Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

10 hours ago, Amigo said:

Kakva sloboda govora, mozda nekada bilo, totalitarizam je sve prisutniji sirom svijeta. Za razliku od komunizma, sada ima neki novu aromu, dobro upakovan u sarenu lazu, ali cilj je isti, apsolutna vlast gospodara i unifikacija stavova po direktivi. Eric Blair se prevrce u grobu.

Najbolji i najprostiji primjer je pojam Novi svjetski poredak koji je zamisljen ko nije sa nama, protiv je nas, slijede sankcije, intervencije i ostala primjena sile.

Sve uz siroku upotrebu sredstava informisanja, pazljivo selektovanih informacija, tu je i naravno opste prisutna cenzura, i predvidjam da ce je biti sve vise i vise.

 

Prvi amandman je stvorio Ameriku, kao zemlju snova, ali se sve vise i vise potiskuje raznim malverzacijama, kao npr Twitter je privatna platforma, pa eto vlasnik moze da banuje koga hoce, ali ja mogu da kupim akcije pa sam i ja tu neki vlasnik, da ne kazem neku prostiju rijec, ali opet mogu da me banuju kako hoce.

 

Twitter je postao cirkus, ko normalan moze vise da ga ozbiljno shvata, primarna upotreba Twittera je prije svega propaganda, a ne razmjena informacija i misljenja da ovaj svijet bude bolje mjesto za zivot svih ljudi na svijetu.

Pa zato se za slobodu govora valja boriti. To je osnova demokratije, a unistava se non stop sve pod izgovorom kako je to za nase dobro.

 

A za one sa jeftinim kartama u zakonu:

There are four broad categories of online impersonation that can be illegal:

  1. Defamation – When someone uses the impersonation to spread false and malicious statements about you.
  2. Harassment – When someone impersonates you in order to threaten or harm someone else.
  3. Professional impersonation – It is illegal to impersonate a public servant acting in their professional capacity; for example; pretending to be a detective to get information from a victim is illegal.
  4. False light – This one is a little more complicated, but essentially it boils down to presenting truthful information in a way that is specifically designed to be misleading and harmful.

Koliko znam svi socijalni mediji su prihvatili to pravilo. I Twitter ima jasno pravilo da u imenu mora da stoji da je parodija ili satira.

Link to comment
Share on other sites

On 11/6/2022 at 4:36 PM, ters said:

 

Ovakvi uslovi rada su standardni u tehnoloskim i fintech kompanijama, i sam sam jedno vrijeme radio u slicnoj firmi sa svim navedenim osim vina na tap, i bili smo prvi na trzistu po efikasnosti i rastu. A sto se tice zena od boje i fobije od njih - pretjera ga sa tim.

 

Jel ti stvarno misliš da ona i druge sa snimka su nekakve programerke? Ja čisto sumljam a Musk reče da imaju deset puta više mrsimuda nego tehnickog osoblja. 

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, MeanMachine said:

 

Jel ti stvarno misliš da ona i druge sa snimka su nekakve programerke? Ja čisto sumljam a Musk reče da imaju deset puta više mrsimuda nego tehnickog osoblja. 

Musku godisnje odlazi milijarda $ samo na kamatu, a jedinini nacin da prezivi tu kupovinu je da redukuje  personal, tako sto ce sve da proglasi za mrsomude. Zato sada primorava one koji su ostali da rade 12 sati dnevno, ili ce i oni da dobiju otkaz. 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, MeanMachine said:

 

Jel ti stvarno misliš da ona i druge sa snimka su nekakve programerke? Ja čisto sumljam a Musk reče da imaju deset puta više mrsimuda nego tehnickog osoblja. 

 

Nisu svi u tehnoloskim kompanijama "programeri" - tu su i desetine i stotine drugih strucnjaka koje neki ocito smatraju mrsimudima, a koji se bave raznim stvarima - imali smo 4 zaposlena koji su iskljucivo vodili racuna da su svi zadovoljni i smisljali upravo yoge, organizovali visednevne "retreats",  sezonske karte za skijanja, mental health trening,  advokate za boravisne vize i slicne stvari... I bilo nam je daleko jeftinije placati njih cetvoro i imati godisnji staff turnover 30% nizi nego konkurencija...

