Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

 nope, 86 milijuna
 
Edit: meni nezdrava opsesija privatnom kompanijom koja ima pravo da određuje sopstvenu politiku prestaje da bude smešna.
 
 

Prosto neverovatno, toliko truda zarad necega sto nije niciji posao da se mesa.

Sa druge strane niko ne prica o onom fijasku sa FTX-om za koje dosta ljudi treba ODMAH da zavrsi iza resetaka, ali je short messaging platforma mnogo bitinija tema. A itekako je posao drzavnih organa.


Sent from my iPad using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dzoni_m said:


Prosto neverovatno, toliko truda zarad necega sto nije niciji posao da se mesa.

Iako je Twitter sada privatna kompanija a ne javna, I dalje mislim da kao javna platforma treba da posluje u okviru zakona.

 

2 hours ago, Dzoni_m said:


Sa druge strane niko ne prica o onom fijasku sa FTX-om za koje dosta ljudi treba ODMAH da zavrsi iza resetaka, ali je short messaging platforma mnogo bitinija tema. A itekako je posao drzavnih organa.


Sent from my iPad using Tapatalk

A to je posebna prica, nece time da se bave jer je bio jedan od najvecih donora Dems. Uz to su ga I svi mediji promovisali, iako je bilo sumnjivo da je Ponzi sema sto je sad I dokazano. Sam Musk je rekao da kad mu je ponudjeno da uloze 5 bil u Twitter da je rekao "neka hvala". 

Bilo bi interesantno pratiti tokove para u tom slucaju, I zasto niko nije istrazivao sta se tu radi. Ali zato Muska istrazuju kad otvori prozor.

Link to comment
Share on other sites

A to je posebna prica, nece time da se bave jer je bio jedan od najvecih donora Dems. Uz to su ga I svi mediji promovisali, iako je bilo sumnjivo da je Ponzi sema sto je sad I dokazano. Sam Musk je rekao da kad mu je ponudjeno da uloze 5 bil u Twitter da je rekao "neka hvala". 
Bilo bi interesantno pratiti tokove para u tom slucaju, I zasto niko nije istrazivao sta se tu radi. Ali zato Muska istrazuju kad otvori prozor.

Mislim da ovo dosta objasnjava

https://ibb.co/6Z8mXRm

Inace, stecajni upravnik FTX-a zaduzen za likvidaciju je covek koji se svega nagledao, a bio je stecajni za Enron (a to je bio *ucking shit show) i kada taj covek kaze da je zapanjen sta je zatekao, mozete misliti koliko je sati. Inace, Enron je bio najveci donator za kampanju Busa maldjanog


Sent from my iPad using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Cyrus Smith said:

I see. Taker i Fox su jedini grešnici? Ili je on izdvojen zato što se ti, razliku od desetine miliona amerikanaca, ne slažeš sa njihovom agendom?

 

 

Koliko vas nista ne interesuje samo da sprovedete sta ste naumili. 

 

Ne, nisam rekla da su Fox jedini krivci. Ja ne gledam ni druge kanale previse iz istog razloga. Namecu nacin razmisljanja. Meni se prevrne stomak kada cujem koliko poslova je obezbedio Bajden. Razbila bih televizor, istim zarom kao kada su pricali koliko poslova je obezbedio Tramp. 

 

Pustila sam TV da pratim glasanje u prolazu. Pretvorilo se u navijacko izvestavanje. Posle nekog vremena sam ugasila TV i kucala na internetu da vidim rezultat. Mene ne interesuje sta oni misle, mene interesuju cinjenice. Taker i fox jesu najgori, time sto su najvise gledani i sto tendenciozno ulivaju u mnoge suplje americke glave sta treba i kako da misle. Ljudi koji rade, skraljaju po 5-6 dana na poslu i na kraju sklapaju kraj sa krajem traze krivce svoje sudbine, imaju toliko vremena da uz veceru sednu i gledaju fox i eto... nadju resenje da je jedina ispravna stvar kupiti oruzje da se brane (na primer). 

 

Mnogo su gadne postale ove levo desne borbe, ali mnogo gadne i nece se dobro zavrsiti ako mediji malo ne spuste loptu. Elon dodaje ulje na vatru, jer njega sada moze samo Tramp da spase. Vratili se, eto i levih i desnih sto da ga obozavaju, sto da ga pljuju, prave se po milion naloga da to izgleda masovnije nego sto jeste (ove sve price treba da vam budu poznate iz srpskih medija, ne funkcionisu ovi drugacije, ovi su ovde ucitelji) da bi se opravdala klepacina (eto, narod je iza nas, ima tri miliona lajkova i slicno). Elonu treba sto vise postova da bi ostao da pluta. 

 

Ne znam da li vi mislite da Elona boli dupe i za slobodu govora ili bilo sta i bilo koga osim njega. Onda ste mnooooogo naivni. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Angelia said:

iako je bilo sumnjivo da je Ponzi sema sto je sad I dokazano.

 

??

 

Sada dokazano? Uh... 

