Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

29 minutes ago, Angelia said:

Dems 48 + nezavisni koji su njihovi + VP :classic_biggrin:

Nezavisni su nezavisni jer nisu zeljeli biti “njihovi”  i jer nisu zeljeli biti pod obavezom partijske discipline - dakle ljudi koji su se odrekli resursa partije da bi mogli zastupati politiku koju zele. Ali tebi to ne smeta da ih gurnes u “njihove” samo zato jer ih ne smatras “svojim” 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ters said:

Nezavisni su nezavisni jer nisu zeljeli biti “njihovi”  i jer nisu zeljeli biti pod obavezom partijske discipline - dakle ljudi koji su se odrekli resursa partije da bi mogli zastupati politiku koju zele. Ali tebi to ne smeta da ih gurnes u “njihove” samo zato jer ih ne smatras “svojim” 

Ok, pretvaracemo se da ne znamo sta je taj nezavisni, koji je do juce bio/la Dems.

 

Edit: ali prakticno ili sa VP, znaci Reps nemaju relativnu vecinu, imaju relativno 50/50, jel tako?

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Angelia said:

Ok, pretvaracemo se da ne znamo sta je taj nezavisni, koji je do juce bio/la Dems.

 

Edit: ali prakticno ili sa VP, znaci Reps nemaju relativnu vecinu, imaju relativno 50/50, jel tako?

1) predsjednik kojeg hvalis zbog mudre politike je do prekjuce bio demokrata

 

2) ne - relativna vecina znaci da su republikanci najbrojnija politicka grupa u senatu- relativno su najveci ( relativno=poredeci u odnosu na druge polticke grupe) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

 

Velika slika Baby, oveca. Uzmi u obzir celu medijsku sliku. Danas ti se svidja da je Fox na tapetu, sutra ti se mozda nece dopasti ko jeste, ali ce "zurnalistika" koja je postala smejurija - sve vise da pati. To znaci da ce te hraniti misljenjem, jer nisi dovoljno sposobna da razumes vesti (po njima, moraju tvoj ograniceni mozak da oslobode od razmisljanja sta je istina a sta laz, mislim sto bi publika tako glupa morala da razmislja o tome, ima visa sila koja ce da odredi sta je ispravno misljenje), malo ce ti prezvakati za tebe, i reci ti sta treba da mislis. Nemam ja nista protiv ako je to tebi ok.

Jel stvarno mislis da je Dominion imao 800 miliona stete? Naravno da nije. To ce verovatno osiguranje isplatiti, nece Fox ili Murdoch sigurno. 

 

Uvek ti govorim kad govoris o ukidanju ustavnih prava, danas oni sutra mi. Sedi i gledaj.

 

Ovo je klasicno skretanje sa teme u stilu, parafraziram: "ne bih bas da pricam sto mi se ne dopada (fox, taker), pa ajde da uoblicimo u celu sliku i uzmemo i cnn u obzir... "

 

Zabole me za celu sliku, zabole me i za fox, ja ih nikada nisam ni gledala sa razlogom (nije da vam nisam rekla, u tvom stilu 😄 ) i zabole me sto danas fox, sutra neko drugi plati svoja sranja koja prave. 

 

Ti zaista mislis da bi ja ovde utrosila koji redak da pravdam cnn u istoj situaciji? E pa z. si se. 

 

Ko sjebe, ide na sud, tako i treba. Bice da ti ne zivis u pravoj zemlji (ono sto meni cesto znas da dobacis)... 

 

I ta bre ustavna prava... probudi se malo iz demagogije i malo bez uticaja nekog drugog procitaj taj ustav, nemoj fox da ti ga tumaci. 

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Nek grmi jako said:

Jel smemo da pominjemo da je Bajden objavio kandidaturu, ili je bolje da se pravimo da ne znamo?

 

Bolje da se pravimo da ne znamo. Iskreno, nije mi jasno da su toliko zaludjeni i koja im je strategija. 

Jedino sto mi pada na pamet da je jednom uzeo Trampu pobedu pa ako se ponovo suprotstave opet ce.

 

Inace, Tramp toliko lupeta u svojim izjavama da je nista manje bolno. Krajnje je vreme da kako su ogranicili donju granicu godina za trku za predsednika, bi trebalo i gornju isto. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pogledao sam pre neki dan snimke sa njegove posete Irskoj, što zaista izaziva koktel emocija.

 

Mislim, najlakše je iz niskih pobuda ismevati starog čoveka, ali na kraju balade, u mom slučaju stoji neko sažaljenje. Razvlače ga tamo, on na momente jasno gubi stoodstotni pojam o prostoru i vremenu, i sa poteškoćama reaguje na neke osnovne impulse.