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Microsoft ima 221,000 zaposlenih (reda poredjenja)

Facebook oko 50,000

Instagram 18,967 (FB kupio)

TikTok oko 10,000

Youtube oko 2,800

Reddit oko 1,400

Linkedin oko 19,000

 

Twitter je imao oko 7,500 sa tendencijom da otpusti 75%, znaci da spadne na oko 1,900. 

 

Jel neko misli da su TikTok, Instagram i Facebook budale koje vole da zaposljavaju preko potrebne, ono, da se nadju zlu ne trebalo, rezervni igraci na klupi koji igraju ping pong ceo dan? 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam zapanjen idejom da twitter nema 500,000 zaposlenih, koji bi mogli da pomognu podrsku nasoj stvari.

Posao i mreza koju twitter opsluzuje je toliko sirok, da je nejasno zbog cega nisu poceli da rade na jednom nezavisnom OS. Bice da je problem sto se nisu setili, a i understaff suuuuu.

Moram da kazem, da i ako me Musk  izrazito nervira, verovatno bas zato sto razmislja drugacije od svih nas, nisam siguran da puca u prazno, kako su ovde mnogi nasi vrli strucnjaci napomenuli.

I opet moje:"Coca-Cola i popcorn" su resenje svih problema u ovoj situaciji. 

Za one koji ovo ne razumeju, znaci, sedi i gledaj sta se desava, mozda naucis nesto sto ces u buducnosti moci da koristis u svoju korist. 

🙂 

 

P.S.

Mislio sam da quote-uem 4umasa, ali bi to otvroeilo diskusiju oko nicega.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Baby said:

Microsoft ima 221,000 zaposlenih (reda poredjenja)

Facebook oko 50,000

Instagram 18,967 (FB kupio)

TikTok oko 10,000

Youtube oko 2,800

Reddit oko 1,400

Linkedin oko 19,000

 

Twitter je imao oko 7,500 sa tendencijom da otpusti 75%, znaci da spadne na oko 1,900. 

 

Jel neko misli da su TikTok, Instagram i Facebook budale koje vole da zaposljavaju preko potrebne, ono, da se nadju zlu ne trebalo, rezervni igraci na klupi koji igraju ping pong ceo dan? 

 

 

Ladno si mogla da naredjas jos deset random kompanija, to i dalje ne bï imalo smisla. Ove cifre zaposlenih u rasponu od 1400 (Reddit) do 221 000 (Microsoft) same po sebi ne govore nista o tome da li neko zaposljava preko potrebne ili preko potrebe. Pre ce biti da su te cifre dobra ilustracija da se tako ne moze "meriti" i porediti i da je potrebno uzeti u obzir i neke druge parametre da bi se mogao izvuci neki validan zakljucak po tom pitanju. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Cyber said:

 

Ladno si mogla da naredjas jos deset random kompanija, to i dalje ne bï imalo smisla. Ove cifre zaposlenih u rasponu od 1400 (Reddit) do 221 000 (Microsoft) same po sebi ne govore nista o tome da li neko zaposljava preko potrebne ili preko potrebe. Pre ce biti da su te cifre dobra ilustracija da se tako ne moze "meriti" i porediti i da je potrebno uzeti u obzir i neke druge parametre da bi se mogao izvuci neki validan zakljucak po tom pitanju. 

 

Nasla sam najvece social media kompanije... Ne znam sta je tvoj problem. Mozda Zukenbergu da objasnite da je budala?

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Baby said:

Nasla sam najvece social media kompanije... Ne znam sta je tvoj problem. Mozda Zukenbergu da objasnite da je budala?

