Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

43 minutes ago, SamoFlacko said:

Ovo sto radi odlazeca vlast je bas nezapamceno blamiranje.
Mislim, hvala im sto su mi za par dana promijenili misljenje o citavoj situaciji, sad je jasno da je su morali poci.

kad puca dogovor onda nema vise nikakvih kočnica, niko tu vise nije ni čist ni naivan.

Link to comment
Share on other sites

kad puca dogovor onda nema vise nikakvih kočnica, niko tu vise nije ni čist ni naivan.
razumijem donekle, ali ocigledno je dogovor gradjen na losim osnovama, iskljucivo da se skine dps.
pritom ovo rade ljudi koji nemaju politicku moc, tzv eksperti, ljudi koji nemaju partiju.
mislim da si i sebi ozbiljno nastetili u buducnosti kad su glasaci u pitanju jer su se pokazali neozbiljni.
sto kazu buksovci, Zdravko ce prepisati u katastar Vladu na sebe i to je to. njegova je.
Link to comment
Share on other sites

Kada imaš režim koji vlada 30 godina onda ti je jedan od glavnih ciljeva da ga demontiraš i da pohapsiš gomilu njihovih članova i pomagača sa strane. To je tako u cijelom svijetu. Mi ništa od toga nijesmo dobili. DPS je i dalje dosta jak, to pokazaju lokalni izbori u nekim opštinama. Imaće opet ubrzo priliku na novim izborima da se vrate na vlast. 

Edited by Betolingar Misdongard
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Milo ima podrsku Zapada i to je to. U Cg je biracko telo hiruski podeljeno po nacionalnoj pripadnosti i religiji. Moze da odstupa sve u par mandata. Milo nece izgubiti glasove jer ce Crnogorci glasati za njega. Posto borbe protiv kriminala nema, onda nema ni demontaze DPS-a. Dritan je odradio posao za strane ambasade i na sledecim izborima DPS se vraca na vlast, mozda samo bude par novih ljudi i to je to.

Link to comment
Share on other sites

Shodno dosadašnjem iskustvu iz svih zemalja u okruženju, utopija je očekivati obračun sa bivšima i njihovo hapšenje nakon promene vlasti... Jedino što se očekuje i što se i dešava je uhlebljenje tih bivših na neka mesta "daleko od očiju javnosti" gde će njihov glas oponiranja utihnuti (čitaj Jelena Trivan i mnoštvo njoj sličnih...) 

Link to comment
Share on other sites

Meni je samo neverovatna ova prica o stranim ambasadama stranim faktorima i takvo objasnjavanje toga sto se desava, a niko ne objasnjava ovo prosto ljudskom prirodom a bogami i balkanskim mentalitetom. Imas krizu u Ukrajini, ali strane ambasade bas resile sad da rovare po Crnoj Gori i Bosni, ako to nije kompleks vise vrednosti ja be znam sta je. A sve zbog nemogucnosti da se prihvati prosta cinjenica da su ljudi na ovim prostorima vrlo kvarljiva roba jer dolaze iz bede i muke i onda kad osete malo moci, komfora i bogatstva to im neminovno udara u glavu

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, McLeod said:

Meni je samo neverovatna ova prica o stranim ambasadama stranim faktorima i takvo objasnjavanje toga sto se desava, a niko ne objasnjava ovo prosto ljudskom prirodom a bogami i balkanskim mentalitetom. Imas krizu u Ukrajini, ali strane ambasade bas resile sad da rovare po Crnoj Gori i Bosni, ako to nije kompleks vise vrednosti ja be znam sta je. A sve zbog nemogucnosti da se prihvati prosta cinjenica da su ljudi na ovim prostorima vrlo kvarljiva roba jer dolaze iz bede i muke i onda kad osete malo moci, komfora i bogatstva to im neminovno udara u glavu

Ima i toga svakako ali sumnjam da čak i u ovo smutno vreme u Ukrajini svaki dan gledaju neke strane ambasadore na svojoj tv kako komentarišu čak i zaplenu droge.

U CG kako vidim iz komentara vrlo pažljivo se prati šta koji ambasador poručuje, javnost prilično polaže na tu kartu.  

