Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

...zadnjih mjesec dana nešto više gledam televizije iz susjednih država,rasprave u skupštinama,Srbije,Crne Gore,Republike Srpske i jasno Hrvatske.Kvalitet rasprave,demokratičnost rasprave,bez ulaza u sadržaj rasprave je daleko najbolji u Skupštini Crne Gore.Jednostavno bih poželio da se na takav način i sa toliko argumenata raspravlja i u Saboru R Hrvatske

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

U toku su lokalni izbori u tri crnogorske opštine: Cetinje, Mojkovac i Petnjica. Najuzbudljivije će biti u Mojkovcu. Tamo je zabilježena ogromna izlasnost. Na Cetinju je skromna izlasnost, a u Petnjici se ne može ni očekivati neka izlasnost jer se ogroman broj ljudi nalazi u inostranstvu. 

Edited by Betolingar Misdongard
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Betolingar Misdongard said:

U toku su lokalni izbori u tri crnogorske opštine: Cetinje, Mojkovac i Petnjica. Najuzbudljivije će biti u Mojkovcu. Tamo je zabilježena ogromna izlasnost. Na Cetinju je skromna izlasnost, a u Petnjici se ne može ni očekivati neka izlasnost jer se ogroman broj ljudi nalazi u inostranstvu. 

 

Pa 65% nije ba skromna izlaznost, ono u Mojkovcu je bukvalno neverovatna izlaznost i ne moze se uzimati kao reper. U Petnjici je solidna izlaznost, bar ja tako gledam.

 

Petnjica i Cetinje DPS, Mojkovac vlast?

Link to comment
Share on other sites

@A sad

 

Pao je DPS u Mojkovcu nakon 16 godina. Zanimljivo je tamo sad zato što će 4 ili 5 partija morati da pravi koaliciju. DF, Demokrate, URA, UCG( Danilović) i Ne damo Mojkovac ( Zdravkova partija). 

 

Na Cetinju DPS najbolji, ali ne može sam da formira vlast. SDP je napravio sjajan rezultat. URA je tamo izgubila par %, Demokrate očekivano. Dobar rezultat i Stare Garde( bivši liberali Perovića, a ne Pure Popovića).

 

Petnjica- DPS sam osvojio većinu, ali su u padu u odnosu na prošle izbore. Bošnjačka stranka uzela dosta glasova.

 

Ovo što si pisao oko izlasnosti- na Cetinju nije izgledalo da će biti 65%, ali jeste na kraju solidno. Petnjica baš malo(ispod 50%), ali tu je problem iseljenost ljudi koji su očigledno i dalje na biračkom spisku. 

Edited by Betolingar Misdongard
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

@A sad

 

Pao je DPS u Mojkovcu nakon 16 godina. Zanimljivo je tamo sad zato što će 4 ili 5 partija morati da pravi koaliciju. DF, Demokrate, URA, UCG( Danilović) i Ne damo Mojkovac ( Zdravkova partija). 

 

Na Cetinju DPS najbolji, ali ne može sam da formira vlast. SDP je napravio sjajan rezultat. URA je tamo izgubila par %, Demokrate očekivano. Dobar rezultat i Stare Garde( bivši liberali Perovića, a ne Pure Popovića).

 

Petnjica- DPS sam osvojio većinu, ali su u padu u odnosu na prošle izbore. Bošnjačka stranka uzela dosta glasova.

 

Ovo što si pisao oko izlasnosti- na Cetinju nije izgledalo da će biti 65%, ali jeste na kraju solidno. Petnjica baš malo(ispod 50%), ali tu je problem iseljenost ljudi koji su očigledno i dalje na biračkom spisku. 

 

Ne znam, meni ovo los rezultat vlasti u Mojkovcu. I to bas los. Jbg DPS 44% u opstini gde maltene nema manjina je odlican rezultat. Da li znas mozda koji je odnos glasova u odnosu na prethodne parlamentarne izbore?

 

Za Petnjicu i Cetinje jos nisam video rezultate. 

Link to comment
Share on other sites

Ma preslikani su rezultati sa parlamentarnih. Samo je df puko, tj ocekivali su preko 30%.

Treba uzeti u obzir gomilu ljudi koji glasaju za dps da zadrze posao, u tako maloj opstini su verovatno svi na budzetu.

Kad bi ponovili izbore za dva meseca dps bi pao za 10% min. 

Link to comment
Share on other sites

@A sad

 

Poslednji lokalni u Mojkovcu DPS-55%, a na parlamentarnim 46%. Opet je to pad od 2%. Moraš uzeti u obzir da je DPS dovodio ljude iz ostalih gradova da glasaju u Mojkovac. Promijeniš prebavilište i glasaš. Za to je već kriva sadašnja vlast što nije našla način da suzbije to. 

Edited by Betolingar Misdongard
Link to comment
Share on other sites

Ozbiljan samar je dps dobio na Cetinju. Pored svih onih dogadjanja, pored silne ekstremizacije, dozivjeli su ogroman pad od 10%.

Jos jedna bitna stvar koja ide u prilog pada dps-a. Kada se saberu Dps glasovi iz ove tri Opstine, stanje u odnosu na parlamentarne izbore izgleda ovako:

Avgust 2020- oko 10.000 glasova

Decembar 2021 - oko 7.000 glasova. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...