 

Boldovano: Zuckerberg je jos ranije najavljivao rezove i smanjenje broja zaposlenih. Meta je najavila otpustanja, rekli su zaposlenima da budu pripravni i otkazu nebitna putovanja pre objave ko ostaje bez posla, a koja se ocekuje u sredu. Pominje se cetvorocifren broj potencijalnih otpustenih. Moze biti da je u najavi smena paradigme u svetu socijalnih platformi. 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Cyber said:

 

Boldovano: Zuckerberg je jos ranije najavljivao rezove i smanjenje broja zaposlenih. Meta je najavila otpustanja, rekli su zaposlenima da budu pripravni i otkazu nebitna putovanja pre objave ko ostaje bez posla, a koja se ocekuje u sredu. Pominje se cetvorocifren broj potencijalnih otpustenih. Moze biti da je u najavi smena paradigme u svetu socijalnih platformi. 

 

Mozda je u pitanju veca promjena, mada se meni cini kao redovno poslovanje - kada vidis da ce da padne revenue, smanjujes troskove...  I kada ti je jasno da ce ponovo rasti pocnes ponovno zaposljavanje. Niti je prvi niti zadnji put. Jedino sto je bitno je da vodis racuna na koji nacin se otkazi daju i sta mozes uraditi za ljude koje otpustas a koji ce ti trebati u buducnosti - i firme  i zaposleni obicno vode racuna da ne "spale mostove" ili sto se kod nas kaze da "ne zatvore vrata guzicom"... Ja imam jednog analiticara kojeg sam otpustao dva puta i koji je po treci put pristao da dodje u moj tim. 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Cyber said:

 

Boldovano: Zuckerberg je jos ranije najavljivao rezove i smanjenje broja zaposlenih. Meta je najavila otpustanja, rekli su zaposlenima da budu pripravni i otkazu nebitna putovanja pre objave ko ostaje bez posla, a koja se ocekuje u sredu. Pominje se cetvorocifren broj potencijalnih otpustenih. Moze biti da je u najavi smena paradigme u svetu socijalnih platformi. 

 

Zukenberg nije otpustio ljude koji su mu neophodni za normalno funkcionisanje platforme. Da, otpustanja se desavaju, i zaposljavanja takodje... Cak se desava da kompanija ne radi jednako kao sto je radila pre 3 ili 5 godina, pa im je potrebna veca ili manja kolicina radnika. 

 

Ovo sto je Elon uradio je mnogo veci paket gluposti od samog otpustanja. Mislim, kako god, nije mali, snacice se... valjda.

Evo sada kada instalira Repse, subvencionisace ga i sve super 😉

 


RbdUJPF.jpg 

 

Link to comment
Share on other sites

Odjeci i reagovanja ne prestaju, odavno, baš odavno neko nije ovoliko bušnuo dušicu međunarodnog samoupravljačluka. Nema ko se nije prijavio da izluči "opravdanu kritiku" i objasni najuspešnijem biznismenu u ljudskoj istoriji kako treba da se vodi biznis. Mnogi se odjavljuju svakog dana, ama moraju "samo još nešto" da mu kažu:

 

 

 

Moja tri groša:


1. Nema smisla tvrditi da je Elon preplatio Tviter na osnovu činjenice da je pojedinačnu akciju platio više nego što je bila njena tržišna vrednost u tom trenutku. Ako hoćeš da kupiš SVE akcije neke kompanije marginalna vrednost svake pojedinačne akcije je veća (tj. tražnja je veća, to je ista stvar) - jer je svaka odlučujuća - pa je i njihova cena veća nego ako hoćeš da kupiš jednu akciju. Nije Rio Tinto plaćao imanja u Jadnu 5 ili 10 PUTA više nego što je pojedinačna tržišna vrednost svakog imanja zato što ima glupe ili iracionalne menadžera - nego zato što je cena veća ako hoćeš da kupiš baš sve.


2. Naravno da su ljudi koji su dobili otkaze uglavnom woke debili sa negativnim doprinosom, međutim treba razumeti da postoji i još širi kontekst za otpuštanje ljudi - a to je činjenica da Americi predstoji duga i teška recesija (izazvana orgijom neodgovornog trošenja i štampanja novca) i da optuštanja slede mnogim kompanijama, a one najpametnije (kao što je recimo Stripe, verovatno najbolje vođena firma na svetu) su počele na vreme. Ilon će i tu uspostaviti novu paradigmu u San Francisku kako se može zaseći brzo i duboko, a komesarima diverziteta i inkluzije puno sreće u traženju novog posla u recesiji.