Link to comment
Share on other sites

Oni sigurno prate i gledaju da se pozicioniraju tako da eventualno dobiju neku podrsku od bitnih diplomata u preraspodeli snaga, ali to je zbog licne politicke koristi, ne sto ih neko drzi kao marionete.

 

Lepo je to neko objasnio pre nekoliko dana, svi balkanski politicari jurcaju po ovim samitima i po hodnicima gledaju da uhvate bitne diplomate da se slikaju, kao tetke koje "zavrsavaju" stvari u nasim zemljama i nose kafu i domacu rakiju doktorima/advokatima/kome god kojeg percipiraju za bitnog.

 

Znaci sve te price i scenariji dolaze iz stvarnog, ali i percipiranog ulizickog mentaliteta i ekstrapolaciji svoje palanke na globalni nivo. To sto masa ne moze da percipira drugaciji svet od onoga koji zivi ne znaci da on ne postoji. I da bas sve isto funkcionise onako kako se cini nekome iz balkanskih kvazi drzavica.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, McLeod said:

Meni je samo neverovatna ova prica o stranim ambasadama stranim faktorima i takvo objasnjavanje toga sto se desava, a niko ne objasnjava ovo prosto ljudskom prirodom a bogami i balkanskim mentalitetom. Imas krizu u Ukrajini, ali strane ambasade bas resile sad da rovare po Crnoj Gori i Bosni, ako to nije kompleks vise vrednosti ja be znam sta je. A sve zbog nemogucnosti da se prihvati prosta cinjenica da su ljudi na ovim prostorima vrlo kvarljiva roba jer dolaze iz bede i muke i onda kad osete malo moci, komfora i bogatstva to im neminovno udara u glavu

Ne znam kako je u Crnoj Gori ali u Bejha diplomatski predstavnici zapadnih zemalja onih značajniijih su aktivni učesnici političkog života i kad je riječ o čisto  unutrašnjopolitičkim temama.Vjerovatno su mnogi prisutniji u medijima od nekih domaćih političara a  saopštenja izdaju skoro može da se kaže svakodnevno posebno o pravosudju,pojavama kao što je korupcija,nacionalizam i sl.

Tu  i tamo se dogodi da ima neko spočitne činjenicu da su stranci na šta je jedan od njih (Valentin Inzko) primijetio da Evropljani u Evropi ne mogu biti stranci.

Edited by Daniel Den
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To je tacno, ali potpuno nebitno za moju opservaciju. Tako je vec skoro 30 godina, pa problemi nastaju iskljucivo kad se lokalne kabadahije osete ugrozenim, pa se onda kriju iza "naroda" i guraju pricu o spoljnim neprijateljima i agresorima.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Azazelkg said:

Shodno dosadašnjem iskustvu iz svih zemalja u okruženju, utopija je očekivati obračun sa bivšima i njihovo hapšenje nakon promene vlasti... Jedino što se očekuje i što se i dešava je uhlebljenje tih bivših na neka mesta "daleko od očiju javnosti" gde će njihov glas oponiranja utihnuti (čitaj Jelena Trivan i mnoštvo njoj sličnih...) 

Samo su u Hrvatskoj "oni bivši" pravosnažno osuđeni za mutne poslove. Zato su na žalost miljama daleko do nas, kod nas se to odradi kroz utaljivanje!

51 minutes ago, McLeod said:

Meni je samo neverovatna ova prica o stranim ambasadama stranim faktorima i takvo objasnjavanje toga sto se desava, a niko ne objasnjava ovo prosto ljudskom prirodom a bogami i balkanskim mentalitetom. Imas krizu u Ukrajini, ali strane ambasade bas resile sad da rovare po Crnoj Gori i Bosni, ako to nije kompleks vise vrednosti ja be znam sta je. A sve zbog nemogucnosti da se prihvati prosta cinjenica da su ljudi na ovim prostorima vrlo kvarljiva roba jer dolaze iz bede i muke i onda kad osete malo moci, komfora i bogatstva to im neminovno udara u glavu

Meni je i dalje neverovatno da ima likova koji negiraju umešanost SAD i NATO u izborne procese svuda u svetu, a posebno kada su u pitanju postizborne koalicije. Ne postoji niti jedna država (ex Yu) u kojoj  njihove marionete nisu na vlasti, niti jedna! U svakoj vladi on imaju svoje ljude i svaka formirana vlada dobija njihov blagoslov.

