Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

19 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Kako funkcionise mozak? Pa evo kako. Tramp ce da trabunja o ceni hrane i kako je Bajden sve upropastio, sledbenici ce da trabunjaju o ceni hrane kao eho i onda ce Tramp da se doseti da dugo nije valjao neku, pa ce napraviti zitarice koje ce da prodaje (sa snizenjem) 5 puta skuplje, a sledbenici ce da zobu zitarice sa sve osmehom na licu... (only 152 items left)

 

https://www.magacrunch.com/products/maga-crunch-cereal

 

spacer.png

Ko da pišeš o Srbiji :s_d:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Čuo sam za "napio se ko kamila", tako da "napio se ko Kamala" može lako da se primi kao novi dodatak narodnom rečniku.

 

15 minutes ago, DameTime said:

jedino ako im je prosečan glasač inteligencije kao kod nas.

 

Tu su negde sigurno, što bi se razlikovalo...

 

Mislim da je inače zajednička crta svih tiših konzervativnih glasača to što ne glasaju toliko za (Trampa u ovom slučaju), već protiv bande pozera na vlasti što ih nervira. Ovde kod nas imaju onaj izraz "odnarodili su se".

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Bajden je bio jedini koga je Tramp imao šanse da pobedi i Tramp je bio jedini koga je Bajden imao šanse da pobedi, tako nekako ispada. :classic_smile:

 

Mada ne bih se ja zaletao još uvek sa prognozom. Tramp će verovatno ostvariti bolji rezultat nego što mu predviđaju ankete, tako je bilo i prošli i pretprošli put.

Link to comment
Share on other sites

Pricam danas sa nekim koga smatram prijateljem, znamo se par godina, saradjujemo u odredjenoj grani industrije godinama, koja je poprilicno woke, da ne ulazim u detalje, I prica je pocela da dosta igraca cekaju izmedju ostalog kako ce izbori proci. Svesno prenosim anegdotu. 

Nikad pre nismo diskutovali politiku, jesmo pricali o mnogo privatnih stvari, ukljucujuci jedan tezi raskid veze koji je imao. I ja pitam sta mislis kako ce industrija reagovati na rezultate, ako pobedi Kamala ili Tramp. I on kaze, slusaj, ja nikad nisam mislio da bi glasao za Trampa, ali ovo sa Kamalom gde nema platformu, bukvalno mediji je guraju kao popularnu, me zabrinjava. Necu da mi mediji govore za koga da glasam.

Kaze pogledaj Succession (nisam nikad gledala seriju pa idem sa njegovim opisom) kaze da ti ne pokvarim plot, ali ima deo gde ono odlucuju ko ce biti predsednik.  Samo sto ovde mediji pokusavaju da proguraju Kamalu.

Pomenuo je da je ukrala Trampovu platformu za ukidanje poreza na tips, I da je promenila pricu na mnogo tema. 

Generalno sam ga uvek smatrala kao left leaning, California. Nedavno se preselio u Midwest (post covid I post losa veza). Kaze ja znam Kamalu iz Californije I nikad ne bi glasao za nju.

 

I onda vidim Washington Post reakciju na njenu kampanju za kontrolu cena hrane. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

Nista onda, neka glasa za nepopularnog Trampa 😄 

 

On ima bolju platformu, regulisace cene goriva... kad iskopa sve.

Nek glasa za koga hoce, ali ako izabere Trampa, nije neki krezubi idiot. Zna kako da objasni zasto. Isto kao sto bilo ko ko glasa za Kamalu nije budala. Svako ima svoje razloge zasto.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Angelia said:

Nek glasa za koga hoce, ali ako izabere Trampa, nije neki krezubi idiot. Zna kako da objasni zasto. Isto kao sto bilo ko ko glasa za Kamalu nije budala. Svako ima svoje razloge zasto.

 

Pa lepo je objasnio, bas nece sto drugi hoce... 😄 

 

Mislim, ok, glasa svako za koga zeli. Ako on misli da je njemu dovoljan razlog sto ona nema platformu, onda neka siftuje na Trampovu platformu ako je vidi, nema mu treceg, zar ne? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I btw, ne biram prijatelje na osnovu kako glasaju, ako imaju argumente, cak I ako se ne slazem, njihov izbor. Nista nece uticati da ih smatram prijateljima. Ono sto smatram prijateljstvom, izmedju ostalog, da mogu da racunaju da ih ne cenim po politickoj liniji

1 minute ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Pa lepo je objasnio, bas nece sto drugi hoce... 😄 

 

Mislim, ok, glasa svako za koga zeli. Ako on misli da je njemu dovoljan razlog sto ona nema platformu, onda neka siftuje na Trampovu platformu ako je vidi, nema mu treceg, zar ne? 

Nije dovoljno da nema platformu? Zar nije osnovni zahtev za predsednickog kandidara da ima platformu, sto ih biramo? Lepo izgledaju na ekranu?

Link to comment
Share on other sites

Geez Andjo, sto uvek ubacujes nesto sto nema veze sa icim, niti te ko pita, niti ko insulira... ?!?!