 

3. Jedna od mojih omiljenih logičkih zagonetki je sledeća. Na ostrvu živi zatočeno 1000 ljudi, od kojih 100 ima plave a 900 braon oči, međutim oni ne mogu da komuniciraju međusobno, niti postoji neki predmet u kojem mogu da se ogledaju - pa niko ne zna boju svojih očiju. Njihova sreća je da svako veče na ostrvo pristaje brod koji će odvesti odatle svakog čoveka koji tačno pogodi boju svojih očiji, ali je nesreća da će ga upucati ako pogreši. Jedno veče na ostrvo dođe stranac, okupi sve ostrvljane i kaže im "Drago mi je da vidim da na ovom ostrvu ima ljudi sa plavim očima"! Na prvi pogled deluje kao da im on nije saopštio ništa novo - svako od ostrvljana VEĆ zna tu činjenicu (svako vidi barem 99 plavookih ljudi). Međutim, istina je drugačija, njegova informacija može da posluži ljudima da saznaju boju svojih očiju i da se oslobode u nekom trenutku. 

 

Rešenje neću iznositi (to bi možda bila neka vrsta spojlera, može se naći ovde, sama zagonetka ovde), ali u njegovoj suštini leži nešto što se zove common knowledge, što se tiče važnosti ne samo onoga što neko zna, nego i onoga što neko zna da neko drugi zna, i što neko zna da neko drugi zna da neko treći zna itd...U tome je razlog zašto totalitarni sistemi cvikaju čak i od grafita na zidovima - njih ljudi ne samo da vide, već i vide da ih drugi ljudi vide - zašto je gestapovcu važno da sazna ko je napisao da "student nije zapalio žito" isl. U tome je potencijal lavine koju je Mask pokrenuo i generalno ovog kulturnog trenutka - pogledatjte vi, korisnici ispravljaju Bajdena na Tviteru da je on primoran da briše svoje laži, STENFORD organizuje konferencije posvećene slobodi govora, a od sutra će, inšala, biti i nova većina u kongresu, koja će da organizuje istrage i pozove na odgovornost ljude koji su doneli ovoliko katastrofalnih odluka u poslednje 2 godine, pre svega u vezi sa kovidom.

 

Neki koju pozivaju i na opštu amnestiju jer "nisu znali bolje":

 

LET’S DECLARE A PANDEMIC AMNESTY

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, ters said:

Mozda je u pitanju veca promjena, mada se meni cini kao redovno poslovanje - kada padne revenue, smanjujes troskove...  I kada ti je jasno da ce ponovo rasti pocnes ponovno zaposljavanje. Niti je prvi niti zadnji put. Jedino sto je bitno je da vodis racuna na koji nacin se otkazi daju i sta mozes uraditi za ljude koje otpustas a koji ce ti trebati u buducnosti - i firme  i zaposleni obicno vode racuna da ne "spale mostove" ili sto se kod nas kaze da "ne zatvore vrata guzicom"... Ja imam jednog analiticara kojeg sam otpustao dva puta i koji je po treci put pristao da dodje u moj tim.

 

Naravno, sve je to realno i logicno i moguce. Vreme ce pokazati kako ce se platforma razvijati, ne razumem a priori dreku koja se nadigla. Jedino relevantno i merodavno bi trebalo da bude da ono sto se pise na platformi bude u zakonskim okvirima. A to ce se vrlo bzo videti. Mislim da su se sirotanovici nesto mnogo prepali a ne znaju da artikulisu zasto. 

 

Btw, citam juce da je shef UN-a za ljudska prava, Volker Türk, pozurio da u otvorenom pismu Musku izrazi zabrinutost za buducnost platforme nakon izvestaja da je ovaj otpustio celo odeljenje za ljudska prava. Ko bi rekao da je takvo odeljenje uopste postojalo? Mozda Musk ima neki bolji koncept za te stvari? Trebalo bi ga pitati, sigurno bi odgovorio, nije on neki cutljivko da drzi jezik za zubima. Dapace. Sve opcije i kanali su otvoreni, niko nikog ni na sta ne sili, cemu poklic za hoi polloi-uranilovku? 