 

edit: Drug deo upisa je spot on, na žalost.

Edited by Liska Manjina
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Liska Manjina said:

 

Meni je i dalje neverovatno da ima likova koji negiraju umešanost SAD i NATO u izborne procese svuda u svetu, a posebno kada su u pitanju postizborne koalicije. Ne postoji niti jedna država (ex Yu) u kojoj  njihove marionete nisu na vlasti, niti jedna! U svakoj vladi on imaju svoje ljude i svaka formirana vlada dobija njihov blagoslov.

 

Niti negiram niti potvrdjujem, samo tvrdim da je savrseno nebitno u poredjenju sa onim sto isticem.

 

Taj uticaj i odnos marioneta-lutkar se ne stvara zbog sile koju lutkar primenjuje, nego zato sto balkanski politicar sam sebi stavlja konce.

 

Ovaj ovde region je zadnja rupa na svirali u tom nekom drugom svetu.

 

Inace, znate da i po Ugandi, Nigeriji i Malaviju obican narod iste ovakve price vodi, a mi na Balkanu smo u fazonu jeste sigurno, who gives a fuck, jako ste mi vi bitni. Istovremeno misleci da smo mi nesto posebno bitni, a veze nas jos nesto - korumpirana vlast koja ostaje gde jeste dizuci histeriju, tenzije na nacionalnoj osnovi i budze sabornost pricama o stranim faktorima i neprijateljima.

 

Ali iskreno i ko nas jebe sve redom kad smo glupi kao k.

Edited by McLeod
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Kad se setim samo one postizborne euforije, tuga. Kao što se ipak moglo i pretpostaviti, to je bila samo žvaka za ludaka i isti scenario čeka i Srbiju kad/ako dočekamo formalni pad AV. Džaba tesno dobijeni izbori kad je narod ostao glup, neprosvećen, zavađen oko tribalističkih stvari i suštinski bez želje za progresom, a opozicioni lideri imaju samo lično bogaćenje i "ugled" za agendu. U takvoj klimi je lako bilo DPS-u da se zadrži u sedlu, a jahaće još dugo, po svoj prilici. Još je čitava ona priča sa litijama došla kao kec na jedanaest da se suštinski ostvari status quo a možda čak i pojača suštinski razdor među stanovništvom. CG je izgleda predodređena da bude nekakva Srednjeamerička mafijaška državica u Evropi, što je stvarno žalosno jer su na momenat zaličili na etalon mikronskog koraka napred ka civilizaciji i putokaz nama iz još mračnijih vilajeta.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Samo glup čovek a Milo nikako nije glup ne bi za vreme 30 godina vladavine ostavio dovoljno prostora da jednog dana kad izgubi izbore bude zaštićen kao beli medved i to sve zakonski. U Crnoj Gori su izgubili izbore i deo vlast i raznim smicalicama uz pomoć pohlepnih političara iz partija koje su dobile izbore useli su da otupe oštricu promena. ova Vlada nije mogla godinu i nešto dana da zakonski promeni rukovodstvo TVCG a kamoli nešto više. Sad se ponovo prodaje neka šarena laža da će se nastaviti evropski put i da se trebaju zadovoljiti manjine a pritom se zaboravlja najveća manjina u samoj CG, valjda je njoj zabranjneno da bude deo vlasti, onako sve po evropskim standardima.  

jedino ona Ivanović iz SNP pošterno kaže, "30 godina čekamo da budemo na vlasti, sad je konačno taj trenutak"  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Taj uticaj i odnos marioneta-lutkar se ne stvara zbog sile koju lutkar primenjuje, nego zato sto balkanski politicar sam sebi stavlja konce.

 

Ovaj ovde region je zadnja rupa na svirali u tom nekom drugom svetu.

Apsolutno netacno! Možda političari sami navlače konce, ali imamo primera gde su silom stavljani konci. A postavlja se i pitanje zašto onda tako nezainteresovana ekipa sa Zapada povlači te konce? Naravno zarad sopstvenih interesa, a moć je zajebana stvar, nikad je dovoljno. Primera mali milion, na sve strane.

