Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

 

 

36 minutes ago, McLeod said:

Navijaju ovde samo klerikalci za suprotnu stranu. Ja sam samo zamolio pravne laike da se ne brukaju, posto su rešili da se brukaju, dobili su brukanje.

 

Ovu polemiku je izazvao Zakon o slobodi veroispovesti. Sam naslov je malo karikaturalan, čemu zakon o slobodi veroispovesti, a bavi se registracijama, nazivima, imovinom verskih zajednica. Zašto onda nije zakon o verskim zajednicama ili zakon o verskim objektima. Onda, taj zakon predviđa mogućnost prevođenja neke imovine u državnu u upravnom postupku, znači, jednostavno. rešenjem nekog činovnika. Time, zakon umesto da uvede red, izaziva nerede, jer imovinsko-pravno pitanje postaje političko, to što se pokušava mešanje sa strane, sasvim nepotrebno, ne pravda zakonodavca, doneo je odredbe koje su izazvale masovne i dugotrajne proteste.

Nemam ja ni reči hvale ua SPC ni za crnogorsku opoziciju, ali još manje za vlast koja se igra pravom.

Edited by Div
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stoned Laki21 said:

Pokaže u parcelama i  ovo:

 

https://imgur.com/a/XqGYjLR

 

 

Tako da da, u pravu si moja reakcija jeste bila ishitrena jer nisam do kraja proverio info.

 

Malo me buni ovo oblik svojine, al kontam da je zaa raspravu to i nebitno.

 

Posle restitucije  SPC je tu izvršila konverziju zemljišta.

 

2015.godine  donet je Zakon  i po tom zakonu svi vlasnici kuća na teritoriji R Srbije mogu da izvrše konverziju, tačnije da zemljište na kome se nalazi kuća a koje je do 2015. bilo državno sada postaje privatna svojina.

 

Izvinjavam se na off-u ali ova informacija će možda koristiti nekome...

Link to comment
Share on other sites

Da Milo sa svojim desperadosima sutra javno kaze da ovim zakonom zeli ono sta vernici SPC govore sve ovo vreme, ekipa bi i tada rekla da to nije tacno i da je razlog donosenja zakona ono sto oni kazu. Cudna je to potreba da teras nesto, da si protiv necega po svaku cenu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Valensija said:

Najcudnija potreba je da se brani diktator. Nekome su povod svetinje, nekome stanje u drzavi. Cinjenica  je da su svi protiv Djukanovica, to je najbitnije!

Zao mi je sto vas toliko boli...

 

Daleko je to od cinjenice. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Valensija said:

Zaista se, konacno, mnogima smucio.

Vidjecemo kako ce se to valorizovati.

 

 

E ovo je vec verovatno. Ipak treba biti oprezan sa prognozama. 

 

Gledao sam neko istrazivanje pre neki dan, sve je to vrlo blizo. Ako DF opet bude preuzeo kormilo opozicije pisi propalo. Plus ja uopste nisam siguran u jedinstvo opozicije, da Milo mozda ne bi mogao da uzme nekog ako mu zafali za vlast. Jbg ima tu mnogo racunica, izbori su ove godine. Meni je nekako nezamislivo da npr Ranko, koji ce sigurno preci cenzus udje u opozicionu koaliciju ako njen stozer bude DF, ali ne samo on, nego i jos neki. Sa Becicem kao liderom opozicije vec druga prica, ali moze li se on nametnuti kao lider opozicije u ovakvim uslovima je veliko pitanje.

 

Opet treba racunati i da Amfilohije, koji se nametnuo kao bitan faktor na politickom nebu, ima i neke svoje racunice i da je tesko predvideti njegove poteze. Daje izjave u svim smerovima, da moze sa Milom moze, moze i protiv njega, da nije u dobrim odnosima sa Irinejem to je vec odavno poznato...

 

Bice tu svega i jos svakakvih iznenadjenja. 

4 hours ago, Stoned Laki21 said:

 

https://imgur.com/a/E7Ic1ti

 

Ja sam imao uvid u ovo

 

Al kad odeš u ovo

 

https://katastar.rgz.gov.rs/eKatastarPublic/FindParcelaResult.aspx

 

 

Pokaže u parcelama i  ovo:

 

https://imgur.com/a/XqGYjLR

 

 

Tako da da, u pravu si moja reakcija jeste bila ishitrena jer nisam do kraja proverio info.

 

Malo me buni ovo oblik svojine, al kontam da je zaa raspravu to i nebitno.

 

 

 

 

 

 

 

Dobro i ja sam preostro nastupio, verovatno nisi namerno tako postupio, vec si napravio previd. Sve ok. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ujedinjenje opozicije je pod moranjem.
Ono o cemu se suska je jedna kolona i tehnicka vlada nakon izbora. Ovdje bi Amfilohije odigrao kljucnu ulogu. Vlada bi imala rok od godinu dana da pripremi uslove za postene i fer izbore. 
Becic jeste najbolja opcija, ali je realnije da ne bude lidera.

Za Ranka nisam siguran. Prosle izbore je jedva presao cenzus- 5,23%.

Vrlo je vjerovatno da sada bude ispod crte.

EDIT

Tek se u dps-u ne zna ko kome vjeruje.

Sve vise se vide mimoilazenja izmedju Djukanovica i Markovica. Tihi rat tinja.