 

Dokazao vam Elon ljubitelj slobode govora naduvavanjem doge coina, kada su sinhronizovano izuvkli novac i ostavili milione ljudi u gubitku. Ali btw. to i jeste kocka, a ne magicni stapic koji uvecava novac samo zato sto se ugurao negde. Sada se kao svi osvestili. 

 

Matematika u crypto je veoma prosta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Angelia said:

What is Ponzi scheme in simple words?

A Ponzi scheme is an investment fraud that pays existing investors with funds collected from new investors. Ponzi scheme organizers often promise to invest your money and generate high returns with little or no risk

 

Former FDIC Chair Compares FTX and Sam Bankman-Fried to Bernie Madoff’s Ponzi Scheme

 

Zaista si mi ovo zalepila? 

 

Mislim, kako mislis i na osnovu cega da cena kriptou raste? 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Baby said:

Ne, nisam rekla da su Fox jedini krivci

Samo si njega i Fox spomenula:

Quote

Pa bas je neponovljiv. Ovo sto on radi, zasta malo njih radi.

...

Ma nisu bitne partije, nego Taker and co. 

 

Podeljena je amerika, jeste, a on (i murdok) veoma doprinose tome sireci kojekakve teorije

Kakogod, slažem se da nameću svako svoj narativ i to je još i razumljivo. Problem je što glume nekakve nezavisne izveštače a bave se sakrivanjem i izvrtanjem činjenica. Ima manjih koji ti ne rade (ili manje), The Hill i razni nezavisni novinari kao Breaking Points ali oni nemaju dovoljno uticaja.

 

Mask i Tramp, niđe veze. Napadali su ga zdesna što ne vraća Trampa i još ga napadaju što ne vraća Aleks Džonsa. Ne znam za te botove, videćemo da li će i kako isplivati.

 

Što se tiče motiva odslušao sam 2 intervjua kod Rogana i 2 ili 3 kod Lex Fridmana i mislim da stvarno želi da napravi jednu veliku platformu sa što širim granicama dozvoljenog i to se kod njega provlači godinu-dve+ unazad. I sam način kako je ušao u Tviter na to ukazuje, prvo sa malim ulogom pa kad je menadžment odbio da sarađuje u upravnom odboru krenuo da se dalje zaglibljuje. Ne vidim šta je problem ni u pokušaju da zaradi, nikada nije rekao da želi da izgubi novac. Bumo vidjeli.

 

Sa druge strane, u alternativnom Mastodonu gde su se neki razočarani Tviteraši već povukli i mnogi to najavljuju takođe ne cvetaju ruže. Tipično za SJW prostore međusobne svađe, banovanje i cancelovanje do besvesti i poplava žalbi admistratorima:

 

 

Link to comment
Share on other sites

https://www.cbsnews.com/news/mass-shooting-coolorado-springs-gay-nigthclub-patron-suspects-own-gun-intervention/?intcid=CNI-00-10aaa3b

 

5 mrtvih, 18 ranjenih, nocni klub colorado springs, gde se okupljaju od 2002 najvise lgbt populacija.

Gradjanin 22, konzervativac, vise nije izgleda mogao da izdrzi taj nemoral pa je resio da stavi tacku na njega. 

Neki momak spasao da ne bude jos veca tragedija skocivsi na pucaca koji je imao (naravno)... 

 

Quote

A law enforcement official said the suspect used an AR-15-style semiautomatic weapon in the attack, but a handgun and additional ammunition magazines also were recovered. The official couldn't discuss details of the investigation publicly and spoke to The Associated Press on condition of anonymity.

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Baby said:

 

Zaista si mi ovo zalepila? 

 

Mislim, kako mislis i na osnovu cega da cena kriptou raste? 

Videla sam da nisi razumela komentar, pa sam ti dala kratko pojasnjenje, zasto se to vidi kao Ponzi sema. Nema nikakve veze sa "naduvavanjem" vrednosti, nego sa izvlacenjem para investitora na zadnja vrata, I koriscenje za licno bogacenje (sa losom procenom).

Nije isto kao situacija gde investitori povuku svoje pare. 

Kripto je jos uvek slabo regulisan, I ne pratim pravne detalje, Wall St kaze da potez nije striktno zabranjen, ali prevara jeste. U svakom slucaju je eticki problematicno, a verovatno I krivicno.

 

Nema potrebe da se lozis na svaki post. 

Svako preuzima rizik kockanja ulaganjem na berzu, ali ne bi trebalo da bude pokraden.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DJORDJE said:

Samo uzivajte. Jos dva dana i nece vise biti dizela, predvideo babavanga Tucker.

A jel rekao sto? Nisam videla nista u vestima.

Nije mi jasno sto toliko gurate Tuckera, covek radi svoj posao, zadnji put kad sam pogledala gledanost mu je bila dobra, znaci uspesno. On je showman, ako vam se ne svidja, promenite kanal. Kome se svidja, moze da se divi sa manje entuzijazma kao da su to vesti. 

