA, a i ne krećeš se previše po tim zabitima. Tako da, pusti da se oni koji se razumeju u tu problematiku bave time (a oni su i rekli da nema šta automatsko oružje da radi kod civila u urbanim uslovima; mi smo to imali nakon ratova, prilivom kalašnjikova sa ratišta pa se to uglavnom koristilo u obračuni klanova). 

 

:classic_biggrin: Hvala na savetu, i na misljenju da sam "friska" u bilo cemu, a po kojim zabitima sam ja bila u US, nema potrebe da mi ti objasnjavas, posto o tome nemas pojma. Cek da razmislim koliko sa US sistemom ja imam vise iskustva od tebe:smiley33: ... mislim da se to meri u jedinicama "beskonacno".

 

Jel ti uopste ne primecujes da ti ovde na forumu ljudi iz US sasvim dobronamerno, barem vecina koja se oglasila objasnjava da ne razumes US?

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, mrd said:

Shvati US nikada nece skrenuti levo i politicki komesari nikada nece moci da udju nocu u kucu i pokupe neistomisljenike.

Al si se navatao straha, pa toga se odavno ne plase ni tamo odakle si dosao.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ObiW said:

Odakle ti ovo? Postojala je privremena zabrana prodaje automatskog oruzja  devedesetih, trajala je 2-3 godine, i kada je zabrana istekla Kongres nije izglasao produzenje. Ovoga se dobro sećam jer se zabrana izglasana u prve dve godine Klintonovog mandata (oba doma su bila D), a nije produžena kada su oba doma prešla na stranu Republikanaca.

 

Jedina zabrana koja je ostala iz tog doba  je da se automatsko oružje modifikuje da ne može da se puca automatskom paljbom, ali zato sada prodaju bump stock koji u suštini zaobilazi tu zabranu.

 

Trajala je 10 godina. Od 1994 do 2004. Dovoljno dugo da se mogu videti efekti zabrane na mass shootings, na zalost njih nije bilo. 

 

Prodaja bump stock-a je dozvoljena, ali nije dozvoljeno njegovo montiranje. Sto je glupost i trebalo bi da zabrane i samu prodaju. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Yoyogi said:

Al si se navatao straha, pa toga se odavno ne plase ni tamo odakle si dosao.

Pmetnom jednom dosto. Neki nikada ne nauce da prepoznaju stoku, neki cak ni ne moraju da je osete na svojoj kozi, ali niko to ne treba dva puta da dozivi. 

Vidis kad se to pojavilo u Srbiji nisam primetio, primetila je moja baba koja je tada bila 80 i rekla mi zena, ali ja mlad znao sve, pa nisam verovao. Sad bih bio idiot, kad ne bi video barabe, koje hoce da pokradu sve sto mogu!

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Angelia said:

Moze, ali nece. Verovatno ce da uvedu neke dodatne provere, mozda tu i tamo neke limite, i to ce da bude state by state, ali zabrana jednostavno nije prihvatljiva glasacima. Da me pogresno ne razumes, ja i mislim da treba da se poboljsa kontrola oko automatskog oruzja, i da modifikovanje semi-automatic nije legalno, iako tehnicki neko modifikovanje jeste, ne treba da bude.

Kao sto postoji da ljudi sa criminal record ne mogu da kupe legalno oruzje (ali ga ipak nabavljaju ilegalno), to bi trebalo barem za automatic i semi-automatic da ima neki psihicki test. Niko naravno ne zeli takvo oruzje u rukama labilnih ludaka, ili terorista.

Koliko ce to da ima efekta - pa ja bih rekla minimalno, ali eto barem cemo se osecati bolje da nesto radimo.

 

Ali sad se vec ponavljam, senzacionalizam koji se daje ovakvim stvarima, zato sto su u US, i koriscenje u politicke svrhe - uopste ne pomaze, suprotno, glorifikuje citavu pricu.

Vidi kako su mediji elegatno zaobisli Dayton, ne isplati se pricati da je pocinilac bio Antifa, simpatizer Bernija i da je planirao da glasa za EW, cak je bio pro-gun control.

 

Umesto toga, akcenat se daje El Pasu i Trampovoj odgovornosti za anti-illegal immigration retorici. Toliko da je Mel ovde spekulisao da li je Dayton bio rasisticki, a decko bio extremni levicar.

 

 

Pa sve vreme govorim da se moze ali se nece. Ima tu dva faktora, a to jeste taj sto bi izgubili dobar deo glasaca (a jel, sto bi ako se ne mora) a drugi su pare. Ko je voljan da dobrovoljno demolira nra i ostane bez valjanog parceta kolaca za naredne izbore... 

 

Ne znam ja gde ti citas vesti ali u svim pise to za tog iz Ohaja. Ja znam da bi tebi vise odgovaralo da se pise o pro antifa masovnom ubici i da te nervira sto se pise o white supremacy masovnom ubici, ali se pise o oboje, s tim sto se ovaj drugi vezuje za trenutnu stranku na vlasti pa je naravno i senzacionalisticnije. Tramp je dao izjavu da osudjuje, elegantno je izbegao da se izvini za nepazljivo biranje reci. Naravno da to svi vide, zar treba da se prave blesavi i ignorisu?