 

Ne znam stvarno šta misle oni oko njega koji su ga savetovali da se kandiduje, ali deluje mi da to nije fer prema njemu. 

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Nicklord said:

Ovo nije ironično napisano...? 😄

Ne, zaista.

 

23 hours ago, Nicklord said:

 ...za lika koji je uhvaćen jedno 20 puta da priča stvari sa satiričnih sajtova kao da su tačne, da pada na fotošopirane slike...? 😄

Ne znam na šta tačno misliš (nije zabranjeno ni neki primer - a još bolje 20ak, jer je to tvrđenje - priložiti), ali verujem da je takvih grešaka bilo, kao što je verovatno greška naknadno priznata i ispravljena, to je neminovno kada se radi puno, kada se snima uživo, prosto nemoguće je sve proveriti. Sećam se jednog slučaja kada su ga šizoidi napali da je stavio fotošopiranu sliku ove* maloumne šankerice na kojoj su joj oči veštači izbuljene, pa se ona posle javila, "nije, nije, to sam zbilja ja".

 

23 hours ago, Nicklord said:

...i da generalno laže kad god zine? 😄

 

Ovo je već neistina. Dvorska mema u funkciji amortizacije laži dvorskih medija koji se i zovu "lažne vesti". I koji, kao Komsomolska Pravda, služe isključivo za držanje ideološkog pravca, linije i narativa. Pogledajte samo primer, oni su mesecima lagali i trovali publikum teorijama zavere o "sistemskom rasizmu" (policije), pozivali crnokošuljaše na ulice da linčuju ljudi i pale američke gradove, i onda ih opravdavali istom nakaradnom ideologijom - iako za par sati na internetu možete da skinete i pročitate desetak najkvalitetnijih akademskih studija o tome koje sve redom zaključuju da tu nema ničega (protivno sopstvenim motivima, jer bi mnogo prominentije bilo da su uspeli da dođu do pozitivnog zaključka gledajući u podatke), kao što možete i da zovnete profesionalnog statističara u emisiju da vam rastumači statistiku ako sami ne znate (to što pas NIJE lajao je dokaz po sebi, dragi Votsone) - odlučili su da lažu i da na žrtvenik svoje ideologije polože američke građane. A gde su mogle žrtve toga da dođu? Gde su mogle sve žrtve, ne samo iz tih događaja, političkog nasilja po ulicama, univerzitetima, crkvama, školama itd da dođu i ispričaju šta im se desilo, gde su mogli svi prebijeni, opljačkani, izbačeni s posla, ućutkani da dođu i kažu šta se dešava u Americi, a da to vide milioni ljudi? Gde su mogli da dođu i da se čuju ljudi koji se bore protiv pandemijskog totalitarizma, protiv cenzure, proitv politizacije vojske i policije, za otovoreno duštvo, za ljudska i građanska prava, za slobodu govora, privatnosti/slobode od državne prismotre, itd, isl? Kada novinaru dok svedoči u Kongresu o državnoj cenzuri na Tviteru u stan upadaju IRS agenti, kod koga on ide?.....Odgovor na sva ova pitanja je - gospodin Taker. Na režimskim medijima oni su "narodni neprijatelji" koji "postavljaju klipove pod točkove progresa" i ne zaslužuju nikakva prava. Zato i kažem da je bez ozbiljne sumnje najvredniji novinar u Americi.

 

Ili, nešto sasvim aktuelno, recimo kojim mentalnim modelom objašnjavate činjenicu da je Taker jedini (?) novinar koji je odmah razobličio laž o tome kako je sabotaža Severnog toka 2  ruskih ruku delo, dok su svi lažnjaci prvo trubili u dvorsku tikvu, pa su onda, posle dugo, dugo vremena rekli da su to uradile neke grupe iz Ukrajine koje nemaju veze sa zvaničnim Kijevom - rečju, neki "čobani, budale"?

 

M**da, pamet i živci, to je moj model toga. Zato i izaziva toliku konsternaciju među dvorjanima i pridvoricama, zato toliko razjaruje lažnjake, i tako treba da bude. Zamislite kako se sada oseća, recimo, ovaj nesrećnik koji je isti dan šutnut sa CNN-a a koga niko živi nigde ne pominje, koji i ranije nije šutnut zbog visokih intersekcionalnih poena, jer je crnac i gej. Poslednje mu je bilo da je republikansom predsedničkom kandidatu (inače indijskog porekla) rekao da nema prava da govori o istoriji i položaju crnaca jer nije crnac:

 

To je robotsko recitovanje PoMo marksisizma i tribalizma po kojem su ljudi sortirane u nekakve proizvoljne kolektivističke identitete između kojih nema i ne može biti argumenta i razgovora jer je razgovor sukob indetiteta, pozicija moći a da istina i realnost i ne postoji. Otiđite ispred bilo kog univerziteta i tamo ćete naći tone takvih ispranih mozgova koji mogu da radi isti "posao" kao on. Taker Karlson je jedan. Ja mislim da on, budući da je u piku profesionalne karijere, ima šansu da kao samostalni novinar napravi nešto zaista veliko, poput, recimo Džoa Rogana.

