ters Posted 2 hours ago Posted 2 hours ago (edited) 4 minutes ago, Barkley#34 said: Ne bih rekao da je bilo baš tako. Delom je oružje služilo da se zaštiti od lokalnog zuluma ili da se sačuva zbeg (ili za četovanje po Makedoniji, i Kosovu, npr.) ali je čak i u oba rata nedovoljna oprema popunjavana po principu "ko šta donese ili otme". Naravno da su shvatili da usput treba i malo organizacije, pripreme i logistike. U SAD već 160 godina nema ozbiljnog sukoba na njenoj teritoriji, pa osim veterana koji su se borili po svetu i onih koji se čuvaju od životinja nema realnih izazova za običnu raju u svakoj generaciji. Nema realnih, ali ima iracionalnih i suludih koje neko koristi - npr. oni koji su samo zeljeli braniti svoje macke i pse da ih neko ne pojede... Edited 2 hours ago by ters
𝓑𝓪𝓫𝔂 Posted 2 hours ago Posted 2 hours ago 47 minutes ago, Smrtokapa said: Zanimljivo je da je logika posedovanja oružja kod nas bila slična kao u SAD. Napašće nas Turci pa da imamo da se branimo. To je trajalo do Timočke bune kada se pokazalo da to ne ide tek tako protiv moderne vojske. Pogledati do kraja, em sto je zabavno em sto je tacno...
Helena Posted 1 hour ago Posted 1 hour ago 5 hours ago, Eddard said: Samo pokazuje tvoju nesposobnost za diskusiju kad se narativ ne uklapa u tvoju agendu. Zapravo ovo pokazuje tvoju nesposobnost i želju da tvoja bude poslednja. Kad sam skočila na tebe, zauzela je potpuno drugačiji stav. Toliko o narativu.
nonick Posted 1 hour ago Posted 1 hour ago Naucnici, Vrach Kenedi i old man yells at cloud - Tramp, izjavili da Tylenol uzrokuje autizam. Svaki dan nove pobede. Taking Tylenol is not good’: Trump links the drug with autism, a claim highly disputed 1
ters Posted 1 hour ago Posted 1 hour ago Immigrants living in California are less likely to have a gun at home, more likely to fear gun violence | UCLA Findings from a new UCLA report reveal that immigrants living in California are much less likely than others to have a gun in their home — just 7.7% of immigrants had a firearm in 2021 versus 22.2% of all U.S.–born adults in California. 1
Helena Posted 1 hour ago Posted 1 hour ago 14 hours ago, DameTime said: Što se tiče Kirkove supruge, uzimam u obzir da se svako od nas sa bolom i gubitkom nosi na drugačiji način, pogotovo ako je prisutan kada mu bliska osoba bude ubijena. No ovaj konkretni video koji si okačila je jednostavno off, tj. njen govor tela i facijalne ekspresije su jako čudni. Izgleda kao stage performance - realno i jeste - u određenim momentima je prisutna prenaglašenost, kako bi efekat na publiku bio što veći. Bukvalno su od njegove smrti napravili cirkus. Edit: sad vidim i drugi video u kom plače, fake kao kuća. Milica Milša je bolje glumila u Igri sudbine Bilo je, rekoh, to much american I kako vreme prolazi, polako kontam zašto je tranp pobedio, on je u ovoj religisko - političkoj papazjaniji bio najprirodniji, nisam videla da je čitao, nego je govorio i posle prve rečenice prebacio fokus na sebe. Jebe se njemu za MAGA i Ameriku, to je politika daj meni i mom ditetu.
Darko Posted 28 minutes ago Posted 28 minutes ago 8 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said: Prosecne godine kupca oruzja su 22, a mas sutera 30... i nije samo do fbi, nego bi trebalo da bude i pregled psihologa koji se ponavlja na svakih par godina. Plus, mladjurija koja puca uglavnom koristi oruzje od roditelja koji u jako retkim situacijama odgovaraju za otvoreni pristup istom. Neće ni to pomoći mnogo, za neke ljude je brz put do radikalizacije. A koliko znam, svaka država ima različite zakone oko nabavke oružja. Tako da čak iako neka država promeni zakon da oteža nabavku, oružje iz okolnih država je i dalje problem. Treba promena konstitucije a za to jednostavno nema podrške.
Darko Posted 18 minutes ago Posted 18 minutes ago 1 hour ago, nonick said: Naucnici, Vrach Kenedi i old man yells at cloud - Tramp, izjavili da Tylenol uzrokuje autizam. Svaki dan nove pobede. Taking Tylenol is not good’: Trump links the drug with autism, a claim highly disputed Sačekaj, zar to nisu bile vakcine pre neki dan?! 1 hour ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said: Pogledati do kraja, em sto je zabavno em sto je tacno... Ne znam da li si videla, Jim Jefferies je to uradio mnogo bolje. Em šaljivije, em pametnije. Bukvalno je svaki razlog za oružje razbio na sitne delove.
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now