 

 

Edited by Cyber
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 11/6/2022 at 4:42 AM, Baby said:

Evo kompanije koje su prestale da se oglasavaju, neke privremeno dok ne vide pomak:

 

General Mills, CVS, United Airlines, GM, Audi, Mazda, Porsche, Volkswagen, American Express, Coca-Cola, Johnson & Johnson, Levi Strauss, Spotify, Ford, Dyson, Forbes, DIRECTV, Nintendo, Unilever, PBS, L'Oréal, United Airlines Holdings.

 

Odlučile su da prestanu uz malu pomoć aktivista bliskih demsima uz, mislim, poruke šta je poželjno i iz političkog vrha, naravno ispod stola:

 

 

20 hours ago, Baby said:

 

Pa izgleda da se apsolutistima slobodnog govora bas i ne svidja toliko sloboda nad njima. 

 ...

Apsolutna sloboda govora ne postoji, da postoji ne bi postojali zakoni koji se bave klevetom i nanesenom stetom putem govora. 

Ceo ovaj cirkus je zapoceo klovn sa dobrim momcima, sa 'mozete da se iselite ako vam se ne svidja' sa insistiranjem na pobedi tj. kradji, koje ni danas ne prestaje, fake news konstantno, FBI izdajnici, kineski virus, lecenje corone sa dezinfektima, imigranti zivotinje... 

 

U ovom trenutku ne mogu da procenim da li stvarno ne shvatate da blokiranje drugog korisnika nema ništa sa slobodom govora. Ono što ima i što će se možda delimično ispraviti je recimo kada se na jednoj od najznačajnijih platformi potuno zabrani bilo kakvo spominjanje izvesnog laptopa za koji je nekakav viši autoritet doneo uredbu da ne postoji i da je ruska izmišljotina. Ovim uopšte ne tvrdim  da na njemu ima nešto što kompromituje tadašnjeg kandidata za predsednika. To ne znam ali znam da je nalog jednog od najstarijih nedeljnika (?) u USA bio suspendovan zbog toga, svako pominjanje bilo brisano i/ili razlog za ban. Ako su ikako izbori "pokradeni" pokradeni su tako, skrivanjem loših informacija po Bajdena i histeričnim skičanjem oko Trampa i predstavljanjem svih koji,  iz raznih razloga, glasaju za njega fašistima..

 

To je samo jedan od primera, bias je bio isključivo ideološki obojen u podršci demsima i to je ono gde će Mask pokušati nešto da uradi sa dobrim razlogom. Za USA bi bilo bolje da uspe makar novčano i štetovao.

Link to comment
Share on other sites

On 11/6/2022 at 4:42 AM, Baby said:

Evo kompanije koje su prestale da se oglasavaju, neke privremeno dok ne vide pomak:

 

General Mills, CVS, United Airlines, GM, Audi, Mazda, Porsche, Volkswagen, American Express, Coca-Cola, Johnson & Johnson, Levi Strauss, Spotify, Ford, Dyson, Forbes, DIRECTV, Nintendo, Unilever, PBS, L'Oréal, United Airlines Holdings.

 

Hehehe, neke od ovih kompanija su usko saradjivali sa nacistima,

pravim, originalnim nacistima,

ne Trampovim glasacima.
 

A ni danas im nije problem da posluju u drzavama vodjenim od strane raznih diktatora, satrapa, koji je celokupno stanovnistvo podredio svojoj volji...

 

...i sve to mogu da razumem, jer pecunia non olet, ali da im pored svega toga, u sklapanju biznis-sporazuma, Ilon Mask bude crvena linije preko koje nece preci... 🤣

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, RatzenStadt said:

 

Hehehe, neke od ovih kompanija su usko saradjivali sa nacistima,

pravim, originalnim nacistima,

ne Trampovim glasacima.
 

A ni danas im nije problem da posluju u drzavama vodjenim od strane raznih diktatora, satrapa, koji je celokupno stanovnistvo podredio svojoj volji...