Ja pogledam Tuckera na isti nacin kao sto pogledam Mahera, ako mi se pojave u feedu, neki put se nasmejem, neki put pomislim "ima smisla" ali se ne bavim njihovim misljenjem duze od 5-15 minuta.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, DJORDJE said:

Pre bih rekao u rangu Vucicevica i Marica.

Zaboravila sam ja imena, mislim da se secam Marica, onaj sa veselom frizurom? 

Nije isto, ovde mozes da slobodno obidjes takav program. Vise me brine ono sto se prodaje za "vesti". Sad treba da svaki put prokomentarisem glupost izrecenu u "the View"?

 

Kako rece Whoopi, Holocaust nije imao veze sa rasizmom...

 

Mediji (tradicionalni) su postali u tom segmentu "misljenja" veoma problematicni. Svako gura sta se najbolje prodaje.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Angelia said:

Videla sam da nisi razumela komentar, pa sam ti dala kratko pojasnjenje, zasto se to vidi kao Ponzi sema. Nema nikakve veze sa "naduvavanjem" vrednosti, nego sa izvlacenjem para investitora na zadnja vrata, I koriscenje za licno bogacenje (sa losom procenom).

Nije isto kao situacija gde investitori povuku svoje pare. 

Kripto je jos uvek slabo regulisan, I ne pratim pravne detalje, Wall St kaze da potez nije striktno zabranjen, ali prevara jeste. U svakom slucaju je eticki problematicno, a verovatno I krivicno.

 

Nema potrebe da se lozis na svaki post. 

Svako preuzima rizik kockanja ulaganjem na berzu, ali ne bi trebalo da bude pokraden.

 

Pa ponzi sema nema veze sa ovim sto si objasnila i sa ovim sto je uradio FTX. Jednostavno su pokrali pare, ulagali nesigurno tudjim parama, pogubili sto nisu pokrali i proglasili bankrot.

 

Ponzi sema ima nacin da vraca ulagacima pare sa kamatom gde prvi ulagaci prodju dobro, svi oni kasnije izgube. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Baby said:

 

Pa ponzi sema nema veze sa ovim sto si objasnila i sa ovim sto je uradio FTX. Jednostavno su pokrali pare, ulagali nesigurno tudjim parama, pogubili sto nisu pokrali i proglasili bankrot.

 

Ponzi sema ima nacin da vraca ulagacima pare sa kamatom gde prvi ulagaci prodju dobro, svi oni kasnije izgube. 

Objasnila paralelu ranije. 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Angelia said:

 

Nije isto, ovde mozes da slobodno obidjes takav program. Vise me brine ono sto se prodaje za "vesti". Sad treba da svaki put prokomentarisem glupost izrecenu u "the View"?

Pa sada ni u Srbiji ne tuku po usima da se gleda Happy i Pink, ali svaki put kada udjem u neciju  u kucu na TVu zadruga ili parovi, a onde i objasnjenje  ma to deca, baba, zena...

Dao Bog i u Srbiji bas kao i Cemer'ci kablovska nije vise retkost, mozes da biras sta ces da gledas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, DJORDJE said:

Pa sada ni u Srbiji ne tuku po usima da se gleda Happy i Pink, ali svaki put kada udjem u neciju  u kucu na TVu zadruga ili parovi, a onde i objasnjenje  ma to deca, baba, zena...

Dao Bog i u Srbiji bas kao i Cemer'ci kablovska nije vise retkost, mozes da biras sta ces da gledas.

Nisam mislila na takav nacin, nego mozes da imas razlicite izvore - pa da pravis svoje misljenje. U Sr je retko drugo misljenje.

Link to comment
Share on other sites

On 11/21/2022 at 5:21 PM, Baby said:

 

Zato sto su f. najgori, objasnih i zasto mislim, ne bih te vise zadrzavala...

 

Zato sto su f. najgori Zato što se sa njima ne slažem. FTFY.

 

Navodno boljoj CBS trebalo je samo 769 dana da prestanu da lažu da je Hunter Bidenov laptop ruska izmišljotina.

 

On 11/21/2022 at 5:26 PM, Baby said:

https://www.cbsnews.com/news/mass-shooting-coolorado-springs-gay-nigthclub-patron-suspects-own-gun-intervention/?intcid=CNI-00-10aaa3b

 

5 mrtvih, 18 ranjenih, nocni klub colorado springs, gde se okupljaju od 2002 najvise lgbt populacija.

Gradjanin 22, konzervativac, vise nije izgleda mogao da izdrzi taj nemoral pa je resio da stavi tacku na njega. 

Neki momak spasao da ne bude jos veca tragedija skocivsi na pucaca koji je imao (naravno)... 

 

Tragedija jeste ali na nivou prosečnog vikenda u Čikagu: najmanje troje mrtvih prošli vikend, šestoro pretprošli, ranjenih nekoliko puta više, rekord mislim oko dvadesetak ubijenih. Ali tu ne može da se slavodobitno napiše da je ubica konzervativac. Takođe po Čikagu uglavnom se ubijaju iz "kratkih cevi", nema poena ni za "assault rifle" histeriju.

 

 

Edited by Cyrus Smith
slovo
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...