Kog briga kako ti biras prijatelje u RL?

 

4 minutes ago, Angelia said:

I btw, ne biram prijatelje na osnovu kako glasaju, ako imaju argumente, cak I ako se ne slazem, njihov izbor. Nista nece uticati da ih smatram prijateljima. Ono sto smatram prijateljstvom, izmedju ostalog, da mogu da racunaju da ih ne cenim po politickoj liniji

 

 

4 minutes ago, Angelia said:

 

Nije dovoljno da nema platformu? Zar nije osnovni zahtev za predsednickog kandidara da ima platformu, sto ih biramo? Lepo izgledaju na ekranu?

 

Aman, ima je vise od Trampa sigurno. Druga je stvar da li mu se ili bilo kome drugom to svidja. 

 

Sta je Trampova platforma, da kopa naftu, da ukine skole i abortuse? Mislim, sve si ovo napisala da bi uvela u pricu kako Kamala nema platformu. Kakvu je platformu imao Bajden? Gotovo nikakvu. Sve je nastavio da radi kao Tramp, osim sto su pokusali posle dve godine da obuzdaju inflaciju i uspeli u tome bar koliko toliko. Ali zato Bajden ne valja, blatruc, a sve je radio isto samo nije izazivao mrznju, hvalio rasiste i bio konstantna zrtva nepravde, a da, niti je cupkao svaki dan kao svaki 'normalni' diktator pred TV da ga slucajno ne zaboravimo... f. takse su iste. 

 

Najbolja mi je iluzija kako bi sve bilo fantasticno da je Tramp ostao. Ono, nista ne bi poskupelo, iako svake godine od postojanja Amerike svaka stvar poskupi, svet i lideri u svetu bi umrli od straha pa ne bi pocinjali ratove i samo bi leteli leptirici i latice okolo i mirisalo bi na chanel... mda, kako da ne. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Pa lepo je objasnio, bas nece sto drugi hoce... 😄 

 

Mislim, ok, glasa svako za koga zeli. Ako on misli da je njemu dovoljan razlog sto ona nema platformu, onda neka siftuje na Trampovu platformu ako je vidi, nema mu treceg, zar ne? 

Ako mogu jedno pitanje, Kamala je usvojila Trampovu platformu da nece oporezivati tips za service I retail radnike. Jel to dobra ideja? Jasno je da je Tramp predlozio taj zakon prvi, da ce to da gura. Jel se slazes sa Kamalom da je to dobra ideja?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelia said:

Ako mogu jedno pitanje, Kamala je usvojila Trampovu platformu da nece oporezivati tips za service I retail radnike. Jel to dobra ideja? Jasno je da je Tramp predlozio taj zakon prvi, da ce to da gura. Jel se slazes sa Kamalom da je to dobra ideja?

 

I taksa na tip za servis ce spasiti svet? Ma daj jbt... 

 

I sta ako je Tramp predlozio? Mislim, MAGA je Reganov izum, jel treba da streljamo Trampa?

Btw taksa na tip... racun od 200 dolara bez takse na tip, sacuvas 2 dolara. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

I taksa na tip za servis ce spasiti svet? Ma daj jbt... 

 

I sta ako je Tramp predlozio? Mislim, MAGA je Reganov izum, jel treba da streljamo Trampa?

Btw taksa na tip... racun od 200 dolara bez takse na tip, sacuvas 2 dolara. 

Nece, ali da li se slazes da je dobra ideja?

Ja sam generalno protiv. Ne pitam te da li ce spasiti svet, nego da li podrzavas Trampa u toj ideji.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

Nece, ali da li se slazes da je dobra ideja?

Ja sam generalno protiv. Ne pitam te da li ce spasiti svet, nego da li podrzavas Trampa u toj ideji.

 

Ma fantasticna, odusevila sam se odmah... ustedecu jedno 100 dolara godisnje. 

Iskreno, zabole me za tu ideju. Jel znas kako kelneri dobijaju tip? To je mnogo veci problem nego ta usrana dva dolara, mogu da dam i 18% ne moram 20%... 

 

I tip jeste sam po sebi problem, jer mi placamo tudje radnike. Tip treba da je dobrovoljan, a ne da udjem u mol i da kupim krpu i da mi okrenu kasu da platim sa sve ponudom da im ostavim tip?! Ako ne verujes idi i vidi, mislim da je ambercrombi u pitanju... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Ma fantasticna, odusevila sam se odmah... ustedecu jedno 100 dolara godisnje. 

Iskreno, zabole me za tu ideju. Jel znas kako kelneri dobijaju tip? To je mnogo veci problem nego ta usrana dva dolara, mogu da dam i 18% ne moram 20%... 

 

I tip jeste sam po sebi problem, jer mi placamo tudje radnike. Tip treba da je dobrovoljan, a ne da udjem u mol i da kupim krpu i da mi okrenu kasu da platim sa sve ponudom da im ostavim tip?! Ako ne verujes idi i vidi, mislim da je ambercrombi u pitanju... 

Nisam te to pitala, nego da li je dobra ideja. Da li podrzavas tu platformu?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...