 

...i sve to mogu da razumem, jer pecunia non olet, ali da im pored svega toga, u sklapanju biznis-sporazuma, Ilon Mask bude crvena linije preko koje nece preci... 🤣

 

Od tog doba mnogo vode proteklo Dunavom... a i naucili lekciju u medjuvremenu. Trampovi glasaci jos nisu. 

 

Boss je sio nacisticke uniforme, dan danas prodaje odela. Nemacka bila nacisticki agresor, danas ne zele vise da imaju nista sa tim. U mnogim drzavama zene nisu ni imale pravo glasa tada. Promenilo se vreme, hvala bogu. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, RatzenStadt said:

 

Hehehe, neke od ovih kompanija su usko saradjivali sa nacistima,

pravim, originalnim nacistima,

ne Trampovim glasacima.
 

A ni danas im nije problem da posluju u drzavama vodjenim od strane raznih diktatora, satrapa, koji je celokupno stanovnistvo podredio svojoj volji...

 

...i sve to mogu da razumem, jer pecunia non olet, ali da im pored svega toga, u sklapanju biznis-sporazuma, Ilon Mask bude crvena linije preko koje nece preci... 🤣

Pošto su pre 80+ godina saradjivali sa nacistima, sad nemaju prava da biraju sa kim će da saradjuju? 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Cyber said:

 

Boldovano: Zuckerberg je jos ranije najavljivao rezove i smanjenje broja zaposlenih. Meta je najavila otpustanja, rekli su zaposlenima da budu pripravni i otkazu nebitna putovanja pre objave ko ostaje bez posla, a koja se ocekuje u sredu. Pominje se cetvorocifren broj potencijalnih otpustenih. Moze biti da je u najavi smena paradigme u svetu socijalnih platformi. 

Procena sada oko 9,000 ce biti otpusteno. Mislim da je u pitanju ipak razumevanje da su ove kompanije zaposlile gomile administracije koje su realno nepotrebne, prosto jer su javne firme, i to je cesto boljka takvih firmi. Naravno istovremeno imamo i recesiju, mozda im je samo trebalo da neko "povuce nogu" kao Musk.

 

U svakom slucaju, videcemo, kao i rezultat Muskovog preuzimanja Twittera, sve je za sada subjektivno misljenje. Po meni ovo sto neki rade sa nagadjenjem "haha vidi ga zeznuo se" je jednako raspravi o svetskoj politici uz pivo ispred prodavnice. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Angelia said:

U svakom slucaju, videcemo, kao i rezultat Muskovog preuzimanja Twittera, sve je za sada subjektivno misljenje. Po meni ovo sto neki rade sa nagadjenjem "haha vidi ga zeznuo se" je jednako raspravi o svetskoj politici uz pivo ispred prodavnice.

 

Kad je Twitwr blokirao Trampov nalog moje mišljenje, značajno kao to što kažeš, uz pivo ispred radnje, je bilo, privatna firma, drži se svog viđenja interesa, sama će snositi posledice. Isto i sada samo se promenio vlasnik.

Šta je cilj kupovine, zarada, utišavanje suprotnih mišljenja ili plasiranje svojeg mišljenja teško je reći. Mogu da pretpostavim koji je odnos vrednosti samog brenda i materijalne vrednosti kompanije, mogu laički da pretpostavim da bi Mask sa petinom uloženih para mogao da pokrene novu platformu, ne bi nosio opterećenje broja zaposlenih i njihovog odnosa prema kompaniji i društvu, ovako treba da podnese trošak otklanjanja svega što ne želi, onda da plati da uspostavi red kakav želi. 

Opet mogu da ponovim, kome se ne sviđa može da pokrene konkurentnu platformu, za eventualnu istinu, to bi bilo i najbolje.

Mi ovde imamo preplaćenu infrastrukturu za prenos informacija, preplaćene proizvođače i emitere informacija, ograničenje prostora konkurenciji i sve to državnim parama, nije bilo dovoljno imati svoje medije, trebalo je ugušiti opozicione, to u USA i slobodnom svetu ne ide baš tako lako što ne znači da ne vredi pokušati.