 

Nije zadnja rupa na svirali, ne postoji zadnja rupa na svirali. Svaka rupa može da se iskoristi! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Problem u CG je partijašenje. Svaka partija gleda samo da nabilduje svoj lični interes. To se dosta jasno odražava na lokalne izbore. Čak se i izbori u nekim gradićima sa 4-5 hiljada prate sa nevjerovatnom pažnjom i intezitetom. Milsim da je to nezabilježeno u svijetu. Građani tih opština ne glasaju prema programima lokalnih partija, njih zapravo i nema, nego samo po automatizmu glasaju za svoje tradicionalne izbore. Partije koriste te izbore samo da se izmjere i da vide sa kakvom snagom raspolažu za neke naredne parlamentarne izbore. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, JohnnyDragon said:

Slažem se sa vama @Liska Manjina @Betolingar Misdongard  ali razumem i @McLeod, nismo mi toliko njima bitni trenutno ali ne zavaravajmo se da nismo baš off the radar, mi vidimo samo ono što nam se dozvoli...

Balkanskim plemenima se ne moze drugacije upravljati nego po modelu East India Company. 

Edited by FrediB
Link to comment
Share on other sites

Crna Gora nece uci u EU za jos dugo, dugo vremen.

To sto je usla u NATO, nista joj ne pomaze, cak sta vise, samo su podele produbile, jer je to uradjeno sibicarski, tako da je to sada samo jedno veliko opterecenje i kamen spoticanja.

Milo je stvorio mafijasku drzavu i to se nece moci resiti bez ekstremnih mera. Vidim u toj maloj drzavici ima portala na izvoz, tu pisu ljudi za pare iskljucivo protiv nekoga, da se raspiruje mrznja, inace od cega bi ziveli.

Programi partija su apsolutno nebitni, za njih nije niko ni zainteresovan, ako uopste i postoje.

Ja ne mogu da shvatim da neko moze da glasa za lopove i kriminalce, pa sta ocekuje od takvih ljudi, da njemu/njoj donesu bolji zivot. Pa to je jednostavno nemoguce, nije se nikada desilo, niti ce se desiti.

Dritan me je razocarao, mislio sam evo nekoga ko moze da donese neke promene, ali ne znam sta se desilo sa njim, da obara vlastitu vladu u kojoj ima jedno od najvaznijih pozicija.

Da je Draginja, pa hajde, mogao bi da shvatim, jer ta zena je totalno nenormalna, ali Dritan, ne znam...

 

 

Edited by Amigo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U CG ljudi vole da se pozivaju na "čojstvo i junaštvo", a u isto vrijeme obožavaju i kliču imena najvećih lopova i najveće bagre. Za svaku lopužu i mafijaša kažu da se snašao, da je sposoban. Dobar je svako ko ima para i malo moći. Bukvalno je Brano Mićunović nacionalni heroj, ova omladina jedva čeka da se slika sa njim, a Milo je već božanstvo. Tu je onda jedna široka lepeza kvazi-umjetnika i naučnika. Postoje i u Srbiji ti umjetnici bliski režimu, ali oni su za razliku od ovih stvarno dobri umjetnici, a ovi iz CG nikad nijesu ništa napravili, potpuni bezveznjaci. Nijedno društvo se nikad nije uzdignilo bez kritičke misli i inteligencije, kod nas toga ima malo, a i oni koji znaju nešto su sklonjeni da bi taj prostor pokrili raznorazni mediokriteti. Nije sve ovo DPS napravio, korijeni su dosta dublji, može se reći da nikad nijesmo bili blizu demokratskog i građanskog društva. Društvo sa vrijednostima koje sam nabrojao ne može da doživi nikakav prosperitet, može samo da se koprca u kaljuzi. 

Edited by Betolingar Misdongard
  • Like 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ovaj dolazak Dritana u BG bi mogao da ukaže ko je "izbušio" vladu. Srpske stranke su im radile o glavi praktično od formiranja vlade i na kraju su je oborili. Jel to Dritan došao kod patrijarha po ponudu za novu vladu ? 🙂

 

Srećno na izborima, nadam se da se nećete vratiti pod Milovu diktaturu ali kako stvari idu dalje sve više ide u tom pravcu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...