 

 

Edited by Valensija
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Valensija said:

Ujedinjenje opozicije je pod moranjem.
Ono o cemu se suska je jedna kolona i tehnicka vlada nakon izbora. Ovdje bi Amfilohije odigrao kljucnu ulogu. Vlada bi imala rok od godinu dana da pripremi uslove za postene i fer izbore. 
Becic jeste najbolja opcija, ali je realnije da ne bude lidera.

Za Ranka nisam siguran. Prosle izbore je jedva presao cenzus- 5,23%.

Vrlo je vjerovatno da sada bude ispod crte.

EDIT

Tek se u dps-u ne zna ko kome vjeruje.

Sve vise se vide mimoilazenja izmedju Djukanovica i Markovica. Tihi rat tinja.

 

 

 

Samo taj amfilohije hm...
Dobri su bili Milo i on do "nedavno"...
Prefrigan igrac i gadan tip je moj licni utisak. Srecno sh' njime.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Valensija said:

 

Za Ranka nisam siguran. Prosle izbore je jedva presao cenzus- 5,23%.

Vrlo je vjerovatno da sada bude ispod crte.

 

 

Cenzus je 3%. SDP je po svim anketama iznad cenzusa. 

Edited by A sad
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Squabbit said:

@laki perkos
Ja ne znam kako ti mozes znati koje ambicije on ima.
Mislim mozes da napises moje misljenje je da itd itd

Ovako ispada da ti pouzdano znas nesto sto ne mozes nikako znati. 🙂 

Čovek se nije bavio politikom za svojih 8o i kusur godina pa je iluzorno očekivati da to uradi u cvetu starosti. No lepo se uklapa braniocima lika i dela Mila Đukanoviča da ga optuze da hoce da skine Mila sa vlasti. Malo je inače Milo vladao, ako ne opstane jos 20 godina nista nije uradio. A posle da nasledi Miraša na čelu CPC

Edited by laki perkos
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, laki perkos said:

Čovek se nije bavio politikom za svojih 8o i kusur godina pa je iluzorno očekivati da to uradi u cvetu starosti. No lepo se uklapa braniocima lika i dela Mila Đukanoviča da ga optuze da hoce da skine Mila sa vlasti. Malo je inače Milo vladao, ako ne opstane jos 20 godina nista nije uradio. A posle da nasledi Miraša na čelu CPC


Vidis ja sam dojma da se bas bavio politikom. Mozda ne kao politicar (jer nosi mantiju) ali po meni vrlo je politicki bio aktivan.
Da li se trenutno bavi politikom? Ja bih rekao da da

 

 

 

Edit:
Mora se ogradim jer doticni mi se gadi od kada je izjavio "Kacavenda je gresan" majku ti ______ gresan sam ja sto lazem, sto sam krao zvake i krao kao konobar, a ne on sto siluje decu...

Edited by Squabbit
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Squabbit said:


Vidis ja sam dojma da se bas bavio politikom. Mozda ne kao politicar (jer nosi mantiju) ali po meni vrlo je politicki bio aktivan.
Da li se trenutno bavi politikom? Ja bih rekao da da

 

 

 

Edit:
Mora se ogradim jer doticni mi se gadi od kada je izjavio "Kacavenda je gresan" majku ti ______ gresan sam ja sto lazem, sto sam krao zvake i krao kao konobar, a ne on sto siluje decu...

Mozes ti da imas neki svoj.dojam ali Amfilohije i MCP nisu politička partija i ne učestvuju i politickom zivotu CG. Koliko god se trudite da zamaskirate istinu ona vas demantuje. U CG drzava hoce da utiče na crkvu a ne crkva na drzavu. Nekom je to simpaticno nekom nije ali je jedina istina u ovom trenutku.   Kad ste toliko osetljivi na verske vođe verovatno vam smeta i učešće Muftije Zukorlića na političkoj sceni Srbije ali vam je smorno da o tome pisete. A nema čistijeg slučaja gde relegija ulazi u politiku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, laki perkos said:

Mozes ti da imas neki svoj.dojam ali Amfilohije i MCP nisu politička partija i ne učestvuju i politickom zivotu CG. Koliko god se trudite da zamaskirate istinu ona vas demantuje. U CG drzava hoce da utiče na crkvu a ne crkva na drzavu. Nekom je to simpaticno nekom nije ali je jedina istina u ovom trenutku.   Kad ste toliko osetljivi na verske vođe verovatno vam smeta i učešće Muftije Zukorlića na političkoj sceni Srbije ali vam je smorno da o tome pisete. A nema čistijeg slučaja gde relegija ulazi u politiku.

 

uh kapiram pojedine ovde. 🙂 

 

Quote

Koliko god se trudite da zamaskirate istinu ona vas


Ljubim te koji mi?
Pa ja sam minimum polu-sVrbov ovde jbt (i ponosim se) hihihihihi!!!

 

jebe se meni za svestenstvo bilo koje religije. Jebe mi se i za verske vodje.  
Ali one verske vodje koje propuste da najstrozije osude (mada i ta osuda je jedno veeeliko sranjce) pedofile, e ti mi se ne dopadaju. 

Mora menjas narativ.

Zaglavljen si u trazenju strana i u podelama.

Kad to prestane bice ti lakse. Nije da ti pridikujem i popujem samo sad bejashe idealna prilika jer si mene stvio u kosh "VI".

U nadi da nece se ljutis, jer bas nisam hteo da ti kenjam vise onako da ti ukazem da me bilo koga na bachash apriori u neku grupu, skupinu, na osnovu 3 reda..

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...