Inače, lično, Twitwru niti verujem niti ne verujem, ne pratim ništa redovno, a ono što dođe do mene ako imam bilo kakvu predhodnu rezervu ne odnosi se na Twitwr nwgo na autora objave, da li će AV da se oglasi na strom ili na novom Twitwru, svejedno, znam da laže.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Div said:

 

Kad je Twitwr blokirao Trampov nalog moje mišljenje, značajno kao to što kažeš, uz pivo ispred radnje, je bilo, privatna firma, drži se svog viđenja interesa, sama će snositi posledice. Isto i sada samo se promenio vlasnik.

Šta je cilj kupovine, zarada, utišavanje suprotnih mišljenja ili plasiranje svojeg mišljenja teško je reći. Mogu da pretpostavim koji je odnos vrednosti samog brenda i materijalne vrednosti kompanije, mogu laički da pretpostavim da bi Mask sa petinom uloženih para mogao da pokrene novu platformu, ne bi nosio opterećenje broja zaposlenih i njihovog odnosa prema kompaniji i društvu, ovako treba da podnese trošak otklanjanja svega što ne želi, onda da plati da uspostavi red kakav želi. 

Opet mogu da ponovim, kome se ne sviđa može da pokrene konkurentnu platformu, za eventualnu istinu, to bi bilo i najbolje.

Mi ovde imamo preplaćenu infrastrukturu za prenos informacija, preplaćene proizvođače i emitere informacija, ograničenje prostora konkurenciji i sve to državnim parama, nije bilo dovoljno imati svoje medije, trebalo je ugušiti opozicione, to u USA i slobodnom svetu ne ide baš tako lako što ne znači da ne vredi pokušati.

Inače, lično, Twitwru niti verujem niti ne verujem, ne pratim ništa redovno, a ono što dođe do mene ako imam bilo kakvu predhodnu rezervu ne odnosi se na Twitwr nwgo na autora objave, da li će AV da se oglasi na strom ili na novom Twitwru, svejedno, znam da laže.

 

 

Po meni, Twitter je extra ruzna tvorevina, ne da nema prednosti, pokazalo se da I sa gusenjem ipak informacije cure. Ali me uopste ne interesuje da licno koristim drustvene mreze, osim u poslovne svrhe. 

Sa druge strane, mozda sam ja sad boomer, kao sto sam sa FB smatrala da je idiotizam da svakom prijavljujem sta sam danas jela, I koga uopste interesuje (nepoznate ljude) sta ja mislim o recimo politici u Zimbabveu... ali internet je

postao javni trg na kome se ta misljenja razmenjuju.

Tako I mislim da ga treba tretirati kao medij, I treba da bude uredjen u okviru zakona. A ne kako se kom privatnom vlasniku cefne, to ne znaci da podrzavam drzavnu regulaciju nego samo po zakonima koje smo dogovorili.

Ja sam I prethodno rekla da ne prihvatam da Big Tech budu zakonski zasticeni, a da sa druge strane sprovode svoja pravila.

Sto se tice cene koju Musk placa, ima nesto sto se zove time to market. Pa za brend platis vise da ne polazis od 0.  U to ulazi I risk management. 

Ja sam danas dala ponudu da kupim firmu, za moju firmu, ne mene licno, I platila sam nesto sto bi neko mislio duplu cenu nego sto bi me kostalo 50% da razvijem, ali to vreme nemam a necu da blokiram resurse pa je prostije da kupim postojecu platformu. 

To je poslovna odluka, I kao takva mi je jasna.

 

Oni su novi javni trg, ne mogu da se ponasaju kao da nisu I sprovode "privatna pravila" a da istovremeno uzivaju zastitu. Pogotovo ne mogu u toj ulozi da izigravaju drzavnog agenta za beneficije, a da sprovode selektivnu cenzuru.

 

Znaci, ili si javna platforma, imas zastitu ali podlezes zakonu, ili si privatna firma I odgovaras za krsenje zakona.

 

Po pitanju Trampa, ne mozes da njega banujes a zadrzis Homeinija. Pravila treba da vaze za sve, a ne kako nam odgovara 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...