Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

40 minutes ago, Goga64 said:

 

Čitam i ne verujem šta pišeš. Ne samo ti, ima vas koji stvarno ovo mislite.

Ne zastane li ti prst od blama dok ovo kucaš?

Još besramno kažeš "aspektima", u množini. Po kojim to aspektima? Možda misliš na Srebrenicu?

To je jedan aspekt.

Da li je zaista uporediva Srebrenica sa Gradiškom, Jadovnom, Jastrebarskim, Jasenovcem...?

Da ne bih i ja trolovala, samo da ti kažem da je više smisla imalo da si Đukanovića uporedio s Pavelićem (koji je svojevremeno doneo ukaz/zakon o preimenovanju srpske u hrvatsku pravoslavnu crkvu), bar s aspekta ovog zakona koji je doneo, nego što si R.Srpsku uopšte uporedio s NDH.

Ni ja ne verujem, po tebi je trebalo u Srebrenici dostici broj zrtava Jasenovaca, i ostala ndh-a stratista da bi ti zadovoljila svoju iscasenu matematiku

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Foster said:

Ni ja ne verujem, po tebi je trebalo u Srebrenici dostici broj zrtava Jasenovaca, i ostala ndh-a stratista da bi ti zadovoljila svoju iscasenu matematiku

Ne podmeći i ne zamenjuj teze. Svako s dva grama mozga ne može porediti Srpsku s NDH. Tačka.

Nema nikakve polemike oko toga.

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, laki perkos said:

Sto se dozvoljava da na ovoj temi pišu o 90-tim i drugom svetskom ratu. Ima sasvim dovoljno tema gde se o tome moze diskutovati

 

 

'90 su neizostavno asocijacija i na ratove, te shodno tome i na R.Srpsku, a ona kao takva je so na ranu, pa se onda svugde i u svakoj prilici dopušta da se na nju opljune, s razlogom ili bez.

"Gde god nađeš zgodno mesto, a ti na Srpsku pljucni".

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, McLeod said:

Sa Republikom Srbijom. Razlike su minimalne i prouzrokovane stranama u ratovima.

jedan moderator apeluje da se drzimo teme a drugi nastavlja da ispravlja krivu drinu i na ovoj temi. Ovi sto.osporavaju brojku ucesnika protesta moram da pitam da li pisu ovde bez da se pogeldali barem jednu sliku sa okupljanja naroda u CG u zadnjih mesec i kusur. Sta kaze RTCG, Al jazira ili RTK, koliko ima ljudi na protestu?  1000 ili 5000 i to dovezenih sezonskih radnika iz Srbije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Goga64 said:

................

Još besramno kažeš "aspektima", u množini. Po kojim to aspektima? Možda misliš na Srebrenicu?

To je jedan aspekt.

Da li je zaista uporediva Srebrenica sa Gradiškom, Jadovnom, Jastrebarskim, Jasenovcem...?

Da ne bih i ja trolovala, samo da ti kažem da je više smisla imalo da si Đukanovića uporedio s Pavelićem (koji je svojevremeno doneo ukaz/zakon o preimenovanju srpske u hrvatsku pravoslavnu crkvu), bar s aspekta ovog zakona koji je doneo, nego što si R.Srpsku uopšte uporedio s NDH.

Aspekti: konc-logori, genocidno etnicko ciscenje... Deo pobiti, deo proterati itd. (o % ne bih, ne znam koliko je tu RS uspela u poredjenju sa NDH). A najvaznije: nastala invazijom vojske sa strane. Ne bi NDH nastala na teritoriji Jugoslavije bez Nemacke, a ne bi ni RS nastala na BiH teritoriji bez Srbije.

Koji konc-logor je bio veci i gde je stradalo vise ljudi, oko toga se ne bih prepucavao. Operativni princip je isti.

 

Djukanovica ne bih poredio sa Pavelicem, on je samo kriminalac i diktator.

Zato je bolje poredjenje Biljana Plavsic, poznata (izmedju ostalog) i po izjavi "nek pogine i pola nasih, al' pobicemo sve njihove".

 

,

12 hours ago, pavijan2 said:

@zoran59

kad republiku srpsku poredis sa ndh, sa cim bi uporedio republiku hrvatsku?

Odgovorio je vec McLeod. Isto nacionalisticko divljanje.

 

Izvinjavam se moderaciji.

Mozda neki mod ima volje i vremena da ovu raspravu prebaci na neko odgovarajuce mesto?

Edited by zoran59
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Pavaroti said:

Gde vas je bilo 200k? To mi nije jasno...za jedan dan izaslo 200k ljudi? Nema trika...daj Boze 40k...

 

Ni meni to nije jasno. Vidi se da je izašlo mnogo ljudi, ali 200k..

 

Evo, na Guglu stoji podatak iz oktobra 2019. Broj stanovnika u CG 628.076.  

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/9/2020 at 2:57 AM, Goga64 said:

Da li je zaista uporediva Srebrenica sa Gradiškom, Jadovnom, Jastrebarskim, Jasenovcem...?


Zbog ovoga (merenja čiji genocid je veći), kao i zbog širenja lambrosovih fašističkih ideja, Gordana je banovana na 15 dana dok se moderacija ne dogovori da li trajno ili ne.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ok. Krenimo od pretpostavke da sam pretjerao....

Ovamo se cifre zaista krecu od 150-200k.

Ajde da i ovu donju granicu umanjimo za 20%, opet dodjemo do cifre od 120k (20% ukupnog stanovnistva CG).

Za Srbiju bi to znacilo nekih 1.4 mil na ulicama.
Na ovom linku imate snimak dronom litije u PG. Procijenite sami da li sam pretjerao...

 

https://youtu.be/_OIXHh9tFE0

Edited by Valensija
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Valensija said:

Ok. Krenimo od pretpostavke da sam pretjerao....

Ovamo se cifre zaista krecu od 150-200k.

Ajde da i ovu donju granicu umanjimo za 20%, opet dodjemo do cifre od 20% ukupnog stanovnistva CG.

Za Srbiju bi to znacilo nekih 1.4 mil na ulicama.
Na ovom linku imate snimak dronom litije u PG. Procijenite sami...

 

https://youtu.be/_OIXHh9tFE0

I po najminimalnijoj proceni....ja bih, da sam na mestu Britve, sam bi skočio u kontejner, i "poejeo" bi me sram da skoro polovina "mojeg" stanovništva protestvuje i ne slaže se s amnom i mojom odlukom. Naravno, za to treba imati obraza, a on ga očigledno nema. Nasuprot autentičnog Crnogorca, koga prožima čojstvo i junaštvo, Milo je obična ..čketina od čoveka i čak ne vrhunski kriminalac  već obična jajara, koja sticajem okolnosti i participiranjem u vlasti nekoliko decenija je  omogućeno da se enormno bogati.  Da se kojim slučajem nađe u Nemačkoj, Holandiji, najviše što bi mogao da dobaci je da bude vlasnik piljare na lokalnoj pijaci. Ko zna da li bi poslovao pozitivno...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, CLakiSH said:

Da li ova kaznena odredba važi i za Zoranovo uporedjivanje genocida RS i NDH koje je naknadno izbrisano pa je ostalo samo da se RS može u nekim aspektima uporediti sa NDH?

Pre brisanja su bili navedeni koji su to aspekti.

 

 

Da, hoće li se moderacija oglasiti i postupiti isto, ili je prvo sanirala štetu da se Vlasi ne bi dosetili, pa onda banovala Gordanu?

 

 

Edited by Laki21
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...