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------

* neki dan su u BB-u baš dobro bocnuli "socijalistički antifašizam":

https://babylonbee.com/news/aoc-the-government-must-shut-down-unapproved-news-agencies-to-defeat-fascism

 In order to defeat fascism, Representative Alexandria Ocasio-Cortez has called for the military to shut down news agencies that say anything unapproved by the government.

"It's like, defeating fascism 101," said Ms. Ocasio-Cortez. "The government takes control of the nation's media, then silences all the bad people. Fascism solved!"

Edited by bohumilo
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, ters said:

1) predsjednik kojeg hvalis zbog mudre politike je do prekjuce bio demokrata

 

2) ne - relativna vecina znaci da su republikanci najbrojnija politicka grupa u senatu- relativno su najveci ( relativno=poredeci u odnosu na druge polticke grupe) 

1. Pa? Jel ti mislis da ja predsednike hvalim zbog partije?

2. Sto nema nikakve veze sa moci. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Baby said:

 

Ovo je klasicno skretanje sa teme u stilu, parafraziram: "ne bih bas da pricam sto mi se ne dopada (fox, taker), pa ajde da uoblicimo u celu sliku i uzmemo i cnn u obzir... "

 

Zabole me za celu sliku, zabole me i za fox, ja ih nikada nisam ni gledala sa razlogom (nije da vam nisam rekla, u tvom stilu 😄 ) i zabole me sto danas fox, sutra neko drugi plati svoja sranja koja prave. 

 

Ti zaista mislis da bi ja ovde utrosila koji redak da pravdam cnn u istoj situaciji? E pa z. si se. 

 

Ko sjebe, ide na sud, tako i treba. Bice da ti ne zivis u pravoj zemlji (ono sto meni cesto znas da dobacis)... 

 

I ta bre ustavna prava... probudi se malo iz demagogije i malo bez uticaja nekog drugog procitaj taj ustav, nemoj fox da ti ga tumaci. 

 

 

Pa tebe ne interesuje sloboda medija, a ja je smatram za fundamentalni deo demokratije. Jbga. 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Angelia said:

Pa tebe ne interesuje sloboda medija, a ja je smatram za fundamentalni deo demokratije. Jbga. 

Ne radi se o slobodi medija, nego

o tome da ako kažeš da prenosiš vesti, treba da prenosiš vesti a ne “alternative facts” za koje posle kažeš da si znao da nisu tačne, pa samim tim i nisu bile vesti.  Ja kad vidim da piše “News at 10”, ja očekujem fakte, a ne vežbanje slobode govora. Za ovo drugo postoje emisije koje nisu vesti nego diskusije.

Edited by ObiW
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Angelia said:

Pa tebe ne interesuje sloboda medija, a ja je smatram za fundamentalni deo demokratije. Jbga. 

 

Ne interesuju me mediji koji dezinformisu i to nema veze sa slobodom govora. Kroz njih ne dobjas ama nikakvu informaciju koja vodi ka demokratiji. Mislim jbt. upravo su ih tuzili i ovi debelo platili zbog laganja, a njihovo laganje je dovelo do napada na Kapitol tj. napad na demokratski prenos vlasti. Ako je za tebe to demokratija onda nista... 

26 minutes ago, Dragan said:

Evo prete i ostalim slobodnim medijima, Newsmax, One America News ... (~6`)

WOKE 3ABEPA !

 

 

Na zalost ne vredi ista da stavljas, veci ide ona toliko puta rabljena 'razocarani zaposleni'... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ObiW said:

Ne radi se o slobodi medija, nego

o tome da ako kažeš da prenosiš vesti, treba da prenosiš vesti a ne “alternative facts” za koje posle kažeš da si znao da nisu tačne, pa samim tim i nisu bile vesti.  Ja kad vidim da piše “News at 10”, ja očekujem fakte, a ne vežbanje slobode govora. Za ovo drugo postoje emisije koje nisu vesti nego diskusije.

Ali oni nisu bili optuzeni za vesti, nego za to sta su gosti govorili koliko znam, to bar kazu svi mediji osim ako sam nesto propustila?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Angelia said:

Ali oni nisu bili optuzeni za vesti, nego za to sta su gosti govorili koliko znam, to bar kazu svi mediji osim ako sam nesto propustila?