Link to comment
Share on other sites

:classic_biggrin: Hvala na savetu, i na misljenju da sam "friska" u bilo cemu, a po kojim zabitima sam ja bila u US, nema potrebe da mi ti objasnjavas, posto o tome nemas pojma. Cek da razmislim koliko sa US sistemom ja imam vise iskustva od tebe:smiley33: ... mislim da se to meri u jedinicama "beskonacno".
 
Jel ti uopste ne primecujes da ti ovde na forumu ljudi iz US sasvim dobronamerno, barem vecina koja se oglasila objasnjava da ne razumes US?


A šta ćemo s “MAGA” parolom? Na šta se to odnosi? Na “skidanje s grbače”?
Ja koliko vidim i čujem Amerika je Trumpu, belim suprematistima i glasačkoj bazi na 1. mestu. Mada, možda je to neka druga Amerika od one o kojoj priča Biden u intervjuu a kojoj sam se ja oduvek divio.
Sad ti meni pričaš nešto sasvim drugo.
Očigledno da ni ti nisi najbolje razumela taj američki ruralni patriotizam inače ne bi toliko kritikovala državu u koju si friško (u odnosu na vremensku distancu većine tamo) sletela.
A i bolje da mi o tim zabitima priča zoran koji i ima šta da kaže o tome nego neko ko slepo veruje alt- right medijima gde stoji da je u Norveškoj veći stepen masovnih pucnjava nego u USA.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, A sad said:

 

Trajala je 10 godina. Od 1994 do 2004. Dovoljno dugo da se mogu videti efekti zabrane na mass shootings, na zalost njih nije bilo. 

 

Prodaja bump stock-a je dozvoljena, ali nije dozvoljeno njegovo montiranje. Sto je glupost i trebalo bi da zabrane i samu prodaju. 

Ne znam šta da ti kažem, sećam se da je trajala 2-3 godine, sećam se da je bila privremena a ne stalna, i da je Senat/Kongres odbio da je produži prvi put kada je privremena zabrana istekla. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Baby said:

 

Ne znam ja gde ti citas vesti ali u svim pise to za tog iz Ohaja. Ja znam da bi tebi vise odgovaralo da se pise o pro antifa masovnom ubici i da te nervira sto se pise o white supremacy masovnom ubici, ali se pise o oboje, s tim sto se ovaj drugi vezuje za trenutnu stranku na vlasti pa je naravno i senzacionalisticnije. Tramp je dao izjavu da osudjuje, elegantno je izbegao da se izvini za nepazljivo biranje reci. Naravno da to svi vide, zar treba da se prave blesavi i ignorisu?

Ostavi NRA i teoriju kako je sve u profitu, to je BS.

 

Nemam pojma odakle ti ovo sta meni odgovara, iskreno meni ni iz dzepa ni u dzep, samo konstatujem kako se akcenat stavlja na Trampa. Znaci vezivanje za Trampovu retoriku se bolje prodaje, ok, fair enough.

2 minutes ago, melankolic said:

 


A šta ćemo s “MAGA” parolom? Na šta se to odnosi? Na “skidanje s grbače”?
 

 

:classic_blink: Pojasni.

 

Random stavljanje alt-right u post, iskreno nisam impresionirana, ponavljanje "frisko" isto - nisam impresionirana, koliko godina staza u US imas? 

 

Nisi primetio da ti je Zoran rekao skoro isto kao ja?

 

Nastavi da se divis Bidenu, nije zabranjeno ni osudjeno.

Link to comment
Share on other sites

On 8/5/2019 at 8:02 PM, Yoyogi said:

Da bilo je. Ti su osudjeni na smrt i pogubljeni. 

Opet, nista kao oruzani masakri dece po skolama i slucajnih prolaznika po shoping centrima, rutinski,  na mesecnoj bazi, pocelo je i na dnevnoj.

Japan mourns after the worst mass killing in two decades claims 33 lives in arson attack

Published 9:45 PM ET Thu, 18 July 2019Updated 2:03 PM ET Fri, 19 July 2019Reuters

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, ObiW said:

Ne znam šta da ti kažem, sećam se da je trajala 2-3 godine, sećam se da je bila privremena a ne stalna, i da je Senat/Kongres odbio da je produži prvi put kada je privremena zabrana istekla. 

Obi bilo je dugo, nisam proveravala ali cisto sumnjam da je 2-3 godine.

A sad generalno ne izbacuje neozbiljne informacije

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ObiW said:

Japan mourns after the worst mass killing in two decades claims 33 lives in arson attack

Published 9:45 PM ET Thu, 18 July 2019Updated 2:03 PM ET Fri, 19 July 2019Reuters

 

 

Dodji opet za 20 godina, bice nesto za tebe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...