 

Nisu optuzeni za to sto su gosti govorili, nego za to sto su zlonamjerno (malice) omogucavali da se sire informacije koje su nanijele stetu proizvodjacu sistema za glasanje pa i ugrozile sigurnost mnogih zaposlenih u Dominion Systems - mada su znali da je u pitanju neistina. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ters said:

 

Nisu optuzeni za to sto su gosti govorili, nego za to sto su zlonamjerno (malice) omogucavali da se sire informacije koje su nanijele stetu proizvodjacu sistema za glasanje pa i ugrozile sigurnost mnogih zaposlenih u Dominion Systems - mada su znali da je u pitanju neistina. 

Ne samo to, usput i urušili poverenje glasača u sistem glasanja. Meni lično, po prvi put nije bilo svejedno. Iako i dalje imam veliko poverenje u sistem i način glasanja, u mojoj državi imamo rano glasanje i putem pošte koje sam godinama praktikovala.  Prošlog novembra sam otišla lično da ubacim kovertu, anksiozno, gledajući u okolinu, plašeći se da me neka naoružana ili besna osoba ne zastraši da odustanem.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Evo jedno pitanje - ja sutra odlucim da unistim tvoju poslovnu reputaciju, i onda hodam okolo i trazim ljude koji ce pricati neistine o tebi, plus cu im organizovati prevoz pred tvoju firmu, dati im megafon u ruke da se jace cuje to sto galame, i sagraditi im podijum sa reflektorima da ih svi bolje vide, i smisliti im slogane ... I izvoditi ih po redu koji ja utvrdim i to u vrijeme kada vecina tvojih kolega i poslovnih partnera ulazi ili izlazi sa posla...A ti imas izbor - tuziti pojedinacno tih 50 koji galame na moj nagovor, ili mene koji sam to sve organizovao...

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da skratimo muke. Kleveta je zakonom obuhvacena i kaznjiva. 

 

Evo sta je:

 

Quote

Slander is a form of defamation. Defamation refers to anything communicated, either verbally or in print, that harms another person's reputation or livelihood. The statement must be presented as fact rather than opinion for it to be considered defamation. Written defamation is called libel.

 

Ako se neko nadju optuzen za klevetu sta tuzilac mora da dokaze:

 

Quote

To prove prima facie defamation, a plaintiff must show four things: 1) a false statement purporting to be fact; 2) publication or communication of that statement to a third person; 3) fault amounting to at least negligence; and 4) damages, or some harm caused to the reputation of the person or entity who is the subject of the statement.

 

Sloboda govora je ogranicena, get over it. 

 

Evo primer i kod pobornika totalne slobode govora Elona Maska - ne mozes koristiti tudje (poznato) ime, osim ako u nalogu ne napises da je parodija, jer sledi kazna - uklanjanje sa tvitera. 

 

Ne vidim problem ovakvim tuzbama, bar da ih ima vise. Da su se desile na vreme, ne bi danas amerika pricala o podeli. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, bohumilo said:

Taker Karlson je jedan. Ja mislim da on, budući da je u piku profesionalne karijere, ima šansu da kao samostalni novinar napravi nešto zaista veliko, poput, recimo Džoa Rogana.

🙂 

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ters said:

🙂 

71982-16412760640785-1920.jpg

 

Gledanost 4x veća od jednog TC-a, i veća od svih pridvorica sa lažnih vesti skupa (uključujuči, dakle, ne samo ova 3 fenjeraša sa liste, nego i sve druge lažnjake). E sada, ne postoji univerzalna definicija "nečeg zaista velikog", ali bih voleo da vidim takvu koja ne bu uključila velikog Džoa (još jednog "narodnog neprijatelja").

Edited by bohumilo
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Babe i žabe, kod TV emisija u pitanju je prosečan broj gledalaca u SAD, a kod Rogana Njuzvikova procena dosega tj. broja ljudi koji su konzumirali barem delić emisije bilo gde u svetu, i to verovatno na bazi broja pretplatnika njegovog YT kanala pošto Spotify koliko znam nije objavljivao podatke o popularnosti njegovog podkasta otkako je prešao kod njih.

 

Quote

The Joe Rogan Experience reaches an estimated 11 million people per episode.

https://www.newsweek.com/joe-rogan-dethroned-spotify-chart-new-gaming-podcast-sapnap-karl-jacobs-number-one-1634239

 

 

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Helena said:

Po kom automatizmu broj gledalaca mora da znači kvalitet nečega?

Jel to znači da su Kardašijani ekstra dobar program?

Da je Vinfri alfa i omega novinarstva?


Rogan definitivno ima brojnu publiku tako da je sa te strane bohumilo u pravu, nesporazum je u tome sto ja upotrebljavam izraz “veliki” za ljude i dostignuca na potpuno drugaciji nacin.  
 


 

 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...